STÆVNE  HOS  STALD  SKOVHØJEN  VED  YDING  DEN  25.  JULI  2015

Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeSvær lige



Let lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due Jensen5560Wølk`s Kaniner Clematis00:22,7500:19,16012
2Janni Larsen5534Hedebo´s Bumper00:26,3500:20,59011
3Kirsten Bjerg5361Stald Fuglsangs Blue Salix00:31,0300:21,65011
4Heidi Vitting Pedersen3360Fionas Crash Bandicoot00:34,4600:22,90011
5Marie Maahn5393Stampegårdens Blue Illusion01:05,9100:25,34011
6Emma V. Laustsen5599Fionas Frankenstein00:53,2200:29,10011
7Emma V. Laustsen5598Kaninstaldens Santa Lucia00:32,2200:29,97011
8Heidi Vitting Pedersen4404Fionas Scooby Doo00:46,3800:30,63011
9Aase Bjerner3995Zentas Basejumper00:46,1500:33,62011
10Dorthe Veggerby Laustsen5182Nødkærlunds Golden Lightning...00:50,8400:35,00011
11Dorthe Veggerby Laustsen5241Skovhøjens Mozart00:32,9400:36,53011
12Julie Bøje Due Jensen5295Stald Fuglsangs Blue Lobelia00:19,4410:18,441
13Anne Emilie Kehren5296Stald Fuglsangs Blue Fresia10:26,5600:22,161
14Anne-Mette Fogh5787Eagles' Heart of Ice af Lego-...10:25,6500:25,721
15Asta Bredkjær5830Elmelys Batman10:24,9700:29,251
16Julie Bøje Due Jensen4276Amigos Alfa Romeo BreSu Linco...10:32,4000:40,061
17Dorthe Veggerby Laustsen5243Fionas Rapunzel11:25,0000:55,631
18Kirsten Bjerg5362Vilsmøllegaardens Monique20:28,3500:18,402
19Emma Kirstin Funding3540Lay´s af Sommerly20:57,3800:20,752
20Kirsten Bjerg5359Zentas SW Boz Pity20:28,4400:24,162
21Mette Damgaard5156Veggerbys Strawberry Cheeseca...20:45,9610:25,283
22Emma V. Laustsen3518Veggerbys The Vermonster21:08,4410:41,653
23Anne-Mette Fogh5785Eagles' Ice Cube af Lego-Gård...21:37,8410:45,193
24Dorthe Veggerby Laustsen5245Kaninstaldens Vasse Felix21:14,7211:13,563
25Asta Bredkjær5602Elmelys Glenbriar Sofia af Fi...30:59,7501:17,403
26Mette Damgaard5128Diamant40:56,9300:36,574
27Heidi Vitting Pedersen4403Retros Nintendo af Fionas30:41,2210:37,884
28Julie Bøje Due Jensen5509Stald Neas 1D Happily af Male...40:39,9300:41,974
29Mette Damgaard5127Snuske31:21,2510:50,574
30Anne-Mette Fogh5786Eagles' Ice Pack af Lego-Gård...60:32,7200:30,226
31Anne Emilie Kehren5779Mimrelunds Mr. Bean51:44,6421:38,477
Uplac.Janni Larsen5605Oh Wonder af Sofiagården(Olin...Disk.
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2.00 min.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Janni Larsen5534Hedebo´s Bumper01:08,8200:29,47012
2Anne Emilie Kehren5296Stald Fuglsangs Blue Fresia00:43,8800:34,00011
3Dorthe Veggerby Laustsen5182Nødkærlunds Golden Lightning...01:30,5001:04,65011
4Merete Maahn5372Skovhøjens Dash00:57,0601:11,29011
5Heidi Vitting Pedersen3360Fionas Crash Bandicoot10:32,4600:27,2111
6Heidi Vitting Pedersen4404Fionas Scooby Doo10:57,1500:39,8711
7Dorthe Veggerby Laustsen5451Zentas LeJon Deux (Jon)10:58,0000:55,9611
8Anne-Mette Fogh5787Eagles' Heart of Ice af Lego-...10:56,6901:19,371
9Karina Vilsbøll5266Sheiks Holy Mole10:58,3701:27,001
10Anne-Mette Fogh5789Eagles' Spot of Ice af Lego-G...10:41,8510:40,752
11Mette Damgaard5156Veggerbys Strawberry Cheeseca...20:43,8100:45,912
12Mette Damgaard5128Diamant21:46,5001:22,372
13Dorthe Veggerby Laustsen5245Kaninstaldens Vasse Felix12:23,5911:24,752
14Mette Damgaard5127Snuske22:14,5701:46,162
15Emma V. Laustsen3519Veggerbys Chubby Hubby30:55,9100:33,603
16Anne-Mette Fogh5785Eagles' Ice Cube af Lego-Gård...11:23,7520:36,003
17Anne-Mette Fogh5561New Wonder af Sofiagården31:06,9701:06,973
18Asta Bredkjær5602Elmelys Glenbriar Sofia af Fi...30:50,1501:13,723
19Marie Maahn5373Skovhøjens Titan31:26,0701:28,563
20Asta Bredkjær5830Elmelys Batman40:31,9300:25,934
21Marie Maahn5393Stampegårdens Blue Illusion21:15,8120:42,664
22Janni Larsen5605Oh Wonder af Sofiagården(Olin...21:07,3120:44,534
23Bente Bøje Jensen5420Stald Petersminde`s Aslan Wik...30:48,8410:45,284
24Anne Emilie Kehren5510Sundahl's Läkerol Black Diamo...30:54,6010:45,474
25Heidi Vitting Pedersen4403Retros Nintendo af Fionas41:04,5000:49,754
26Emma V. Laustsen5599Fionas Frankenstein40:55,6201:03,874
27Dorthe Veggerby Laustsen5241Skovhøjens Mozart41:17,4401:16,824
28Marie Maahn3973Kandies Golden Delici Beta41:25,3101:56,604
29Anne-Mette Fogh5786Eagles' Ice Pack af Lego-Gård...31:03,3120:44,565
30Aase Bjerner3995Zentas Basejumper41:45,8710:45,885
31Dorthe Veggerby Laustsen5243Fionas Rapunzel51:23,0020:54,477
32Emma V. Laustsen3518Veggerbys The Vermonster6+1+22:54,7832:07,9712
Uplac.Dorthe Veggerby Laustsen3975Hønsehusets Chip00:54,43Trukket
Uplac.Emma V. Laustsen5598Kaninstaldens Santa Lucia21:53,63Disk.
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Henrik Dyekjær Madsen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Merete Maahn5331Players Dreamweaver af Flora00:43,5900:31,43013
2Merete Maahn5383Kaninstaldens Santa Luna10:42,9400:31,5311
3Janni Larsen5220Nødkærlunds Blue Lightning10:57,0600:41,3511
4Karina Vilsbøll5266Sheiks Holy Mole11:23,5901:51,4411
5Alison Bøje Due Jensen5289Stald Fuglsangs Blue Zinnia21:03,7200:29,472
6Alison Bøje Due Jensen3895Blancos Epata Abu Sir20:44,7500:30,122
7Anne-Mette Fogh5789Eagles' Spot of Ice af Lego-G...2+11:21,6200:34,473
8Stine Bredkjær5601Elmelys Glenbriar Spinner af...20:53,8810:37,563
9Julie Bøje Due Jensen5410Mimrelunds Nikita Kounéli30:44,3500:40,003
10Dorthe Veggerby Laustsen5451Zentas LeJon Deux (Jon)30:56,0300:59,283
11Stine Bredkjær5370Sunsides All That Glitters40:45,5400:36,974
12Lene Gadkjær5774Zentas Parkour41:00,1500:55,504
13Emma V. Laustsen5268Zentas Life Of Pi2+11:48,3711:12,254
14Anne-Mette Fogh5561New Wonder af Sofiagården50:54,5900:35,725
15Merete Maahn5372Skovhøjens Dash40:51,3810:45,385
16Dorthe Veggerby Laustsen3975Hønsehusets Chip3+11:42,6810:52,855
17Emma Kirstin Funding4396KaninBorgens Liona41:09,9420:43,606
18Marie Maahn1894Leeds Wanna B af All Star2+22:20,0021:22,476
19Bente Bøje Jensen5294Stald Fuglsangs Blue Petunia40:49,1530:25,747
20Julie Bøje Due Jensen5165Veggerbys Vanilla Heath Bar C...4+11:16,2821:03,537
21Marie Maahn5373Skovhøjens Titan31:17,8141:12,717
22Lene Gadkjær2807Malega´s To Tough To Give Up51:37,9730:51,358
23Henrik Dyekjær Madsen3361Ninkamus' Prinsesse Aurora2+1+22:18,972+12:03,798
24Anne Emilie Kehren5510Sundahl's Läkerol Black Diamo...61:05,8440:57,0310
25Emma V. Laustsen3519Veggerbys Chubby Hubby7+12:12,8521:20,9710
26Marie Maahn3351Sommerly´s Cuba Lime & Lemon7+12:15,4430:57,7111
27Rasmus Bjerner5000Klara af Pecasus7+1+12:07,042+11:24,5612
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Heidi V. Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Stine Bredkjær4149Elmely Oceans Conqueror af Fi...10:51,5310:50,2823
2Heidi Vitting Pedersen4000Last Heart af Pecasus41:52,6301:08,034
3Emma V. Laustsen3938Bellas Challenger af Sommerly51:13,7800:48,915
4Janni Larsen4104Nødkærlunds Lumia21:09,6830:51,165
5Stine Bredkjær5600Møllerhusets Dexter4+11:44,5011:02,286
v6Henrik Dyekjær Madsen3031Sommerly's Pax (V)1+1+42:42,6601:40,106
6Alison Bøje Due Jensen4190Visbys Malahide C.51:47,9720:25,327
7Janni Larsen5100Nødkærlunds Günther Zobel61:09,9010:33,977
8Aase Bjerner3969Floras Catalina5+11:37,7220:43,818
9Anne-Mette Fogh5076Kaninborgens Salsa41:57,403+11:43,508
10Stine Bredkjær4269Elmelys Super Hero61:18,8030:57,759
11Asta Bredkjær4306Elmelys Giant Whoops71:26,8730:34,0010
12Asta Bredkjær3368Lykkes Bernadotte60:46,9740:36,9410
13Asta Bredkjær5360Sunsides Dress Divine8+11:42,4420:38,3711
14Alison Bøje Due Jensen4186Oceans Manatee af Stampegården7+1+22:26,9420:32,3712
15Janni Larsen4105Nødkærlunds Optimus81:55,6041:09,6312
Uplac.Heidi Vitting Pedersen3340Vi.P's Miss Diamond7+1+12:10,00Trukket
Uplac.Karina Vilsbøll5528Sheiks Numex TwilightTrukket
Uplac.Karina Vilsbøll3524Stald Neas 1D You & I af Male...Trukket
Uplac.Lene Gadkjær3905Vangs Chamber of SecretsTrukket
Uplac.Maria Gadkjær3902Glow In the Dark af Stampegår...Trukket
Uplac.Maria Gadkjær3890Malegas Pablo PicassoTrukket
Uplac.Merete Maahn5371Skovhøjens ShadowTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Dorthe V. Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen