HAVESTÆVNE  HOS  BETINA  I  HORSENS  DEN  6.  SEPTEMBER  2015

Tryk for at komme til:
Let ligeSvær lige
Elite ligeElite-længdehop



Let lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Bente Bøje Jensen5776Preriens Leikur00:25,6900:12,91012
2Julie Bøje Due Jensen5295Stald Fuglsangs Blue Lobelia00:34,0000:16,09011
3Marlene Bruhn5817Stampegårdens One Million00:25,9400:17,7200 - 0:27,2211
4Lisa Hein5680Nardus' Nidularis af Flora (V...00:40,8200:18,1601 - 0:24,1611
5Janni Larsen5405Nødkærlunds Eet00:36,6800:17,540Ikke mødt11
6Anne-Mette Fogh5786Eagles' Ice Pack af Lego-Gård...00:42,3500:36,94011
7Emilie Kehren5296Stald Fuglsangs Blue Fresia10:22,6200:16,871
8Cilia Bisgaard Ebbesen5853Møllerhusets Hero-Smile Wonde...10:54,1600:17,071
9Emma V. Laustsen5599Fionas Frankenstein10:57,6200:23,691
10Janni Larsen5534Hedebo´s Bumper10:27,3400:25,191
11Janni Larsen5609Nødkærlunds Shimane10:55,0000:27,311
12Lisa Hein5880Nardus' Nitida af Flora11:05,3100:35,431
13Emma V. Laustsen5598Kaninstaldens Santa Lucia10:27,9710:29,402
14Emma V. Laustsen3518Veggerbys The Vermonster20:45,0600:48,532
15Asta Bredkjær5602Elmelys Glenbriar Sofia af Fi...30:28,1300:15,473
16Julie Bøje Due Jensen5509Stald Neas 1D Happily af Male...30:30,4700:31,073
17Julie Bøje Due Jensen4276Amigos Alfa Romeo BreSu Linco...20:38,6310:33,153
18Cilia Bisgaard Ebbesen5861Møllerhusets Hero-Smile Batgi...10:51,7820:42,713
19Anne-Mette Fogh5787Eagles' Heart of Ice af Lego-...00:23,782+11:25,163
20Anne-Mette Fogh5785Eagles' Ice Cube af Lego-Gård...20:24,9721:16,884
21Asta Bredkjær5830Elmelys Batman30:15,5920:19,855
22Alison Bøje Due Jensen5783Stald Fuglsangs Baltas Lauva30:39,5020:26,605
23Cilia Bisgaard Ebbesen5864Asta La Vistas Supernatural P...31:07,2540:33,727
Uplac.Cilia Bisgaard Ebbesen5862Møllerhusets Hero-Smile Super...Trak sig
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: D2 fejl lægges sammen sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á Argjum5758Stampegårdens Great Escape10:33,7800:18,47113
2Stine Bredkjær5600Møllerhusets Dexter10:55,4300:20,4411
3Alison Bøje Due Jensen4186Oceans Manatee af Stampegården10:39,5300:30,4311
4Asta Bredkjær3368Lykkes Bernadotte10:37,4010:20,692
5Karina Vilsbøll3524Stald Neas 1D You & I af Male...20:51,0000:22,342
6Stine Bredkjær4149Elmely Oceans Conqueror af Fi...10:21,1010:22,722
7Janni Larsen4110Hønsehusets Chap11:24,8111:01,662
8Asta Bredkjær5360Sunsides Dress Divine30:39,4100:25,073
9Betina Miller4263Fionas Jazz Jack20:47,0310:26,033
10Cilia Bisgaard Ebbesen5133Nardus Nikos Nieodemus af Zen...21:15,5010:30,253
11Alison Bøje Due Jensen4190Visbys Malahide C.30:58,4600:30,663
12Camilla á Argjum5800Eikhaugens Back in Business10:34,5320:39,123
13Maria Gadkjær3890Malegas Pablo Picasso20:34,9110:44,943
14Cilia Bisgaard Ebbesen4298Nardus Viera Nadeza af Zenta21:07,2211:18,683
15Karina Vilsbøll5528Sheiks Numex Twilight20:49,0620:23,724
16Lisette Kongerslev5772Stampegårdens King's Cross30:48,7210:24,754
17Janni Larsen4104Nødkærlunds Lumia20:38,4420:34,434
18Lene W. Kristensen5282Players Pikeur af Flora31:24,2510:44,284
19Lisa Hein3684Fionas Deadly Dedication21:21,2221:08,484
20Emma V. Laustsen3938Bellas Challenger af Sommerly31:07,8220:43,975
21Anne-Mette Fogh4363Funnys Obsessed With Me41:37,5320:47,286
22Stine Bredkjær4269Elmelys Super Hero30:42,882+11:19,856
23Lene Gadkjær3905Vangs Chamber of Secrets41:49,031+12:03,136
24Janni Larsen5100Nødkærlunds Günther Zobel50:49,0630:45,978
25Maria Gadkjær3902Glow In the Dark af Stampegår...61:03,682+11:06,439
26Anne-Mette Fogh5076Kaninborgens Salsa3+1+12:07,723+12:08,099
27Asta Bredkjær4254Elmelys Memorial Louis5+11:59,223+12:10,4710
Uplac.Emma V. Laustsen4018Fionas ErinomeTrak sig
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2 fejl lægges sammen sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Marlene Bruhn5145Iraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...01:03,3100:42,72014
2Camilla á Argjum4125Regnbågens GCh. Fuel for Life00:31,0010:19,691
3Camilla á Argjum4189Oceans GCh. Dance Into The Li...00:39,4710:26,031
4Marlene Bruhn5169Stampegårdens Ch. 9/1110:49,8500:59,061
5Camilla á Argjum4315Stampegårdens Ch. Caribbean T...20:41,5000:28,852
6Lisette Kongerslev3958Hønsehusets Balouline30:42,0900:23,253
7Marlene Bruhn5150Hønsehusets Ch. Sniff10:58,0320:45,323
8Lisa Hein2880Nidus' SCh. Nardus Stricta af...21:49,5011:11,873
9Betina Miller4261Fionas Ch. Innuendo DiNidus30:35,0310:23,964
10Camilla á Argjum5242Stampegårdens SCh. Ground Zero20:45,2820:29,814
11Lisette Kongerslev3563Lykkes Ch. Lady Laura31:14,7910:38,684
12Marlene Bruhn5036Hønsehusets Snusmumriken30:43,0320:31,005
13Lisa Hein5080Fionas Napellus50:52,5300:53,815
14Asta Bredkjær4306Elmelys Giant Whoops20:54,4730:54,385
15Lisette Kongerslev4234Oceans Going To A GoGo af Bel...51:00,4110:29,166
16Anne-Mette Fogh3957Sofiagårdens Eagle Air5+1+12:10,3700:46,407
17Lisette Kongerslev3824Lykkes GCh. Karl Kani50:37,5330:29,318
18Karina Vilsbøll5333Oceans POMPdeLUX af Sheik51:29,8140:57,729
19Betina Miller4262Rozettas Plectrum51:30,1341:08,949
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Cilia B. Ebbesen
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite-længdehop

Plac.FørerS.nr.Kanin100120140150160170180190200210220230Cert.Point
1Alison Bøje Due Jensen4186Oceans Manatee af StampegårdenO-XO-XXO-OOXXOXOOXXX14
2Lisette Kongerslev3563Lykkes Ch. Lady LauraO-O-O-OOXXOXOXXX
3Camilla á Argjum4125Regnbågens GCh. Fuel for LifeO-O-OOOXXX
4Julie Bøje Due Jensen5294Stald Fuglsangs Blue PetuniaXXOOXXOOOXXOXXX
5Stine Bredkjær4269Elmelys Super HeroOOOXXOOXX
6Camilla á Argjum5800Eikhaugens Back in BusinessO-O-XOXXX
7Camilla á Argjum5242Stampegårdens SCh. Ground ZeroO-XO-XXX
8Anne-Mette Fogh3957Sofiagårdens Eagle Air-O-XXX
9Asta Bredkjær3368Lykkes BernadotteOOXXX
10Betina Miller4263Fionas Jazz JackXOOXX
11Marlene Bruhn5036Hønsehusets SnusmumrikenO-XX
11Marlene Bruhn5169Stampegårdens Ch. 9/11O-XXX
13Marlene Bruhn5097Stampegårdens PompidouXO-XXX
14Camilla á Argjum4189Oceans GCh. Dance Into The Li...XXO-XX
Uplac.Betina Miller4261Fionas Ch. Innuendo DiNidusXX
Uplac.Camilla á Argjum4315Stampegårdens Ch. Caribbean T...XX
Uplac.Karina Vilsbøll5452Sofiagårdens Monza F1XXX
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: 100 cm
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen