STÆVNE  VED  LAND  &  FRITID  I  HEDENSTED  DEN  15.  JULI  2017

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige



Let lige
Dato: 2017-07-15 09:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee00:14,0600:13,3701
2Camilla á ArgjumBjørkebakkens Vilda Glädje01:31,0901:14,4801
3Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood01:10,7501:23,6901
4Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...10:37,9100:25,8111
5Karen FrederiksenKandies Sorte10:31,6500:31,8111
6Kimmi JanssonLakrids01:04,7510:54,7811
7Karen FrederiksenKandies Creative Muvo11:01,8100:55,9711
8Emma Kirstin FundingSommerly´s Beatbox10:27,9700:57,2111
9Marie MaahnSkovhøjens Apollo10:45,2501:07,8511
10Anja SembergStjerneregns Flam01:49,1811:13,411
11Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (Big...10:31,0701:25,691
12Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani20:44,8500:12,592
13Marie MaahnSkovhøjens Final Frontier20:19,1600:22,752
14Anja SembergRed-SunHill (Lucky Star) af St...00:20,6020:24,222
15Lisette KongerslevJordbærgårdens Sun Drop00:36,1520:31,132
16Anja SembergStjerneregns Jeppe10:41,3410:40,172
17Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...00:43,751+11:26,882
18Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Red Heart20:20,0610:14,813
19Michael ChristiansenMalegas Catch Me If You Can20:19,5310:27,383
20Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...20:29,2510:37,223
21Michael ChristiansenMøllerhusets Goldie2+11:23,6600:48,003
22Charlotte VedstesenStald Fuglsangs Purple Jumping...31:48,5700:49,753
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...20:31,7510:52,213
24Lisette KongerslevBjørkebakkens Ljuvliga Lycka21:14,1510:57,813
25Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The Dom...20:55,2510:57,973
26Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...30:42,5001:00,813
27Karen FrederiksenMælkebøttegaardens Java10:59,2221:01,783
28Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu30:59,1310:17,884
29Maja SembergMoslund´s Sweet Miss Lilly10:56,2930:54,874
30Emma Kirstin FundingStald Fuglsangs Arrosas Renesm...30:42,2810:55,654
31Sandra FrederiksenKnudsbøls Josefine1+12:02,7821:23,884
32Henny FundingBygholms Adventure of the Ocean11:14,3531:59,414
33Michael ChristiansenNøvlingKaniner's Sienna30:25,5930:30,886
34Maja SembergStjerneregns Diamond Tiara21:30,653+32:37,218
35Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie41:30,842+32:42,289
36Aase BjernerThorsøs Hermione71:07,1851:03,8812
Uplac.Michael ChristiansenNøvlingKaniner's Maroon11:46,69Trukket
Uplac.Merete MaahnSkovhøjens Beyond20:31,15Trukket
Uplac.Merete MaahnStald Fuglsangs Sedá Ninetales20:48,63Trukket
Uplac.Maja SembergStjerneregns Osman4+12:14,72Trukket
Uplac.Jasmin JanssonBountyTrukket
u31Marie MaahnStampegårdens Blue Illusion (U)20:40,6021:02,254
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Mette Brandbyge, Emma Funding, Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2017-07-15 12:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Bente Bøje JensenSilverados Catching Stars(Linc...00:16,9700:15,8100 - 0:15,001
2Karen FrederiksenMøllerhusets I Am Legend00:44,6500:16,2200 - 0:29,401
3Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)00:46,1200:30,5301
4Merete MaahnBjørkvangs Triple Threat01:42,0000:36,3501
5Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...00:31,1600:36,6201
6Maja SembergKandies Violetta01:10,4400:50,0601
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black Castiel10:12,8300:12,091
8Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko10:24,0300:15,151
9Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin10:53,9000:15,501
10Rasmus BjernerKlara af Pecasus10:28,2500:20,901
11Karen FrederiksenKandies Francesca10:29,1900:33,031
12Marie MaahnFionas Crash Bandicoot10:47,7500:36,451
13Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...20:42,3700:25,722
14Julie Bøje Due JensenMalegas No Highway In The Sky11:05,6010:27,662
15Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia10:35,8210:29,662
16Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood21:03,5900:34,222
17Anja SembergKandies Oline20:35,7800:40,502
18Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean30:38,4700:19,153
19Karen FrederiksenKandies León1+11:16,6310:21,213
20Emma Kirstin FundingSpringers Rusty2+11:25,7500:35,123
21Julie Bøje Due JensenPreriens Angels Pride00:40,5030:42,503
22Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux10:41,4420:49,253
23Karen FrederiksenKandies Stampe20:54,2811:16,253
24Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva20:36,0020:36,314
25Karen FrederiksenKandies Iron Man30:34,2530:43,076
26Emma Kirstin FundingSommerly´s Eagle Claw Nebula3+11:38,4820:46,326
27Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candle(...2+11:36,032+11:14,976
Uplac.Bente Bøje JensenMimrelunds Nikita KounéliTrukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Kit Vers...Trukket
Uplac.Marie MaahnSkovhøjens TitanTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Maria Jansson, Michael Christiansen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-07-15 09:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru Filifjonk00:42,5900:26,7801
2Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki00:44,5600:32,0000 - 0:28,001
3Merete MaahnSkovhøjens Freestyle00:48,8200:31,5900 - 0:54,091
4Merete MaahnSkovhøjens Dash11:02,7800:51,9711
5Charlotte EllebyNødkærlunds Mandel10:37,1910:28,872
6Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...21:25,1500:45,502
7Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream20:35,0310:14,623
8Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas20:40,3810:14,883
9Camilla á ArgjumHønsehusets Crazy Eight10:39,4420:21,623
10Mette BrandbygeFunnys Coccinella20:44,0010:28,413
11Karen FrederiksenAries Sri Lila21:17,6310:38,033
12Lisette KongerslevHønsehusets Dead Man's Chest21:12,1610:38,633
13Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af Zenta31:23,8801:21,753
14Camilla á ArgjumStampegårdens Deathcry30:54,5210:18,384
15Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna21:07,6020:25,634
16Lisette KongerslevSheiks Ellevilde Ella2+21:57,1200:25,854
17Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur1+11:20,5020:49,104
18Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...31:02,1210:58,224
19Mette BrandbygeBellas Spot On30:33,9720:28,825
20Julie Bøje Due JensenSommerly´s Proxima Astraeus41:21,0910:47,315
21Karen FrederiksenNødkærlunds Forget Me Not21:01,0730:48,975
22Maja SembergStampegårdens One Million "Mil...41:53,5711:11,315
23Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm50:43,4020:32,317
24Marie MaahnLast Heart af Pecasus41:28,3741:34,538
25Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia61:15,9730:45,879
26Julie Bøje Due JensenCaesar Golden Kids5+22:15,6351:41,8112
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue LobeliaTrukket
Uplac.Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (Belle)Trukket
Uplac.Lisette KongerslevSundahls InnkeeperTrukket
Uplac.Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...Trukket
Uplac.Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impress...Trukket
u15Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue (U)20:25,0920:22,824
u23Mette BrandbygeSofiagårdens Ch Lion Air (U)2+11:02,1230:49,066
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Alison Bøje, Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-07-15 14:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero00:45,5900:37,7501:23,341
2Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean11:27,4400:46,0012:13,441
3Charlotte EllebySundahls Ella20:46,8800:30,1921:17,07
4Lisette KongerslevHønsehusets Balouline10:43,6910:36,4121:20,10
5Charlotte EllebySundahls Goat Boy21:01,8700:41,5921:43,46
6Charlotte EllebyOceans Inside Out af Bella00:51,411+10:42,8521:34,26
7Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale10:42,8720:30,1331:13,00
8Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir20:51,4310:35,9731:27,40
9Lisette KongerslevLykkes JoJo20:50,8810:53,9431:44,82
10Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony10:40,7530:35,4141:16,16
11Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life20:44,2820:40,8441:25,12
12Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora11:03,5930:58,0442:01,63
13Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right21:04,8420:58,5342:03,37
14Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För Stor50:55,4300:27,0051:22,43
15Mette BrandbygeOopsy Bear41:14,3810:27,0651:41,44
16Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mymlan31:04,1920:41,1251:45,31
17Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X30:42,0620:48,9451:31,00
18Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.31:24,5021:00,3152:24,81
19Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro30:55,0630:44,8261:39,88
20Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)3+11:27,5020:55,1962:22,69
21Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons40:49,6830:44,6371:34,31
22Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma71:17,1310:39,1281:56,25
23Mette BrandbygeSheiks Ego Boost71:13,6620:35,9091:49,56
24Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon4+11:03,1840:38,1091:41,28
25Mette BrandbygeDo Your Best Bear81:13,1520:30,28101:43,43
Uplac.Aase BjernerFloras CatalinaTrukket
Uplac.Camilla á ArgjumKlundtes Shady DazeTrukket
Uplac.Merete MaahnKandies Elstar BetaTrukket
Uplac.Merete MaahnSofiagårdens Buddha AirTrukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Karen Frederiksen, Merete Maahn
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen