KONFIRMATIONSSTÆVNE  FOR  ALISON  I  BØGBALLE  VED  ULDUM  DEN  22.  APRIL  2016

Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeSvær lige
Elite ligeLængdehop



Middelsvær lige
Dato: 2016-04-22 12:16:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Karina VilsbøllOceans Playa Vargas af Sofiagå...00:30,3400:26,50013
2Lisette KongerslevHønsehusets Lovely Molly00:48,2400:30,12012
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia00:40,7800:36,91012
4Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy00:46,4200:39,15012
5Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...00:44,7800:53,28012
6Laura Berggreen GæbeSundahl's Perla01:20,7901:09,91012
7Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini10:59,0600:28,6011
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Salix11:32,6900:30,0311
9Helena ÄikäsSofiagårdens Silverstone F100:43,0910:31,5011
10Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No10:55,8800:33,031
11Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora11:00,0900:36,381
12Mette BrandbygeGood Luck Bear10:30,6800:40,121
13Karina VilsbøllFunnys Nio-Novak01:12,9310:40,251
14Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air10:52,2200:55,191
15Emilie KehrenStald Fuglsangs Blue Fresia10:29,4310:19,322
16Anne-Mette FoghNew Wonder af Sofiagården1+11:38,5900:24,872
17Bente Bøje JensenVisbys Mallow C.20:38,8100:31,472
18Emilie KehrenSundahl's Läkerol Black Diamon...20:38,4700:33,402
19Maria GadkjærSundahl's Anastasia Tremaine10:41,3110:40,902
20Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För Stor10:59,0010:55,872
21Alison Bøje Due JensenPreriens Leikur (NO)1+11:09,1601:04,972
22Mette BrandbygeVisbys Blessington C.01:30,5921:20,122
23Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean31:00,9100:41,813
24Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia30:59,8110:32,974
25Mette BrandbygeDo Your Best Bear30:46,5010:49,414
26Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up30:54,5011:06,814
27Anne-Mette FoghSundahl's Beatrice3+11:47,3710:55,885
28Bente Bøje JensenMøllerhusets Rio41:17,5910:57,625
29Helena ÄikäsOceans Manzanillo af Sofiagård...51:20,7201:09,155
30Malene LeerhøjHønsehusets Sinister40:48,350+11:23,005
31Nikoline NikolajsenStald Neas Limoncello Shot af...60:56,6600:33,036
32Julie Bøje Due JensenSommerly´s Coconut Nebula51:14,7510:50,386
33Julie Bøje Due JensenMimrelunds Nikita Kounéli51:24,0911:13,386
34Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora51:53,1611:17,166
35Lisette KongerslevHønsehusets Alyce51:20,8420:31,327
36Lisa HeinNardus' Nitida af Flora2+11:00,813+11:08,347
37Maria GadkjærMalegas Air Force One71:05,4110:42,348
38Helena ÄikäsSofiagårdens Catmandoo61:20,8420:55,008
Uplac.Camilla Mørck ThuesenVi.P's TugtupitTrak sig
Uplac.Lisette KongerslevFunnys Nio-NaomiTrak sig
Uplac.Rasmus BjernerKlara af PecasusTrak sig
v3Mette BrandbygeSkärbos HEROES Hiro (V)01:15,2100:31,090
v5Maria GadkjærMalega´s Gemini (V)01:15,0000:52,850
v14Maria GadkjærSommerly´s Ronja Røverdatter...(V)10:33,6600:41,091
v15Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean (V)10:42,5900:50,341
v23Lene GadkjærSommerly´s Fiolito (V)30:45,1900:35,633
v24Lene GadkjærMalega´s To Tough To Stay St...(V)20:40,5610:59,793
Antal deltagere: 47.   Heraf veteraner: 6.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Aspirant: Charlotte Elleby
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2016-04-22 12:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumJordbærgårdens Holly00:39,4700:17,95013
2Malene LeerhøjLykkes Mumbo Jumbo00:33,3800:19,38012
3Camilla á ArgjumStampegårdens Lady Deathstrike00:20,0300:20,12012
4Maria GadkjærMirage af Pecasus00:26,4400:54,58012
5Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue Petunia10:34,3500:17,0011
6Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom00:29,0310:25,4711
7Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir10:46,4100:28,6611
8Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.10:44,6210:32,692
9Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...10:39,0310:51,192
10Lisa HeinFionas Deadly Dedication21:25,5001:03,692
11Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets11:50,4711:48,092
12Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue10:33,1620:18,943
13Kirsten BjergWinds Luke Skywalker10:45,3420:22,943
14Karina VilsbøllSofiagårdens Cowloon20:50,8710:25,723
15Camilla Mørck ThuesenNiflingen af Flora30:55,9300:39,593
16Lene GadkjærZentas Parkour21:15,5610:39,633
17Aase BjernerFloras Catalina00:40,5630:40,123
18Betina MillerFionas Jazz Jack20:44,3410:42,623
19Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F131:12,2500:47,033
20Anne-Mette FoghFunnys Obsessed With Me11:47,0521:03,153
21Helena ÄikäsWhy Wonder? af Sofiagården21:29,6011:18,003
22Helena ÄikäsSilverados Circurious21:04,7820:35,284
23Helena ÄikäsSofiagårdens Excalibur40:35,6300:37,314
24Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Malega21:39,1220:55,534
25Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso1+11:27,971+10:55,844
26Kirsten BjergKaninBorgens Liona21:11,7221:01,604
27Camilla á ArgjumStampegårdens Hypnotic Poison30:34,9020:22,785
28Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer31:05,7520:35,535
29Mette BrandbygeSecret Story5+10:54,0000:53,536
30Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...30:52,7240:15,067
31Laura Berggreen GæbeVi.P's Wizard of Oz41:23,8130:33,977
32Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice61:08,9441:10,4510
33Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)61:12,0050:48,0611
Uplac.Anne-Mette FoghKaninborgens SalsaTrak Sig
Uplac.Malene LeerhøjStampegårdens Kensington PalaceTrak Sig
Uplac.Rasmus BjernerByte af FloraTrak Sig
v9Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax (V)21:02,6300:40,892
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Betina, Camilla og Lisette
Bedømmelsesmetode: D2 Fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2016-04-22 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbCert.Point
1Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X10:42,4000:27,44114
2Helena ÄikäsLevades GCh. Yellowstone11:00,6900:30,9010 - 0:29,941
3Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero10:44,0900:31,6911 - 0:29,50
4Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...10:51,8100:35,191
5Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...00:41,2220:23,252
6Lisa HeinNeottia Nidus-avis20:50,5000:24,372
7Charlotte EllebyLykkes JoJo10:39,4710:31,622
8Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air00:33,5320:34,872
9Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business10:58,6910:37,092
10Lene GadkjærLykkes Ch. Catwoman20:46,5600:45,182
11Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...10:37,0910:46,062
12Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)10:56,7510:50,312
13Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus01:01,2220:50,882
14Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale20:39,8110:22,183
15Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura20:53,0010:25,673
16Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life10:58,7820:36,783
16Lisette KongerslevHønsehusets Balouline20:58,0610:36,783
18Kirsten BjergLykkes State of Art11:33,1621:04,283
19Kirsten BjergVi.P's Phantom of the Opera30:24,9410:26,474
20Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air41:40,2800:31,314
21Helena ÄikäsYou Wonder af Sofiagården30:42,6810:43,384
22Helena ÄikäsSommerly's Ch. Cool II Sun31:08,0610:53,684
23Maria GadkjærMalega´s Scorpio21:20,3421:01,814
24Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...30:51,5720:34,785
25Charlotte EllebyLykkes Falcon51:08,2800:44,095
26Mette BrandbygeLykkes Secret Soul51:07,2810:40,386
27Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani40:58,4120:44,076
28Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right31:45,0030:48,686
29Lisa HeinFionas Napellus51:12,3111:18,636
30Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella601:59,3201:18,58
31Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...41:54,1641:21,758
32Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af Bella61:54,4130:53,349
Uplac.Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...2+12:01,97Trukket
Uplac.Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...Trukket
Uplac.Camilla Mørck ThuesenFønix af PecasusTrukket
Uplac.Helena ÄikäsSofiagårdens Mystery SummerTrukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Nicoline Nicolajsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Længdehop
Dato: 2016-04-22 15:15:00

Plac.FørerKanin80100120140150160170180190200210220230240Cert.Point
1Bente Bøje JensenPreriens Leikur-O--O--O-O-OXOXXX14
2Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale-O--O--XO-XOXXOXXOXXX1
3Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...O-O-O-XOXOOXXOXXX
4Malene LeerhøjLykkes Mumbo JumboO-O-O-OXOXXX
5Charlotte EllebyLykkes JoJoOOXXOXOOOXOXX
6Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidusOOO--OXXOXXX
7Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of SummerXOXOOOOOXXOXXX
8Betina MillerFionas Jazz JackXOOOOXXOOXXX
9Maria GadkjærSofiagårdens Olympic AirOXOOXOXOXOXXX
10Lisette KongerslevHønsehusets BaloulineO-XOXOXOXXOXXX
11Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue PetuniaOOOOOXXX
12Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F1XXOOOXOOXXX
13Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura-O--XO-XXX
14Malene LeerhøjSheiks Treat Me RightOXOXOXOXXOXXX
15Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.OOOXOXXX
16Emilie KehrenStald Fuglsangs Blue FresiaXOOXOXOXXX
17Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...OOOXXOXXX
18Helena ÄikäsSofiagårdens Mystery SummerOOOXXX
19Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu SirXOOOXXX
20Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi LinguiniXXOOOXXX
21Mette BrandbygeDo Your Best BearXOXOOXXX
22Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...OXXOOXXX
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue ZinniaXOXXOOXXX
24Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. NoOOXOXXX
25Charlotte EllebyLykkes FalconXOXOXOXXX
26Mette BrandbygeSecret StoryOOXXX
27Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue LobeliaXOOXXX
28Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)XOXXX
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Neas 1D Happily af MalegaXXX
v29Lene GadkjærSommerly´s Fiolito (V)XXOXXX
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Karina Vilsbøll, Anne-Mette Fogh
Sekretær: Karina Vilsbøll og Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: 80 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen