HOP  VED  FORÅRSUDSTILLINGEN  I  EGEBJERG  VED  HORSENS  DEN  8.  MARTS  2015

Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeSvær lige



Middelsvær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Kirsten Bjerg3541Malegas Mahatma Gandhi00:17,7500:11,94013
2Camilla á Argjum5606Stampegårdens Tower of London00:51,3700:17,62012
3Rasmus Bjerner5000Klara af Pecasus00:53,3500:20,78012
4Emma V. Laustsen3938Bellas Challenger af Sommerly00:37,5300:22,12012
5Alison Bøje Due Jensen4190Visbys Malahide C.00:36,8800:23,44012
6Cilia Bisgaard Ebbesen4298Nardus Viera Nadeza af Zenta00:28,9100:29,00012
v7Lene Gadkjær2403Sommerly´s Fiolito (V)00:26,6300:30,220
7Cilia Bisgaard Ebbesen5533Møllerhusets Duet00:14,8110:10,3411
8Dorthe Veggerby Laustsen4175Hønsehusets Blue Cheat10:23,6300:14,001
9Camilla á Argjum5636Stampegårdens Notting Hill10:32,5000:14,281
10Alison Bøje Due Jensen4186Oceans Manatee af Stampegården10:50,3800:17,151
11Alison Bøje Due Jensen3895Blancos Epata Abu Sir11:16,9100:17,411
12Karina Vilsbøll3524Stald Neas 1D You & I af Male...10:37,0300:26,691
13Maria Gadkjær3904Mirage af Pecasus10:44,8100:27,281
14Cilia Bisgaard Ebbesen3965Møllerhusets Anton10:55,6000:30,941
15Camilla á Argjum5800Eikhaugens Back in Business11:06,2800:39,281
v16Poul Erik Kristensen2099Samson af Pecasus (V)10:43,6900:39,411
16Charlotte Elleby3350Dolly01:07,0310:49,471
17Anne-Mette Fogh5415Vilsmøllegaardens Billi Bi11:27,6600:55,661
18Dorthe Veggerby Laustsen4090Sommerly´s Cuba Caramel10:19,1610:14,502
19Dorthe Veggerby Laustsen3975Hønsehusets Chip10:23,3510:25,442
20Malene Leerhøj5186Lykkes Wicked Twister20:26,5600:28,412
21Poul Erik Kristensen4258Phantom af Pecasus20:34,0000:39,072
22Bente Bøje Jensen5410Mimrelunds Nikita Kounéli21:43,9400:56,222
23Aase Bjerner3013Rozettas Steamfunk (Rozetta)20:36,2510:28,103
24Karina Vilsbøll5528Sheiks Numex Twilight20:46,1210:31,533
25Julie Bøje Due Jensen5165Veggerbys Vanilla Heath Bar C...30:58,0700:33,283
26Susanna Mørck Kristensen5336Vilma af Pecasus21:07,8410:39,193
27Nikoline Nikolajsen5067Stald Neas NiFi Linguini41:11,5600:22,844
28Lisette Kongerslev5772Stampegårdens King's Cross41:00,3100:37,564
29Karina Vilsbøll5452Sofiagårdens Monza F140:59,5300:38,784
30Nikoline Nikolajsen3174Stald Twisters Blue Berry Nice11:24,4431:03,974
31Susanna Mørck Kristensen4194Oceans Oasis af Stampegården21:26,6921:20,064
32Lene Gadkjær3905Vangs Chamber of Secrets31:42,631+12:08,945
33Camilla á Argjum5673Jordbærgårdens Jupitor4+11:20,6620:28,817
34Nikoline Nikolajsen3910Stald Neas Limoncello Shot af...7+11:16,3441:06,2512
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 2.
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Kirsten Bjerg3364Winds Luke Skywalker01:06,1800:29,09013
2Malene Leerhøj5053Lykkes Mumbo Jumbo00:39,7210:16,0611
3Kirsten Bjerg3513Vi.P's Phantom of the Opera10:45,2800:19,5711
4Malene Leerhøj4152Sheiks Treat Me Right00:40,8510:37,9411
5Charlotte Elleby4272Shamigos Tabu Kompaner Suspekt10:45,4100:38,0311
6Aase Bjerner3969Floras Catalina10:31,5910:12,532
7Camilla á Argjum5166Stampegårdens Tribute in Light10:38,5610:15,312
8Kirsten Bjerg3034Sommerly´s Selma Lagerlöf11:01,3710:38,592
9Cilia Bisgaard Ebbesen4304Elmelys Grand Whoops1+11:20,7110:27,033
10Karina Vilsbøll5210Sofiagårdens Excalibur21:30,6910:33,943
11Betina Miller4261Fionas Innuendo DiNidus1+11:52,8410:41,723
12Karina Vilsbøll5333Oceans POMPdeLUX af Sheik31:13,5600:46,593
13Poul Erik Kristensen4001Black Sweat af Pecasus20:35,0310:46,783
14Charlotte Elleby3043Strandvejs Spring Revolution20:54,2820:25,814
15Betina Miller4263Fionas Jazz Jack20:34,2220:29,184
16Poul Erik Kristensen4006Faun af Pecasus41:20,4700:50,474
17Betina Miller4262Rozettas Plectrum21:21,2521:06,694
18Maria Gadkjær3890Malegas Pablo Picasso51:15,8500:21,095
19Lisette Kongerslev4193Hønsehusets Donna von Wald51:22,8100:38,225
20Betina Miller5282Players Pikeur af Flora31:29,2220:42,635
21Lisette Kongerslev3866Rainbow Dash3+11:33,2220:32,686
22Rasmus Bjerner4116Oceans Inside Out af Bella40:52,5920:58,506
23Poul Erik Kristensen4197Vangs Half-Blood Prince2+32:40,6821:59,507
24Emma V. Laustsen4018Fionas Erinome5+1+12:06,4631:55,2510
25Maria Gadkjær3902Glow In the Dark af Stampegår...6+1+12:02,0630:59,2511
26Lene Gadkjær2802Malega´s To Tough To Stay Sti...71:45,7861:01,8113
Uplac.Kirsten Bjerg3357Sommerly's Miindy af MagicTrukket
Uplac.Malene Leerhøj5232Mangolds English MuffinTrukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Dorthe Veggerby Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen