HAVESTÆVNE  HOS  HENRIK  I  HATTING  VED  HORSENS  DEN  29.  AUGUST  2015

Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær krogetElite kroget



Let kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje Jensen5776Preriens Leikur00:43,1900:16,09012
2Emilie Kehren5420Stald Petersminde`s Aslan Wik...00:27,7200:22,90011
3Emma V. Laustsen5599Fionas Frankenstein01:31,5900:28,63011
4Emilie Kehren5510Sundahl's Läkerol Black Diamo...00:32,2500:34,66011
5Emma V. Laustsen3518Veggerbys The Vermonster00:40,5000:36,12011
6Emilie Kehren5296Stald Fuglsangs Blue Fresia00:48,3500:36,68011
7Julie Bøje Due Jensen5295Stald Fuglsangs Blue Lobelia01:06,5600:37,97011
8Bergþóra Lind Böðvarsdót...5105Nødkærlunds Gerhard Zobel01:07,4000:56,44011
9Marlene Bruhn5817Stampegårdens One Million01:13,6801:08,47011
10Dorthe Veggerby Laustsen5451Zentas LeJon Deux (Jon)00:34,3101:13,25011
11Marie Maahn5393Stampegårdens Blue Illusion00:59,5310:41,841
12Heidi Vitting Pedersen4404Fionas Scooby Doo11:01,2800:48,281
13Emma V. Laustsen3519Veggerbys Chubby Hubby10:51,0300:51,281
14Asta Bredkjær5602Elmelys Glenbriar Sofia af Fi...10:38,1301:00,841
15Dorthe Veggerby Laustsen5245Kaninstaldens Vasse Felix11:18,2801:02,371
16Susanna Mørck Kristensen4194Oceans Oasis af Stampegården01:04,2511:11,531
17Marie Maahn5131Vi.P's Salomon10:47,4110:36,872
18Alison Bøje Due Jensen5783Stald Fuglsangs Baltas Lauva10:45,5010:44,882
19Emma V. Laustsen5598Kaninstaldens Santa Lucia10:45,4110:48,842
20Aase Bjerner3995Zentas Basejumper10:53,7810:52,752
21Dorthe Veggerby Laustsen5182Nødkærlunds Golden Lightning...20:52,7501:03,602
22Camilla Mørck Thuesen5463Niflingen af Flora00:43,0030:45,183
23Asta Bredkjær5830Elmelys Batman00:47,9431:03,253
24Dorthe Veggerby Laustsen5241Skovhøjens Mozart20:51,1611:04,283
25Susanna Mørck Kristensen4196Winnie af Pecasus31:27,4001:21,383
26Susanna Mørck Kristensen5332Verner af Pecasus21:59,7811:44,443
27Julie Bøje Due Jensen5509Stald Neas 1D Happily af Male...2+11:28,0021:26,375
28Susanna Mørck Kristensen5334Viola af Pecasus11:29,0341:38,225
29Camilla Mørck Thuesen3643Vi.P's Tugtupit41:02,6521:07,976
Uplac.Dorthe Veggerby Laustsen4175Hønsehusets Blue Cheat10:53,60Trukket
Uplac.Dorthe Veggerby Laustsen3975Hønsehusets Chip11:25,19Trukket
Uplac.Dorthe Veggerby Laustsen5243Fionas RapunzelTrukket
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lene W. Kristensen
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due Jensen4190Visbys Malahide C.00:42,7500:35,41013
2Alison Bøje Due Jensen3895Blancos Epata Abu Sir01:10,6000:44,72012
3Bente Bøje Jensen5294Stald Fuglsangs Blue Petunia11:02,4100:24,2211
4Rasmus Bjerner5000Klara af Pecasus11:23,8100:28,1611
5Stine Bredkjær5370Sunsides All That Glitters10:36,1500:35,5311
6Alison Bøje Due Jensen5289Stald Fuglsangs Blue Zinnia11:07,1300:39,1911
7Kirsten Bjerg3541Malegas Mahatma Gandhi11:38,1300:43,5011
8Emma V. Laustsen3340Vi.P's Miss Diamond10:51,8000:50,721
9Marlene Bruhn5747Stampegårdens Water Wizz00:52,2210:51,041
10Charlotte Elleby3947Sommerly´s Cuba Blueberry10:55,8700:56,181
11Kirsten Bjerg4396KaninBorgens Liona11:07,2201:03,661
12Susanna Mørck Kristensen5336Vilma af Pecasus01:44,6211:13,251
13Merete Maahn5372Skovhøjens Dash10:58,8801:16,131
14Marie Maahn1894Leeds Wanna B af All Star11:36,6701:37,411
15Stine Bredkjær4269Elmelys Super Hero20:31,9600:31,562
16Emma V. Laustsen3938Bellas Challenger af Sommerly21:41,8100:42,252
17Asta Bredkjær4254Elmelys Memorial Louis11:00,4010:46,312
18Charlotte Elleby3350Dolly21:06,1800:52,662
19Marlene Bruhn5749Stampegårdens Splish Splash20:51,3800:56,252
20Stine Bredkjær5601Elmelys Glenbriar Spinner af...20:51,5500:57,562
21Merete Maahn5331Players Dreamweaver af Flora21:05,4701:05,032
22Alison Bøje Due Jensen5560Wølk`s Kaniner Clematis20:55,2201:18,662
23Merete Maahn5383Kaninstaldens Santa Luna01:32,2521:46,372
v24Poul Erik Kristensen2099Samson af Pecasus (V)10:40,4711:49,342
24Julie Bøje Due Jensen5165Veggerbys Vanilla Heath Bar C...21:03,3410:44,783
25Emma V. Laustsen4000Last Heart af Pecasus11:43,0621:25,943
26Emma V. Laustsen4018Fionas Erinome20:51,6911:46,193
27Asta Bredkjær5360Sunsides Dress Divine20:42,7220:34,874
28Aase Bjerner2485Bygholms Lotus Europa40:39,4100:36,814
29Julie Bøje Due Jensen4276Amigos Alfa Romeo BreSu Linco...21:41,0921:02,914
30Julie Bøje Due Jensen5410Mimrelunds Nikita Kounéli31:13,1641:26,317
31Charlotte Elleby3360Fionas Crash Bandicoot71:42,7121:11,699
32Marie Maahn5373Skovhøjens Titan5+12:12,413+22:22,1211
Uplac.Poul Erik Kristensen4259Eagle af Pecasus0+22:18,47Trukket
Uplac.Emma V. Laustsen5268Zentas Life Of Pi3+12:05,59Trukket
Uplac.Poul Erik Kristensen4258Phantom af PecasusTrukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Heidi Pedersen
Sekretær: Dorthe Veggerby Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due Jensen4186Oceans Manatee af Stampegården11:39,2501:27,50113
2Rasmus Bjerner4116Oceans Inside Out af Bella11:31,0001:35,8811
3Stine Bredkjær5600Møllerhusets Dexter20:52,8400:47,782
4Aase Bjerner3969Floras Catalina11:27,9710:55,132
5Betina Miller4263Fionas Jazz Jack11:10,3111:00,912
6Betina Miller4262Rozettas Plectrum21:19,5401:24,602
7Asta Bredkjær4306Elmelys Giant Whoops20:49,3510:59,883
8Asta Bredkjær3368Lykkes Bernadotte3+11:35,7200:36,824
9Stine Bredkjær4149Elmely Oceans Conqueror af Fi...41:12,7500:43,564
10Charlotte Elleby4185Hønsehusets CH. Casino Royale31:02,4010:45,254
11Aase Bjerner2010Bygholms Ch. Lamborghini Diab...31:36,2521:15,595
12Poul Erik Kristensen4001Black Sweat af Pecasus51:38,7820:53,407
13Marlene Bruhn5136Stampegårdens Walk of Fame51:30,1321:03,977
14Susanna Mørck Kristensen4180Oceans Bounty af Fionas2+22:22,372+12:11,377
Uplac.Lene W. Kristensen5282Players Pikeur af FloraTrukket
Uplac.Susanna Mørck Kristensen3642Vi.P's MalakitTrukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Camilla Mørck Thuesen
Sekretær: Merete Maahn
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Marlene Bruhn5169Stampegårdens Ch. 9/1111:25,7501:03,56114
2Marlene Bruhn5145Iraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...11:12,2210:56,872
3Aase Bjerner2495Leeds Ch. All-in-One (Uno)31:26,7201:18,813
4Susanna Mørck Kristensen3996Grif af Pecasus22:55,2212:03,223
5Marlene Bruhn5097Stampegårdens Pompidou21:08,9121:06,194
6Camilla Mørck Thuesen4005Fønix af Pecasus32:34,8411:19,354
7Marlene Bruhn5150Hønsehusets Ch. Sniff31:15,5021:05,785
8Betina Miller4261Fionas Ch. Innuendo DiNidus41:25,2511:33,595
9Charlotte Elleby4272Shamigos Tabu Kompaner Suspekt4+11:20,591+11:08,637
10Marlene Bruhn3887Jordbærgården's Chrispy Shrim...51:29,7221:09,567
11Marlene Bruhn5036Hønsehusets Snusmumriken4+11:56,2521:27,757
Uplac.Merete Maahn3972Kandies Elstar BetaTrukket
Uplac.Poul Erik Kristensen4006Faun af PecasusTrukket
Uplac.Poul Erik Kristensen4197Vangs Half-Blood PrinceTrukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Dorthe Veggerby Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 3:00 min.
Til toppen