LANDSSKUET  I  HERNING  DEN  3.  -  5.  JULI  2014

Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Eliminator (uofficiel)



Mini lige
Dato: 2014-07-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Asta BredkjærSunsides Dress Divine00:16,0300:11,620
2Stine BredkjærSunsides All That Glitters00:20,0900:13,900
3Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus00:38,5700:31,380
Antal deltagere: 3.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bettina Bjerg
Sekretær: Louise Hansen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2014-07-03 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Asta BredkjærSunsides Dress Divine00:29,0000:55,500
2Stine BredkjærSunsides All That Glitters41:07,1801:05,884
Uplac.Susanna Mørck KristensenVerner af PecasusTrak sig
Antal deltagere: 3.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Camilla Thuesen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2014-07-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Laura Berggreen GæbeSundahl's Läkerol Pitaya00:18,1800:12,66012
2Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Dragon Air " Rago"00:17,6500:15,28011
3Asta BredkjærElmelys Sir Alejandro Jumbalot00:14,4700:15,72011
4Dorthe Veggerby LaustsenVi.P's Mamma Mia!00:32,2800:17,69011
5Rhina GyldenløveLeeds Stravinsky af All Star00:28,1200:18,53011
6Sarah GyldenløveNardus Nimbo af Zenta00:31,6900:23,69011
7Lisa FiilWraae's The Godfather00:20,0000:27,47011
8Asta BredkjærElmelys On Purpose Staamp00:41,5300:28,75011
9Lene BjergStald Bellas This is it af Lev...00:21,0600:35,25011
10Heidi ChristensenMiss Gucci00:50,4400:36,81011
11Fie MaaløeFionas So Damn Special00:30,4710:18,681
12Heidi Vitting PedersenRetros Nintendo af Fionas00:27,1910:21,001
13Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Chip10:20,6800:26,251
14Lisa FiilStationbakken's Montaña Anemo10:23,4700:29,131
15Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby10:49,8500:30,001
16Stine BredkjærElmelys Super Hero10:22,3100:33,781
17Stine BredkjærElmelys Memorial Louis10:31,6300:39,251
18Louise HansenSommerly´s Sigrid Undset10:49,3500:49,811
19Susanna Mørck KristensenFlora Calluna10:43,4400:50,221
20Heidi Vitting PedersenFionas Crash Bandicoot00:24,4120:10,312
21Laura Berggreen GæbeRådved Nygård's Jazz10:47,6010:19,342
22Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini20:33,7500:24,062
23Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Listra Camellia...00:27,6320:25,342
24Sarah GyldenløveTeddy10:38,9410:26,662
25Susanna Mørck KristensenWinnie af Pecasus20:28,6600:53,102
26Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster30:54,7200:15,663
27Louise JensenTexas af Vilsmøllegaarden20:33,8710:33,283
28Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Pantus Ayia Nap...20:15,3820:18,194
29Susanna Mørck KristensenVangs Order of the Phoenix20:29,1020:52,344
30Lisa FiilKaninbyens Alcudia30:48,470+10:55,784
31Nikoline NikolajsenStald Neas Limoncello Shot af...30:31,8420:48,315
32Louise JensenVeggerbys Bonnaroo Buzz41:45,8820:34,166
33Laura Berggreen GæbeNikki51:23,9710:49,076
34Heidi Vitting PedersenVi.P's Dynastar6+11:22,8100:33,347
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenPlayers Neo Nirvana af FloraDisk.
v11Camilla ThuesenSommerly's Miss Cool Evolution...00:15,5600:39,680
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Bettina Bjerg
Sekretær: Louise Hansen, Emma Veggerby
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2014-07-03 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Dragon Air " Rago"00:26,8900:19,88012
2Louise JensenSommerly´s Cuba Lime & Lemon00:44,7200:35,60011
3Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerlys00:41,5900:39,06011
4Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Listra Camellia...00:36,7800:43,97011
5Asta BredkjærElmelys On Purpose Staamp00:50,7500:45,65011
6Louise JensenRetros GameBoy af Fionas10:41,4000:18,6211
7Stine BredkjærElmelys Super Hero10:32,0600:21,0011
8Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby10:52,5000:25,9711
9Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Pantus Ayia Nap...10:48,9700:27,8411
10Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Blue Cheat10:37,8400:27,941
11Emma V. LaustsenFionas Crash Bandicoot10:48,3400:33,311
12Rhina GyldenløveLeeds Stravinsky af All Star00:46,5310:39,401
13Dorthe Veggerby LaustsenVi.P's Mamma Mia!11:01,5600:49,061
14Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee00:55,350+11:21,631
15Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit20:41,5600:17,842
16Fie MaaløeFionas So Damn Special10:36,4410:23,852
17Sarah GyldenløveNardus Nimbo af Zenta21:04,5400:31,192
18Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora21:21,8400:40,032
19Lene BjergStald Bellas This is it af Lev...11:17,6310:41,852
20Lisa HeinFlora Calluna21:12,6000:43,252
21Stine BredkjærElmelys Memorial Louis20:43,3800:52,972
22Louise JensenRetros Nintendo af Fionas11:04,5611:00,442
23Louise HansenSommerly´s Sigrid Undset11:35,3411:09,622
24Betina MillerRozettas Plectrum20:40,7210:27,283
25Camilla ThuesenWinnie af Pecasus20:36,9910:31,383
26Laura Berggreen GæbeRådved Nygård's Jazz21:30,0410:47,003
27Sarah GyldenløveTeddy20:48,1620:33,784
28Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster21:38,1320:33,814
29Heidi ChristensenMiss Gucci41:18,3800:39,354
30Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini2+11:16,5010:43,474
31Nikoline NikolajsenStald Neas Limoncello Shot af...20:45,1620:46,914
32Louise JensenTexas af Vilsmøllegaarden21:11,0920:51,004
33Amalie GravengaardRådved Nygård´s Black Out30:55,9120:39,405
34Laura Berggreen GæbeNikki41:33,3710:54,165
35Louise JensenVeggerbys Bonnaroo Buzz3+12:11,7821:09,096
Uplac.Asta BredkjærElmelys Sir Alejandro Jumbalot00:24,40disk fejl bane
Uplac.Fie MaaløeSommerly´s Cuba Passion10:21,72trak sig
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Chipdisk. Fejl i bane
Uplac.Bettina Milter BjergMalegas Mahatma GandhiDisk.
Uplac.Laura Berggreen GæbeSundahl's Läkerol PitayaDisk.
Uplac.Camilla ThuesenVangs Order of the Phoenixtrak sig
Uplac.Lisa FiilKaninbyens Alcudiatrak sig
Uplac.Lisa HeinPlayers Neo Nirvana af Floratrak sig
Uplac.Louise JensenVi.P's Dynastartrak sig
v18Lene BjergSommerly's Miss Cool Evolution...10:36,5310:35,182
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Lene W. Kristensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2014-07-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Rasmus BjernerSommerly´s Selma Lagerlöf00:21,1900:14,78013
2Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella00:21,6900:15,69012
3Heidi D. AlbrektsenFantig Carpe Diem af Bella00:16,1600:16,03012
4Heidi Vitting PedersenSommerly's Star Fighter (Fiffi)00:21,9300:17,19012
5Betina MillerFionas Jazz Jack00:26,2500:19,13012
6Louise JensenVi.P's Phantom of the Opera00:29,9100:31,85012
7Lisa FiilBellas Rockin Robin af Levade00:34,1800:36,44012
8Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Misti10:47,5000:17,2311
9Lene BjergStald Mølgaards A Little Dream...11:14,7300:22,1611
10Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt10:29,5100:22,8811
11Betina MillerPlayers Pikeur af Flora10:28,8100:23,031
12Lisa HeinFlora Neotinea10:56,7800:29,221
13Heidi Vitting PedersenVi.P's Miss Diamond10:34,8100:33,221
14Fie MaaløeSommerly´s Cuba Passion00:25,2510:36,621
15Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution10:24,4000:41,341
16Camilla Mørck ThuesenBeauty Princess10:53,1900:47,721
17Aase BjernerFloras Catalina10:38,5610:15,562
18Bettina Milter BjergAjtaks Iccug20:42,5000:28,872
19Heidi Vitting PedersenBellas Challenger af Sommerlys20:35,3400:29,412
20Henrik Dyekjær MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora21:04,4300:53,222
21Bettina Milter BjergSommerlys Fine Maddison00:34,3820:55,162
22Lene W. KristensenSolvangs Mizz Dior20:59,0900:59,062
23Emma V. LaustsenFionas Erinome30:41,8100:25,353
24Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit30:39,6200:26,973
25Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora21:31,2510:31,253
26Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Blue Cheat20:27,7910:33,533
27Sarah GyldenløveTaharas Lafayette30:34,0900:33,903
28Lene BjergNidus' Veni Vidi Vici af Somme...20:45,2510:36,063
29Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry30:58,7800:44,753
30Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee31:14,6900:58,563
31Charlotte EllebyDolly30:59,8701:11,153
32Lene BjergStrandvejs Autumn Revolution30:44,2810:34,504
33Betina MillerRozettas Plectrum40:39,0900:36,884
34Poul Erik KristensenEagle af Pecasus3+11:23,0600:43,194
35Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer31:09,0010:50,504
36Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice40:46,4110:27,035
37Louise JensenSommerly´s Cuba Lime & Lemon41:30,3110:38,945
38Laura Berggreen GæbeBygholms Lamborghini Flying St...11:32,5741:42,095
39Dorthe Veggerby LaustsenSommerly´s Cuba Caramel40:33,2211:02,225
40Bettina Milter BjergLeeds Wanna B af All Star61:28,0300:47,886
41Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)60:43,4110:25,007
42Emma V. LaustsenVi.P's Chrysopras5+1+12:08,4000:26,347
43Amalie GravengaardRådved Nygård´s Black Out70:38,0430:44,2510
Uplac.Bettina Milter BjergMalegas Mahatma GandhiDisk.
Uplac.Louise HansenGolden Memories af Stampegårdentrak sig
Uplac.Louise JensenRetros GameBoy af Fionastrak sig
v21Poul Erik KristensenSamson af Pecasus (V)21:05,5900:54,192
Antal deltagere: 47.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Susanna Kristensen
Sekretær: Lene W. Kristensen, Louise Hansen, Lene Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2014-07-03 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløb fejlomløb tidPindPoint
1Asta BredkjærHønsehusets Qusar10:56,1300:23,25100:21,8413
2Lisa HeinFionas Napellus00:37,7110:23,41100:23,781
3Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"00:28,4710:23,91110:24,151
4Aase BjernerFloras Catalina00:46,9710:26,2211
5Lene BjergNidus' Veni Vidi Vici af Somme...11:06,1300:29,0911
6Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt01:28,8110:33,8711
7Dorthe Veggerby LaustsenSommerly´s Cuba Caramel10:35,3500:33,9011
8Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit10:53,5000:37,2511
9Lene BjergStrandvejs Autumn Revolution10:57,1900:37,3211
10Poul Erik KristensenVangs Half-Blood Prince11:15,4400:48,3111
11Lisa FiilBellas Rockin Robin af Levade10:53,2200:53,721
12Rasmus BjernerSommerly´s Selma Lagerlöf20:35,2200:17,442
13Betina MillerPlayers Pikeur af Flora11:05,5910:22,962
14Louise JensenLast Heart af Pecasus20:47,3500:25,752
15Charlotte EllebyVi.P's Cinderella20:46,6500:26,912
16Heidi D. AlbrektsenLevades Running Free "Free"10:43,9710:26,942
17Fie MåløeFionas Dika Cumulus21:02,0600:35,032
18Charlotte EllebyDolly11:47,6310:41,562
19Lene BjergStald Mølgaards A Little Dream...11:22,3310:42,152
20Heidi D. AlbrektsenFantig Carpe Diem af Bella20:33,6310:28,623
21Emma V. LaustsenFionas Erinome30:41,4700:28,723
22Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella30:45,2200:34,903
23Lisa HeinFlora Neotinea21:09,3810:36,293
24Louise JensenVi.P's Wizard of Oz30:55,4410:32,634
25Betina MillerFionas Jazz Jack30:46,3110:37,384
26Louise JensenVi.P's Miss Diamond30:53,9410:40,784
27Bettina Milter BjergSommerlys Fine Maddison31:01,6610:42,324
28Sarah GyldenløveTaharas Lafayette31:05,7110:45,404
29Bettina Milter BjergAjtaks Iccug30:54,6810:48,444
30Lene W. KristensenHopes Ch. Little Miss Princess...3+11:50,0000:58,414
31Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution30:52,0320:32,035
32Henrik Dyekjær MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora2+11:57,8820:32,325
33Emma V. LaustsenSommerly´s Cool II Storm50:45,3400:32,935
34Louise JensenVi.P's Phantom of the Opera31:10,091+11:01,725
35Lene W. KristensenSolvangs Mizz Dior41:52,7811:06,315
36Fie MåløeSommerly's Star Fighter (Fiffi)40:44,5620:29,286
37Lisa FiilStationbakken's Montaña Anemo40:59,9720:42,626
38Laura Berggreen GæbeBygholms Lamborghini Flying St...41:42,2220:57,656
39Bettina Milter BjergLeeds Wanna B af All Star51:44,3111:09,346
40Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry6+11:49,9700:46,257
41Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice51:37,9030:42,698
42Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)51:00,3430:45,258
43Bettina Milter BjergLaylocks Framed Roger Rabbit6+11:34,8131:19,5610
44Aase BjernerBygholms Lotus Europa101:42,0610:53,6311
Uplac.Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Mistidisk fejl bane
Uplac.Emma V. LaustsenVi.P's Chrysoprastrak sig
Uplac.Lisa FiilWraae's The Godfathertrak sig
Uplac.Louise HansenGolden Memories af Stampegårdentrak sig
Uplac.Poul Erik KristensenEagle af Pecasustrak sig
Uplac.Poul Erik KristensenSamson af Pecasus (V)31:08,16trak sig
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Camilla Mørck Thuesen
Sekretær: Fie Måløe, Louise Jensen, Nicoline Nikolajsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2014-07-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Poul Erik KristensenFaun af Pecasus00:37,9700:24,59013
2Lisa HeinFionas Napellus10:30,9100:19,8511
3Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"10:23,0700:21,7811
4Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)10:39,0600:26,4111
5Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas00:42,6510:45,1011
6Rasmus BjernerByte af Flora10:59,7800:47,4411
7Asta BredkjærHønsehusets Qusar10:26,9410:17,502
8Louise JensenWinds Luke Skywalker10:36,2910:27,192
9Charlotte EllebyHønsehusets Casino Royale10:32,4010:55,592
10Heidi Vitting PedersenLast Heart af Pecasus30:36,5300:20,813
11Heidi Vitting PedersenFionas Dika Cumulus21:13,5910:27,903
12Poul Erik KristensenVangs Half-Blood Prince21:17,7510:59,963
13Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus20:56,2820:28,884
14Heidi D. AlbrektsenStald Parsbergs Koh Phangan af...20:37,1220:37,624
15Lisa FiilHønsehusets Cosmopolitan50:51,8710:27,166
16Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit3+11:23,3720:41,416
17Heidi D. AlbrektsenLevades Running Free "Free"30:17,9140:25,787
18Betina MillerFionas Innuendo DiNidus30:49,6040:36,407
19Bettina Milter BjergPlayer's Casino af Sommerly (F...51:07,8820:52,607
20Lene W. KristensenHopes Ch. Little Miss Princess...61:46,2530:57,879
21Emma V. LaustsenSommerly´s Cool II Storm70:51,0330:44,1510
22Charlotte EllebyVi.P's Cinderella4+11:20,5650:57,8710
Uplac.Aase BjernerBygholms Lotus EuropaTrak sig
Uplac.Bettina Milter BjergLaylocks Framed Roger RabbitTrak sig
Uplac.Lisa HeinFionas Deadly DedicationTrak sig
Uplac.Louise JensenVi.P's Wizard of OzTrak sig
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2014-07-03 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise JensenWinds Luke Skywalker11:06,2200:45,59113
2Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Never Fear11:15,2800:59,6911
3Bettina Milter BjergLeeds Gaz Station Af All Star01:25,2220:40,562
4Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus21:46,3800:49,222
5Louise HansenLykkes State of Art11:05,9710:53,002
6Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas21:34,1610:43,003
7Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)21:40,5310:58,563
8Poul Erik KristensenFaun af Pecasus20:52,4720:46,814
9Aase BjernerLeeds All-in-One31:27,5310:53,444
10Heidi D. AlbrektsenStald Parsbergs Koh Phangan af...20:52,9430:49,815
11Betina MillerFionas Innuendo DiNidus21:21,2540:56,376
12Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo61:04,9010:46,667
13Bettina Milter BjergPlayer's Casino af Sommerly (F...61:57,7211:01,727
14Camilla Mørck ThuesenBeauty Princess61:25,5921:01,068
15Rasmus BjernerByte af Flora72:12,123+11:33,4711
16Lisa FiilHønsehusets Cosmopolitan72:20,228+11:46,0916
Uplac.Charlotte EllebyHønsehusets Casino Royale3+12:01,96trak sig
Uplac.Lisa HeinFionas Deadly Dedication42:22,91trak sig
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene W. Kristensen
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Eliminator (uofficiel)
Dato: 2014-07-05 00:00:00

Plac.FørerKanin12345TidPindPoint
1Aase BjernerLeeds All-in-One1002000:18,8
2Heidi AlbrechtsenFionas Dika Stratus "Stratus"011310:20,62
3Dorthe V. LaustsenHønsehusets Never Fear001010:25,69
4Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax0110100:29,1
5Asta BredkjærElmelys Sir Alejandro Jumpalot010010:30,72
6Nikoline Ryder NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer000110:37,16
7Heidi ChristensenHønsehusets Cosmopolitan1111100:37,8
8Fie MåløeSommerly´s Cuba Passion201220:32,22
9Camilla ThuesenFlora Narcissus (Noah)112220:33,25
10Marianne BredkjærHønsehusets Qusar030320:33,28
11Sarah GyldenløveTaharas Lafayette021120:41,18
12Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella0003200:46,0
13Søren SørensenLykkes State of Art0101201:23,7
14Lisa HeinFionas Napellus001130:24,94
15Bettina BjergLaylocks Framed Roger Rabbit100230:54,19
16Lisa FiilBellas Rockin Robin af Levade003340:45,04
17Lene W. KristensenSolvangs Mizz Dior011140:45,79
18Betina MillerPlayers Pikeur af Flora0011500:23,8
19Stine BredkjærElmely's Super Hero021061:17,50
20Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt0211trak sig
21Louise JensenWinds Luke Skywalker0102trak sig
22Emma Veggerby LaustsenFionas Erinome0013trak sig
23Laura Berggreen GæbeRådved Nygård´s Jazz0114
24Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy0004
25Amalie Gravengaard Nørgaa...Rådved Nygård´s Black Out2204
26Rhina GyldenløveLeeds Stravinsky af All Star024
27Jan BredkjærElmelys On Purpose Staamp1trak sig
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen