KONFIRMATIONSSTÆVNE  FOR  ALISON  I  BØGBALLE  VED  ULDUM  DEN  22.  APRIL  2016

Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeSvær lige
Elite ligeLængdehop



Middelsvær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Karina Vilsbøll5847Oceans Playa Vargas af Sofiag...00:30,3400:26,50013
2Lisette Kongerslev6162Hønsehusets Lovely Molly00:48,2400:30,12012
v3Mette Brandbyge1739Skärbos HEROES Hiro (V)01:15,2100:31,090
3Julie Bøje Due Jensen5295Stald Fuglsangs Blue Lobelia00:40,7800:36,91012
4Lene Gadkjær5808Sommerlys Triangulum Galaxy00:46,4200:39,15012
v5Maria Gadkjær3150Malega´s Gemini (V)01:15,0000:52,850
5Betina Miller5999Oceans Playa Blanca af Sofiag...00:44,7800:53,28012
6Laura Berggreen Gæbe5851Sundahl's Perla01:20,7901:09,91012
7Nikoline Nikolajsen5067Stald Neas NiFi Linguini10:59,0600:28,6011
8Alison Bøje Due Jensen5361Stald Fuglsangs Blue Salix11:32,6900:30,0311
9Helena Äikäs5723Sofiagårdens Silverstone F100:43,0910:31,5011
10Julie Bøje Due Jensen4238Hønsehusets Dr. No10:55,8800:33,031
11Lisa Hein5280Players Nivalis af Flora11:00,0900:36,381
12Mette Brandbyge5946Good Luck Bear10:30,6800:40,121
13Karina Vilsbøll5893Funnys Nio-Novak01:12,9310:40,251
v14Maria Gadkjær2404Sommerly´s Ronja Røverdatte...(V)10:33,6600:41,091
14Maria Gadkjær5767Malegas Love Is In The Air10:52,2200:55,191
v15Malene Leerhøj3294Stald Blue's Ch. Blue Ocean...(V)10:42,5900:50,341
15Emilie Kehren5296Stald Fuglsangs Blue Fresia10:29,4310:19,322
16Anne-Mette Fogh5561New Wonder af Sofiagården1+11:38,5900:24,872
17Bente Bøje Jensen4240Visbys Mallow C.20:38,8100:31,472
18Emilie Kehren5510Sundahl's Läkerol Black Diamo...20:38,4700:33,402
19Maria Gadkjær5818Sundahl's Anastasia Tremaine10:41,3110:40,902
20Lisette Kongerslev6160Friscos Ingen Dröm Är För Stor10:59,0010:55,872
21Alison Bøje Due Jensen5776Preriens Leikur (NO)1+11:09,1601:04,972
22Mette Brandbyge4184Visbys Blessington C.01:30,5921:20,122
v23Lene Gadkjær2403Sommerly´s Fiolito (V)30:45,1900:35,633
23Aase Bjerner2015Bygholms Navigator of the Oce...31:00,9100:41,813
v24Lene Gadkjær2802Malega´s To Tough To Stay S...(V)20:40,5610:59,793
24Alison Bøje Due Jensen5289Stald Fuglsangs Blue Zinnia30:59,8110:32,974
25Mette Brandbyge5945Do Your Best Bear30:46,5010:49,414
26Lene Gadkjær2807Malega´s To Tough To Give Up30:54,5011:06,814
27Anne-Mette Fogh5849Sundahl's Beatrice3+11:47,3710:55,885
28Bente Bøje Jensen5812Møllerhusets Rio41:17,5910:57,625
29Helena Äikäs6006Oceans Manzanillo af Sofiagår...51:20,7201:09,155
30Malene Leerhøj6161Hønsehusets Sinister40:48,350+11:23,005
31Nikoline Nikolajsen3910Stald Neas Limoncello Shot af...60:56,6600:33,036
32Julie Bøje Due Jensen5809Sommerly´s Coconut Nebula51:14,7510:50,386
33Julie Bøje Due Jensen5410Mimrelunds Nikita Kounéli51:24,0911:13,386
34Lisa Hein5480Nidus' Nitidus af Flora51:53,1611:17,166
35Lisette Kongerslev6163Hønsehusets Alyce51:20,8420:31,327
36Lisa Hein5880Nardus' Nitida af Flora2+11:00,813+11:08,347
37Maria Gadkjær5850Malegas Air Force One71:05,4110:42,348
38Helena Äikäs3960Sofiagårdens Catmandoo61:20,8420:55,008
Uplac.Camilla Mørck Thuesen3643Vi.P's TugtupitTrak sig
Uplac.Lisette Kongerslev3970Funnys Nio-NaomiTrak sig
Uplac.Rasmus Bjerner5000Klara af PecasusTrak sig
Antal deltagere: 47.   Heraf veteraner: 6.
Dommer: Kirsten Bjerg
Aspirant: Charlotte Elleby
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á Argjum5856Jordbærgårdens Holly00:39,4700:17,95013
2Malene Leerhøj5053Lykkes Mumbo Jumbo00:33,3800:19,38012
3Camilla á Argjum6110Stampegårdens Lady Deathstrike00:20,0300:20,12012
4Maria Gadkjær3904Mirage af Pecasus00:26,4400:54,58012
5Bente Bøje Jensen5294Stald Fuglsangs Blue Petunia10:34,3500:17,0011
6Camilla á Argjum6151Stampegårdens Doctor Doom00:29,0310:25,4711
7Alison Bøje Due Jensen3895Blancos Epata Abu Sir10:46,4100:28,6611
8Alison Bøje Due Jensen4190Visbys Malahide C.10:44,6210:32,692
v9Henrik Dyekjær Madsen3031Sommerly's Pax (V)21:02,6300:40,892
9Anne-Mette Fogh5789Eagles' Spot of Ice af Lego-G...10:39,0310:51,192
10Lisa Hein3684Fionas Deadly Dedication21:25,5001:03,692
11Lene Gadkjær3905Vangs Chamber of Secrets11:50,4711:48,092
12Camilla á Argjum5919Stampegårdens 5th Avenue10:33,1620:18,943
13Kirsten Bjerg3364Winds Luke Skywalker10:45,3420:22,943
14Karina Vilsbøll5909Sofiagårdens Cowloon20:50,8710:25,723
15Camilla Mørck Thuesen5463Niflingen af Flora30:55,9300:39,593
16Lene Gadkjær5774Zentas Parkour21:15,5610:39,633
17Aase Bjerner3969Floras Catalina00:40,5630:40,123
18Betina Miller4263Fionas Jazz Jack20:44,3410:42,623
19Nikoline Nikolajsen5683Sofiagårdens Shanghai F131:12,2500:47,033
20Anne-Mette Fogh4363Funnys Obsessed With Me11:47,0521:03,153
21Helena Äikäs5725Why Wonder? af Sofiagården21:29,6011:18,003
22Helena Äikäs3405Silverados Circurious21:04,7820:35,284
23Helena Äikäs5210Sofiagårdens Excalibur40:35,6300:37,314
24Karina Vilsbøll3524Stald Neas 1D You & I af Male...21:39,1220:55,534
25Maria Gadkjær3890Malegas Pablo Picasso1+11:27,971+10:55,844
26Kirsten Bjerg4396KaninBorgens Liona21:11,7221:01,604
27Camilla á Argjum5886Stampegårdens Hypnotic Poison30:34,9020:22,785
28Nikoline Nikolajsen5069Sofiagårdens Shapes Of Summer31:05,7520:35,535
29Mette Brandbyge5353Secret Story5+10:54,0000:53,536
30Lisa Hein5680Nardus' Nidularis af Flora (V...30:52,7240:15,067
31Laura Berggreen Gæbe3520Vi.P's Wizard of Oz41:23,8130:33,977
32Nikoline Nikolajsen3174Stald Twisters Blue Berry Nice61:08,9441:10,4510
33Aase Bjerner3013Rozettas Steamfunk (Rozetta)61:12,0050:48,0611
Uplac.Anne-Mette Fogh5076Kaninborgens SalsaTrak Sig
Uplac.Malene Leerhøj5688Stampegårdens Kensington Pala...Trak Sig
Uplac.Rasmus Bjerner3012Byte af FloraTrak Sig
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Betina, Camilla og Lisette
Bedømmelsesmetode: D2 Fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbCert.Point
1Camilla á Argjum6111Stampegårdens Professor X10:42,4000:27,44114
2Helena Äikäs3450Levades GCh. Yellowstone11:00,6900:30,9010 - 0:29,941
3Camilla á Argjum5242Stampegårdens SCh. Ground Zero10:44,0900:31,6911 - 0:29,50
4Camilla á Argjum4189Oceans GCh. Dance Into The Li...10:51,8100:35,191
5Mette Brandbyge3864Hønsehusets Colours of the Ra...00:41,2220:23,252
6Lisa Hein2080Neottia Nidus-avis20:50,5000:24,372
7Charlotte Elleby3959Lykkes JoJo10:39,4710:31,622
8Maria Gadkjær3956Sofiagårdens Olympic Air00:33,5320:34,872
9Camilla á Argjum5800Eikhaugens Back in Business10:58,6910:37,092
10Lene Gadkjær3799Lykkes Ch. Catwoman20:46,5600:45,182
11Alison Bøje Due Jensen4186Oceans Ch. Manatee af Stampeg...10:37,0910:46,062
12Aase Bjerner2495Leeds Ch. All-in-One (Uno)10:56,7510:50,312
13Betina Miller4261Fionas Ch. Innuendo DiNidus01:01,2220:50,882
14Charlotte Elleby4185Hønsehusets Ch. Casino Royale20:39,8110:22,183
15Lisette Kongerslev3563Lykkes Ch. Lady Laura20:53,0010:25,673
16Camilla á Argjum4125Regnbågens SCh. Fuel for Life10:58,7820:36,783
16Lisette Kongerslev3958Hønsehusets Balouline20:58,0610:36,783
18Kirsten Bjerg3827Lykkes State of Art11:33,1621:04,283
19Kirsten Bjerg3513Vi.P's Phantom of the Opera30:24,9410:26,474
20Lene Gadkjær3903Sofiagårdens Wizz Air41:40,2800:31,314
21Helena Äikäs5724You Wonder af Sofiagården30:42,6810:43,384
22Helena Äikäs3403Sommerly's Ch. Cool II Sun31:08,0610:53,684
23Maria Gadkjær3160Malega´s Scorpio21:20,3421:01,814
24Lisette Kongerslev2898Hønsehusets GCh. Diasay Rapa...30:51,5720:34,785
25Charlotte Elleby4111Lykkes Falcon51:08,2800:44,095
26Mette Brandbyge3564Lykkes Secret Soul51:07,2810:40,386
27Lisette Kongerslev3824Lykkes GCh. Karl Kani40:58,4120:44,076
28Malene Leerhøj4152Sheiks Treat Me Right31:45,0030:48,686
29Lisa Hein5080Fionas Napellus51:12,3111:18,636
30Rasmus Bjerner4116Oceans Inside Out af Bella601:59,3201:18,58
31Lisa Hein3780Nardus' Neottia Nepalensis af...41:54,1641:21,758
32Lisette Kongerslev4234Oceans Going To A GoGo af Bel...61:54,4130:53,349
Uplac.Lisa Hein2880Nidus' Nardus Stricta af Somm...2+12:01,97Trukket
Uplac.Camilla á Argjum4315Stampegårdens Ch. Caribbean T...Trukket
Uplac.Camilla Mørck Thuesen4005Fønix af PecasusTrukket
Uplac.Helena Äikäs5208Sofiagårdens Mystery SummerTrukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Nicoline Nicolajsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerS.nr.Kanin80100120140150160170180190200210220230240Cert.Point
1Bente Bøje Jensen5776Preriens Leikur-O--O--O-O-OXOXXX14
2Charlotte Elleby4185Hønsehusets Ch. Casino Royale-O--O--XO-XOXXOXXOXXX1
3Alison Bøje Due Jensen4186Oceans Ch. Manatee af Stampeg...O-O-O-XOXOOXXOXXX
4Malene Leerhøj5053Lykkes Mumbo JumboO-O-O-OXOXXX
5Charlotte Elleby3959Lykkes JoJoOOXXOXOOOXOXX
6Betina Miller4261Fionas Ch. Innuendo DiNidusOOO--OXXOXXX
7Nikoline Nikolajsen5069Sofiagårdens Shapes Of SummerXOXOOOOOXXOXXX
8Betina Miller4263Fionas Jazz JackXOOOOXXOOXXX
9Maria Gadkjær3956Sofiagårdens Olympic AirOXOOXOXOXOXXX
10Lisette Kongerslev3958Hønsehusets BaloulineO-XOXOXOXXOXXX
11Bente Bøje Jensen5294Stald Fuglsangs Blue PetuniaOOOOOXXX
12Nikoline Nikolajsen5683Sofiagårdens Shanghai F1XXOOOXOOXXX
13Lisette Kongerslev3563Lykkes Ch. Lady Laura-O--XO-XXX
14Malene Leerhøj4152Sheiks Treat Me RightOXOXOXOXXOXXX
15Alison Bøje Due Jensen4190Visbys Malahide C.OOOXOXXX
16Emilie Kehren5296Stald Fuglsangs Blue FresiaXOOXOXOXXX
17Betina Miller5999Oceans Playa Blanca af Sofiag...OOOXXOXXX
18Helena Äikäs5208Sofiagårdens Mystery SummerOOOXXX
19Alison Bøje Due Jensen3895Blancos Epata Abu SirXOOOXXX
20Nikoline Nikolajsen5067Stald Neas NiFi LinguiniXXOOOXXX
21Mette Brandbyge5945Do Your Best BearXOXOOXXX
22Mette Brandbyge3864Hønsehusets Colours of the Ra...OXXOOXXX
23Alison Bøje Due Jensen5289Stald Fuglsangs Blue ZinniaXOXXOOXXX
24Julie Bøje Due Jensen4238Hønsehusets Dr. NoOOXOXXX
25Charlotte Elleby4111Lykkes FalconXOXOXOXXX
26Mette Brandbyge5353Secret StoryOOXXX
27Julie Bøje Due Jensen5295Stald Fuglsangs Blue LobeliaXOOXXX
28Aase Bjerner2495Leeds Ch. All-in-One (Uno)XOXXX
v29Lene Gadkjær2403Sommerly´s Fiolito (V)XXOXXX
Uplac.Julie Bøje Due Jensen5509Stald Neas 1D Happily af Male...XXX
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Karina Vilsbøll, Anne-Mette Fogh
Sekretær: Karina Vilsbøll og Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: 80 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen