FORÅRSSTÆVNE  I  EGEBJERGHALLEN  VED  HORSENS  DEN  12.  MARTS  2017

Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeElite lige



Middelsvær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Betina Miller5912Oceans Playa Cocles af Sofiag...00:30,9100:16,63013
2Marlene Bruhn6247Jordbærgårdens Sjötroll00:25,6900:17,84012
3Camilla á Argjum6246Jordbærgårdens Mymlan00:20,2100:17,840Ej mødt12
4Camilla á Argjum6286Klundtes Shady Daze00:36,1300:19,97012
5Charlotte Elleby6142Bjørkvangs Akari Tatsushiro00:43,8500:26,06012
6Lisette Kongerslev6325Sundahls Innkeeper00:26,4100:30,53012
7Charlotte Elleby6152Sundahls Goat Boy00:51,4410:30,0711
8Camilla á Argjum6192Stampegårdens Deathcry01:01,4410:34,8211
9Mette Brandbyge6488Bellas Lucie Kaas10:27,5000:49,631
10Louise Hansen5843Foghs Mazz Nyko00:53,8410:51,311
11Lene Gadkjær6121Malegas Obelix11:22,5401:12,091
12Lisa Hein5480Nidus' Nitidus af Flora11:08,7201:15,101
v13Maria Gadkjær3160Malega´s Scorpio (V)00:23,1620:20,062
13Camilla á Argjum6255Jordbærgårdens Fru Filifjonk10:39,1310:20,442
14Mette Brandbyge6199Bellas Alcon Icarus20:56,0000:21,442
15Louise Hansen6176Sundahls Stabbington10:26,2210:26,252
16Julie Bøje Due Jensen5872Sommerly´s Proxima Astraeus00:36,7220:26,382
17Marlene Bruhn6249Bellas Beauty and the Beast20:46,1900:27,972
18Bente Bøje Jensen6413Preriens Angels Pride0+11:26,440+11:22,192
19Charlotte Elleby6153Sundahls Ella20:50,2110:23,253
20Maria Gadkjær5818Sundahl's Anastasia Tremaine20:37,4010:25,133
21Karina Jensen6500Bellas Queen of Hearts30:41,8400:29,943
22Lene Gadkjær5808Sommerlys Triangulum Galaxy20:47,9710:50,563
23Charlotte Elleby6324Haugens Primrose Dream3+11:37,1800:39,254
24Lisette Kongerslev6433Jordbærgårdens Too-Ticki2+11:40,5710:51,344
25Karina Jensen6466Bellas King of Hearts31:30,7120:29,755
26Maria Gadkjær5850Malegas Air Force One50:44,0900:32,695
27Bente Bøje Jensen5791Sommerly´s Eagle Claw Nebula30:53,4730:23,126
28Karina Jensen6256Bellas Mr. Woolensworth3+1+12:02,9010:24,946
29Louise Hansen3365Strandvejs Tin Tin2+11:20,292+11:31,196
30Julie Bøje Due Jensen6015Malegas No Highway In The Sky5+12:10,5621:04,728
31Rasmus Bjerner3015Bygholms Vision of the Ocean50:53,8250:26,4110
32Karina Jensen6499Bellas Cozy Living71:10,5350:37,5712
Uplac.Bente Bøje Jensen4240Visbys Mallow C.3+11:03,00Trukket
Uplac.Emma Funding6035Rusty71:42,66Trukket
Uplac.Louise Hansen6230Sommerly´s Jellyfish Cloud (J...Trukket
Uplac.Rasmus Bjerner5000Klara af PecasusTrukket
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Alison Bøje Due Jensen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Karina Jensen3295Lykkes SCh. Fancy Faith10:48,1200:31,10114
2Lisette Kongerslev3563Lykkes Ch. Lady Laura10:39,8700:33,571
3Marlene Bruhn5145Iraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...10:51,3100:36,941
4Lisa Hein2880Nidus' SCh. Nardus Stricta af...02:01,8411:28,601
5Alison Bøje Due Jensen4186Oceans Ch. Manatee af Stampeg...1+11:02,5600:25,472
6Camilla á Argjum5856Jordbærgårdens Holly20:36,2200:28,132
7Betina Miller5999Oceans Playa Blanca af Sofiag...20:41,0000:32,942
8Lisa Hein5680Nardus' Nidularis af Flora (V...21:13,9100:41,062
9Lisette Kongerslev3958Hønsehusets Balouline20:40,2210:19,283
10Marlene Bruhn5199Oceans 4funkyflavours af Sheik20:46,6510:38,503
11Betina Miller4262Rozettas Plectrum21:33,6821:10,004
12Mette Brandbyge3864Hønsehusets Colours of the Ra...40:56,0310:21,535
13Mette Brandbyge5161Sofiagårdens Ch. Lion Air40:47,0010:25,165
14Betina Miller4263Fionas Jazz Jack40:52,1610:40,005
15Alison Bøje Due Jensen4190Visbys Malahide C.51:01,9400:42,065
16Marlene Bruhn6038Jordbærgårdens Milky Way30:54,7520:50,075
17Mette Brandbyge5353Secret Story41:02,2210:59,095
18Lisette Kongerslev5771Stampegårdens Fantasy Island31:05,0321:42,875
19Louise Hansen4124Snöflingans Ch. Galaxy41:04,7220:50,386
20Lisa Hein3780Nardus' Neottia Nepalensis af...31:22,0031:09,226
21Maria Gadkjær3956Sofiagårdens Olympic Air50:51,9120:26,257
22Betina Miller4261Fionas Ch. Innuendo DiNidus41:02,1930:35,667
23Lisa Hein5080Fionas Napellus31:30,7541:23,687
24Maria Gadkjær3904Mirage af Pecasus20:56,1061:26,668
25Rasmus Bjerner4116Oceans Inside Out af Bella82:09,6341:13,9412
Uplac.Alison Bøje Due Jensen4272Shamigos Tabu Kompaner SuspektTrukket
Uplac.Charlotte Elleby3959Lykkes JoJoTrukket
Uplac.Lene Gadkjær3903Sofiagårdens Wizz AirTrukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen