DM  2006  VED  HORSENS  DEN  1.  -  2.  APRIL  2006

Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
HøjdehopLængdehop
Gren AGren B
Gerhardts Mindepokal



Middelsvær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT fejlT tidPindPoint
1Thomas Kjøller267Surprise000:12,47000:12,28000:24,7513
2Sabrina Rasmussen1154Hottie000:12,87000:17,77000:30,6412
3Mette Pedersen1019Mimrslunds Alex000:27,52000:11,17000:38,6912
4Malene Nielsen170Jordbærgårdens Buster Big Foot000:17,56000:21,19000:38,7512
5Stine Nielsen1356Napoleon000:29,10000:17,71000:46,8112
6Heidi Vitting Pedersen1232Lykkegaardens Boris Bugatti000:35,23000:32,73001:07,9612
7Marlene Bruhn1258Jordbærgårdens Magic Twilight000:13,65100:10,69100:24,341
8Rikke Thomsen1189Vakse Viggo000:18,66100:10,80100:29,461
9Birgit Banke1024Fiona`s Banana Split000:17,24100:17,14100:34,381
10Katrine Nielsen812Borrebys Hende Der100:26,86000:14,39100:41,251
11Ditte Pedersen1456Clemme000:21,12100:22,50100:43,621
12Charlotte Andersen1254Chano100:37,09000:26,06101:03,151
13Mette Wind1298Wind´s Fido Dido Boy000:53,69100:29,84101:23,531
14Sabrina Rasmussen1337Blue000:53,99101:03,01101:57,001
15Camilla á Argjum1158Spirit from My Nightwish100:13,03100:11,54200:24,571
16Katrine Nielsen813Borrebys Survivor100:14,52100:13,79200:28,311
17Anna Hawa Mnasi1260Nelly100:12,01100:25,77200:37,781
18Ditte Pedersen1455Bent Jensen100:23,68100:16,74200:40,421
19Camilla á Argjum811My Fake Jack af Hindbærgården100:24,72100:18,41200:43,131
20Emilie Strange Wismann1077Savage Sendia100:21,29100:22,13200:43,42
21Emilie Lyngholm-Kjærby967Chutney200:20,82000:22,88200:43,70
22Denise Herrestrup1288Nicky200:22,57000:21,15200:43,72
23Katrine Nielsen894Stampegårdens Per100:33,69100:28,54201:02,23
24Birgit Banke1022Fiona`s Nix Pille100:41,10100:31,95201:13,05
25Kathrine Alby1045Mr. Applejack201:03,20000:23,03201:26,23
26Kristina Scherrebeck-Boi...1048Hedeokedik201:02,75000:23,99201:26,74
27Christina Alby889Score Kaj201:19,54000:58,65202:18,19
28Kristine Jørgensen826Mrs. Gule Regina300:21,94000:10,88300:32,82
29Karina Kristensen998Elwood100:20,82200:20,71300:41,53
30Marlene Bruhn169Jordbærgårdens Tequila Hot N`...200:13,13100:35,32300:48,45
31Linda Skov Johannsson1037Lykkegårdens Streamer200:31,62100:17,94300:49,56
32Linda Skov Johannsson1206Himmelgårdens Sorte Sky200:33,02100:18,35300:51,37
33Anja Højmark Hegnsvang1126Fionas Thor200:33,97100:17,51300:51,48
34Mira Dreijer1367Mola200:29,09100:23,03300:52,12
35Cecilie Andersen43Black Angel100:32,77200:20,94300:53,71
36Maja Thim Larsen862Jørgen H.300:27,04000:32,27300:59,31
37Jeanette Borch1197Chanel200:26,34100:43,39301:09,73
38Cathrine Marie Poulsen985Sokkedyret200:47,17100:26,76301:13,93
39Signe Nielsen1268Otto200:49,21100:36,39301:25,60
40Rebekka Mikkelsen1291Chappermanden Champion Star200:58,92100:47,41301:46,33
41Sarah Rohde858Mille201:39,15101:53,89303:33,04
42Camilla á Argjum1270Moonlight Shadow200:22,72200:13,74400:36,46
43Signe Nielsen1100Bella200:22,08200:17,45400:39,53
44Rie Munch Andersen1278My Dark NitzoKing300:23,21100:18,75400:41,96
45Charlotte Christiansen1354Nafferlaffen300:38,95100:16,95400:55,90
46Sofie Katrine Frium1276Himmelbjerget's Cherie300:28,96100:29,17400:58,13
47Marlene Bruhn670Bygholms Prince of Magic400:42,89000:15,89400:58,78
48Heidi Vitting Pedersen1245Stampegårdens Sorte Skoda300:34,07100:25,96401:00,03
49Nanna Eckhoff814Borrebys Felix300:42,46100:37,51401:19,97
50Kristina Scherrebeck-Boi...1030Madam Split300:53,39100:31,74401:25,13
51Julia Poulsen Honnens207Højre300:57,04100:29,89401:26,93
52Camilla Mørck Thuesen1237GoGo200:51,06200:40,57401:31,63
53Katja Poulsen Honnens1446Buzz Lightyear201:05,63201:01,00402:06,63
54Emilie Lyngholm-Kjærby944Spragle300:24,81200:24,28500:49,09
55Birgit Banke1021Gaunby`s Phoenix300:36,11200:45,01501:21,12
56Camilla á Argjum1129Gaunbys For Enden af Regnbuen400:36,89100:45,02501:21,91
57Birgit Banke808Mimmer`s Mærkværdige Mogens300:22,15300:15,96600:38,11
58Camilla Mørck Thuesen1239HippHop500:38,10100:26,36601:04,46
59Mette Wind1297Wind´s Djipper Djipsi301:05,63300:14,89601:20,52
60Kristine Jørgensen1044Sylvester300:38,98300:51,51601:30,49
61Maria Banke1360Gaunby´s Indian Summer300:58,85300:44,81601:43,66
62Mette Wind1407Esra´s Rasende Racer Riki200:44,50401:10,31601:54,81
63Kathrine Alby883Pepsi301:22,68300:49,01602:11,69
64Betina Miller1188Lykkegårdens Dior501:27,51101:14,54602:42,05
65Cecilie AndersenTequila402:11,09201:58,08604:09,17
66Kristine Jørgensen1200Hoppe Gine600:55,83100:10,10701:05,93
67Nanna Eckhoff1131Soebjerggaards Uffe300:38,85400:32,61701:11,46
68Charlotte Andersen757Sigga201:14,24500:20,89701:35,13
69Kristina Scherrebeck-Boi...828Matas401:01,16300:38,81701:39,97
70Mette Wind1408Esra´s Mokki Mokka301:10,35400:32,76701:43,11
71Katja Poulsen Honnens1445Candy Floss300:46,63401:12,49701:59,12
72Signe Nielsen1223Gaunby´s Fister601:47,69100:46,15702:33,84
73Sofie Katrine Frium1096Girokanin's Jolly Jumper400:33,78400:27,58801:01,36
74Brit Lysbeck Lundby666Mr. Bean701:14,74100:36,02801:50,76
75Charlotte Christiansen1058Nope301:00,59501:04,54802:05,13
76Charlotte Christiansen896Neiki701:19,97100:57,58802:17,55
77Brit Lysbeck Lundby664Klatre Tøsen200:12,43701:13,27901:25,70
78Troels Hjalte Kristensen1253Sheik501:01,92400:52,81901:54,73
79Tina V Pedersen1457Amanda501:10,89400:44,93901:55,82
80Jeppe Lundby832Van Nistelrooy601:28,49300:27,60901:56,09
81Sarah Rohde734Monty401:05,05501:05,05902:10,10
82Ditte Pedersen1190Ninus500:43,93501:06,551001:50,48
83Mette Wind1296Wind´s Don Diego De La Vega501:49,26501:54,041003:43,30
84Brit Lysbeck Lundby833Harry802:54,97300:42,191103:37,16
85Tina V Pedersen1458Irma600:54,05600:44,111201:38,16
86Mathilde Bøge Jensen758Blackie601:13,90601:06,411202:20,31
87Jeppe Lundby422Bølle Bob801:29,45601:58,341403:27,79
Udg.Denise Herrestrup521Sorte Vildkat801:33,75Trak sig
Udg.Anja Højmark Hegnsvang1229Gaunbys Heimdal901:59,46Trak sig
Udg.Jørn Clemmensen1325MilleTrak sig
Udg.Susanna Thuesen1255ClemmeTrak sig
Antal deltagere: 91.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Hanne Vibeke Poulsen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT fejlT tidPindPoint
1Thomas Kjøller211Robbi000:44,42000:41,75001:26,1713
2Emilie Strange Wismann1077Savage Sendia001:03,14100:43,94101:47,081
3Camilla á Argjum1158Spirit from My Nightwish101:02,16000:53,64101:55,801
4Troels Hjalte Kristensen240Nimse101:02,07000:54,62101:56,691
5Mette Pedersen591Stald Vi.P Manuel101:02,56000:54,69101:57,251
6Kristina Scherrebeck-Boi...1030Madam Split101:43,46000:53,52102:36,981
7Camilla á Argjum811My Fake Jack af Hindbærgården001:11,40101:27,05102:38,451
8Kristine Jørgensen826Mrs. Gule Regina100:38,84100:36,86201:15,701
9Katrine Nielsen812Borrebys Hende Der200:47,26000:31,21201:18,471
10Signe Nielsen1268Otto201:12,63000:52,31202:04,941
11Cathrine Marie Poulsen720Himmelgårdens Olfine201:12,28000:53,16202:05,441
12Camilla Mørck Thuesen1237GoGo101:28,42100:56,38202:24,80
13Trine Pedersen44Bjarne J200:41,25100:21,31301:02,56
14Signe Nielsen1223Gaunby´s Fister100:59,15200:31,80301:30,95
15Birgit Banke1024Fiona`s Banana Split301:25,01000:23,66301:48,67
16Birgit Banke1021Gaunby`s Phoenix301:29,08000:43,41302:12,49
17Christina Alby889Score Kaj301:40,61000:40,51302:21,12
18Mathilde Bøge Jensen744Chip101:20,10201:15,20302:35,30
19Kathrine Alby883Pepsi301:54,56001:22,76303:17,32
20Camilla á Argjum1129Gaunbys For Enden af Regnbuen302:02,52001:25,89303:28,41
21Lykke Mie Nielsen271Jack400:51,98000:24,82401:16,80
22Camilla Borch841Classica100:50,82300:39,39401:30,21
23Birgit Banke1020Fiona`s Lille Kalle Klat200:58,23200:32,91401:31,14
24Mira Dreijer1367Mola301:13,18100:30,55401:43,73
25Anna Hawa Mnasi1260Nelly401:03,75000:42,10401:45,85
26Kathrine Alby1045Mr. Applejack301:19,88100:41,17402:01,05
27Kristina Scherrebeck-Boi...1048Hedeokedik201:17,52200:57,06402:14,58
28Kristine Jørgensen1043Max401:36,05000:52,50402:28,55
29Christina Alby1036Harepus301:43,37100:51,01402:34,38
30Emilie Lyngholm-Kjærby967Chutney301:45,52101:10,44402:55,96
31Charlotte Christiansen896Neiki301:59,97100:58,92402:58,89
32Marlene Bruhn670Bygholms Prince of Magic501:32,85000:27,83502:00,68
33Signe Nielsen1100Bella401:21,05100:42,29502:03,34
34Emilie Strange Wismann1076Princess401:32,64100:38,80502:11,44
35Maria Banke1360Gaunby´s Indian Summer401:53,77101:00,08502:53,85
36Marlene Bruhn169Jordbærgårdens Tequila Hot N`...300:42,68300:44,11601:26,79
37Charlotte Christiansen470Nus301:16,13301:19,62602:35,75
38Mette Wind1298Wind´s Fido Dido Boy401:57,99200:43,34602:41,33
39Kristina Scherrebeck-Boi...891Hippitøs402:27,57201:13,58603:41,15
40Camilla Mørck Thuesen1239HippHop501:03,32200:35,22701:38,54
41Emilie Lyngholm-Kjærby944Spragle601:48,92100:54,50702:43,42
42Kristina Scherrebeck-Boi...1029Esmaralda802:03,06100:54,53902:57,59
43Anja Højmark Hegnsvang1126Fionas Thor702:44,97201:07,85903:52,82
44Katrine Nielsen813Borrebys Survivor700:47,11300:26,041001:13,15
45Kristine Jørgensen124Dirty Harry701:04,55300:53,041001:57,59
46Katja Poulsen Honnens1445Candy Floss302:08,03702:38,011004:46,04
47Sarah Rohde734Monty901:41,78301:16,471202:58,25
48Stine Nielsen1073Jørgensen901:50,60401:14,881303:05,48
49Mathilde Bøge Jensen758Blackie1002:04,09601:35,141603:39,23
Udg.Cecilie AndersenTequila--
Udg.Charlotte Christiansen1058Nope--
Udg.Mette Wind1296Wind´s Don Diego De La Vega802:15,43--
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Hanne Vibeke Poulsen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2006-04-02 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT fejlT tidPindPoint
1Maria Banke872Fiona´s Dimar000:36,55000:22,36000:58,9113
2Anita Madsen46Le Petit Charmeur001:45,36001:13,17002:58,5312
3Mette Wind1142Solgården´s Little Bigfoot Ju...001:39,45101:36,51103:15,961
4Birgit Banke1020Fiona`s Lille Kalle Klat100:35,07100:20,82200:55,891
5Trine Pedersen44Bjarne J200:33,07100:16,68300:49,751
6Thomas Kjøller211Robbi200:23,13100:30,60300:53,731
7Camilla Borch841Classica300:45,43100:26,41401:11,84
8Christina Alby1025Vakse Viggo400:57,69000:16,39401:14,08
9Cathrine Marie Poulsen720Himmelgårdens Olfine400:58,72000:16,73401:15,45
10Maria Banke659Fiona´s Herly301:03,72100:29,15401:32,87
11Christina Alby792Jolly201:19,04200:44,97402:04,01
12Mathilde Bøge Jensen744Chip300:55,25301:28,11602:23,36
13Mette Pedersen591Stald Vi.P Manuel501:23,77101:25,35602:49,12
14Jannie R. Kofoed275Fredy400:29,80300:47,89701:17,69
15Linda Skov Johannsson118Gaunby's Eddie Mæ' Spjæt i500:25,37400:21,88900:47,25
16Kristine Jørgensen124Dirty Harry501:32,22400:54,63902:26,85
17Troels Hjalte Kristensen240Nimse601:40,49301:09,76902:50,25
18Jeanette Borch831Fiona's Chuckie702:24,46201:34,81903:59,27
19Lykke Mie Nielsen271Jack700:39,12300:16,931000:56,05
20Emilie Strange Wismann1076Princess901:47,91101:27,661003:15,57
21Christina Alby1036Harepus902:06,72200:31,241102:37,96
22Kristina Scherrebeck-Boi...891Hippitøs902:41,43300:41,251203:22,68
23Bettina Bjerg1018Sommerly's Lakeisha902:26,98301:01,981203:28,96
24Kristine Jørgensen1043Max1202:37,70300:43,211503:20,91
25Anne Lysbeck Lundby809Touray1101:29,99601:02,861702:32,85
26Stine Nielsen568Jensen1102:40,70802:10,001904:50,70
Udg.Brit Lysbeck Lundby438Petit FleurDisk. på tid
Udg.Kristina Scherrebeck-Boi...1029EsmaraldaDisk.
Udg.Charlotte Christiansen470NusTrak sig
Udg.Kirsten Bjerg1011Sommerly`s DivaTrak sig
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT fejlT tidPindPoint
1Maria Banke872Fiona´s Dimar11:09,0300:38,3611:47,3913
2Malene Nielsen170Jordbærgårdens Buster Big Foot11:05,0410:56,1022:01,141
3Cecilie AndersenFuga21:15,8900:48,0922:03,981
4Maria Banke659Fiona´s Herly21:33,2300:48,8922:22,121
5Jeanette Borch786Rafiki21:36,3300:56,4322:32,761
6Christina Alby836Mr. Mix Max21:43,7610:43,9832:27,741
7Christina Alby1025Vakse Viggo41:16,3810:24,6651:41,04
8Christina Alby792Jolly31:46,8120:53,7652:40,57
9Jeanette Borch622Loppe51:13,9111:02,0462:15,95
10Mette Wind1142Solgården´s Little Bigfoot Ju...52:08,5111:23,8563:32,36
11Katja Poulsen Honnens268Cornetto52:23,8912:10,5364:34,42
12Charlotte Christiansen899Norton71:34,5640:54,73112:29,29
Udg.Bettina Bjerg1018Sommerly's LakeishaTrak sig
Udg.Jeanette Borch831Fiona's ChuckieTrak sig
Udg.Kirsten Bjerg1011Sommerly`s DivaTrak sig
Udg.Lisa Hein962RoseTrak sig
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT fejlT tidCert.Point
1Heidi Vitting Pedersen(1497)Mimrelunds Barske Bølle01:00,2800:21,9201:22,2014
2Jannie R. Kofoed274Spedy10:24,6000:20,2210:44,821
3Trine Pedersen144Ch. Olpherth10:53,7600:36,9611:30,721
4Charlotte Christiansen1136Great Ch. Lillebror Affe10:41,6811:03,3921:45,07
5Linda Skov Johannsson280Hindbærgårdens My Girl10:31,3520:25,9630:57,31
6Betina Miller440Gaunbys Mr. Playboy Bunny21:01,4010:38,6731:40,07
7Emilie Lyngholm-Kjærby898Notte20:50,7810:52,2531:43,03
8Camilla Borch608Lotus31:50,0101:18,2433:08,25
9Kathrine Alby793Mrs. Hot Chili30:57,9910:14,1441:12,13
10Charlotte ChristiansenPuk20:42,8120:39,7641:22,57
11Sarah Rohde533Oliver00:51,0041:15,1542:06,15
12Trine Pedersen145The Real Slim Shady22:30,0022:05,2244:35,22
13Jeanette Borch622Loppe50:40,0300:17,6950:57,72
14Cecilie AndersenFuga40:39,1210:25,2951:04,41
15Linda Skov Johannsson667Hindbærgårdens V.I.P.50:44,3400:23,3951:07,73
16Bjarne Johannsson281Højgaardens CH Mr. Black Jack40:51,3210:19,3651:10,68
17Maria BankeGaunby´s Ch. Triumph Thunderb...30:26,8830:24,7960:51,67
18Jannie R. Kofoed212Isak30:43,1030:38,0861:21,18
19Christina Alby836Mr. Mix Max51:24,3120:26,3671:50,67
20Betina Miller37Hindbærgårdens Queen Of Darkn...41:30,6231:11,6572:42,27
21Maja Thim Larsen1173Jerry51:39,3731:17,6282:56,99
22Charlotte Christiansen581Nobel51:05,8640:47,5891:53,44
23Maja Thim Larsen1177Hugo61:30,1431:17,4892:47,62
24Rasmus Bjerner50Lykkegårdens Microsoft41:57,0351:54,4093:51,43
25Linda Skov Johannsson279Hindbærgårdens Funny Girl61:29,1540:58,38102:27,53
26Rasmus Bjerner247Bygholms (Co)Sinus91:47,6020:38,13112:25,73
27Mette Wind924Golden Starlight82:27,3431:31,62113:58,96
28Mette Wind927Seabiscuit91:34,5231:28,74123:03,26
29Sarah Rohde307Simba82:13,7141:32,59123:46,30
30Bettina BjergPolo102:38,8630:31,13133:09,99
31Maja Thim Larsen714Frygtløse Frankie113:03,6931:59,37145:03,06
32Jeanette Borch786Rafiki81:49,1170:57,04152:46,15
33Aase Bjerner246Bygholms James Bunn101:53,4051:14,20153:07,60
34Camilla á Argjum69574 Daijjiro Kato82:22,7872:50,06155:12,84
35Katja Poulsen Honnens268Cornetto83:14,2582:55,78166:10,03
36Lisa Hein962Rose91:13,81101:22,48192:36,29
Udg.Camilla Borch425Fancy FaceDisk tid
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg, Anja Højmark Hegnsvang
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2½ min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT fejlT tidCert.Point
1Jannie R. Kofoed212Isak31:37,1311:26,8543:03,9814
2Jannie R. Kofoed274Spedy31:07,7020:49,4051:57,10
3Betina Miller440Gaunbys Mr. Playboy Bunny31:57,5721:27,8753:25,44
4Maria BankeGaunby´s Ch. Triumph Thunderb...41:31,0621:14,3762:45,43
5Heidi Vitting Pedersen(1497)Mimrelunds Barske Bølle42:10,6921:50,8164:01,50
6Emilie Lyngholm-Kjærby898Notte52:28,4021:15,4373:43,83
7Trine Pedersen144Ch. Olpherth72:31,2411:01,7783:33,01
8Charlotte ChristiansenPuk52:18,4431:24,5083:42,94
9Rasmus Bjerner50Lykkegårdens Microsoft62:31,4221:59,6684:31,08
10Charlotte Christiansen581Nobel82:10,7111:01,7793:12,48
11Kathrine Alby793Mrs. Hot Chili72:43,2321:07,6193:50,84
12Camilla Borch608Lotus62:31,3032:08,2294:39,52
13Betina Miller37Hindbærgårdens Queen Of Darkn...71:50,6631:38,50103:29,16
14Charlotte Christiansen1136Great Ch. Lillebror Affe92:55,7831:52,34124:48,12
15Maja Thim Larsen1173Jerry63:14,3063:10,96126:25,26
16Mette Wind924Golden Starlight92:57,4242:02,66135:00,08
17Trine Pedersen145The Real Slim Shady103:45,1731:48,33135:33,50
18Aase Bjerner246Bygholms James Bunn102:52,8861:55,14164:48,02
19Sarah Rohde533Oliver143:48,1342:43,33186:31,46
20Maja Thim Larsen1177Hugo123:38,3863:02,70186:41,08
21Rasmus Bjerner247Bygholms (Co)Sinus132:37,1561:08,12193:45,27
22Sarah Rohde307Simba143:57,5373:09,91217:07,44
Udg.Camilla á Argjum69574 Daijjiro KatoDisk på tid
Udg.Maja Thim Larsen714Frygtløse FrankieDisk på tid
Udg.Anita Madsen46Le Petit CharmeurTrak sig
Udg.Camilla Borch425Fancy FaceTrak sig
Udg.Mette Wind927SeabiscuitTrak sig
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg, Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Veteran lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT fejlT tidPindPoint
1Cathrine Marie PoulsenSkrækkelige olfert01:11,3400:49,2902:00,63
2Nina Poulsen272Snuser10:20,2700:17,5810:37,85
3Maria BankeFiona`s GCh. Black Magic af G...10:29,8500:16,3510:46,20
4Charlotte Christiansen696Nimsebarnet00:31,8510:30,1011:01,95
5Mathilde Bøge Jensen348Flamingo10:22,9810:25,7620:48,74
6Maja Thim Larsen317Nussi30:50,0210:25,9641:15,98
7Linda Skov Johannsson1027Lykkegårdens Octavia40:21,3810:23,7250:45,10
8Linda Skov Johannsson618Hindbærgårdens Håbløse Harald30:37,3020:37,1751:14,47
9Camilla Borch807Grysli30:47,3820:28,0451:15,42
10Lisette KongerslevHønsehusets Buller71:16,0621:02,2592:18,31
Antal deltagere: 10.  
Dommer: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Veteran kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT fejlT tidPindPoint
1Nina Poulsen272Snuser000:33,89000:19,67000:53,56
2Maria BankeFiona`s GCh. Black Magic af G...000:47,98000:40,65001:28,63
3Charlotte Christiansen696Nimsebarnet000:48,02000:56,36001:44,38
4Mathilde Bøge Jensen348Flamingo100:56,76000:56,20101:52,96
5Cathrine Marie PoulsenSkrækkelige Olfert201:56,30001:31,30203:27,60
6Maja Thim Larsen317Nussi301:23,91100:41,73402:05,64
7Lisette KongerslevHønsehusets Buller401:12,11001:00,65402:12,76
8Camilla Borch807Grysli401:09,25101:46,67502:55,92
Antal deltagere: 8.  
Dommer: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerS.nr.Kanin60657075Cert.Point
1Betina Miller440Gaunbys Mr. Playboy BunnyXOOOO14
2Rasmus Bjerner247Bygholms (Co)SinusXOXXOXOXXO1
3Christina Alby792JollyOOOXXX1
4Thomas Kjøller211RobbiOOXOXXX
5Camilla á Argjum69574 Daijjiro KatoXOOXOXXX
6Trine Pedersen44Bjarne JXXOXOXOXXX
7Jannie R. Kofoed212IsakOXXOXXOXXX
8Emilie Strange Wismann1077Savage SendiaOOXXX
8Kathrine Alby793Mrs. Hot ChiliOOXXX
10Jannie R. Kofoed274SpedyOXOXXX
11Heidi Vitting Pedersen(1497)Mimrelunds Barske BølleXOXOXXX
12Trine Pedersen144Ch. OlpherthOXXX
13Trine Pedersen145The Real Slim ShadyXOXXX
Udg.Aase Bjerner246Bygholms James BunnXXX
Udg.Christina Alby1025Vakse ViggoXXX
Udg.Jannie R. Kofoed275FredyXXX
Udg.Lisette Kongerslev160Hønsehusets Theo DorXXX
Udg.Marlene Bruhn1258Jordbærgårdens Magic TwilightXXX
Udg.Mette Wind924Golden StarlightXXX
Udg.Mette Wind927SeabiscuitXXX
Udg.Mira Dreijer1367MolaXXX
Udg.Rasmus Bjerner50Lykkegårdens MicrosoftXXX
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Maria Banke, Stine Nielsen
Bedømmelsesmetode: 60 cm
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerS.nr.Kanin100120140150160165170180Cert.Point
1Kathrine Alby793Mrs. Hot ChiliOOXOOOOOXX14
2Trine Pedersen44Bjarne JXXOOXOXOXXX
3Christina Alby836Mr. Mix MaxOXOXOXXX
4Jannie R. Kofoed275FredyXOXOXOXXX
4Kirsten Bjerg38MarcoXOXOXOXXX
6Maja Thim Larsen317NussiXOXOXXOXXX
7Mette Wind924Golden StarlightXXOOXXX
8Lisa Hein962RoseOXOXXX
9Marlene Bruhn169Jordbærgårdens Tequila Hot N`...XOXOXXX
9Rasmus Bjerner247Bygholms (Co)SinusXOXOXXX
11Trine Pedersen144Ch. OlpherthXOXXOXXX
Udg.Bettina BjergPoloXXX
Udg.Christina Alby792JollyXXX
Udg.Maja Thim Larsen1173JerryXXX
Udg.Maria BankeGaunby´s Ch. Triumph Thunderb...XXX
Udg.Mira Dreijer1368MilkaXXX
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Aase Bjerner, Charlotte Christiansen
Bedømmelsesmetode: 100 cm
Til toppen

Gren A

Plac.FørerS.nr.KaninE/LI alt
1Betina Miller(440)Gaunby´s mr. Playboy Bunny617
2Heidi Vitting Pedersen(1497)Mimrelund´s Barske Bølle11112
2Jannie R. Kofoed(274)Spedy21012
4Kathrine Alby(793)Mrs. Hot Chili9413
5Trine Pedersen(144)Ch. Olpherth31215
6Trine Pedersen(145)The Real Slim Shady121325
6Jannie R. Kofoed(212)Isak18725
8Rasmus Bjerner(247)Bygholms (Co)Sinus26228
9Camilla a´Argjum(695)74 Daijjiro Kato34539
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Ukendt
Til toppen

Gren B

Plac.FørerS.nr.KaninE/KI alt
1Kathrine Alby(793)Mrs. Hot Chili11112
2Trine Pedersen(144)Ch. Olpherth71118
3Mette Wind(924)Golden Starlight16723
4Rasmus Bjerner(247)Bygholms (Co)Sinus21930
Antal deltagere: 4.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Ukendt
Til toppen

Gerhardts Mindepokal

Plac.FørerS/KE/KS/LE/LI alt
1Jannie Kofoed11516
2Betina Miller4610
3Trine Pedersen549
4Christina Alby448
5Maria Banke336
5Kathrine Alby66
5Heidi Pedersen66
8Rasmus Bjerner55
9Malene Nielsen22
9Anita Madsen22
11Cecilie Andersen11
11Mette Wind11
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Ukendt
Til toppen