SOMMERSTÆVNE  HOS  CHARLOTTE  I  BARRIT  DEN  3.  AUGUST  2014

Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Længdehop



Middelsvær lige
Dato: 2014-08-03 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Betina MillerPlayers Pikeur af Flora00:25,1000:11,05013
2Aase BjernerRozettas Steamfunk ( Rozetta )00:19,0500:12,07012
3Kirsten BjergSommerly´s Selma Lagerlöf00:28,0300:13,10012
4Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt00:49,0400:30,04012
5Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi11:07,0700:09,0211
6Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel10:18,0000:11,1011
7Aase BjernerFloras Catalina00:23,0110:12,0311
8Janni LarsenNødkærlunds Gertrud Zobel00:28,0310:14,0111
9Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer00:28,0110:15,001
10Kirsten BjergSommerly´s Cuba Lime & Lemon10:35,0200:26,001
11Louise HansenGolden Memories af Stampegården10:56,0200:29,031
12Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice00:38,0310:42,011
13Charlotte EllebyDolly01:02,0910:42,031
14Henrik Dyekjær MadsenNinkamus´ Prinsesse Aurora01:02,0110:55,001
15Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air10:35,0301:03,091
16Janni LarsenNødkærlunds Ziggy Stardust11:26,0201:56,071
17Betina MillerRozettas Plectrum10:30,0110:15,032
18Betina MillerFionas Jazz Jack10:16,0710:16,062
19Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution00:16,0220:16,072
20Maria GadkjærMirage af Pecasus10:24,0610:21,092
21Aase BjernerKaninBorgens Liona10:31,0010:41,042
22Louise JensenVi.P´s Jaspis11:08,0410:42,012
23Henrik Dyekjær MadsenMimrelunds Nuggi11:59,0210:44,042
24Janni LarsenFoxbat af Pecasus11:02,0111:18,012
25Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets11:25,0011:28,012
26Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry10:35,0820:25,053
27Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora11:36,0420:50,093
28Kirsten BjergVi.P´s Phantom of the Opera20:15,01
29Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up20:26,08
30Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...20:31,08
31Lisa HeinFlora Neotinea20:46,07
32Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso20:48,07
33Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee21:09,09
34Louise JensenRetros GameBoy af Fionas21:21,00
35Laura Berggreen GæbeBygholms Lamborghini Flying St...21:22,05
36Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik30:52,02
37Lisa HeinFlora Raps30:52,08
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl gå vider i Finalen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2014-08-03 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel00:40,0100:34,03013
2Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella00:33,0800:51,04012
3Charlotte EllebyVi.P's Cinderella01:11,0300:56,06012
4Lisa HeinRozettas Plectrum11:08,0900:43,0911
5Kirsten BjergSommerly´s Miindy af Magic10:49,0400:44,0911
6Louise JensenVi.P's Wizard of Oz01:29,0910:54,0811
7Aase BjernerFloras Catalina11:24,0501:19,0211
8Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt11:53,0401:39,0011
9Lisa HeinFlora Neotinea10:58,0410:36,092
10Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay Still11:09,0510:43,042
11Kirsten BjergSommerly´s Selma Lagerlöf01:17,0620:45,042
12Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry11:20,0510:50,032
13Louise JensenVi.P's Jaspis11:33,0211:31,042
14Henrik Dyekjær MadsenNinkamus´ Prinsesse Aurora01:23,0421:32,042
15Janni LarsenNødkærlunds Optimus11:10,0320:53,013
16Charlotte EllebyDolly01:50,0831:03,033
17Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af Bella11:35,0321:46,023
18Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...01:21,0841:21,044
19Kirsten BjergVi.P's Phantom of the Opera10:52,0041:16,095
20Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up20:52,01
21Lisa HeinPlayers Pikeur af Flora21:10,03
22Maria GadkjærMirage af Pecasus21:13,07
23Janni LarsenNødkærlunds Eros21:16,02
24Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee21:17,05
25Aase BjernerKaninBorgens Liona21:20,04
26Janni LarsenNødkærlunds Gertrud Zobel21:25,02
27Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice21:35,08
28Louise HansenGolden Memories af Stampegården31:03,03
29Laura Berggreen GæbeBygholms Lamborghini Flying St...31:25,00
30Kirsten BjergSommerly´s Cuba Lime & Lemon30:41,03
31Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air2+11:46,03
32Henrik Dyekjær MadsenFionas Jazz Jack31:56,02
33Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Misti3+11:17,07
34Aase BjernerBygholms Lotus Europa51:00,03
35Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik51:41,01
36Aase BjernerRozettas Steamfunk ( Rozetta )61:19,06
37Janni LarsenNødkærlunds Ziggy Stardust3+32:38,10
Uplac.Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution
Uplac.Louise JensenRetros GameBoy af Fionas
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl gå vider i Finalen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2014-08-03 00:00:00

Plac.FørerKanin80100120140150160170180Cert.Point
1Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...XOOXXOOXOOXXOXO14
2Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi LinguiniXOOOOOOOXXX
3Betina MillerFionas Innuendo DiNidusXOOOOOOXX
4Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of SummerXOXOOXOOOXXX
5Louise HansenSnöflingans Ch. GalaxyOOXOXOXOXXX
6Charlotte EllebyVi.P´s CinderellaXOXOOXOXXOXXX
7Charlotte EllebyStrandvejs Spring RevolutionOOOXX
8Charlotte EllebySommerly´s Cuba BlueberryOOXXOXXX
9Louise JensenVi.P´s Wizard of OzXOOXXOXXX
10Lene GadkjærSommerly´s FiolitoOXXOXXOXXX
11Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner SuspektXOOXXX
12Louise HansenGolden Memories af StampegårdenXOXXOXXX
13Louise HansenWraae´s Raiders Of The Lost ArkXOXX
Uplac.Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diabloxx TrukketTrukket
Uplac.Janni LarsenNødkærlunds Optimusxx TrukketTrukket
Uplac.Aase BjernerLeeds All-in-OneXXX
Uplac.Charlotte EllebyDollyXXX
Uplac.Janni LarsenFoxbat af PecasusXXX
Uplac.Janni LarsenNødkærlunds Günther ZobelXXX
Uplac.Louise HansenLykkes State of ArtXXX
Uplac.Louise HansenRådved Nygård´s BumblebeeXXX
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Aspirant: Karina Vilsbøll
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: 80 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen