NYTÅRSKUR  PÅ  NATURCENTER  SKOVGAARD  VED  HORSENS  DEN  1.  JANUAR  2015

Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær kroget



Mini kroget
Dato: 2015-01-01 13:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Laura BøgelundLyngs Davy Jones00:55,7800:42,250
2Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...01:10,2800:53,190
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia11:09,0900:52,091
4Mette DamgaardSnuske01:03,5711:02,781
5Asta BredkjærElmelys Glenbriar Sofia af Fio...11:13,9111:13,562
6Julie Bøje Due JensenStald Neas 1D Happily af Malega30:34,0000:33,253
7Anne-Mette FoghNew Wonder af Sofiagården21:20,1010:44,723
8Laura BøgelundBøgelunds Arthur2+12:03,310+12:04,074
9Laura BøgelundFionas Ursula4+32:44,4720:39,359
Uplac.Laura BøgelundBøgelunds Hugsi41:07,19Trak sig
Uplac.Laura BøgelundStald Parsbergs TimTrak sig
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Lene Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2015-01-01 14:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Rasmus BjernerKlara af Pecasus01:06,4400:33,9300 - 0:23,7212
2Julie Bøje Due JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar Cr...00:48,4000:33,6200 - 0:30,2211
3Poul Erik KristensenPhantom af Pecasus00:44,1200:33,5000 - 0:39,7511
4Stine BredkjærElmelys Super Hero00:51,0000:34,82011
5Sarah GyldenløveNardus Nimbo af Zenta00:49,9700:44,22011
6Poul Erik KristensenVilma af Pecasus01:06,2200:51,72011
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue Petunia10:36,3400:23,4711
8Merete MaahnSkovhøjens Shadow10:43,3500:24,9411
9Asta BredkjærSunsides Dress Divine10:42,8100:27,4711
10Louise HansenSommerly´s Sigrid Undset10:32,4700:30,071
11Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna10:30,4700:35,471
12Asta BredkjærElmelys Sir Alejandro Jumbalot00:28,7510:36,441
13Stine BredkjærSunsides All That Glitters10:52,2800:36,461
14Stine BredkjærMøllerhusets Dexter10:28,2200:39,781
15Merete MaahnSkovhøjens Titan11:10,1600:40,221
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Fresia11:07,9100:51,631
17Signe DamgaardDiamant11:33,5901:36,651
18Alison Bøje Due JensenWølk`s Kaniner Clematis20:55,6900:38,912
19Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa10:45,8410:44,972
20Sarah GyldenløveFionas Mozzarella21:07,6001:00,942
21Susanna Mørck KristensenOceans Oasis af Stampegården10:50,9711:04,122
22Sarah GyldenløveTeddy30:33,2200:25,283
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia30:37,6300:27,883
24Louise HansenStrandvejs Tin Tin30:48,7200:33,783
25Julie Bøje Due JensenAmigos Alfa Romeo BreSu Lincoln20:37,7810:35,443
26Merete MaahnSkovhøjens Dash30:50,5000:39,973
27Sarah GyldenløveLeeds Stravinsky af All Star10:52,0320:49,573
28Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F121:26,3211:03,393
29Anne-Mette FoghLego21:04,6311:29,853
30Susanna Mørck KristensenWinnie af Pecasus21:15,0911:31,883
31Sarah GyldenløveZentas SW Wyl31:18,5310:34,414
32Susanna Mørck KristensenFlora Calluna31:16,0011:22,974
33Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus3+11:54,2210:37,785
34Louise HansenStald Neas 1D Through the Dark...40:43,0010:46,475
35Poul Erik KristensenAnjo af Pecasus41:30,5021:05,916
36Susanna Mørck KristensenViola af Pecasus61:44,7220:56,288
37Maria GadkjærMalegas Issac Newton2+1+22:22,9731:04,008
38Poul Erik KristensenMille af Pecasus71:54,0611:16,858
39Laura Berggreen GæbeNikki6+22:28,5431:20,5311
Uplac.Charlotte EllebySundahl's Läkerol BonBons6+32:33,25Trak sig
Uplac.Bente Bøje JensenStald Petersminde`s Aslan Wiki...Trak sig
Uplac.Charlotte EllebySpringerTrak sig
Uplac.Laura Berggreen GæbeSundahl's Läkerol PitayaTrak sig
Uplac.Susanna Mørck KristensenTrille af PecasusTrak sig
Antal deltagere: 44.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2015-01-01 13:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerFloras Catalina01:15,4101:18,41013
2Laura BøgelundJordbærgården's Exotic Pitanga11:51,910+12:05,972
3Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air21:27,0010:53,033
4Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice31:27,9401:13,533
5Poul Erik KristensenEagle af Pecasus21:25,7211:18,403
6Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)40:48,1900:40,914
7Bente Bøje JensenBlancos Epata Abu Sir31:09,2110:43,604
8Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay Still41:02,3100:54,944
9Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...21:15,1220:58,474
10Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up21:11,6021:19,814
11Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer41:11,2501:20,164
12Asta BredkjærBellas Rockin Robin af Levade31:01,4720:44,075
13Alison Bøje Due JensenOceans Manatee af Stampegården21:12,5631:01,815
14Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.31:20,2821:03,355
15Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry41:24,9411:03,625
16Asta BredkjærElmelys On Purpose Staamp21:20,5931:05,165
17Bente Bøje JensenMimrelunds Nikita Kounéli31:34,9721:26,755
18Nikoline NikolajsenStald Neas Limoncello Shot af...31:06,0331:13,356
19Charlotte EllebyDolly41:14,1921:14,686
20Laura Berggreen GæbeBygholms Lamborghini Flying St...4+12:08,5011:47,226
21Louise HansenGolden Memories af Stampegården50:53,0720:44,407
22Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Misti3+11:31,712+11:14,967
23Sarah GyldenløveTaharas Lafayette51:23,1521:44,077
24Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)41:02,3740:59,438
25Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee51:45,4631:54,348
26Elsebet GregersenVi.P's Onyx61:01,1930:47,509
27Elsebet GregersenKaninbandens Playmate61:27,7831:27,699
28Henrik Dyekjær MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora5+11:56,882+11:46,919
29Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution70:59,6630:36,3510
30Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets31:40,353+42:49,0910
31Aase BjernerBygholms Lotus Europa90:59,1030:53,9712
Uplac.Lene GadkjærLeed´s Prinze Charming2+12:12,84Trak sig
Uplac.Asta BredkjærElmelys Memorial LouisTrak sig
Uplac.Laura Berggreen GæbeRådved Nygård's JazzTrak sig
Uplac.Merete MaahnPlayers Dreamweaver af FloraTrak sig
Uplac.Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi LinguiniTrak sig
v2Poul Erik KristensenSamson af Pecasus (V)21:21,0301:09,182
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen