KRISTI  HIMMELFARTS-STÆVNE  HOS  STALD  SUNDAHL  I  STAKSRODE  VED  BARRIT  DEN  25.  MAJ  2017

Tryk for at komme til:
Middelsvær krogetSvær kroget
Længdehop



Middelsvær kroget
Dato: 2017-05-25 12:53:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisette KongerslevSundahls Innkeeper00:52,2800:27,78013
2Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean01:17,2500:40,28012
3Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki10:47,7200:31,3511
4Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)11:05,7500:33,0611
5Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro01:02,6810:35,7811
6Christine VangVilsmøllegårdens Trivago10:54,4900:36,1511
7Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille01:01,6810:37,1311
8Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candle(...11:04,9700:42,8111
9Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo11:03,4700:43,001
10Maja SembergStampegårdens One Million "Mil...11:09,6900:47,031
11Anja SembergKandies Oline11:17,8400:47,121
12Lisette KongerslevHønsehusets Dead Man's Chest11:05,8100:55,101
13Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow0+11:46,8500:55,471
14Julie Bøje Due JensenCaesar Golden Kids01:24,4711:20,461
15Mette BrandbygeFunnys Coccinella20:33,0300:24,912
16Anja SembergStjerneregns Jeppe11:19,7510:33,352
17Aase BjernerNødkærlunds Mandel20:58,5300:35,072
18Maja SembergNødkærlunds Pistacia20:41,3100:36,122
19Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia10:47,5610:37,002
20Lisette KongerslevSheiks Ellevilde Ella1+11:16,8100:41,622
21Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Pancake Popple10:53,9010:44,562
22Marlene BruhnBellas Beauty and the Beast11:00,2510:48,092
23Marlene BruhnHønsehusets Cloudtop Cruise11:05,4110:51,472
24Christine VangVangs Dr. Avery21:13,7800:57,282
25Christine VangMilleniums Höststorm21:08,0910:27,003
26Julie Bøje Due JensenSommerly´s Proxima Astraeus21:01,5010:44,383
27Bente Bøje JensenPreriens Angels Pride11:21,1921:03,353
28Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...21:08,9011:24,033
29Rasmus BjernerKlara af Pecasus21:26,0920:53,224
30Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego-G...30:53,78
31Marlene BruhnSheiks Molevitten2+11:04,04
32Lisette KongerslevHønsehusets Wild Wood2+11:14,37
33Christine VangJordbærgårdens Stainless Steel31:21,56
34Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...31:33,87
35Charlotte EllebyStald Neas Limoncello Shot af...4+11:15,37
36Maja SembergMoslund´s Sweet Miss Lilly60:51,31
Uplac.Mette BrandbygeStald Neas NiFi LinguiniTrukket
v3Charlotte EllebyLykkes Falcon (V)01:16,0700:44,970
v35Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Dia...(V)41:11,84
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: C2, finale med 0 - 2 fejl
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2017-05-25 15:08:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette BrandbygeSheiks Ego Boost00:49,6900:22,12013
2Charlotte EllebySundahls Ella00:54,1200:27,09012
3Charlotte EllebySundahls Goat Boy01:00,6200:38,34012
4Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy01:03,0600:41,75012
5Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon11:04,9400:34,8811
6Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll10:51,7200:43,3711
7Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:59,3110:51,0011
8Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No10:57,6600:56,6411
9Marlene BruhnFriscos Ingen Dröm Är För Stor10:39,5910:35,252
10Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...21:01,2900:35,442
11Mette BrandbygeDo Your Best Bear21:17,7100:39,352
12Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.21:09,3100:41,282
13Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur21:27,7500:47,442
14Charlotte EllebyOceans Inside Out af Bella11:08,8410:47,632
15Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix11:24,2810:49,252
16Christine VangStampegårdens Agent Venom11:00,2510:55,442
17Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas20:45,9310:25,353
18Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impress...21:07,2110:28,323
19Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue Petunia21:08,4710:50,693
20Maja SembergKandies Violetta1+11:37,2520:40,754
21Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy11:02,8831:04,724
22Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets11:54,93Trukket
23Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right30:53,90
24Lene GadkjærZentas Parkour30:56,62
25Kirsten BjergWinds Luke Skywalker31:01,19
26Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...31:06,81
27Kirsten BjergZentas SW Boz Pity2+11:25,03
28Kirsten BjergKaninBorgens Liona31:36,91
29Marlene BruhnJordbærgårdens Got Style31:37,18
30Maria GadkjærMalegas Air Force One41:05,85
31Christine VangFunnys Seiza41:06,56
32Christine VangFunnys Nio-Nikkia41:31,87
33Charlotte EllebySofiagårdens Shanghai F13+11:43,79
34Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia51:32,38
35Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia61:22,66
36Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi4+2+32:30,50
Uplac.Charlotte EllebyByte af FloraTrukket
Uplac.Charlotte EllebyHaugens Primrose DreamTrukket
Uplac.Christine VangNødkærlunds Blue Lightning (Da...Trukket
Uplac.Christine VangSundahls StabbingtonTrukket
Uplac.Karina VilsbøllHønsehusets SinisterTrukket
Uplac.Kirsten BjergSommerly's Miindy af MagicTrukket
Uplac.Kirsten BjergSommerly´s Selma LagerlöfTrukket
Uplac.Maria GadkjærSundahl's Anastasia TremaineTrukket
Uplac.Mette BrandbygeSofiagårdens Shapes Of SummerTrukket
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Marlene Bruhn & Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: C2, finale med 0 - 2 fejl
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Længdehop
Dato: 2017-05-25 09:05:00

Plac.FørerKanin6080100120140150160170180190200210220230240250260Cert.Point
1Bente Bøje JensenPreriens Ch. LeikurOO--O---XO-O-OOOXOXXX14
2Camilla á ArgjumZincerellas Dance of DragonsO-O--XO-O-O-XXOOXXOOXO1
3Charlotte EllebyHaugens Wolf MoonO---O---O-XO-XOXXOXXOXXX
4Karina VilsbøllOceans Ch. Playa Vargas af Sof...--XO---O--XO-OOXXX
5Camilla á ArgjumHaugens Lunar EllipseO-O--O-O-O-XXOOXXX
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black AmeliaXOOOXOXOOXOOXOOXOOXXX
7Charlotte EllebyHaugens Primrose DreamO---O---XO-O-XXX
8Christine VangFunnys SeizaXO-XO--XO-XOXO-XXOXXX
9Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of CharmO-O--XO-O-O-XXX
10Kirsten BjergSommerly´s Comet GalaxyOXOOXXOXXOXOXXOOXOOXXX
11Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue SalixOOOOOXOXOOXXOOXXX
12Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...O-O--XO-OXOXO-XXX
13Charlotte EllebySofiagårdens Ch Lion Air----O---O-XXX
14Charlotte EllebySundahls EllaXO---O---O-XXX
15Camilla á ArgjumJordbærgårdens MymlanXO-O--XO-XO-XXX
16Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...OOOOOOXOXOXXX
17Caroline Kryger JørgensenStampegårdens Isle of WightOXOOXOOXOXOXOXXX
18Anja SembergKandies OlineOOOOOOOXXX
19Kirsten BjergWinds Luke SkywalkerOOOOOOXXX
20Christine VangDo Your Best Bear---XOOOXX
21Christine VangStampegårdens Agent VenomO-O--XO-XXX
22Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu SirO-OOOXOXX
23Christine VangJordbærgårdens Stainless SteelO-O--XXO-XX
24Charlotte EllebySundahls Goat BoyO---O---XXX
25Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.O-OOOXXX
26Maja SembergMoslund´s Sweet Miss LillyXOOOOOXXX
27Kirsten BjergZentas SW Boz PityXOXOXOXOXOXXX
28Maja SembergNødkærlunds PistaciaOOOXXOXXX
29Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of HarmonyO-O--XX
29Christine VangSundahls StabbingtonO-O--XXX
31Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. NoOOO-XXX
32Maja SembergStampegårdens One Million "Mil...OXOOXXX
33Charlotte EllebySofiagårdens Shanghai F1O-XO--XXX
33Charlotte EllebySofiagårdens Shapes Of SummerO-XO-X
35Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue LobeliaXOXOXXX
36Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru FilifjonkO-XXX
37Maja SembergKandies ViolettaXOXXX
Uplac.Kirsten BjergLykkes State of ArtXXX
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Aspirant: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen