DM  2015  I  HORSENS  DEN  1.  -  3.  MAJ  2015

Tryk for at komme til:
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
Elite-højdehopElite-længdehop
Gren AGren B
Gerhardts MindepokalSamlet vinder
Samlet veteran



Svær lige
Dato: 2015-05-01 18:34:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Kirsten BjergVi.P's Phantom of the Opera10:40,5010:21,8121:02,313
2Aase BjernerFloras Catalina20:27,7810:29,9030:57,68
3Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi30:41,1510:15,9740:57,12
4Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)40:56,4700:16,0041:12,47
5Kirsten BjergWinds Luke Skywalker31:48,9111:05,2542:54,16
6Heidi Vitting PedersenLast Heart af Pecasus21:16,5351:06,2572:22,78
7Betina MillerFionas Jazz Jack5+11:09,9020:38,9081:48,80
Uplac.Alison Bøje Due JensenOceans Manatee af StampegårdenTrukket
Uplac.Betina MillerPlayers Pikeur af FloraTrukket
Uplac.Heidi Vitting PedersenFionas Dika CumulusTrukket
Uplac.Heidi Vitting PedersenSommerly's Star Fighter (Fiffi)Trukket
Uplac.Rasmus BjernerOceans Inside Out af BellaTrukket
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2015-05-02 11:28:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Tales of Eternia1+11:50,2900:49,3822:39,673
2Charlotte EllebyHønsehusets Casino Royale20:48,5910:28,4131:17,00
3Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt2+11:16,6800:36,5031:53,18
4Aase BjernerFloras Catalina20:59,6210:55,6331:55,25
5Kirsten BjergLykkes State of Art21:36,5611:01,8832:38,44
6Merete MaahnKandies Elstar Beta21:23,9020:58,7542:22,65
7Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman2+21:50,4610:35,2252:25,68
8Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right51:04,6210:40,1961:44,81
9Karina JensenOceans 4funkyflavours af Sheik41:24,7820:36,4762:01,25
10Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State of...51:32,4721:01,2872:33,75
11Betina MillerFionas Jazz Jack61:21,0420:50,9182:11,95
12Kirsten BjergWinds Luke Skywalker5+11:30,3520:59,0682:29,41
13Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo5+12:09,6920:56,5483:06,23
14Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik6+11:56,0931:10,09103:06,18
15Betina MillerPlayers Pikeur af Flora61:58,6051:06,50113:05,10
16Betina MillerRozettas Plectrum5+22:26,6241:52,53114:19,15
17Betina MillerFionas Innuendo DiNidus7+2+22:23,1820:56,31133:19,49
18Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella7+2+32:41,3721:13,71143:55,08
Uplac.Maria GadkjærMalegas Pablo PicassoTrukket
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Marlene Bruhn
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2015-05-03 09:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Camilla á ArgjumOceans Ch. Dance Into The Ligh...00:26,9700:15,4700:42,4414
2Malene LeerhøjLykkes Maid Manson00:38,9700:23,2201:02,1913
3Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...00:44,5900:19,9701:04,5613
4Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone00:42,6600:48,1201:30,783
5Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura10:36,1900:19,5010:55,69
6Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...00:40,8410:20,6911:01,53
7Marlene BruhnStampegårdens 9/1110:43,1000:20,5011:03,60
8Marlene BruhnHønsehusets Sniff00:50,6510:50,5311:41,18
9Lisa HeinNeottia Nidus-avis10:29,8710:18,8720:48,74
10Karina JensenLykkes SCh. Fancy Faith20:39,7500:18,8420:58,59
11Lisette KongerslevLykkes JoJo00:39,5920:19,6520:59,24
12Lisette KongerslevHønsehusets Balouline10:39,9110:22,7921:02,70
13Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Ground Zero10:38,4110:30,0021:08,41
14Karina JensenOceans 4funkyflavours af Sheik10:49,6510:21,6521:11,30
15Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken10:44,8110:28,5621:13,37
16Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life00:43,2820:30,8121:14,09
17Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani20:44,2210:34,5931:18,81
18Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun30:38,6600:44,6931:23,35
19Maria GadkjærMalega´s Scorpio20:43,0020:16,7940:59,79
20Aase BjernerLeeds All-in-One (Uno)20:44,3820:19,2941:03,67
21Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker2+11:16,090+11:02,7942:18,88
22Betina MillerFionas Innuendo DiNidus20:48,5330:24,5351:13,06
23Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman30:35,841+10:51,3251:27,16
24Mia HansenWinds Ch. Nioryu41:04,1610:27,4151:31,57
25Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...31:29,5320:55,2852:24,81
26Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...41:13,8111:19,7852:33,59
27Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean3+11:52,8711:17,3553:10,22
28Mette WindWinds Zhawn Mizai41:23,0020:54,0662:17,06
29Marlene BruhnStampegårdens Pompidou60:49,7910:32,9471:22,73
30Mia HansenEskirs Kiva Macao61:08,9710:19,5071:28,47
31Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo51:14,7820:42,5071:57,28
32Kirsten BjergLykkes State of Art30:48,8850:32,0781:20,95
33Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy61:09,5321:03,0982:12,62
34Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af Bella6+1+12:02,0731:05,60113:07,67
Uplac.Betina MillerRozettas PlectrumTrukket
Uplac.Lene GadkjærMalega´s GeminiTrukket
Uplac.Lisa HeinFionas NapellusTrukket
Uplac.Mia HansenDolls Inpavidus PrometheusTrukket
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner, Heidi Pedersen
Sekretær: Lene W. Kristensen
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2015-05-02 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Camilla á ArgjumOceans Ch. Dance Into The Ligh...01:21,9701:28,7802:50,7514
2Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Ground Zero11:05,1601:01,4712:06,631
3Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone11:31,7510:51,1922:22,941
4Karina JensenLykkes SCh. Fancy Faith1+11:58,4000:46,8722:45,27
5Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...21:05,4710:52,4731:57,94
6Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life11:33,7521:01,9432:35,69
7Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun31:14,5010:39,1241:53,62
8Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...3+13:14,9102:18,6045:33,51
9Marlene BruhnStampegårdens 9/1151:25,0300:59,4752:24,50
10Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura3+22:00,3700:45,3852:45,75
11Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean42:36,2212:22,7254:58,94
12Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...5+12:48,5701:07,7563:56,32
13Marlene BruhnHønsehusets Sniff52:22,1311:36,5663:58,69
14Mette WindWinds Zhawn Mizai4+13:01,8111:43,0664:44,87
15Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker61:37,6010:56,4772:34,07
16Lisa HeinNeottia Nidus-avis5+11:41,5620:33,9782:15,53
17Aase BjernerLeeds All-in-One (Uno)52:01,6231:16,5483:18,16
18Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy5+12:13,1621:17,8483:31,00
19Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani61:24,8840:58,87102:23,75
20Marlene BruhnStampegårdens Pompidou91:40,7541:23,90133:04,65
21Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken6+12:23,3571:39,12144:02,47
Uplac.Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...31:18,16Trukket
Uplac.Lisa HeinFionas NapellusTrukket
Uplac.Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn BorgTrukket
Uplac.Malene LeerhøjLykkes Ch Topsy TailTrukket
Uplac.Maria GadkjærMalega´s ScorpioTrukket
Uplac.Sandra BardevigWinds SCh. Niva PattayaTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg, Betina Miller
Sekretær: Louise Lund
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 3:00 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2015-05-03 11:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Maria GadkjærSommerly´s Ronja Røverdatter00:14,3100:10,5000:24,813
2Lisa HeinLilje00:21,3500:16,7500:38,102
3Mette WindWinds Quintin Quantico00:24,9400:15,6000:40,542
4Marlene BruhnSilverados Piper Cub00:25,0600:17,8400:42,902
5Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport Inside00:32,5600:19,2800:51,842
6Mette WindWinds SCh. Mizar Montani00:38,2500:38,7201:16,972
7Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...00:52,5300:32,1601:24,692
8Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface10:25,6000:12,0310:37,63
9Janni LarsenSpringers Flint af Bella11:16,2201:19,7212:35,94
10Lisa HeinRosa10:19,6910:11,0020:30,69
11Lisette KongerslevLeed's Polly Power20:42,2200:12,2820:54,50
12Sarah OmmenTeam Sheik´s Afrodite21:10,5001:09,7822:20,28
13Lene GadkjærSommerly´s Fiolito00:43,8721:38,0922:21,96
14Louise HansenTumle40:45,9310:54,2551:40,18
Uplac.Lisa HeinFlora CentrantusTrukket
Antal deltagere: 15.  
Dommer: Aase Bjerner, Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Karina Jensen
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2015-05-02 13:36:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Maria GadkjærSommerly´s Ronja Røverdatter00:34,0600:31,5001:05,563
2Lisa HeinLilje00:56,2800:44,6501:40,932
3Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface01:24,5300:58,5002:23,032
4Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...01:32,9301:02,5902:35,522
5Marlene BruhnSilverados Piper Cub00:58,3810:33,3811:31,76
6Mette WindWinds SCh. Mizar Montani01:12,6610:42,8811:55,54
7Lisa HeinRosa11:05,4310:38,1621:43,59
8Mette WindWinds Quintin Quantico11:04,5310:44,9421:49,47
Uplac.Louise HansenTumle4+12:24,44Trukket
Uplac.Lisette KongerslevLeed's Polly Power5+22:18,81Trukket
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport InsideDisk. på tid
Uplac.Lene GadkjærSommerly´s FiolitoTrukket
Uplac.Lisa HeinFlora CentrantusTrukket
Antal deltagere: 13.  
Dommer: Aase Bjerner, Camilla á Argjum
Sekretær: Merete Maahn
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 3:00 min.
Til toppen

Elite-højdehop
Dato: 2015-05-02 14:40:00

Plac.FørerKanin5565707580859095Cert.Point
1Lisa HeinNeottia Nidus-avis-OOOXOXXOXOXXX14
2Karina JensenLykkes SCh. Fancy FaithOOOOOOXXOXXX1
3Camilla á ArgjumOceans Ch. Dance Into The Ligh...OO-OOOXXX1
4Marlene BruhnStampegårdens 9/11OO-XOOXOXXX
5Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for LifeOO-OOXXX
6Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Ground ZeroOO-XOOXXX
7Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue OceanOOXXOOXOXXX
8Sandra BardevigLykkes Ch. CatwomanOXOOXXOXXOXXX
9Louise HansenSnöflingans Ch. GalaxyOOOOXXX
10Aase BjernerLeeds All-in-One (Uno)OOXOOXXX
11Maria GadkjærMalega´s ScorpioXOXXOOXOXXX
12Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...OOXOXOXXX
12Mette WindWinds GCh. Anakin SkywalkerOOXOXOXXX
14Sandra BardevigLevades GCh. YellowstoneOXOXOXOXXX
15Mette WindWinds Zhawn MizaiOXXOXOXOXXX
16Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State of...XOXOXXOXOXXX
17Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady LauraOOOXXOXXX
18Malene LeerhøjLykkes Maid MansonO-OXXX
19Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"OOXOXXX
20Charlotte EllebyHønsehusets Casino RoyaleOXOXOXXX
20Marlene BruhnHønsehusets SniffOXOXOXXX
22Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af BellaXOXOXOXXX
23Sandra BardevigSommerly's Cool II SunOXOXXOXXX
24Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini DiabloOXOXXX
25Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af SheikXOXOXXX
26Maria GadkjærMalegas Pablo PicassoXOX
26Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...XOXXX
26Heidi D. AlbrektsenFantig Carpe Diem af BellaXOXXX
26Lisa HeinFionas NapellusXOXXX
30Aase BjernerFloras CatalinaXXOXXX
30Heidi D. AlbrektsenLevades Running Free "Free"XXOXXX
Uplac.Sandra BardevigWinds SCh. Niva PattayaXX
Uplac.Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af BellaXXX
Uplac.Malene LeerhøjLykkes Ch Topsy TailXXX
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller, Lene Gadkjær
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: 55 cm.
Maksimum tid: 2 min., 70 cm: 3 min
Til toppen

Elite-længdehop
Dato: 2015-05-03 13:50:00

Plac.FørerKanin100120140150160170180190200210220Cert.Point
1Mette WindWinds GCh. Anakin SkywalkerXO-O-XXOOOXOXOXOXO14
2Betina MillerFionas Innuendo DiNidusXOOOXOXOXXOOOXOXOXXX1
3Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...O-O-XOOXOOOXXX1
4Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for LifeXO-XOO-XO-XOXXX
5Sandra BardevigLykkes Ch. CatwomanXOOOXOXOOOXOXXX
6Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady LauraXO-O-OXOOXXX
7Betina MillerFionas Jazz JackXXOOOOXXOXOXOXXX
8Mette WindWinds Zhawn MizaiXOXOXOOXOXOXXX
9Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...XXO-O-XOXXOXXX
10Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue OceanOXOXXOXOXOXXX
11Karina JensenLykkes SCh. Fancy FaithOOOXXX
12Heidi D. AlbrektsenLevades Running Free "Free"OOXOXXX
13Marlene BruhnStampegårdens PompidouXOOXO-XXX
14Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"XXOXOXXOXXX
15Louise HansenSnöflingans Ch. GalaxyOXXOXXO-XXX
16Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini DiabloOXOXXX
17Camilla á ArgjumOceans Ch. Dance Into The Ligh...XOXXOXXX
18Malene LeerhøjMangolds English MuffinXO-XXX
18Alison Bøje Due JensenOceans Manatee af StampegårdenXOXXX
20Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af BellaXXO-XXX
20Sandra BardevigLevades GCh. YellowstoneXXOXXX
Uplac.Aase BjernerLeeds All-in-One (Uno)XXX
Uplac.Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)XXX
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg, Lisa Hein
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 2 min., 170 cm: 3 mi
Til toppen

Gren A

Plac.FørerKaninELHOSamlet
1Camilla á ArgjumOceans Ch. Dance Into The Ligh...134
2Lisa HeinNeottia Nidus-avis9110
3Marlene BruhnStampegårdens 9/117411
4Karina KristensenLykkes SCh. Fancy Faith10212
5Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone41418
6Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Ground Zero13619
7Malene LeerhøjLykkes Maid Manson21820
8Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life16521
9Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura51722
10Marlene BruhnHønsehusets Sniff82028
11Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...32629
12Maria GadkjærMalega´s Scorpio191130
12Aase BjernerLeeds All-in-One (Uno)201030
14Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman23831
15Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker211233
16Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean27734
17Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...261238
18Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun182341
19Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy33942
20Mette WindWinds Zhawn Mizai281543
21Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo312455
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Gren B

Plac.FørerKaninEKLASamlet
1Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...538
2Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life6410
3Karina KristensenLykkes SCh. Fancy Faith41115
4Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura10616
4Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker15116
6Camilla á ArgjumOceans Ch. Dance Into The Ligh...11718
7Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean111021
8Mette WindWinds Zhawn Mizai14822
9Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone32023
10Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy181533
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Gerhardts Mindepokal

Plac.FørerSLSKELEKHOLASamlet
1Camilla á Argjum36+46+5428
2Lisa Hein66
3Mette Wind66
4Malene Leerhøj55
5Karina Jensen55
6Betina Miller55
7Sandra Bardevig44
8Lisette Kongerslev44
9Kirsten Bjerg3+14
10Charlotte Elleby2+13
11Aase Bjerner22
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Samlet vinder

Plac.FørerKaninELEKHOLASamlet
1Camilla á ArgjumOceans Ch. Dance Into The Ligh...1131722
2Karina KristensenLykkes SCh. Fancy Faith10421127
3Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life1665431
4Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura51017638
5Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone43142041
6Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker211512149
7Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean271171055
8Mette WindWinds Zhawn Mizai281415865
9Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy331891575
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Samlet veteran

Plac.FørerKaninVLVKSamlet
1Maria GadkjærSommerly´s Ronja Røverdatter112
2Lisa HeinLilje224
3Marlene BruhnSilverados Piper Cub459
4Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...7411
5Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface8311
6Mette WindWinds Quintin Quantico3811
7Mette WindWinds SCh. Mizar Montani6612
8Lisa HeinRosa10717
Antal deltagere: 8.  
Dommer: Ukendt
Til toppen