HAVESTÆVNE  HOS  CHARLOTTE  VED  BARRIT  DEN  16.  AUGUST  2015

Tryk for at komme til:
Middelsvær krogetSvær kroget
Elite kroget



Middelsvær kroget
Dato: 2015-08-16 10:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Great Escape00:56,3400:26,28013
2Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa01:46,0001:24,19012
3Stine BredkjærSunsides All That Glitters10:34,3600:33,0011
4Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.11:08,9400:45,3511
5Mette BrandbygeSecret Story00:50,8110:54,3811
6Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...10:44,2800:59,5611
7Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir11:10,7501:01,531
8Lisette KongerslevStampegårdens Fantasy Island01:05,2811:27,031
9Mette BrandbygeLykkes Jessie J10:46,8410:35,882
10Stine BredkjærElmelys Super Hero00:54,0320:39,192
11Marlene BruhnStampegårdens Water Wizz11:15,8211:03,532
12Charlotte EllebyDolly11:11,6311:11,662
13Alison Bøje Due JensenWølk`s Kaniner Clematis11:22,9411:14,412
14Asta BredkjærSunsides Dress Divine30:51,3400:27,163
15Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry21:53,6011:21,723
16Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...20:51,2820:39,384
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia30:53,3510:40,634
18Marlene BruhnStampegårdens Splish Splash21:02,8720:48,654
19Julie Bøje Due JensenMimrelunds Nikita Kounéli21:20,7520:59,694
20Julie Bøje Due JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar Cr...31:15,7220:49,195
21Anne-Mette FoghNew Wonder af Sofiagården41:34,2510:49,505
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue Petunia40:56,7820:42,256
23Aase BjernerBygholms Lotus Europa41:01,7820:46,816
24Rasmus BjernerKlara af Pecasus4+11:49,3710:48,636
25Julie Bøje Due JensenAmigos Alfa Romeo BreSu Lincoln51:52,1211:25,726
26Henrik Dyekjær MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora2+1+22:16,4411:32,476
Uplac.Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution11:56,50Trukket
Uplac.Mette BrandbygeVisbys Blessington C.31:36,25Trukket
Uplac.Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo MistiTrukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2015-08-16 12:09:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt00:42,4700:39,03013
2Asta BredkjærElmelys Giant Whoops00:34,5010:35,8411
3Mette BrandbygeLykkes Secret Soul00:36,3110:41,0711
4Stine BredkjærMøllerhusets Dexter10:59,2200:41,1311
5Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Malega11:17,3201:20,9011
6Camilla á ArgjumStampegårdens Sunway Lagoon11:27,5001:41,7211
7Asta BredkjærLykkes Bernadotte10:27,2810:22,912
8Charlotte EllebyHønsehusets CH. Casino Royale20:55,5600:38,872
9Camilla á ArgjumStampegårdens Notting Hill10:49,9710:42,842
10Camilla á ArgjumStampegårdens Tower of London00:51,9720:43,462
11Marlene BruhnStampegårdens Piccadilly Circus11:08,0010:47,502
12Karina VilsbøllSheiks Numex Twilight11:29,4110:52,252
13Alison Bøje Due JensenOceans Manatee af Stampegården10:59,6310:55,062
14Anne-Mette FoghSofiagårdens Eagle Air11:50,9111:09,102
15Karina VilsbøllSofiagårdens Monza F121:46,6301:12,502
16Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air10:45,2220:30,883
17Lisette KongerslevLykkes JoJo21:24,4710:57,813
18Betina MillerRozettas Plectrum21:12,7810:59,503
19Lisette KongerslevStampegårdens King's Cross10:57,9421:02,683
20Marlene BruhnStampegårdens Walk of Fame11:11,2221:06,093
21Charlotte EllebyBygholms Ch. Lamborghini Diablo21:23,3511:06,473
22Rasmus BjernerFloras Catalina0+11:53,2821:09,003
23Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella31:33,0601:23,623
24Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik11:46,0921:30,473
25Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business21:02,1320:41,714
26Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...30:35,3110:52,534
27Stine BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...21:01,8521:00,214
28Betina MillerFionas Jazz Jack21:01,4630:39,535
Uplac.Camilla á ArgjumStampegårdens Tales of EterniaTrukket
Uplac.Rasmus BjernerByte af FloraTrukket
Uplac.Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax (V)Trukket
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2015-08-16 09:02:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Ground Zero11:04,4400:41,41114
2Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...11:13,1000:48,031
3Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...21:21,8500:47,722
4Camilla á ArgjumRegnbågens GCh. Fuel for Life21:13,2210:39,783
5Lisette KongerslevHønsehusets Balouline21:06,5010:51,163
6Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...21:29,6910:52,313
7Marlene BruhnStampegårdens Ch. 9/1121:17,6221:04,444
8Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani41:05,4010:37,225
9Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura41:26,0610:40,725
10Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken41:43,3211:11,285
11Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff21:18,3741:02,096
12Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)42:22,5621:40,906
13Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus51:34,8541:01,639
Uplac.Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af BellaTrukket
Uplac.Marlene BruhnStampegårdens PompidouTrukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 3:00 min
Til toppen