LANDSSKUET  I  HERNING  DEN  30.  JUNI  -  2.  JULI  2016

Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Eliminator



Mini lige
Dato: 2016-07-01 17:08:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Charlotte Elleby6152Sundahls Goat Boy00:16,4100:14,5000 - 0:12,95
2Stine Bredkjær6280Sundahls Shorty00:18,8800:14,9400 - 0:16,41
3Emilie Kehren6215Stald Fuglsangs Black Anna Mi...00:27,6600:26,620
4Bente Bøje Jensen6250Stald Fuglsangs Black Castiel00:28,9400:27,950
5Bente Bøje Jensen6213Stald Fuglsangs Black Gabriel00:40,0000:48,750
6Emilie Kehren6218Stald Fuglsangs Black Dr. Jen...00:47,6501:12,650
7Julie Bøje Due Jensen6214Stald Fuglsangs Black Kit Ver...00:40,3401:21,250
8Mille Hasselbalch Kriste...6102Olaf10:48,4400:33,781
9Alison Bøje Due Jensen6216Stald Fuglsangs Black Amelia20:28,0600:27,502
10Marie Bækgaard Haunstrup6057Bella10:35,1611:04,212
11Freja Bisgaard Tinglef6067Stribe Bisgaard Tinglef40:46,5000:43,654
12Emilie Kehren5779Mimrelunds Mr. Bean21:15,1021:38,064
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Asta Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2016-06-30 17:30:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje Jensen6266Jezz Star Golden Kids00:30,3400:15,660
2Charlotte Elleby6152Sundahls Goat Boy00:22,0900:19,190
3Stine Bredkjær6280Sundahls Shorty00:32,6200:21,310
4Emilie Kehren6215Stald Fuglsangs Black Anna Mi...00:56,2500:37,340
5Bente Bøje Jensen6213Stald Fuglsangs Black Gabriel01:10,1900:54,230
6Mille Hasselbalch Kriste...6102Olaf01:17,2900:56,280
7Bente Bøje Jensen6250Stald Fuglsangs Black Castiel00:49,2510:28,591
8Emilie Kehren6218Stald Fuglsangs Black Dr. Jen...01:04,6810:34,961
9Alison Bøje Due Jensen6216Stald Fuglsangs Black Amelia31:08,0600:44,193
10Freja Bisgaard Tinglef6067Stribe Bisgaard Tinglef4+22:22,3101:25,256
Uplac.Julie Bøje Due Jensen6214Stald Fuglsangs Black Kit Ver...01:29,34Trukket
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lene Bjerg Rosendahl
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2016-07-01 15:15:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Heidi D. Albrektsen5351Stald Twisters Listra Camelli...00:22,2800:09,28012
2Heidi D. Albrektsen6227Stampegårdens Forbidden Flowe...00:21,5900:12,00011
3Louise Hansen6210Sundahl's Lucifer (Lucy)00:19,1600:13,28011
4Mikkeline Broberg Rasmus...5887Bjørkvangs Anko Mitarashi00:18,5600:15,06011
5Rasmus Bjerner3015Bygholms Vision of the Ocean00:34,0900:15,69011
6Emma V. Laustsen5599Fionas Frankenstein00:34,7800:16,10011
7Emma V. Laustsen5598Kaninstaldens Santa Lucia00:31,1600:16,40011
8Olivia Rahbek5722I Wonder af Sofiagården00:15,8100:16,50011
9Bente Bøje Jensen6020Sommerly´s Beatbox00:39,5600:20,03011
10Bente Bøje Jensen5791Sommerly´s Eagle Claw Nebula00:26,0000:20,50011
11Charlotte Hasselbalch Kr...3967Bygholms Voyager of the Ocean00:25,5400:22,75011
12Emma V. Laustsen3518Veggerbys The Vermonster00:42,7500:23,93011
13Asta Bredkjær5840Elmelys Great Staamp II00:50,0600:44,78011
14Dorthe Veggerby Laustsen5241Skovhøjens Mozart01:02,9701:03,22011
15Bente Bøje Jensen6266Jezz Star Golden Kids ( CZ )00:38,7510:09,931
16Dorthe Veggerby Laustsen5182Nødkærlunds Golden Lightning...00:30,3110:12,101
17Mille Hasselbalch Kriste...4275Veggerbys Bonnaroo Buzz11:33,4200:13,561
18Asta Bredkjær5980Malegas The Night They Took M...10:23,0300:17,121
19Mille Hasselbalch Kriste...6033Møllerhusets Grace10:44,0600:26,221
20Alison Bøje Due Jensen5783Stald Fuglsangs Baltas Lauva10:31,0000:26,751
21Lene W. Kristensen5912Oceans Playa Cocles af Sofiag...10:23,1600:28,091
22Thilde Broberg Rasmussen6175Stampe10:21,3100:29,821
23Emma Kirstin Funding6035Springers Rusty00:50,2510:33,931
24Dorthe Veggerby Laustsen5245Kaninstaldens Vasse Felix10:50,5410:20,912
25Line Haunstrup Bækgaard6076Visbys Sidi Barrani20:34,1500:27,092
26Line Haunstrup Bækgaard4239Visbys Cahir C.(Guffe)20:42,5900:28,812
27Louise Hansen3365Strandvejs Tin Tin20:29,5300:28,992
28Heidi D. Albrektsen6225Sofiagårdens Cuching "Elias"10:48,8710:29,252
29Julie Bøje Due Jensen6015Malegas No Highway In The Sky20:40,8500:39,442
30Louise Hansen6230Sommerly´s Jellyfish Cloud (J...10:23,2520:17,783
31Julie Bøje Due Jensen5509Stald Neas 1D Happily af Male...10:20,9720:34,813
32Dorthe Veggerby Laustsen5532Sundahl's Octavius1+11:30,530+10:53,883
33Emma Kirstin Funding3961Bygholms Adventure of the Oce...30:56,3820:38,905
Uplac.Olivia Rahbek6064Charlie3+32:39,97Trak sig
Uplac.Lærke Holm Kristensen5593CocoDisk.
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Alison Bøje Due Jensen/ Asta Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2016-06-30 15:26:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Heidi D. Albrektsen5351Stald Twisters Listra Camelli...00:17,5000:11,07012
2Dorthe Veggerby Laustsen4175Hønsehusets Blue Cheat00:32,5900:16,34011
3Emma V. Laustsen3518Veggerbys The Vermonster00:31,0700:29,60011
4Gitte Jørgensen5767Love is in the Air (Lone)00:38,9000:34,32011
5Mille Hasselbalch Kriste...6033Møllerhusets Grace01:13,8400:45,31011
6Freya Pocock Johansson4989Fantomen Djungelsnö00:30,8510:19,7811
7Louise Hansen6210Sundahl's Lucifer (Lucy)00:31,7810:23,7811
8Emma V. Laustsen5598Kaninstaldens Santa Lucia00:35,9710:25,6611
9Charlotte Elleby5997Zincerellas High Sparrow00:42,8110:29,191
10Louise Hansen6230Sommerly´s Jellyfish Cloud (J...10:40,6300:30,191
11Charlotte Hasselbalch Kr...3967Bygholms Voyager of the Ocean11:01,4600:41,411
12Thilde Broberg Rasmussen6175Stampe10:45,7200:47,621
13Emma Kirstin Funding6035Springers Rusty11:43,4300:48,471
14Dorthe Veggerby Laustsen3975Hønsehusets Chip01:08,2810:59,841
15Charlotte Elleby5946Good Luck Bear20:37,9000:21,752
16Emilie Kehren5420Stald Petersminde`s Aslan Wik...10:24,6810:25,942
17Heidi D. Albrektsen6227Stampegårdens Forbidden Flowe...20:27,8400:28,322
18Dorthe Veggerby Laustsen5245Kaninstaldens Vasse Felix21:43,5300:32,962
19Louise Hansen3365Strandvejs Tin Tin20:45,2200:33,782
20Mikkeline Broberg Rasmus...5887Bjørkvangs Anko Mitarashi20:59,1200:35,382
21Dorthe Veggerby Laustsen5182Nødkærlunds Golden Lightning...10:51,3710:36,032
22Julie Bøje Due Jensen5509Stald Neas 1D Happily af Male...10:46,0310:43,382
23Lene W. Kristensen5912Oceans Playa Cocles af Sofiag...10:58,9710:45,752
24Line Haunstrup Bækgaard6076Visbys Sidi Barrani00:57,0020:49,502
25Olivia Rahbek5722I Wonder af Sofiagården10:34,2810:51,532
26Dorthe Veggerby Laustsen5532Sundahl's Octavius1+11:53,7801:04,502
27Asta Bredkjær5980Malegas The Night They Took M...10:47,6011:31,532
28Heidi D. Albrektsen6225Sofiagårdens Cuching "Elias"20:36,2810:20,473
29Alison Bøje Due Jensen5783Stald Fuglsangs Baltas Lauva10:38,1520:33,973
30Emma V. Laustsen5599Fionas Frankenstein21:35,8210:39,313
31Mille Hasselbalch Kriste...4275Veggerbys Bonnaroo Buzz2+12:05,0901:11,433
32Thilde Broberg Rasmussen2468Sommerly´s Fine Matilli30:31,7910:27,164
33Louise Hansen5175Stald Neas 1D Through the Dar...40:54,3100:37,754
34Julie Bøje Due Jensen6015Malegas No Highway In The Sky30:54,9110:39,794
35Bente Bøje Jensen6020Sommerly´s Beatbox20:57,5621:10,854
36Line Haunstrup Bækgaard4239Visbys Cahir C.(Guffe)51:29,9710:51,006
37Lærke Holm Kristensen5593Coco31:35,2531:13,066
38Olivia Rahbek6064Charlie6+42:49,104+22:20,3816
Uplac.Asta Bredkjær5840Elmelys Great Staamp II21:02,56Trukket
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Camilla T/ Lene W
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2016-07-01 13:07:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Stine Bredkjær5601Elmelys Glenbriar Spinner af...00:27,4700:19,78013
2Freya Pocock Johansson4988Silverados Star of Evolution00:36,8400:20,38012
3Freya Pocock Johansson4989Fantomen Djungelsnö00:40,0000:20,50012
4Julie Bøje Due Jensen6244Caesar Golden Kids00:57,7800:26,00012
5Alison Bøje Due Jensen5776Preriens Ch. Leikur00:34,9400:26,85012
6Freya Pocock Johansson3982Bygholms Serenade of the Ocean00:37,4700:39,94012
7Julie Bøje Due Jensen4238Hønsehusets Dr. No10:33,7500:17,8111
8Bente Bøje Jensen4240Visbys Mallow C.00:22,1210:18,941
9Emilie Kehren5296Stald Fuglsangs Blue Fresia10:24,0000:20,161
10Dorthe Veggerby Laustsen5451Zentas LeJon Deux (Jon)10:23,7100:21,691
11Louise Hansen5843Foghs Mazz Nyko10:31,2500:22,181
12Alison Bøje Due Jensen5289Stald Fuglsangs Blue Zinnia10:32,9100:22,591
13Dorthe Veggerby Laustsen4175Hønsehusets Blue Cheat10:31,2400:24,501
v14Christina Andersen2970MaPos Qutaybah Qmir (v)00:33,2210:24,551
14Olivia Rahbek5851Sundahl´s Perla10:52,3100:25,711
15Julie Bøje Due Jensen5410Mimrelunds Nikita Kounéli10:42,0000:26,661
16Louise Hansen3976Rådved Nygård´s Bumblebee11:47,4400:30,631
17Christina Andersen5326My Name is Chubby af Væng.10:58,8100:43,121
18Nikoline Nikolajsen3910Stald Neas Limoncello Shot af...00:51,1810:44,651
19Freya Pocock Johansson3995Zentas Basejumper10:42,9101:21,451
20Dorthe Veggerby Laustsen3975Hønsehusets Chip00:27,7820:29,192
21Gitte Jørgensen5767Love is in the Air (Lone)20:47,3400:39,432
22Charlotte Elleby5997Zincerellas High Sparrow20:50,6600:41,902
23Alison Bøje Due Jensen5560Wølk`s Kaniner Clematis11:20,4011:08,252
24Charlotte Elleby5946Good Luck Bear30:24,1000:21,003
25Nikoline Nikolajsen5067Stald Neas NiFi Linguini30:55,5300:31,663
26Emilie Kehren5510Sundahl's Läkerol Black Diamo...21:18,6510:45,843
27Marie Bækgaard Haunstrup3064Strandvejs Autumn Revolution10:48,2220:47,443
v28Emma V. Laustsen3328Sommerly´s Cool II Storm (V)21:15,7211:01,223
28Lærke Holm Kristensen2163Stald Mølgaards A Little Drea...31:05,1210:20,944
v29Freja Bisgaard Tinglef3626Vi.P's Onyx (v)40:50,8120:29,006
29Emma V. Laustsen3519Veggerbys Chubby Hubby61:36,1900:55,976
30Julie Bøje Due Jensen5165Veggerbys Vanilla Heath Bar C...41:04,5030:40,577
31Thilde Broberg Rasmussen2468Sommerly´s Fine Matilli2+10:52,7240:49,507
32Mikkeline Broberg Rasmus...3351Sommerly´s Cuba Lime & Lemon41:02,5630:59,197
Uplac.Rasmus Bjerner5000Klara af Pecasus51:36,37Trukket
Uplac.Louise Hansen5175Stald Neas 1D Through the Dar...Trukket
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 3.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 fejl lægges sammen og sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2016-06-30 13:06:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Freya Pocock Johansson4990Emmchens Lovers Walk10:39,9400:19,32113
2Heidi D. Albrektsen3358Fionas Dika Stratus "Stratus"00:38,9910:20,5311
3Emilie Kehren5296Stald Fuglsangs Blue Fresia10:44,1900:35,1911
4Bente Bøje Jensen4240Visbys Mallow C.10:50,6900:36,7911
5Julie Bøje Due Jensen5410Mimrelunds Nikita Kounéli11:17,5400:54,1911
6Henrik Dyekjær Madsen3361Ninkamus' Prinsesse Aurora11:05,6000:59,4711
7Aase Bjerner2015Bygholms Navigator of the Oce...30:53,0900:24,843
8Camilla Mørck Thuesen5463Niflingen af Flora31:46,7200:36,223
9Christina Andersen5326My Name is Chubby af Væng.31:32,9200:37,283
10Charlotte Elleby5851Sundahl´s Perla21:30,1810:39,183
11Dorthe Veggerby Laustsen5451Zentas LeJon Deux (Jon)31:00,0300:46,883
12Julie Bøje Due Jensen6244Caesar Golden Kids31:16,1600:54,723
13Nikoline Nikolajsen5067Stald Neas NiFi Linguini11:02,7830:37,504
14Julie Bøje Due Jensen5295Stald Fuglsangs Blue Lobelia2+11:06,6210:53,494
15Emma V. Laustsen3938Bellas Challenger af Sommerly41:05,6600:59,594
16Asta Bredkjær4269Elmelys Super Hero20:47,2230:28,545
17Lærke Holm Kristensen2163Stald Mølgaards A Little Drea...31:10,7820:39,095
18Emilie Kehren5510Sundahl's Läkerol Black Diamo...51:38,0900:43,565
v19Emma V. Laustsen3328Sommerly´s Cool II Storm (V)31:22,0620:55,065
19Kirsten Bjerg4396KaninBorgens Liona40:55,4720:31,976
20Bente Bøje Jensen5791Sommerly´s Eagle Claw Nebula51:32,8110:51,576
21Emma V. Laustsen3519Veggerbys Chubby Hubby41:29,7821:12,696
22Alison Bøje Due Jensen5560Wølk`s Kaniner Clematis41:30,5021:13,506
23Nikoline Nikolajsen3910Stald Neas Limoncello Shot af...4+11:04,9720:37,167
24Marie Bækgaard Haunstrup3064Strandvejs Autumn Revolution61:00,3710:51,667
25Stine Bredkjær5601Elmelys Glenbriar Spinner af...40:58,4830:51,697
26Aase Bjerner3013Rozettas Steamfunk (Rozetta)41:07,1330:52,257
27Freya Pocock Johansson3982Bygholms Serenade of the Ocean51:26,8240:40,439
28Julie Bøje Due Jensen5165Veggerbys Vanilla Heath Bar C...71:25,5920:47,409
29Rasmus Bjerner3015Bygholms Vision of the Ocean8+11:30,1010:21,6510
30Freya Pocock Johansson4988Silverados Star of Evolution4+22:17,5041:25,4110
31Nikoline Nikolajsen3174Stald Twisters Blue Berry Nice81:10,8430:51,4411
Uplac.Dorthe Veggerby Laustsen5241Skovhøjens Mozart71:42,09Trukket
Uplac.Freya Pocock Johansson3995Zentas BasejumperDisk.
Uplac.Mikkeline Broberg Rasmus...3351Sommerly´s Cuba Lime & LemonDisk.
Uplac.Louise Hansen3976Rådved Nygård´s BumblebeeTrukket
Uplac.Rasmus Bjerner5000Klara af PecasusTrukket
Uplac.Freja Bisgaard Tinglef3626Vi.P's Onyx (V)Trukket
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 2.
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Heidi A/Camilla T
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2016-07-01 10:30:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Freya Pocock Johansson4990Emmchens Lovers Walk00:36,1300:22,82013
2Alison Bøje Due Jensen4190Visbys Malahide C.10:35,5600:26,1911
v3Henrik Dyekjær Madsen3031Sommerly's Pax (V)01:29,9411:02,501
3Stine Bredkjær4149Elmely Oceans Conqueror af Fi...20:33,0300:17,342
4Asta Bredkjær5360Sunsides Dress Divine20:27,4400:18,152
5Alison Bøje Due Jensen3895Blancos Epata Abu Sir20:40,0000:26,752
6Betina Miller5999Oceans Playa Blanca af Sofiag...00:35,4320:51,182
7Louise Hansen3963Lykkebos Mariyo (Mario)30:31,8400:23,163
8Lene W. Kristensen5282Players Pikeur af Flora31:11,7500:46,563
9Heidi D. Albrektsen3358Fionas Dika Stratus "Stratus"30:32,2110:18,044
10Marianne Bredkjær4269Elmelys Super Hero20:45,5320:18,574
11Aase Bjerner3969Floras Catalina30:48,9110:20,624
12Nikoline Nikolajsen5683Sofiagårdens Shanghai F130:37,2820:16,505
13Bente Bøje Jensen5294Stald Fuglsangs Blue Petunia50:46,6900:24,755
14Asta Bredkjær3368Lykkes Bernadotte30:27,4420:29,005
15Kirsten Bjerg3364Winds Luke Skywalker30:21,4020:33,355
16Kirsten Bjerg4396KaninBorgens Liona40:54,7820:33,696
17Emma V. Laustsen3938Bellas Challenger af Sommerly41:11,5020:47,576
18Aase Bjerner2015Bygholms Navigator of the Oce...40:31,8730:25,727
19Heidi D. Albrektsen4193Hønsehusets Donna von Wald "M...60:55,7520:43,728
20Julie Bøje Due Jensen5295Stald Fuglsangs Blue Lobelia4+11:00,1331:00,698
21Nikoline Nikolajsen3174Stald Twisters Blue Berry Nice4+11:15,1240:53,849
22Camilla Mørck Thuesen5463Niflingen af Flora6+22:19,6031:03,6611
23Aase Bjerner3013Rozettas Steamfunk (Rozetta)70:49,0941:11,2511
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Lisa Hein
Aspirant: Dorthe Veggerby Laustsen
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2 fejl lægges sammen og sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2016-06-30 10:45:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Kirsten Bjerg3513Vi.P's Phantom of the Opera00:54,6011:02,84113
2Lisa Hein5680Nardus' Nidularis af Flora (V...20:33,0600:23,002
3Louise Hansen3963Lykkebos Mariyo (Mario)21:19,9700:46,782
4Alison Bøje Due Jensen4190Visbys Malahide C.30:54,0300:40,093
5Julie Bøje Due Jensen4238Hønsehusets Dr. No2+11:30,9010:56,974
6Alison Bøje Due Jensen5289Stald Fuglsangs Blue Zinnia41:15,2910:49,755
7Lisa Hein4050Flora Narcissus (Noah)21:26,1330:52,185
8Asta Bredkjær3368Lykkes Bernadotte50:54,8710:25,716
9Kirsten Bjerg3364Winds Luke Skywalker51:17,4410:31,886
10Rasmus Bjerner4116Oceans Inside Out af Bella51:23,8810:43,856
11Stine Bredkjær4149Elmely Oceans Conqueror af Fi...51:04,1910:44,386
12Alison Bøje Due Jensen3895Blancos Epata Abu Sir40:58,0320:56,356
13Nikoline Nikolajsen5683Sofiagårdens Shanghai F151:01,9720:29,847
14Asta Bredkjær5360Sunsides Dress Divine51:11,3821:11,447
15Lene W. Kristensen5282Players Pikeur af Flora3+22:20,0021:55,107
16Aase Bjerner3969Floras Catalina5+11:39,9320:39,568
17Betina Miller4263Fionas Jazz Jack51:57,3831:02,358
18Alison Bøje Due Jensen5776Preriens Ch. Leikur3+2+12:03,373+10:54,0310
v19Henrik Dyekjær Madsen3031Sommerly's Pax (V)2+2+42:51,5021:57,5910
19Christina Andersen2970MaPos Qutaybah Qmir6+12:08,9151:31,9712
20Bente Bøje Jensen5294Stald Fuglsangs Blue Petunia101:39,4730:42,4713
21Heidi D. Albrektsen4193Hønsehusets Donna von Wald "M...8+1+12:07,0931:24,9013
Uplac.Betina Miller5999Oceans Playa Blanca af Sofiag...Disk.
Uplac.Asta Bredkjær4306Elmelys Giant WhoopsTrukket
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Camilla Mørck Thuesen
Sekretær: Henrik M/Heidi A
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2016-07-01 09:30:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisa Hein2080SCh. Neottia Nidus-avis00:22,8100:23,08014
2Lisa Hein2880Nidus' SCh. Nardus Stricta af...01:44,5100:58,5503
3Lisa Hein5080Fionas Napellus00:33,5110:30,431
4Kirsten Bjerg3513Vi.P's Phantom of the Opera10:17,4410:16,142
5Charlotte Elleby4185Hønsehusets Ch. Casino Royale2+10:53,5900:16,123
6Lisa Hein5680Nardus' Nidularis af Flora (V...30:32,7500:16,213
7Charlotte Elleby4111Lykkes Falcon20:48,3910:23,473
8Alison Bøje Due Jensen4186Oceans Ch. Manatee af Stampeg...1+10:44,4210:52,513
9Betina Miller4261Fionas Ch. Innuendo DiNidus11:01,8140:23,095
10Charlotte Elleby4272Shamigos Tabu Kompaner Suspekt3+10:48,2210:24,575
11Kirsten Bjerg3827Lykkes State of Art41:21,9420:39,716
12Lisa Hein4050Flora Narcissus (Noah)50:57,8510:47,056
13Rasmus Bjerner4116Oceans Inside Out af Bella5+11:59,8210:38,787
14Asta Bredkjær4306Elmelys Giant Whoops4+10:57,2220:39,617
15Louise Hansen4124Snöflingans Ch. Galaxy40:56,9140:36,768
16Aase Bjerner2495Leeds Ch. All-in-One (Uno)30:39,315+10:58,059
Uplac.Betina Miller4263Fionas Jazz JackTrukket
Uplac.Camilla Mørck Thuesen4005Fønix af PecasusTrukket
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Christina Andersen
Sekretær: Lene Werner
Bedømmelsesmetode: D2 fejl lægges sammen og sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2:30,00
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2016-06-30 09:40:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisa Hein2880Nidus' SCh. Nardus Stricta af...11:24,1310:50,88214
2Lisa Hein5080Fionas Napellus11:17,7811:31,152
3Kirsten Bjerg3827Lykkes State of Art31:23,4401:27,503
4Lisa Hein2080SCh. Neottia Nidus-avis41:21,5300:41,814
5Charlotte Elleby4185Hønsehusets Ch. Casino Royale3+11:52,4111:00,475
6Charlotte Elleby4111Lykkes Falcon41:17,5920:58,226
7Betina Miller4261Fionas Ch. Innuendo DiNidus61:50,2201:35,436
8Louise Hansen4124Snöflingans Ch. Galaxy41:45,311+11:37,316
9Alison Bøje Due Jensen4186Oceans Ch. Manatee af Stampeg...4+12:31,662+11:42,878
10Aase Bjerner2495Leeds Ch. All-in-One (Uno)8+11:43,5941:02,8713
Uplac.Camilla Mørck Thuesen4005Fønix af PecasusTrukket
Uplac.Charlotte Elleby4272Shamigos Tabu Kompaner SuspektTrukket
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Dorthe V. Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 3 min.
Til toppen

Eliminator
Dato: 2016-07-02 11:00:00

Plac.FørerS.nr.Kanin1. gen.2. gen.3. gen.4. gen.5. gen.Finale fejlFinale tidPindPoint
1Lisa Hein2080SCh. Neottia Nidus-avis0000100:10,03
2Charlotte Elleby4272Shamigos Tabu Kompaner Suspekt0000100:10,57
3Freya Pocock Johansson4990Emmchens Lovers Walk0002000:15,16
4Christina Andersen5326My Name is Chubby af Væng.0001100:26,53
5Mikkeline Broberg Rasmus...5887Bjørkvangs Anko Mitarashi0003000:35,47
6Alison Bøje Due Jensen4186Oceans Ch. Manatee af Stampeg...1001110:08,19
7Louise Hansen3963Lykkebos Mariyo (Mario)0011110:08,81
8Julie Bøje Due Jensen6244Caesar Golden Kids ( CZ )0000110:10,32
9Stine Bredkjær4149Elmely Oceans Conqueror af Fi...0000210:11,53
10Henrik Dyekjær Madsen3031Sommerly´s Pax0001010:15,00
11Asta Bredkjær4111Lykkes Falcon0000010:19,28
12Heidi D. Albrektsen3358Fionas Dika Stratus "Stratus"0000120:16,75
13Emma Kirstin Funding4190Visbys Malahide C.0000120:38,65
14Charlotte Holm Kristensen3827Lykkes State of Art0102020:49,75
15Anne-Mette Fogh5296Stald Fuglsangs Blue Fresia1001030:23,87
16Nikoline Nikolajsen5683Sofiagårdens Shanghai F10001140:35,15
17Camilla Mørck Thuesen5463Niflingen af Flora00003
18Emma V. Laustsen3938Bellas Challenger af Sommerly00103
19Olivia Rahbek5851Sundahl´s Perla00103
20Dorte Bisgaard Tinglef3626Vi.P's Onyx00013
21Aase Bjerner2015Bygholms Navigator of the Oce...10013
22Bente Bøje Jensen5294Stald Fuglsangs Blue Petunia20013
23Lærke Holm Kristensen2163Stald Mølgaards A Little Drea...00113
24Line Haunstrup Bækgaard4239Visbys Cahir C.(Guffe)00023
25Uwe Hansen3365Strandvejs Tin Tin01023
26Rasmus Bjerner3015Bygholms Vision of the Ocean00123
27Mille Hasselbalch Kriste...6033Møllerhusets Grace00323
28Charlotte Hasselbalch Kr...3967Bygholms Voyager of the Ocean0010Trak sig
29Jonna Bækgaard3064Strandvejs Autumn Revolution0014
30Marie Bækgaard Haunstrup6057Bella0024
31Henny Funding3961Bygholms Adventure of the Oce...002Trak sig
32Freja Bisgaard Tinglef6067Stribe Bisgaard Tinglef034
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: Maks. 3 fejl på 1., 2., 3. og 4. runde. Maks. 2. fejl i 5. runde. Derefter finale, med færrest fejl og bedste tid.
Til toppen