NYTÅRSKUR  PÅ  NATURCENTER  SKOVGAARD  VED  HORSENS  DEN  1.  JANUAR  2017

Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær kroget



Mini kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase Bjerner3016Nødkærlunds Mandel00:34,0300:22,720
2Bente Bøje Jensen6296Sommerly´s Arniko00:41,8400:23,840
3Lisa Hein6303Fionas Kamille00:36,2500:32,650
4Anja Semberg6251Ralf af Stjerneregns00:49,7500:33,630
5Anja Semberg6257Spiderman Dexter af Stjernere...00:33,3400:35,120
6Merete Maahn6350Skovhøjens Into Darkness01:10,3101:00,280
7Kristina Møller Pedersen6075Den Bette Stalds Bee Hummel01:13,5901:01,030
8Charlotte Vedstesen5594Stald Fuglsangs Purple Jumpin...01:28,2901:10,400
9Kristina Møller Pedersen6390Den Bette Stalds Neymar10:58,6800:33,061
10Anja Semberg6362Moslunds Oskar11:53,8800:42,031
11Maja Semberg6174Stjerneregns Lollipop11:00,4100:44,811
12Lisette Kongerslev6424Hønsehusets Wild Wood11:25,6200:45,751
13Maja Semberg6259Noah af Stjerneregns11:02,3400:49,411
14Maja Semberg6253Black Beauty af Stjerneregnens00:53,4410:51,881
15Mette Damgaard5127Snuske01:19,8711:26,061
16Marie Maahn6351Skovhøjens Final Frontier11:08,5301:27,841
17Susanna Mørck Kristensen5469Thyra af Pecasus01:45,6411:54,101
18Merete Maahn6352Skovhøjens Beyond01:19,7521:07,592
19Anne-Mette Fogh6322Stald Fuglsangs Purple Tiger...11:31,0021:17,723
20Susanna Mørck Kristensen6342Svend af Pecasus11:37,4721:21,693
21Susanna Mørck Kristensen6341Harald af Pecasus21:35,4621:35,434
22Anja Semberg6267Red-SunHill Lucky Star af Stj...40:31,9121:00,416
23Maja Semberg6364Alf af Stjerneregns5+42:53,1600:53,629
Uplac.Aase Bjerner3990Nødkærlunds Pistacia00:54,25Disk fejl bane
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Marlene Bruhn6247Jordbærgårdens Sjötroll00:38,5600:20,56012
2Marlene Bruhn6329Sheiks Molevitten00:29,3500:22,44011
3Lisa Hein5880Nardus' Nitida af Flora00:23,5300:26,50011
4Kristina Møller Pedersen5403Den Bette Stalds Aab00:38,4400:29,06011
5Susanna Mørck Kristensen5334Viola af Pecasus00:36,2200:41,53011
6Lisette Kongerslev6422Hønsehusets Dead Man's Chest00:55,7200:42,84011
7Lisette Kongerslev6330Hønsehusets Mata Nui00:53,3800:44,25011
8Lisette Kongerslev6343Sheiks Ellevilde Ella00:47,1600:44,90011
9Emma Kirstin Funding6035Springers Rusty01:01,1500:56,97011
10Maja Semberg5915Moslund´s Sweet Miss Lilly10:31,6000:16,281
11Bente Bøje Jensen6413Preriens Angels Pride10:33,8100:18,431
12Rebecca Nygaard6061Malegas Catch Me If You Can10:34,5000:22,161
13Bente Bøje Jensen6266Jezz Star Golden Kids ( Baby )10:35,6200:28,661
14Julie Bøje Due Jensen6214Stald Fuglsangs Black Kit Ver...10:42,4400:30,811
15Lisa Hein4033Flora Raps10:45,5000:33,061
16Mette Damgaard5156Veggerbys Strawberry Cheeseca...10:40,3700:37,161
17Julie Bøje Due Jensen6245Stald Fuglsangs Purple Ararip...10:44,5900:38,681
18Julie Bøje Due Jensen6015Malegas No Highway In The Sky10:55,7500:40,001
19Emma Kirstin Funding6020Sommerly´s Beatbox10:34,4700:43,161
20Anja Semberg6159Stjerneregns Jeppe10:26,1010:18,132
21Marlene Bruhn6328Jordbærgårdens Got Style20:55,3100:34,192
22Anne-Mette Fogh6400Lego-Gårdens Pondus Hydrogenii10:55,7210:39,372
23Karina Vilsbøll6405Vilsmøllegaardens Flower Powe...21:03,5600:42,602
24Susanna Mørck Kristensen4196Winnie af Pecasus00:45,9420:47,842
25Marie Maahn5393Stampegårdens Blue Illusion11:26,5011:04,842
26Alison Bøje Due Jensen5783Stald Fuglsangs Baltas Lauva11:25,2511:06,882
27Karina Vilsbøll6238Vilsmøllegaardens Pancake Pop...01:00,041+11:07,692
28Alison Bøje Due Jensen6216Stald Fuglsangs Black Amelia01:09,4121:10,932
29Lisa Hein6404Dagmar af Pecasus21:19,5601:32,912
30Anne-Mette Fogh6399Lego-Gårdens Phenolphthalein20:55,7210:37,723
31Marie Maahn6086Skovhøjens Apollo1+12:03,0310:47,093
32Maja Semberg6164Stjerneregns Osmand21:07,0310:53,503
33Susanna Mørck Kristensen4181Koga af Pecasus21:03,9111:08,753
34Kristina Møller Pedersen6072Den Bette Stalds Superliga41:01,4700:38,444
35Michael Christiansen6339NøvlingKaniner's Maroon41:11,7400:42,284
36Rebecca Nygaard6232Møllerhusets Goldie2+22:26,8100:46,034
37Bente Bøje Jensen6250Stald Fuglsangs Black Castiel2+10:53,000+11:08,754
38Rebecca Nygaard6337NøvlingKaniner's Sienna41:02,6210:35,815
39Marlene Bruhn6243Jordbærgårdens Filifjonk30:53,3720:40,345
40Henny Funding3961Bygholms Adventure of the Oce...31:14,3721:04,535
Uplac.Anne-Mette Fogh3267Lego61:21,75trak kaninen
Uplac.Marlene Bruhn6249Bellas Beauty and the BeastDisk forkert vej
Uplac.Rebecca Nygaard6338NøvlingKaniner's IndigoTrak kaninen
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Aaser Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Kirsten Bjerg5361Stald Fuglsangs Blue Salix00:44,8410:37,85113
2Anja Semberg5477Elmelys Glenbriar FUGU af Fio...10:51,3501:31,6011
3Marie Maahn3360Fionas Crash Bandicoot20:45,0010:36,473
4Anne-Mette Fogh5787Eagles' Heart of Ice af Lego-...20:44,6610:42,663
5Lisa Hein5280Players Nivalis af Flora21:36,9711:10,593
6Marie Maahn5373Skovhøjens Titan31:37,0601:14,283
7Kristina Møller Pedersen5533Møllerhusets Duet11:12,7821:21,433
8Kirsten Bjerg5809Sommerly´s Coconut Nebula40:49,8400:38,154
9Kristina Møller Pedersen6073Den Bette Stalds Fck31:00,2810:40,414
10Julie Bøje Due Jensen6244Caesar Golden Kids41:49,4401:12,944
11Aase Bjerner3013Rozettas Steamfunk (Rozetta)11:03,0031:42,004
12Merete Maahn5372Skovhøjens Dash41:31,3501:48,284
13Lisa Hein5480Nidus' Nitidus af Flora41:33,9711:33,785
14Kirsten Bjerg5816Sommerly´s Graffiti4+11:46,5610:40,786
15Aase Bjerner5605Oh Wonder af Sofiagården (Ohl...41:05,5920:44,846
16Aase Bjerner3015Bygholms Vision of the Ocean51:32,2211:08,186
17Aase Bjerner5000Klara af Pecasus3+12:06,0321:15,286
18Anne-Mette Fogh5849Sundahl's Beatrice60:54,9010:54,477
19Merete Maahn6234Skovhøjens Freestyle5+22:25,6021:45,609
20Merete Maahn6143Bjørkvangs Triple Threat3+1+32:42,751+32:37,1911
Uplac.Mette Damgaard5128DiamantDisk. på tid
Uplac.Lisette Kongerslev6325Sundahls InnkeeperTrak sig
Uplac.Marlene Bruhn6195Jordbærgårdens Freedom PlazaTrak sig
Uplac.Michael Christiansen6242Stampegårdens Zoom FlumeTrak sig
Uplac.Poul Erik Kristensen5332Verner af PecasusTrak sig
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen