HAVESTÆVNE  VED  BETINA  I  HORSENS  DEN  28.  SEPTEMBER  2008

Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeSvær lige
Elite ligeHøjdehop



Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Heidi V. PedersenStald Vi'ps Porsche Carrera Tu...025.75025.62013
2Pernille LeedMontana032.72026.87012
3Lisette KongerslevNo Gravity af Pecasus048.09031.72012
4Nanna LeedLeeds Merci029.31032.47012
5Rasmus BjernerAsgaards Frigg023.94034.97012
6Annette Skovgaard JensenAllegårdens Funny Play039.09038.56012
7Annette Skovgaard JensenSønderlunds Golden Star Uno023.93044.65012
8Sabrina RasmussenRoras Sunset Sally048.28046.32012
9Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Viper119.47016.8811
10Sif Snedker ChristensenHr. Musse021.75119.191
11Marlene BruhnJordbærgårdens Primadonna129.40020.411
12Liza LassenElmely Magic Kiarra af Stald V...021.32120.851
13Marlene BruhnHønsehusets Malibu122.10022.781
14Liza LassenElmely Online af Staldmagic021.88125.811
15Heidi V. PedersenSommerlys Mr. Diesel127.28030.091
16Annette Skovgaard JensenMimis Snoopy135.91052.161
17Rasmus V. BakPlayers Game Over af Sommerly035.13155.471
18Hannah JørgensenTobos Letizia129.56123.122
19Marlene BruhnHønsehusets Sergio Ramos21.15.59024.032
20Sabrina RasmussenMagics By Your Side "Freja"235.19030.932
21Rasmus BjernerGaunbys Heaven On Fire150.53131.062
22Rasmus BjernerAllegårdens SuDoKu11.53.1812.04.562
23Lisette KongerslevStrandvejs Summer11.10.94220.443
24Lisette KongerslevÆblegårdens Flying Fantasy233.82120.633
25Marlene BruhnJordbærgårdens Fluffy248.53137.563
26Sarah RohdeBuster21.25.7211.08.853
27Lisette KongerslevHønsehusets Too Nice to Say No355.12134.374
28Pernille W. NielsenHønsehusets Dambi Bambi Lambi31.27.69136.594
29Aase BjernerMimrelunds Citroen Saxo21.04.38244.224
30Linda Skov JohannssonHindbærgårdens SpireVip432.03121.965
31Jeanette BorchBurning Red Magic346.88235.565
32Aase BjernerBygholms Kikkoman31.25.1621.04.225
33Pernille LeedStrandvejs Miley542.47118.346
34Liza LassenElmely Ballademager NH556.78155.256
35Pernille W. NielsenMimrelunds Tjoklate51.12.59258.357
36Linda Skov JohannssonStald Bellas Vipson af Hindbær...546.50350.568
37Camilla Borch ChristensenGaunbys Akito71.54.72233.419
38Hannah JørgensenStrandvejs Captain Morgan5+11.19.12343.009
39Sarah RohdeMony41.33.0351.29.049
40Pernille W. NielsenBeders After Eight5+12.13.1641.56.9010
41Hannah JørgensenBeders Chariot7+1+12.01.1331.03.5012
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Liza LassenGaunbys Indian Summer01.42.90037.69013
2Betina MillerLykkegårdens Dior01.03.21057.91012
3Liza LassenElmely Lucca Like af Sommerly131.72028.5711
4Marlene BruhnMimrelunds Almost Famous Gipsy11.05.13055.0711
5Annette Skovgaard JensenAllegårdens Wonderboy Balou11.06.0601.19.6511
6Betina MillerPlayboys Playmate af Stampegår...248.69033.322
7Pernille LeedMimrelunds Miso11.15.9111.11.562
8Rasmus V. BakPlaymates Player af Allegården11.39.0311.23.152
9Sabrina RasmussenMilkas El Diablo331.71014.813
10Pernille LeedMango345.35021.593
11Liza LassenElmely Belinda af Stald Rora21.13.53127.963
12Lisette KongerslevGaunbys Taste Of Triumph129.47230.633
13Heidi V. PedersenStampegårdens Sorte Skoda233.09132.683
14Lisette KongerslevWinds Magnum Mandel21.54.7511.12.753
15Lisette KongerslevTiny Triumph af Gaunby357.44125.884
16Pernille LeedMia227.53229.004
17Maria GadkjærStrit31.06.93156.284
18Linda Skov JohannssonLykkegårdens Streamer31.43.69159.944
19Betina MillerStampegårdens Nike21.26.4721.08.474
20Nanna LeedLeeds Mr. Mars443.07124.665
21Annette Skovgaard JensenMimis Pokemon432.8211.18.535
22Marlene BruhnJordbærgårdens Tequila Hot N'S...438.00230.466
23Marlene BruhnJordbærgårdens Jay542.81135.536
24Lisette KongerslevMy Crazy Catwalk af Jordbærgår...51.30.5011.01.756
25Lene GadkjærSpeedy51.14.5711.12.876
26Lisette KongerslevHønsehusets Lillefod51.11.60239.097
27Jeanette BorchFionas ChuckieTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Sabrina RasmussenMagics Eittoh40.49.8220.41.50613
2Aase BjernerLykkegårdens Lamborghini Galla...31.34.2931.02.256
3Betina MillerGaunbys GCh. Mr. Playboy Bunny42.16.6922.01.506
4Rasmus V. BakBellas Mr. Blue42.04.3731.40.507
5Sabrina RasmussenGCh. Hot'n'sweet61.05.8120.32.198
6Lisette KongerslevSønderlunds Muchu61.59.1020.39.348
7Sabrina RasmussenCasaNova51.09.5031.18.468
8Camilla Borch ChristensenLotus41.40.5041.54.138
9Lisette KongerslevÆblegårdens Cool Wildberry71.40.0931.00.1310
10Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Mr. Mix Max41.21.2861.30.5010
11Betina MillerHindbærgårdens Queen Of Darkne...72.27.1342.05.9111
12Linda Skov JohannssonHindbærgårdens V.I.P.82.13.8241.31.6512
13Sabrina RasmussenBellas All Star7+12.13.1241.39.7812
14Camilla Borch ChristensenHindbærgårdens Chili91.02.9451.09.4514
15Marlene BruhnFionas Nix Pille71.33.1981.24.3415
16Sarah RohdeOliver7+33.00.3762.29.7216
17Jeanette BorchLoppe111.02.40100.51.0021
Uplac.Jeanette BorchRafiki82.10.19Trak sig
Uplac.Camilla Borch ChristensenFionas ClassicaTrak sig
Uplac.Jeanette BorchChanelTrak sig
Uplac.Liza LassenElmely Mr Chapman KGTrak sig
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Heidi Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin50556065707580Cert.Point
1Sabrina RasmussenMagics EittohXOOOXOXOXXOXXX14
2Annette Skougaard JensenAllegaardens Wonderboy BalouOXOXOOXOXXX
3Betina MillerGaunbys Heaven On FireOOXXOXOXOXXX
4Betina MillerGaunbys GCh. Mr. Playboy BunnyOOOOXXX
5Rasmus V. BakBellas Mr. BlueOOOXOXXX
6Sabrina RasmussenBellas All StarXOOOXOXXX
7Liza LassenGaunbys Indian SummerXXOOXOXXOXXX
8Rasmus V. BakPlaymates Player af AllegårdenXOXOXOXXX
9Maria GadkjærStritXXOXXOXOXXX
10Aase BjernerLykkegaardens Lamborghini Gall...OOXXOXXX
10Sabrina RasmussenMilkas El DiabloOOXXOXXX
12Pernille LeedMimrelunds MisoOOXXX
12Sabrina RasmussenCasaNovaOOXXX
14Betina MillerLykkegårdens DiorXOOXXX
15Liza LassenElmely Mr Chapman KGOXOXXX
16Lisette KongerslevWinds Magnum MandelXOXOXXX
17Betina MillerPlayboys Playmate af Stampegår...OXXOXXX
17Liza LassenElmely Lucca Like af SommerlyOXXOXXX
19Lisette KongerslevTiny Triumph af GaunbyXOXXX
19Lisette KongerslevÆblegårdens Cool WildberryXOXXX
21Betina MillerStampegårdens NikeXXOXXX
Uplac.Hannah JørgensenBeders ChariotXXX
Uplac.Hannah JørgensenTobos LetiziaXXX
Uplac.Lene GadkjærSpeedyXXX
Uplac.Pernille W. NielsenSvendgårdens TrilleXXX
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: 40 cm
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen