LANDSSKUET  I  HERNING  DEN  2.  -  4.  JULI  2015

Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget



Let lige
Dato: 2015-07-03 15:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster00:55,3800:16,13012
2Kirsten BjergVilsmøllegaardens Monique00:22,3400:19,44011
3Louise HansenStald Neas 1D Through the Dark...00:43,3400:23,72011
4Kirsten BjergZentas SW Boz Pity00:31,4100:24,28011
5Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Dragon Air " Rago"10:14,0300:10,8511
6Heidi Vitting PedersenFionas Crash Bandicoot10:21,2500:16,251
7Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...00:12,3410:18,531
8Heidi Vitting PedersenRetros Nintendo af Fionas10:41,3100:18,591
9Louise HansenSommerly´s Sigrid Undset10:17,1900:19,251
10Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Listra Camellia...00:14,4410:21,441
11Emma V. LaustsenFionas Frankenstein11:07,3100:22,381
12Asta BredkjærElmelys Glenbriar Sofia af Fio...10:36,8700:28,721
13Asta BredkjærElmelys Batman10:27,7200:32,781
14Camilla Mørck ThuesenNiflingen af Flora20:26,9000:18,662
15Heidi Vitting PedersenFionas Scooby Doo10:47,6910:21,282
16Louise HansenStrandvejs Tin Tin20:42,7500:28,252
17Kirsten BjergVeggerbys Lay´s af Sommerly20:45,3700:30,192
18Laura Berggreen GæbeRådved Nygård's Jazz21:07,7200:38,972
19Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart10:39,6810:53,282
20Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Pantus Ayia Nap...20:14,9410:16,403
21Susanna Mørck KristensenWinnie af Pecasus00:39,4730:27,913
22Laura Berggreen GæbeNikki51:53,5000:39,095
Uplac.Louise HansenTintoTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bettina Bjerg
Sekretær: Lene W. Kristensen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let kroget
Dato: 2015-07-02 15:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Pantus Ayia Nap...00:25,9100:24,31012
2Heidi Vitting PedersenFionas Crash Bandicoot01:30,1300:29,66011
3Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Dragon Air " Rago"00:33,4700:41,54011
4Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart01:18,7800:48,00011
5Emma V. LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)10:54,4000:29,6311
6Kirsten BjergVilsmøllegaardens Monique10:55,9400:42,4011
7Kirsten BjergZentas SW Boz Pity21:19,3700:29,562
8Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit21:00,5600:32,412
9Camilla Mørck ThuesenNiflingen af Flora21:51,2800:33,842
10Asta BredkjærElmelys Batman21:12,7200:36,032
11Heidi Vitting PedersenRetros Nintendo af Fionas21:05,6300:38,532
12Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Maximoon21:27,5000:39,412
13Kirsten BjergVeggerbys Lay´s af Sommerly21:38,3100:40,942
14Nikoline NikolajsenStald Neas 1D Through the Dark...10:57,2211:01,782
15Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster30:42,3700:33,313
16Heidi Vitting PedersenFionas Scooby Doo20:56,7210:45,443
17Emma V. LaustsenFionas Frankenstein11:36,5921:06,723
18Laura Berggreen GæbeSundahl's Läkerol Pitaya21:09,8820:20,284
19Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby30:53,3120:44,815
20Susanna Mørck KristensenWinnie af Pecasus21:17,0031:07,505
21Laura Berggreen GæbeNikki31:57,2231:00,946
Uplac.Susanna Mørck KristensenOceans Oasis af Stampegården00:51,00Trukket
Uplac.Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Listra Camellia...00:57,69Trukket
Uplac.Louise HansenStrandvejs Tin TinDisk.
Uplac.Asta BredkjærElmelys Glenbriar Sofia af Fio...Trukket
Uplac.Louise HansenTintoTrukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenVerner af PecasusTrukket
v22Lene BjergStrandvejs Summer (V)41:33,9121:16,756
Uplac.Lene BjergSommerly's Miss Cool Evoluti...(V)Trukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Bettina Bjerg
Sekretær: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2015-07-03 13:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Poul Erik KristensenEagle af Pecasus00.23,8100.17,50013
2Stine BredkjærMøllerhusets Dexter00.30,3100.19,28012
3Emma V. LaustsenVi.P's Miss Diamond00.40,4700.24,22012
4Stine BredkjærSunsides All That Glitters10.24,4000.15,5011
5Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerly10.21,5300.16,6511
6Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee0+11.44,1900.46,0011
7Asta BredkjærLykkes Bernadotte20.16,6300.13,002
8Stine BredkjærElmelys Super Hero00.36,5320.15,152
9Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Maximoon20.55,7500.24,692
10Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer20.37,6900.25,002
11Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)20.28,6300.27,532
12Marianne BredkjærElmelys Memorial Louis20.36,0000.29,602
13Emma V. LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)20.44,1800.33,152
14Asta BredkjærSunsides Dress Divine10.28,4010.36,002
15Charlotte EllebyDolly21.16,9401.02,662
16Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F120.51,4410.17,853
17Asta BredkjærElmelys Giant Whoops10.49,3120.32,853
18Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini3+10.46,2500.16,534
19Susanna Mørck KristensenVilma af Pecasus30.53,6210.23,254
20Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit50.47,6500.27,065
21Nikoline NikolajsenStald Neas Limoncello Shot af...50.50,9700.27,875
22Lene W. KristensenRetros GameBoy af Fionas50.45,7800.37,185
23Bettina Milter BjergAjtaks Iccug40.49,8520.26,416
24Sandra BardevigSofiagårdens Silverstone F140.39,9320.33,786
Uplac.Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus5+11.32,22Trukket
Uplac.Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby HubbyTrukket
Uplac.Laura Berggreen GæbeSundahl's Läkerol PitayaTrukket
Uplac.Louise HansenGolden Memories af StampegårdenTrukket
Uplac.Rasmus BjernerKlara af PecasusTrukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenOceans Oasis af StampegårdenTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2015-07-02 13:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cilia Bisgaard EbbesenNardus Viera Nadeza af Zenta11:14,4000:34,50113
2Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini11:22,0600:38,6911
3Poul Erik KristensenEagle af Pecasus11:08,3700:41,2511
4Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F10+11:31,0000:58,5711
5Emma V. LaustsenFionas Erinome11:28,5901:26,8111
6Heidi Vitting PedersenVi.P's Miss Diamond00:58,7511:27,5011
7Cilia Bisgaard EbbesenSequin Smile20:45,5300:36,472
8Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"20:44,6300:39,072
9Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerly20:43,8100:48,812
10Heidi Vitting PedersenLast Heart af Pecasus11:06,2510:49,152
11Cilia Bisgaard EbbesenSheiks Purple Flash21:09,5001:07,782
12Henrik Dyekjær MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora11:31,5911:08,722
13Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...31:20,3800:36,293
14Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice31:13,2500:43,253
15Stine BredkjærElmelys Super Hero21:07,3410:49,723
16Marianne BredkjærElmelys Memorial Louis31:26,8100:50,163
17Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Anton10:39,3420:54,353
18Sandra BardevigSofiagårdens Silverstone F111:08,6220:54,973
19Lene W. KristensenRetros GameBoy af Fionas11:21,0020:57,253
20Lene BjergStrandvejs Autumn Revolution1+12:11,5311:03,223
21Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee21:51,3111:20,753
22Stine BredkjærSunsides All That Glitters41:05,0700:41,094
23Louise HansenSommerly´s Sigrid Undset21:37,5620:50,254
24Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)41:12,3700:56,574
25Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry21:15,0321:13,374
25Cathrine ElkjærLevades Terror Taylor41:24,4000:57,094
27Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Misti10:55,942+11:43,814
28Lene BjergStald Mølgaards A Little Dream...41:37,1910:48,665
29Cathrine ElkjærZenta's Michigan41:31,6610:49,185
30Nikoline NikolajsenStald Neas Limoncello Shot af...50:59,0010:32,796
31Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)21:33,9740:52,726
32Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer41:22,7520:52,976
33Asta BredkjærSunsides Dress Divine5+11:39,2210:47,787
34Charlotte EllebyDolly41:53,0441:49,228
35Laura Berggreen GæbeRådved Nygård's Jazz6+1+12:13,3111:13,229
36Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution51:53,563+12:00,539
37Bettina Milter BjergAjtaks Iccug71:38,7561:14,0313
Uplac.Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Duet20:49,12Trak sig
Uplac.Susanna Mørck KristensenVilma af Pecasus41:39,75Trak sig
Uplac.Heidi D. AlbrektsenFantig Carpe Diem af BellaTrak sig
Uplac.Lisa HeinNarnia af FloraTrak sig
Uplac.Louise HansenGolden Memories af StampegårdenTrak sig
Uplac.Rasmus BjernerKlara af PecasusTrak sig
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2015-07-03 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella00.32,9700.19,63013
2Marianne BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...00.20,6010.27,5311
3Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus10.38,7800.28,1611
4Sandra BardevigSofiagårdens Mystery Summer10.34,8100.28,3811
5Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka10.50,1200.49,6311
6Cilia Bisgaard EbbesenNardus Viera Nadeza af Zenta20.26,0000.16,382
7Cathrine ElkjærLevades Terror Taylor20.41,5900.21,002
8Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Anton10.29,5910.21,532
9Cilia Bisgaard EbbesenNardus Nikos Nieodemus af Zenta11.08,4710.24,912
10Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)10.29,2210.26,532
11Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Grand Whoops20.36,6900.28,412
12Sandra BardevigYou Wonder af Sofiagården20.39,8200.35,602
13Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"20.22,6310.27,103
14Rasmus BjernerByte af Flora31.26,3501.45,283
15Kirsten BjergWinds Luke Skywalker10.44,7230.16,284
16Sandra BardevigWhy Wonder? af Sofiagården30.52,1310.40,314
17Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami20.47,0630.39,065
18Aase BjernerFloras Catalina3+11.01,6520.27,856
19Cilia Bisgaard EbbesenSequin Smile40.47,1930.23,327
20Heidi Vitting PedersenLast Heart af Pecasus41.20,4730.49,947
21Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution4+11.51,7220.52,597
22Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry5+11.18,8420.20,508
23Cathrine ElkjærZenta's Michigan61.08,8720.23,138
24Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice40.51,7240.47,168
25Lisa HeinNarnia af Flora51.45,7530.53,448
26Heidi D. AlbrektsenFantig Carpe Diem af Bella4+11.23,072+10.55,358
27Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...40.43,1550.50,949
Uplac.Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Duet61.02,56Trukket
Uplac.Emma V. LaustsenFionas ErinomeTrukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Mørck Thuesen
Sekretær: Camilla Thuesen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2015-07-02 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt00:56,8700:35,18013
2Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella10:56,6800:40,6211
3Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus11:31,1200:56,7511
4Cilia Bisgaard EbbesenNardus Nikos Nieodemus af Zenta11:43,1311:03,622
5Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Grand Whoops21:09,4010:57,443
6Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas21:43,5711:02,133
7Stine BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...11:12,6621:08,003
8Aase BjernerFloras Catalina21:12,5711:08,503
9Kirsten BjergWinds Luke Skywalker31:46,7201:27,433
10Betina MillerFionas Jazz Jack31:31,6901:30,063
11Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami31:08,3410:56,874
12Kirsten BjergLykkes State of Art21:36,1021:01,784
13Lisa HeinByte af Flora11:35,1331:03,064
14Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo31:55,7811:09,694
15Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)31:18,6320:41,785
16Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka31:40,4320:51,565
17Sandra BardevigYou Wonder af Sofiagården31:48,8721:15,045
18Sandra BardevigSofiagårdens Mystery Summer2+12:05,8721:24,005
19Asta BredkjærElmelys Giant Whoops51:45,0610:54,356
20Cathrine ElkjærLykkes Spiderman3+11:23,151+11:03,856
21Bettina Milter BjergLeeds Gaz Station Af All Star41:54,1521:06,216
22Asta BredkjærLykkes Bernadotte31:10,0040:42,447
23Sandra BardevigWhy Wonder? af Sofiagården61:24,6641:05,8710
Uplac.Betina MillerRozettas Plectrum51:16,19Trukket
Uplac.Stine BredkjærMøllerhusets DexterDisk.
Uplac.Asta BredkjærBellas Rockin Robin af LevadeTrukket
Uplac.Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...Trukket
Uplac.Lene W. KristensenVi.P's Wizard of OzTrukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Bjerg Rosendahl
Sekretær: Heidi D. Albrektsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2015-07-03 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt00:40,1900:25,44014
2Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis10:20,4400:17,161
3Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman20:47,7200:14,402
4Lisa HeinFionas Napellus20:46,8700:25,562
5Kirsten BjergLykkes State of Art11:03,7210:27,502
6Poul Erik KristensenVangs Half-Blood Prince21:48,0000:37,282
7Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...11:24,4011:12,812
8Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)30:36,7200:17,623
9Cathrine ElkjærLykkes Spiderman1+10:50,370+10:49,343
10Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone10:26,0020:51,033
11Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas21:15,4111:06,753
12Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus30:32,4010:22,124
13Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun30:39,0410:29,624
14Camilla Mørck ThuesenFønix af Pecasus31:10,5010:43,164
15Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)31:00,0910:46,004
16Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...41:20,8110:32,285
17Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus30:55,4320:38,805
18Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy10:43,0040:49,695
19Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 00751:09,3710:29,066
20Betina MillerRozettas Plectrum30:42,4430:44,726
21Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Spei30:58,7841:01,447
22Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo30:52,8841:28,757
Uplac.Susanna Mørck KristensenGrif af PecasusTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene W. Kristensen
Sekretær: Heidi Vitting Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2015-07-02 09:03:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...01:56,8801:24,85014
2Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone11:40,4721:16,913
3Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy41:38,2201:33,864
4Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis21:09,7230:59,095
5Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun31:25,2321:14,875
6Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus31:36,5631:00,066
7Lisa HeinFionas Napellus61:27,2111:12,097
8Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus51:57,4521:38,757
9Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)71:54,9710:45,848
10Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Spei02:14,047+12:33,078
11Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman6+12:05,1931:27,5910
Uplac.Camilla Mørck ThuesenFønix af PecasusTrukket
Uplac.Henrik Dyekjær MadsenSommerly's PaxTrukket
Uplac.Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...Trukket
Uplac.Poul Erik KristensenVangs Half-Blood PrinceTrukket
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 007Trukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenGrif af PecasusTrukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen