NYTÅRSKUR  PÅ  NATURCENTER  SKOVGAARD  VED  HORSENS  DEN  1.  JANUAR  2015

Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær kroget



Mini kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Laura Bøgelund5298Lyngs Davy Jones00:55,7800:42,250
2Stine Bredkjær5601Elmelys Glenbriar Spinner af...01:10,2800:53,190
3Julie Bøje Due Jensen5295Stald Fuglsangs Blue Lobelia11:09,0900:52,091
4Mette Damgaard5127Snuske01:03,5711:02,781
5Asta Bredkjær5602Elmelys Glenbriar Sofia af Fi...11:13,9111:13,562
6Julie Bøje Due Jensen5509Stald Neas 1D Happily af Male...30:34,0000:33,253
7Anne-Mette Fogh5561New Wonder af Sofiagården21:20,1010:44,723
8Laura Bøgelund5135Bøgelunds Arthur2+12:03,310+12:04,074
9Laura Bøgelund5385Fionas Ursula4+32:44,4720:39,359
Uplac.Laura Bøgelund5134Bøgelunds Hugsi41:07,19Trak sig
Uplac.Laura Bøgelund5297Stald Parsbergs TimTrak sig
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Lene Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Rasmus Bjerner5000Klara af Pecasus01:06,4400:33,9300 - 0:23,7212
2Julie Bøje Due Jensen5165Veggerbys Vanilla Heath Bar C...00:48,4000:33,6200 - 0:30,2211
3Poul Erik Kristensen4258Phantom af Pecasus00:44,1200:33,5000 - 0:39,7511
4Stine Bredkjær4269Elmelys Super Hero00:51,0000:34,82011
5Sarah Gyldenløve5158Nardus Nimbo af Zenta00:49,9700:44,22011
6Poul Erik Kristensen5336Vilma af Pecasus01:06,2200:51,72011
7Bente Bøje Jensen5294Stald Fuglsangs Blue Petunia10:36,3400:23,4711
8Merete Maahn5371Skovhøjens Shadow10:43,3500:24,9411
9Asta Bredkjær5360Sunsides Dress Divine10:42,8100:27,4711
10Louise Hansen5010Sommerly´s Sigrid Undset10:32,4700:30,071
11Merete Maahn5383Kaninstaldens Santa Luna10:30,4700:35,471
12Asta Bredkjær4270Elmelys Sir Alejandro Jumbalot00:28,7510:36,441
13Stine Bredkjær5370Sunsides All That Glitters10:52,2800:36,461
14Stine Bredkjær5600Møllerhusets Dexter10:28,2200:39,781
15Merete Maahn5373Skovhøjens Titan11:10,1600:40,221
16Alison Bøje Due Jensen5296Stald Fuglsangs Blue Fresia11:07,9100:51,631
17Signe Damgaard5128Diamant11:33,5901:36,651
18Alison Bøje Due Jensen5560Wølk`s Kaniner Clematis20:55,6900:38,912
19Anne-Mette Fogh5076Kaninborgens Salsa10:45,8410:44,972
20Sarah Gyldenløve5502Fionas Mozzarella21:07,6001:00,942
21Susanna Mørck Kristensen4194Oceans Oasis af Stampegården10:50,9711:04,122
22Sarah Gyldenløve5125Teddy30:33,2200:25,283
23Alison Bøje Due Jensen5289Stald Fuglsangs Blue Zinnia30:37,6300:27,883
24Louise Hansen3365Strandvejs Tin Tin30:48,7200:33,783
25Julie Bøje Due Jensen4276Amigos Alfa Romeo BreSu Linco...20:37,7810:35,443
26Merete Maahn5372Skovhøjens Dash30:50,5000:39,973
27Sarah Gyldenløve3209Leeds Stravinsky af All Star10:52,0320:49,573
28Nikoline Nikolajsen5683Sofiagårdens Shanghai F121:26,3211:03,393
29Anne-Mette Fogh3267Lego21:04,6311:29,853
30Susanna Mørck Kristensen4196Winnie af Pecasus21:15,0911:31,883
31Sarah Gyldenløve5425Zentas SW Wyl31:18,5310:34,414
32Susanna Mørck Kristensen4195Flora Calluna31:16,0011:22,974
33Susanna Mørck Kristensen5332Verner af Pecasus3+11:54,2210:37,785
34Louise Hansen5175Stald Neas 1D Through the Dar...40:43,0010:46,475
35Poul Erik Kristensen4249Anjo af Pecasus41:30,5021:05,916
36Susanna Mørck Kristensen5334Viola af Pecasus61:44,7220:56,288
37Maria Gadkjær3889Malegas Issac Newton2+1+22:22,9731:04,008
38Poul Erik Kristensen5338Mille af Pecasus71:54,0611:16,858
39Laura Berggreen Gæbe3504Nikki6+22:28,5431:20,5311
Uplac.Charlotte Elleby3964Sundahl's Läkerol BonBons6+32:33,25Trak sig
Uplac.Bente Bøje Jensen5420Stald Petersminde`s Aslan Wik...Trak sig
Uplac.Charlotte Elleby3355SpringerTrak sig
Uplac.Laura Berggreen Gæbe5348Sundahl's Läkerol PitayaTrak sig
Uplac.Susanna Mørck Kristensen5337Trille af PecasusTrak sig
Antal deltagere: 44.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase Bjerner3969Floras Catalina01:15,4101:18,41013
v2Poul Erik Kristensen2099Samson af Pecasus (V)21:21,0301:09,182
2Laura Bøgelund1897Jordbærgården's Exotic Pitanga11:51,910+12:05,972
3Maria Gadkjær3956Sofiagårdens Olympic Air21:27,0010:53,033
4Nikoline Nikolajsen3174Stald Twisters Blue Berry Nice31:27,9401:13,533
5Poul Erik Kristensen4259Eagle af Pecasus21:25,7211:18,403
6Louise Hansen3963Lykkebos Mariyo (Mario)40:48,1900:40,914
7Bente Bøje Jensen3895Blancos Epata Abu Sir31:09,2110:43,604
8Maria Gadkjær2802Malega´s To Tough To Stay Sti...41:02,3100:54,944
9Maria Gadkjær3902Glow In the Dark af Stampegår...21:15,1220:58,474
10Lene Gadkjær2807Malega´s To Tough To Give Up21:11,6021:19,814
11Nikoline Nikolajsen5069Sofiagårdens Shapes Of Summer41:11,2501:20,164
12Asta Bredkjær3202Bellas Rockin Robin af Levade31:01,4720:44,075
13Alison Bøje Due Jensen4186Oceans Manatee af Stampegården21:12,5631:01,815
14Alison Bøje Due Jensen4190Visbys Malahide C.31:20,2821:03,355
15Charlotte Elleby3947Sommerly´s Cuba Blueberry41:24,9411:03,625
16Asta Bredkjær4255Elmelys On Purpose Staamp21:20,5931:05,165
17Bente Bøje Jensen5410Mimrelunds Nikita Kounéli31:34,9721:26,755
18Nikoline Nikolajsen3910Stald Neas Limoncello Shot af...31:06,0331:13,356
19Charlotte Elleby3350Dolly41:14,1921:14,686
20Laura Berggreen Gæbe2790Bygholms Lamborghini Flying S...4+12:08,5011:47,226
21Louise Hansen4408Golden Memories af Stampegård...50:53,0720:44,407
22Henrik Dyekjær Madsen3347Stald Twisters LiTo Misti3+11:31,712+11:14,967
23Sarah Gyldenløve4071Taharas Lafayette51:23,1521:44,077
24Aase Bjerner3013Rozettas Steamfunk (Rozetta)41:02,3740:59,438
25Louise Hansen3976Rådved Nygård´s Bumblebee51:45,4631:54,348
26Elsebet Gregersen3626Vi.P's Onyx61:01,1930:47,509
27Elsebet Gregersen3269Kaninbandens Playmate61:27,7831:27,699
28Henrik Dyekjær Madsen3361Ninkamus' Prinsesse Aurora5+11:56,882+11:46,919
29Charlotte Elleby3043Strandvejs Spring Revolution70:59,6630:36,3510
30Lene Gadkjær3905Vangs Chamber of Secrets31:40,353+42:49,0910
31Aase Bjerner2485Bygholms Lotus Europa90:59,1030:53,9712
Uplac.Lene Gadkjær2035Leed´s Prinze Charming2+12:12,84Trak sig
Uplac.Asta Bredkjær4254Elmelys Memorial LouisTrak sig
Uplac.Laura Berggreen Gæbe3979Rådved Nygård's JazzTrak sig
Uplac.Merete Maahn5331Players Dreamweaver af FloraTrak sig
Uplac.Nikoline Nikolajsen5067Stald Neas NiFi LinguiniTrak sig
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen