HAVESTÆVNE  HOS  HENRIK  I  HATTING  VED  HORSENS  DEN  27.  APRIL  2014

Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær kroget



Let kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Betina Miller4263Fionas Jazz Jack00:33,6900:19,37012
2Betina Miller4262Rozettas Plectrum00:30,0600:28,53011
3Betina Miller5282Players Pikeur af Flora00:35,0600:28,91011
4Merete Maahn5331Players Dreamweaver af Flora00:31,1300:30,41011
5Karen Frederiksen3883Zentas Nardus Nadéj Nepamora00:44,2500:37,22011
6Nikoline Nikolajsen5069Sofiagårdens Shapes Of Summer00:57,3800:48,28011
7Julie Bøje Due Jensen4276Amigos Alfa Romeo BreSu Linco...00:34,5900:51,44011
8Heidi Vitting Pedersen3340Vi.P's Miss Diamond10:37,4000:23,1811
9Louise Jensen4280Retros GameBoy af Fionas11:24,1900:24,3711
10Aase Bjerner3013Rozettas Steamfunk (Rozetta)10:36,6600:27,2211
11Aase Bjerner3969Floras Catalina00:32,0610:28,3711
12Emma V. Laustsen4018Fionas Erinome10:42,1500:28,911
13Lisa Hein4033Flora Raps00:37,1610:35,281
14Edita Rimkute3278Pearcy10:35,0700:35,661
15Lisa Hein5280Players Nivalis af Flora10:29,9600:37,751
16Edita Rimkute5043Vilsmøllegaarden´s Rain01:02,5310:47,941
17Nicole Andersen5268Zentas Life Of Pi11:02,1300:50,471
18Louise Jensen4275Veggerbys Bonnaroo Buzz11:19,9401:19,321
19Dorthe Veggerby Laustsen3975Hønsehusets Chip10:47,7501:29,531
20Louise Jensen3034Sommerly´s Selma Lagerlöf10:35,2510:21,572
21Karen Frederiksen5273Stampegårdens La Vaque10:34,0910:26,782
22Louise Jensen3513Vi.P's Phantom of the Opera10:39,4410:29,192
23Heidi Vitting Pedersen3360Fionas Crash Bandicoot20:42,0900:33,942
24Emma Frederiksen3188Sofiagårdens Mirinda20:44,3400:36,412
25Dorthe Veggerby Laustsen3516Vi.P's Mamma Mia!10:32,1510:43,382
26Emma V. Laustsen3518Veggerbys The Vermonster21:05,7800:52,062
27Karen Frederiksen3289"Godsets" Rex20:29,2910:32,663
28Karen Frederiksen5048Kandies Zodiac30:58,5300:33,813
29Lisette Kongerslev5057Lykkes Jessie J30:41,0600:34,723
30Edita Rimkute4392Oceans Artic Char af Stampegå...10:47,0720:35,533
31Janni Larsen5110Foxbat af Pecasus10:47,7220:47,753
32Camilla á Argjum5264Oceans Ticket to Heaven af Sh...20:29,9410:48,973
33Nikoline Nikolajsen5067Stald Neas NiFi Linguini11:18,4120:50,723
34Julie Bøje Due Jensen5165Veggerbys Vanilla Heath Bar C...20:35,4110:52,883
35Emma Frederiksen3897Elmelys Freja31:04,0000:54,913
36Emma Frederiksen3881Kandies Summered Beta21:21,7511:47,623
37Janni Larsen5100Nødkærlunds Günther Zobel30:25,1610:29,854
38Karina Vilsbøll5079Summer Time af Stampegården40:49,9100:32,624
39Karina Vilsbøll4402Vilsmøllegaardens Lightning31:05,6311:17,444
40Merete Maahn5131Vi.P's Salomon3+10:48,4410:37,345
41Emma V. Laustsen3519Veggerbys Chubby Hubby51:15,2800:37,475
42Emma Frederiksen3588Kandies Iron Man20:40,2831:54,785
43Karina Vilsbøll4379Kaninborgens Cappuccino30:39,5930:41,756
44Dorthe Veggerby Laustsen5239Players Neo Nirvana af Flora61:37,1210:46,537
45Susanna Mørck Kristensen4196Winnie af Pecasus30:54,8441:23,627
46Karen Frederiksen5047Kandies Starlight Stjärnflicka51:05,2150:43,6510
Uplac.Heidi Vitting Pedersen4403Retros Nintendo af Fionas20:45,22Truk
Uplac.Susanna Mørck Kristensen4194Oceans Oasis af Stampegården31:13,18truk
Uplac.Alison Bøje Due Jensen4277Stald Neas NiFi FusiliDisk.
Uplac.Poul Erik Kristensen4259Eagle af PecasusTruk.
Uplac.Susanna Mørck Kristensen4183Vangs Order of the PhoenixTruk.
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Kristian Madsen
Bedømmelsesmetode: D2, fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Nicole Andersen5133Nardus Nikos Nieodemus af Zen...01:28,5300:43,41013
2Camilla á Argjum3508Stampegårdens Criminal Pursuit00:41,0010:29,0311
3Janni Larsen3260Nødkærlunds Eros11:08,8700:33,7211
4Lisette Kongerslev4243Lykkes Sir James01:09,3810:39,8811
5Aase Bjerner2010Bygholms Ch. Lamborghini Diab...01:01,8710:41,2511
6Susanna Mørck Kristensen4180Oceans Bounty af Fionas00:48,8210:48,9011
7Louise Jensen3520Vi.P's Wizard of Oz11:27,9700:49,0011
8Lisette Kongerslev5132Raptor af Pecasus11:00,2500:59,0011
v9Sarah Ommen2634Team Sheik´s Afrodite(v)10:59,0401:14,651
9Karina Vilsbøll3957Sofiagårdens Eagle Air21:01,8800:29,032
10Marlene Bruhn5136Stampegårdens Walk of Fame10:59,9710:33,222
11Henrik Dyekjær Madsen3347Stald Twisters LiTo Misti00:55,5620:34,782
12Marlene Bruhn5169Stampegårdens 9/1110:50,0310:45,782
13Karina Vilsbøll3934Fantig Semper Fidelis af Bella10:35,8710:51,562
14Heidi Vitting Pedersen3359Fionas Dika Cumulus11:17,4310:59,252
15Lisette Kongerslev3958Hønsehusets Balouline20:55,7101:01,122
16Camilla á Argjum5242Stampegårdens Ground Zero20:40,5310:24,343
17Nicole Andersen3743Zentas Nardus Naia Nimsetøs20:34,8210:27,323
18Lisa Hein5080Fionas Napellus20:59,4110:33,153
19Louise Jensen3364Winds Luke Skywalker20:46,2210:33,533
20Camilla á Argjum5170Stampegårdens Empire State of...31:05,7500:37,283
21Janni Larsen4105Nødkærlunds Optimus20:40,9710:39,473
22Heidi Vitting Pedersen4000Last Heart af Pecasus30:56,0000:44,883
23Heidi Vitting Pedersen3035Sommerly's Star Fighter (Fiff...30:42,9700:45,343
24Louise Jensen3341Vi.P's Jaspis21:31,8411:03,813
25Poul Erik Kristensen4197Vangs Half-Blood Prince41:11,6000:26,314
26Betina Miller4261Fionas Innuendo DiNidus20:36,2220:30,184
27Lisette Kongerslev3693Hønsehusets Qusar31:08,8210:32,154
28Marlene Bruhn5119Jordbærgårdens Ecstasy41:03,1500:35,384
29Emma Frederiksen5032Kandies Rondo Gamma21:16,6621:06,124
30Janni Larsen2223Nødkærlunds Ziggy Stardust31:11,8411:11,254
31Emma Frederiksen3005Hønsehusets Prazo Caddo11:11,1931:27,184
32Louise Jensen3348Fionas Loved By Jupiter31:55,7511:56,504
33Nikoline Nikolajsen3174Stald Twisters Blue Berry Nice21:31,461+12:09,004
34Karina Vilsbøll3263Stald Parsbergs Koh Tao af Hø...41:20,1310:23,845
35Nicole Andersen4314Stampegårdens Crimerider2+10:36,6920:26,855
36Susanna Mørck Kristensen4178Enok11:00,1240:49,635
37Kristian Kjærlund Madsen3361Ninkamus' Prinsesse Aurora21:42,6330:57,665
38Karen Frederiksen5021Kandies Bianca Gamma30:43,6221:08,035
39Kristian Kjærlund Madsen3037Mimrelunds Nuggi41:57,9111:30,825
40Bente Bøje Jensen5144Sommerly´s Toni Morrison20:33,222+12:06,005
41Lisa Hein2230Flora Lavender50:52,5920:39,197
42Lisette Kongerslev3959Lykkes JoJo3+11:34,1531:09,477
43Emma V. Laustsen3328Sommerly´s Cool II Storm4+12:00,8821:25,077
44Karen Frederiksen2266Zentas Jolly Holiday51:04,4730:34,538
45Aase Bjerner2485Bygholms Lotus Europa70:57,3810:45,918
46Susanna Mørck Kristensen3642Vi.P's Malakit6+2+22:18,501+11:35,3712
Uplac.Lisa Hein4044Flora Neotinea21:26,59Trukket
Uplac.Karen Frederiksen5023Kandies Millot Nero Gamma4+21:59,00Trukket
Uplac.Dorthe Veggerby Laustsen4089Vi.P's ChrysoprasTrukket
Uplac.Emma Frederiksen1862Jordbærgårdens Exotic KakiTrukket
Uplac.Nikoline Nikolajsen2812FilurTrukket
Uplac.Poul Erik Kristensen2099Samson af Pecasus (V)00:57,81Trukket
Antal deltagere: 53.   Heraf veteraner: 2.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Merete Maahn
Bedømmelsesmetode: D2, fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase Bjerner2495Leeds All-in-One01:25,2200:44,50013
2Dorthe Veggerby Laustsen3356Hønsehusets Never Fear01:18,9401:17,88012
3Nicole Andersen3038Leeds Back To Black11:30,2800:21,6911
4Marlene Bruhn5097Stampegårdens Pompidou00:56,1810:32,6611
5Camilla á Argjum4198CAs Arecurius Dian Cecht11:08,2800:36,6911
6Camilla á Argjum4234Oceans Going To A GoGo af Bel...20:59,9100:38,752
7Poul Erik Kristensen2452Black Mamba af Pecasus21:03,1000:49,062
8Camilla á Argjum5088Stampegårdens Island of Adven...11:01,3411:03,532
9Edita Rimkute3072Shia's Ch. Blue River af Peca...11:33,3412:11,562
10Lisette Kongerslev4111Lykkes Falcon30:53,8100:27,823
11Nicole Andersen3305Thougaards Supri Aki30:59,3200:32,633
12Lisa Hein3780Nardus' Neottia Nepalensis af...20:04,7810:39,753
13Poul Erik Kristensen4006Faun af Pecasus31:12,3100:40,343
14Poul Erik Kristensen4001Black Sweat af Pecasus11:05,0620:40,973
15Marlene Bruhn5009Jordbærgårdens Flo Rida20:55,0210:42,413
16Marlene Bruhn5150Hønsehusets Sniff21:12,4010:50,753
17Lisa Hein4050Flora Narcissus (Noah)21:52,0321:14,974
18Sarah Ommen4110Hønsehuset's Chap4+12:17,1500:40,475
19Marlene Bruhn3749Winds Zhoot Minai50:56,6610:34,286
20Janni Larsen4104Nødkærlunds Lumia31:16,0030:50,226
21Lisette Kongerslev5036Hønsehusets Snusmumriken4+12:11,6911:17,436
22Susanna Mørck Kristensen3996Grif af Pecasus31:33,812+12:11,786
23Marlene Bruhn4109Primadonna's Primus af Jordbæ...61:04,3710:48,697
24Rasmus Bjerner3012Byte af Flora5+11:39,9021:14,378
Uplac.Lisa Hein3684Fionas Deadly Dedication51:08,97Trak sig
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Louise Jensen
Bedømmelsesmetode: D2, fejl lægges sammen sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen