HAVESTÆVNE  HOS  HENRIK  I  HATTING  VED  HORSENS  DEN  29.  AUGUST  2015

Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær krogetElite kroget



Let kroget
Dato: 2015-08-29 14:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenPreriens Leikur00:43,1900:16,09012
2Emilie KehrenStald Petersminde`s Aslan Wiki...00:27,7200:22,90011
3Emma V. LaustsenFionas Frankenstein01:31,5900:28,63011
4Emilie KehrenSundahl's Läkerol Black Diamond00:32,2500:34,66011
5Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster00:40,5000:36,12011
6Emilie KehrenStald Fuglsangs Blue Fresia00:48,3500:36,68011
7Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia01:06,5600:37,97011
8Bergþóra Lind Böðvarsdótt...Nødkærlunds Gerhard Zobel01:07,4000:56,44011
9Marlene BruhnStampegårdens One Million01:13,6801:08,47011
10Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)00:34,3101:13,25011
11Marie MaahnStampegårdens Blue Illusion00:59,5310:41,841
12Heidi Vitting PedersenFionas Scooby Doo11:01,2800:48,281
13Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby10:51,0300:51,281
14Asta BredkjærElmelys Glenbriar Sofia af Fio...10:38,1301:00,841
15Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix11:18,2801:02,371
16Susanna Mørck KristensenOceans Oasis af Stampegården01:04,2511:11,531
17Marie MaahnVi.P's Salomon10:47,4110:36,872
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva10:45,5010:44,882
19Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia10:45,4110:48,842
20Aase BjernerZentas Basejumper10:53,7810:52,752
21Dorthe Veggerby LaustsenNødkærlunds Golden Lightning M...20:52,7501:03,602
22Camilla Mørck ThuesenNiflingen af Flora00:43,0030:45,183
23Asta BredkjærElmelys Batman00:47,9431:03,253
24Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart20:51,1611:04,283
25Susanna Mørck KristensenWinnie af Pecasus31:27,4001:21,383
26Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus21:59,7811:44,443
27Julie Bøje Due JensenStald Neas 1D Happily af Malega2+11:28,0021:26,375
28Susanna Mørck KristensenViola af Pecasus11:29,0341:38,225
29Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit41:02,6521:07,976
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Blue Cheat10:53,60Trukket
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Chip11:25,19Trukket
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenFionas RapunzelTrukket
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene W. Kristensen
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2015-08-29 11:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.00:42,7500:35,41013
2Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir01:10,6000:44,72012
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue Petunia11:02,4100:24,2211
4Rasmus BjernerKlara af Pecasus11:23,8100:28,1611
5Stine BredkjærSunsides All That Glitters10:36,1500:35,5311
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia11:07,1300:39,1911
7Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi11:38,1300:43,5011
8Emma V. LaustsenVi.P's Miss Diamond10:51,8000:50,721
9Marlene BruhnStampegårdens Water Wizz00:52,2210:51,041
10Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry10:55,8700:56,181
11Kirsten BjergKaninBorgens Liona11:07,2201:03,661
12Susanna Mørck KristensenVilma af Pecasus01:44,6211:13,251
13Merete MaahnSkovhøjens Dash10:58,8801:16,131
14Marie MaahnLeeds Wanna B af All Star11:36,6701:37,411
15Stine BredkjærElmelys Super Hero20:31,9600:31,562
16Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerly21:41,8100:42,252
17Asta BredkjærElmelys Memorial Louis11:00,4010:46,312
18Charlotte EllebyDolly21:06,1800:52,662
19Marlene BruhnStampegårdens Splish Splash20:51,3800:56,252
20Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...20:51,5500:57,562
21Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora21:05,4701:05,032
22Alison Bøje Due JensenWølk`s Kaniner Clematis20:55,2201:18,662
23Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna01:32,2521:46,372
24Julie Bøje Due JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar Cr...21:03,3410:44,783
25Emma V. LaustsenLast Heart af Pecasus11:43,0621:25,943
26Emma V. LaustsenFionas Erinome20:51,6911:46,193
27Asta BredkjærSunsides Dress Divine20:42,7220:34,874
28Aase BjernerBygholms Lotus Europa40:39,4100:36,814
29Julie Bøje Due JensenAmigos Alfa Romeo BreSu Lincoln21:41,0921:02,914
30Julie Bøje Due JensenMimrelunds Nikita Kounéli31:13,1641:26,317
31Charlotte EllebyFionas Crash Bandicoot71:42,7121:11,699
32Marie MaahnSkovhøjens Titan5+12:12,413+22:22,1211
Uplac.Poul Erik KristensenEagle af Pecasus0+22:18,47Trukket
Uplac.Emma V. LaustsenZentas Life Of Pi3+12:05,59Trukket
Uplac.Poul Erik KristensenPhantom af PecasusTrukket
v24Poul Erik KristensenSamson af Pecasus (V)10:40,4711:49,342
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Heidi Pedersen
Sekretær: Dorthe Veggerby Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2015-08-29 10:16:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenOceans Manatee af Stampegården11:39,2501:27,50113
2Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella11:31,0001:35,8811
3Stine BredkjærMøllerhusets Dexter20:52,8400:47,782
4Aase BjernerFloras Catalina11:27,9710:55,132
5Betina MillerFionas Jazz Jack11:10,3111:00,912
6Betina MillerRozettas Plectrum21:19,5401:24,602
7Asta BredkjærElmelys Giant Whoops20:49,3510:59,883
8Asta BredkjærLykkes Bernadotte3+11:35,7200:36,824
9Stine BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...41:12,7500:43,564
10Charlotte EllebyHønsehusets CH. Casino Royale31:02,4010:45,254
11Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo31:36,2521:15,595
12Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus51:38,7820:53,407
13Marlene BruhnStampegårdens Walk of Fame51:30,1321:03,977
14Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas2+22:22,372+12:11,377
Uplac.Lene W. KristensenPlayers Pikeur af FloraTrukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenVi.P's MalakitTrukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Mørck Thuesen
Sekretær: Merete Maahn
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2015-08-29 09:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Marlene BruhnStampegårdens Ch. 9/1111:25,7501:03,56114
2Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...11:12,2210:56,872
3Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)31:26,7201:18,813
4Susanna Mørck KristensenGrif af Pecasus22:55,2212:03,223
5Marlene BruhnStampegårdens Pompidou21:08,9121:06,194
6Camilla Mørck ThuesenFønix af Pecasus32:34,8411:19,354
7Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff31:15,5021:05,785
8Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus41:25,2511:33,595
9Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt4+11:20,591+11:08,637
10Marlene BruhnJordbærgården's Chrispy Shrimps51:29,7221:09,567
11Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken4+11:56,2521:27,757
Uplac.Merete MaahnKandies Elstar BetaTrukket
Uplac.Poul Erik KristensenFaun af PecasusTrukket
Uplac.Poul Erik KristensenVangs Half-Blood PrinceTrukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Dorthe Veggerby Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 3:00 min.
Til toppen