STÆVNE  I  AKTIVITETSHUSET  I  SØNDER  VISSING  VED  BRÆDSTRUP  DEN  11.  FEBRUAR  2017

Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær lige



Mini lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Kristina Møller Pedersen6075Den Bette Stalds Bee Hummel00:43,8400:23,810
2Alison Bøje Due Jensen6412Stald Fuglsangs Sedá Eevee01:00,0700:34,060
3Emma V. Laustsen5596Veggerbys Orion01:07,3400:38,940
4Charlotte Vedstesen5594Stald Fuglsangs Purple Jumpin...00:52,3100:39,680
5Julie Bøje Due Jensen6502Stald Fuglsangs Sedá Fennekin00:17,0300:43,430
6Karin Moslund6382Vilsmøllegaardens Kayak00:58,2800:45,970
7Julie Bøje Due Jensen6411Stald Fuglsangs Arrosas Mike...01:30,5000:55,310
8Susanna Mørck Kristensen6342Svend af Pecasus01:54,1901:04,440
9Anne-Mette Fogh6480Vilsmøllegaardens Travia01:36,0701:10,910
10Karina Vilsbøll6448Vilsmøllegaardens Momondo10:39,5300:33,941
11Maria Gadkjær6132Winds Lady Mastermind01:04,5010:41,031
12Maria Jansson6454Vangs Dr. Shepard10:47,4300:41,691
13Bente Bøje Jensen6501Stald Fuglsangs Sedá Pikachu10:31,9100:52,531
14Merete Maahn6460Stald Fuglsangs Sedá Ninetales10:42,0000:54,531
15Susanna Mørck Kristensen5469Thyra af Pecasus11:26,9701:21,901
16Kristina Møller Pedersen6391Den Bette Stalds Suárez01:13,780+11:50,461
17Emma Kirstin Funding6504Stald Fuglsangs Arrosas Renes...31:24,0701:25,623
18Aase Bjerner3014Thorsøs Hermione51:23,8410:31,406
19Caroline Bartholdy Larsen5634Pjuske0+42:54,0021:54,886
Uplac.Alison Bøje Due Jensen6409Stald Fuglsangs Arrosas Jacob...00:46,37Disk. Fejl bane
Uplac.Mette Damgaard5127Snuske01:36,97Trukket
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Signe Damgaard
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Let lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maja Semberg3990Nødkærlunds Pistacia00:22,7100:21,94012
2Emma V. Laustsen3993Nødkærlunds Philbert00:35,7800:23,46011
3Louise Stub Detlefsen5797Nødkærlunds Viol00:32,5300:25,97011
4Kimmi Jansson6310Vilsmøllegaardens Potato Chip...00:38,6300:29,06011
5Bente Bøje Jensen6413Preriens Angels Pride00:27,5600:32,63011
6Karin Moslund6268Kandies Mini Boom00:40,9400:34,84011
7Josefine Moslund6430Moslunds a Million Ways to Sa...00:52,1000:41,04011
8Merete Maahn6352Skovhøjens Beyond00:40,0900:43,69011
v9Marie Maahn5393Stampegårdens Blue Illusion...(V)01:45,3800:55,160
9Lene Gadkjær6121Malegas Obelix01:02,8100:44,53011
10Charlotte Stub Detlefsen6229Lego-Gårdens Argon00:34,0901:01,16011
11Anne-Mette Fogh6399Lego-Gårdens Phenolphthalein01:03,9001:26,75011
12Karin Moslund6320Lego-Gårdens C6H12O6 (Sugar)10:32,9200:26,3211
13Alison Bøje Due Jensen6216Stald Fuglsangs Black Amelia10:34,3100:28,101
14Kristina Møller Pedersen6073Den Bette Stalds Fck10:31,0300:31,061
15Julie Bøje Due Jensen6245Stald Fuglsangs Purple Ararip...00:37,4310:33,691
16Maria Jansson6313Jordbærgårdens Light a Candle10:45,0000:35,841
17Bente Bøje Jensen6266Jezz Star Golden Kids ( Baby )00:44,1210:38,531
18Heidi Rasmussen6120Moslunds a Million Stars in H...00:52,4110:40,751
19Susanna Mørck Kristensen5465Møllerhusets G*01:28,3710:42,191
20Josefine Moslund5899Moslund´s Mysterious Bølle11:04,5900:49,751
21Charlotte Stub Detlefsen6272Søgaards Azalia10:58,1200:52,001
22Maja Semberg6164Stjerneregns Osman11:24,2501:00,401
23Anne-Mette Fogh6400Lego-Gårdens pondus Hydrogenii10:52,5301:28,471
24Bente Bøje Jensen6250Stald Fuglsangs Black Castiel0+11:47,9710:18,902
25Heidi Rasmussen6052Kandies Cornetto20:32,9100:33,592
26Kristina Møller Pedersen6072Den Bette Stalds Superliga20:39,8800:50,592
27Mette Damgaard5156Veggerbys Strawberry Cheeseca...10:55,3211:03,822
28Marie Maahn6086Skovhøjens Apollo11:08,9411:09,562
29Maja Semberg5915Moslund´s Sweet Miss Lilly30:53,4100:25,553
30Heidi Rasmussen6053Moslunds a Million Ways to Ch...30:34,3400:27,193
31Alison Bøje Due Jensen5783Stald Fuglsangs Baltas Lauva30:44,3500:30,603
32Maja Semberg6253Black Beauty af Stjerneregnens20:43,7810:36,663
33Emma V. Laustsen3518Veggerbys The Vermonster30:33,9000:37,373
34Bente Bøje Jensen6296Sommerly´s Arniko10:33,2520:38,843
35Aase Bjerner3016Nødkærlunds Mandel30:35,5300:40,533
36Emma Kirstin Funding3961Bygholms Adventure of the Oce...21:15,3710:46,193
37Heidi Rasmussen6288Søgaards Modina10:47,0920:47,873
38Josefine Moslund6426Moslunds a Million Year of Ha...31:16,9411:00,414
39Josefine Moslund6122Møllerhusets Glory Golden San...20:34,7830:41,345
40Heidi Rasmussen5903Moslund´s Flying High Kløver31:21,0931:14,886
41Camilla Mørck Thuesen5484Pebbles af Pecasus2+12:11,2231:31,036
42Anja Semberg6257Spiderman Dexter af Stjernere...40:48,66
43Josefine Moslund6428Moslunds a Million Ways of Th...41:03,50
44Emma Kirstin Funding6020Sommerly´s Beatbox41:09,06
45Merete Maahn6350Skovhøjens Into Darkness41:18,37
46Nikoline Nikolajsen6437Malegas Asterix3+11:43,59
47Marie Maahn6351Skovhøjens Final Frontier41:51,91
48Anja Semberg6267Red-SunHill Lucky Star af Stj...50:34,22
49Louise Stub Detlefsen6270Søgaards Anastrella50:59,88
50Maja Semberg6259Noah af Stjerneregns51:05,56
51Anja Semberg6251Ralf af Stjerneregns51:26,93
52Poul Erik Kristensen6341Harald af Pecasus51:59,53
53Kristina Møller Pedersen6390Den Bette Stalds Neymar60:57,18
54Maja Semberg6159Stjerneregns Jeppe4+32:30,69
55Anja Semberg6362Moslund's Oskar5+42:58,03
Uplac.Jasmin Jansson6197Jordbærgårdens Never ForgetTrukket
Uplac.Josefine Moslund6344Kandies Creative MuvoTrukket
Antal deltagere: 58.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Susanna/Maria/Merete
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 3 fejl i finale.
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Kirsten Bjerg5798Sommerly´s Comet Galaxy00:36,7200:20,50013
2Kirsten Bjerg5361Stald Fuglsangs Blue Salix10:32,6200:19,3711
3Karin Moslund5817Stampegårdens One Million "Mi...10:33,6900:22,7911
4Bente Bøje Jensen4240Visbys Mallow C.0+10:58,1000:28,1611
5Karina Vilsbøll6238Vilsmøllegaardens Pancake Pop...10:27,9000:36,5411
6Merete Maahn6234Skovhøjens Freestyle10:46,7100:36,6911
7Julie Bøje Due Jensen5872Sommerly´s Proxima Astraeus10:48,4400:38,8711
8Kirsten Bjerg5887Bjørkvangs Anko Mitarashi10:23,9310:27,002
9Lene Gadkjær5808Sommerlys Triangulum Galaxyy20:35,5900:31,722
10Camilla Mørck Thuesen3643Vi.P's Tugtupit21:07,4600:35,342
11Aase Bjerner5605Oh Wonder af Sofiagården (Ohl...21:16,1200:37,382
12Karin Moslund5654Kandies Nikos Hoop Besoni10:26,7220:31,193
13Maria Gadkjær5818Sundahl's Anastasia Tremaine30:46,9400:31,383
14Rasmus Bjerner5000Klara af Pecasus31:26,0900:34,033
15Kristina Møller Pedersen5403Den Bette Stalds Aab30:41,0300:39,183
16Kirsten Bjerg5816Sommerly´s Graffiti30:43,8710:34,664
17Nikoline Nikolajsen5067Stald Neas NiFi Linguini30:44,1210:35,904
18Anja Semberg5477Elmelys Glenbriar FUGU af Fio...30:56,5320:53,685
19Marie Maahn5373Skovhøjens Titan31:16,2521:19,595
20Marie Maahn3360Fionas Crash Bandicoot2+11:42,6221:41,315
21Karin Moslund6124Kandies Violetta11:53,97Trukket
22Julie Bøje Due Jensen6015Malegas No Highway In The Sky31:39,78Trukket
23Kirsten Bjerg5809Sommerly´s Coconut Nebula3+10:48,12
24Emma V. Laustsen5598Kaninstaldens Santa Lucia41:27,59
25Emma V. Laustsen5599Fionas Frankenstein41:51,72
26Heidi Rasmussen6051Kandies Tomás50:39,16
27Maria Gadkjær5850Malegas Air Force One61:15,37
28Kirsten Bjerg5812Møllerhusets Rio5+11:24,75
29Merete Maahn6143Bjørkvangs Triple Threat4+1+12:12,53
30Julie Bøje Due Jensen5410Mimrelunds Nikita Kounéli3+32:39,88
31Anja Semberg5471Kandies Oline af Stjerneregns71:25,90
32Rasmus Bjerner3015Bygholms Vision of the Ocean6+11:28,63
33Emma V. Laustsen3519Veggerbys Chubby Hubby6+22:15,15
Uplac.Emma Kirstin Funding6035Springers RustyTrukket
Uplac.Nikoline Nikolajsen3910Stald Neas Limoncello Shot af...Trukket
Uplac.Susanna Mørck Kristensen5332Verner af PecasusTrukket
Uplac.Susanna Mørck Kristensen5334Viola af PecasusTrukket
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Poul Erik Kristensen
Sekretær: Rasmus/Anne-Mette
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 3 fejl i finale.
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen