HØST  CUP  VED  LØGBALLE  CAMPING  VED  STOUBY  DEN  4.  -  6.  AUGUST  2017

Tryk for at komme til:
Let ligeLet lige
Svær ligeSvær lige
Svær krogetSvær kroget
Elite ligeElite lige
Elite krogetElite kroget
HøjdehopStor Høst Cup
Lille Høst Cup



Let lige
Dato: 2017-08-05 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Lisette KongerslevJordbærgårdens Sun Drop00:13,9400:09,4401
2Mette BrandbygeSharpies Knock Out00:12,1900:11,0000-0.07,671
3Mia HansenKlundtes National Treasure00:22,9100:12,8500-0.10,531
4Patricia MøllnitzDundines Kibalo00:15,9400:11,8700-0.12,601
5Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka00:21,1600:11,8800-0.13,251
6Kimmi JanssonLakrids00:34,2800:46,9701
7Patricia MøllnitzDundines Kenja00:10,2510:11,411
8Caroline Kryger JørgensenSharpies Paint the Town00:33,4110:11,881
9Louise TovgaardTovgaards Mickey10:16,4700:18,541
10Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...00:16,2510:25,511
11Mia HansenFunnys Nioryu Namya20:41,6800:13,782
12Mia HansenFunnys Nioryu Novaria10:39,5610:29,912
13Mia HansenFunnys Nioryu Naiso10:41,2510:30,662
14Maria JanssonJordbærgårdens Survivor Tree20:28,8100:30,872
15Freya HansenSharpies Tea Rose10:29,0610:39,192
16Camilla á ArgjumBjørkebakkens Vilda Glädje0+11:04,5610:41,942
17Caroline Kryger JørgensenSharpies Blossom Hill10:32,840+10:42,352
18Caroline Kryger JørgensenKlundtes Lightfields20:36,9110:27,963
19Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Holiday Inn30:37,9700:31,723
20Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The Dom...20:39,3110:36,713
21Louise TovgaardTovgaards Hazel40:49,5000:12,294
22Louise TovgaardAnjo af Pecasus20:55,8420:38,914
23Patricia MøllnitzFunnys Nioryu Nobi20:47,6620:44,854
Uplac.Jasmin JanssonBountyTrukket
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2017-08-06 12:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Patricia MøllnitzDundines Kenja00:20,0000:13,1000:33,101
2Charlotte EllebySharpies Knock Out00:31,4400:16,0900:47,531
3Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka00:22,6600:17,6000:40,261
4Louise TovgaardTovgaards Mickey00:29,5000:18,8500:48,351
5Maria JanssonJordbærgårdens Survivor Tree00:17,7500:20,5000:38,251
6Mia HansenFunnys Nioryu Namya00:33,9100:24,2800:58,191
7Camilla á ArgjumBjørkebakkens Vilda Glädje00:29,8100:24,4100:54,221
8Patricia MøllnitzDundines Kibalo00:30,6000:24,6000:55,201
9Emma FrederiksenKandies Sankt Lucia00:17,5000:24,6600:42,161
10Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn00:23,6600:27,0400:50,701
11Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The Dom...00:28,0000:27,0900:55,091
12Caroline Kryger JørgensenSharpies Paint the Town00:46,9400:28,1601:15,101
13Caroline Kryger JørgensenKlundtes Lightfields00:42,5600:28,2201:10,781
14Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...00:21,2800:29,1900:50,471
15Emma FrederiksenKandies Upsi Wupsi00:23,7800:32,5000:56,281
16Louise TovgaardAnjo af Pecasus01:00,3400:34,9701:35,311
17Kimmi JanssonLakrids00:28,2200:35,7801:04,001
18Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood00:35,9100:38,6201:14,531
19Karen FrederiksenKandies Creative Muvo00:36,5900:38,7201:15,311
20Jasmin JanssonBounty01:16,0300:50,9702:07,001
21Kirsten BjergSommerly´s Souda Bay00:36,3510:17,9110:54,26
22Julie HansenSharpies Karma Kiss10:28,1900:23,3410:51,53
23Louise TovgaardTovgaards Hazel00:32,4710:24,9010:57,37
24Patricia MøllnitzFunnys Nioryu Nobi00:27,9410:27,1510:55,09
25Heidi FrederiksenKandies Rumba10:48,4400:30,5311:18,97
26Karen FrederiksenMælkebøttegaardens Java10:53,0900:31,2511:24,34
27Caroline Kryger JørgensenSharpies Blossom Hill0+10:46,9400:32,7211:19,66
28Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (Big...10:34,9000:37,3711:12,27
29Karen FrederiksenKandies Sorte10:30,3400:43,2211:13,56
30Anja SembergStjerneregns Flam11:00,1901:10,5612:10,75
31Anja SembergStjerneregns Jeppe00:16,4120:11,4720:27,88
32Mia HansenFunnys Nioryu Naiso01:08,5620:50,1021:58,66
33Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia00:17,0720:51,5921:08,66
34Mia HansenKlundtes National Treasure10:56,9010:55,6021:52,50
35Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon20:24,6910:20,4030:45,09
36Emma FrederiksenStjerneregns Leopold21:19,2210:47,3732:06,59
37Mia HansenFunnys Nioryu Novaria20:43,4720:38,7841:22,25
38Emma FrederiksenKandies Limbo30:59,3420:30,8151:30,15
39Heidi FrederiksenVilsmøllegårdens Pop Art Cow50:35,6920:36,9771:12,66
40Louise Stub DetlefsenSøgaards Anastrella50:43,4130:45,7581:29,16
Uplac.Julie HansenKløvergårdens Epsilon Aquarii00:49,69Trukket
Uplac.Heidi FrederiksenÉt31:17,93Trukket
Uplac.Freya HansenSharpies Tea RoseTrukket
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-08-05 09:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas00:20,7800:15,4701
2Christine VangVangs Dr. Avery00:56,3200:47,9101
3Lisette KongerslevSundahls Innkeeper00:24,8110:16,8111
4Christine VangJordbærgårdens Stainless Steel10:52,5000:27,1911
5Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...11:10,5000:32,4511
6Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha10:57,9600:32,8111
7Mia HansenFunnys Zlatava11:02,2200:46,6611
8Mette BrandbygeFunnys Coccinella20:33,5700:15,572
9Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm10:30,0010:24,402
10Mia HansenFunnys Kakato10:59,5610:30,102
11Mette BrandbygeBellas Spot On00:37,8720:30,342
12Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream20:37,2210:29,033
13Christine VangStampegårdens Agent Venom20:38,5610:31,283
14Lisette KongerslevHønsehusets Dead Man's Chest1+11:09,350+10:41,443
15Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me Not00:56,1530:43,163
16Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)21:00,4111:00,503
17Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impress...20:35,8520:28,874
18Mia HansenBellas Pappelina20:40,2220:30,944
19Christine VangSundahls Stabbington20:50,6020:31,224
20Freya HansenKlundtes Dragon Breath41:09,8100:44,844
21Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...30:51,1620:53,095
22Lisette KongerslevSheiks Ellevilde Ella4+11:40,911+11:10,347
Uplac.Helena ÄikäsOceans Manzanillo af Sofiagård...6+11:52,81Trukket
Uplac.Helena ÄikäsSilverados CircuriousTrukket
Uplac.Helena ÄikäsSofiagårdens CatmandooTrukket
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Mette Brandbyge & Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-08-06 09:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mia HansenFunnys Zlatava00:47,2501:03,7201
2Mia HansenFunnys Coccinella10:23,3200:12,7811
3Julie HansenMøllerhusets Interstellar10:33,0600:20,4711
4Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream10:34,7800:32,3411
5Mia HansenFunnys Kakato00:41,6510:33,2811
6Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha00:52,7510:34,0011
7Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me Not10:45,5900:39,9111
8Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm10:36,5300:45,2211
9Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)00:55,5710:49,8211
10Charlotte EllebyBellas Lucie Kaas20:42,4400:14,092
11Tanja Skou PedersenJordbærgårdens Stainless Steel00:28,8420:15,152
12Freya HansenKlundtes Dragon Breath10:44,0310:16,592
13Mia HansenSundahls Stabbington10:43,3710:27,532
14Mia HansenBellas Pappelina20:20,1610:25,183
15Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi30:57,2500:36,413
16Aase BjernerNødkærlunds Mandel30:47,1510:25,284
17Julie HansenNikos Sana Meilé af Kandie30:42,6310:25,324
18Camilla á ArgjumStampegårdens Agent Venom20:40,2520:26,034
19Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...30:48,0310:30,034
20Kirsten BjergZentas SW Boz Pity20:53,5320:32,344
21Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy2+11:10,1610:32,664
22Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix20:42,0220:46,944
23Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...31:15,0610:47,874
24Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af Zenta31:13,2210:50,504
25Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...20:50,2830:46,345
26Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (Belle)41:12,4710:50,725
27Anja SembergStampegårdens One Million "Mil...20:58,6540:35,786
28Karen FrederiksenAries Sri Lila51:19,3220:52,107
29Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...41:04,6340:58,168
30Emma FrederiksenKandies Summered Beta4+12:06,3231:48,638
Uplac.Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi5+1+12:07,59Trukket
Uplac.Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens AvocadoDisk. på tid
Uplac.Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic KakiTrukket
Uplac.Heidi FrederiksenZentas SW MygeetoTrukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Aspirant: Charlotte Stub Detlefsen
Sekretær: Maria Jansson & Freya Hansen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2017-08-05 14:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebySundahls Goat Boy00:33,2800:21,5301
2Mia HansenBellas Pappelina00:30,0400:24,5601
3Mia HansenFunnys Kakato00:44,7800:32,7501
4Christine VangSundahls Stabbington00:57,2200:42,1201
5Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...00:54,1200:45,6001
6Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella01:24,2500:50,1901
7Tanja Skou PedersenUniKins Blackout10:32,0600:22,6611
8Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas10:30,3400:24,2111
9Christine VangStampegårdens Agent Venom11:03,2800:38,8411
10Mette BrandbygeFunnys Coccinella00:42,9710:43,4611
11Mia HansenFunnys Zlatava11:15,1600:56,4111
12Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream11:07,1901:03,0611
13Charlotte EllebySundahls Ella1+11:26,4400:33,382
14Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För Stor10:50,6610:34,312
15Lisette KongerslevHønsehusets Dead Man's Chest10:52,9010:34,412
16Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon20:42,7500:35,002
17Christine VangFunnys Nio-Nikkia21:18,9700:56,062
18Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...20:56,0901:02,442
19Patricia MøllnitzDundine's Zarina11:04,5311:03,102
20Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impress...20:40,5610:26,383
21Christine VangFunnys Seiza20:56,0610:36,063
22Mette BrandbygeDo Your Best Bear30:52,1900:36,153
23Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki2+11:35,4100:42,913
24Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru Filifjonk10:52,0920:57,723
25Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro30:41,1010:32,354
26Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"30:54,6910:55,314
27Freya HansenKandies James Grieve Beta21:08,9121:01,724
28Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...30:41,7520:33,155
29Tanja Skou PedersenWinds Kyoshiro31:02,4041:11,437
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Rasmus Bjerner, Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2017-08-06 14:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mia HansenFunnys Coccinella00:22,5900:16,2201
2Julie HansenMøllerhusets Interstellar00:32,7500:20,9701
3Charlotte EllebySundahls Goat Boy00:44,6900:23,4301
4Mia HansenBellas Pappelina00:30,1000:27,5701
5Mia HansenFunnys Seiza00:28,6300:27,6801
6Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...00:50,6000:35,9001
7Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...00:52,5000:43,7501
8Mia HansenFunnys Zlatava01:39,2801:36,5301
9Charlotte EllebySundahls Ella10:53,3400:23,1611
10Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream10:56,2500:29,4711
11Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro00:32,2210:31,4411
12Tanja Skou PedersenUniKins Blackout00:41,9410:32,7611
13Mia HansenFunnys Kakato10:52,5000:34,2211
14Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi10:51,9100:38,7511
15Mia HansenSundahls Stabbington10:49,8100:44,7211
16Freya HansenKandies James Grieve Beta10:58,6900:49,3811
17Charlotte EllebyDo Your Best Bear01:14,4110:50,5611
18Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru Filifjonk01:22,3411:08,4711
19Kirsten BjergZentas SW Boz Pity11:29,9401:17,2811
20Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af Zenta01:24,0620:35,282
21Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon30:48,8500:31,563
22Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (Belle)21:18,1210:46,813
23Patricia MøllnitzDundine's Zarina10:57,4020:50,063
24Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...31:30,7200:51,503
25Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix21:11,5010:56,283
26Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens Avocado11:23,0621:12,723
27Karen FrederiksenNardus Nikos Nieodemus af Zenta21:50,7211:30,903
28Tanja Skou PedersenWinds Kyoshiro11:09,6330:41,404
29Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi3+12:25,5611:03,415
30Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...2+11:53,561+11:54,315
31Emma FrederiksenKandies Summered Beta31:25,3831:24,226
32Karen FrederiksenAries Sri Lila31:10,9151:13,288
33Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy4+11:37,09Trukket
Uplac.Heidi FrederiksenKandies Macchiato DeltaDisk. på tid
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Caroline Kryger Jørgensen og Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 4 fejl i finale - fejl lægges sammen, sidst tid tæller
Maksimum tid: 2:30 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-08-05 09:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisette KongerslevLykkes JoJo00:46,8400:28,5601
2Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero00:51,3200:48,2501
3Mia HansenStampegårdens Ch. Empire State...10:30,7800:19,911
4Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air00:28,4410:19,971
5Mia HansenBlancos Nioryu Nakir00:52,7210:23,151
6Charlotte EllebySundahls Ella10:49,0900:23,281
7Lisette KongerslevHønsehusets Balouline20:38,6600:23,032
8Mia HansenPletvangs Rain Maker00:42,3520:27,812
9Mette BrandbygeOopsy Bear30:30,9400:21,073
10Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X20:42,8710:24,093
11Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...20:44,6210:33,663
12Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...10:36,9020:35,443
13Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru Filifjonk00:50,2830:38,783
14Charlotte EllebySundahls Goat Boy10:46,6220:41,033
15Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony10:45,0320:41,123
16Tanja Skou PedersenUniKins Voodod00:41,5630:42,223
17Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale30:54,6610:17,974
18Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon1+10:55,5620:28,624
19Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro2+10:55,5910:29,914
20Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life10:45,4130:31,074
21Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. Holly40:49,5000:33,664
22Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons40:54,1210:35,135
23Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För Stor20:55,8830:43,255
24Mia HansenWinds Shouji30:45,5930:28,286
25Mia HansenFunnys Nio-Nima51:08,8410:52,256
26Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella2+12:07,2731:24,296
27Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker60:45,9010:39,447
28Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia41:14,4730:43,167
29Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure30:48,1540:49,357
30Patricia MøllnitzDundine's Zarina5+11:35,0010:52,197
31Mette BrandbygeSheiks Ego Boost60:47,9720:24,378
32Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo50:38,2530:33,098
33Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"50:54,5030:56,608
34Mette BrandbygeDo Your Best Bear61:19,3521:28,478
35Christine VangFunnys Seiza71:31,4020:34,699
36Tanja Skou PedersenUniKins Blackout51:06,3540:54,969
37Lisa HeinFionas Napellus50:56,7241:03,169
38Christine VangFunnys Nio-Nikkia52:05,443+11:50,819
Uplac.Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...41:48,35Trukket
Uplac.Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...52:13,37Trukket
Uplac.Freya HansenKandies James Grieve BetaTrukket
Uplac.Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-TickiTrukket
Uplac.Tanja Skou PedersenWinds KyoshiroTrukket
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Christine Vang og Freya Hansen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:30 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-08-06 09:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte EllebySundahls Ella00:40,0700:19,3801
2Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life00:27,1900:23,1201
3Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale00:26,9710:17,531
4Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker00:25,1810:25,221
5Mia HansenWinds Shouji10:25,4300:25,251
6Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia10:48,9400:28,151
7Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero10:45,4700:30,791
8Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. Holly10:47,4100:32,841
9Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella10:53,3710:19,372
10Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon10:32,5910:24,602
11Mia HansenBlancos Nioryu Nakir00:34,1620:25,372
12Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X10:26,8710:26,972
13Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...00:34,5920:31,972
14Patricia MøllnitzDundine's Zarina20:54,5300:40,622
15Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony10:37,1910:50,942
16Mia HansenStampegårdens Ch. Empire State...11:32,7510:53,562
17Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean21:21,0401:06,502
18Charlotte EllebyOopsy Bear10:41,3520:23,473
19Mia HansenPletvangs Rain Maker10:47,2220:29,753
20Charlotte EllebySundahls Goat Boy10:40,7520:30,653
21Tanja Skou PedersenUniKins Voodod00:35,1530:32,383
22Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru Filifjonk2+10:23,1500:33,853
23Mia HansenFunnys Nio-Nima11:03,4020:34,283
24Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...21:13,6611:09,843
25Mia HansenFunnys Seiza40:22,1900:16,344
26Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons20:49,1820:37,164
27Charlotte EllebyDo Your Best Bear30:51,4110:37,194
28Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...40:23,5700:40,004
29Tanja Skou PedersenUniKins Blackout30:57,3520:31,135
30Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)3+11:32,4710:33,635
31Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure30:44,7220:52,915
32Julie HansenLeeds Back To Black11:38,7241:13,125
33Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora31:14,1021:55,755
34Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro40:45,4120:35,946
35Lisa HeinFionas Napellus50:37,6620:43,507
36Aase BjernerFloras Catalina3+11:33,093+11:24,448
37Freya HansenKandies James Grieve Beta4+11:44,2041:14,949
38Karen FrederiksenNardus Nikos Nieodemus af Zenta6+1+12:42,317+12:35,5916
Uplac.Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air11:25,15Trukket
Uplac.Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo40:28,12Trukket
Uplac.Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...Trukket
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Caroline Kryger Jørgensen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2017-08-05 14:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero01:16,7500:56,7501
2Mia HansenStampegårdens Ch. Empire State...00:36,3710:39,6311
3Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. Holly01:14,5310:56,971
4Lisette KongerslevHønsehusets Balouline11:08,1910:42,252
5Tanja Skou PedersenUniKins Voodod21:01,8400:42,852
6Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X21:01,8700:49,752
7Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...21:02,0710:33,813
8Mia HansenBlancos Nioryu Nakir31:14,5300:44,223
9Mia HansenPletvangs Rain Maker21:28,6610:52,413
10Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm31:09,6000:56,943
11Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life11:08,3821:17,593
12Mette BrandbygeOopsy Bear20:48,0020:32,034
13Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo30:54,1010:39,944
14Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale31:04,8511:01,124
15Lisette KongerslevLykkes JoJo21:28,2521:27,254
16Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air21:22,7521:29,224
17Mia HansenWinds Shouji40:48,5610:43,505
18Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...12:18,6942:19,355
19Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker4+11:45,8110:50,666
20Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony51:13,6910:52,036
21Lisa HeinFionas Napellus41:22,5621:10,566
22Mette BrandbygeSheiks Ego Boost50:42,2520:32,697
23Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons30:55,3240:58,227
24Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure4+11:26,6840:55,039
25Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...4+12:31,3141:53,349
26Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia8+12:10,5421:36,5911
Uplac.Mia HansenFunnys Nio-Nima31:34,19Trukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Christine Vang Kristensen
Sekretær: Caroline Kryger Jørgensen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2.5 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2017-08-06 14:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas00:41,9400:29,0601
2Mia HansenBlancos Nioryu Nakir01:21,8110:40,0011
3Mia HansenWinds Shouji10:38,7500:44,061
4Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X00:58,3510:45,941
5Mia HansenFunnys Nio-Nima00:50,7110:56,131
6Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life11:09,0600:57,571
7Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker21:05,6800:40,412
8Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm21:11,7800:49,162
9Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero01:01,2920:50,882
10Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. Holly01:16,6320:51,222
11Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air20:50,9710:39,693
12Mette BrandbygeOopsy Bear10:56,3220:40,913
13Mia HansenPletvangs Rain Maker21:30,2511:14,563
14Tanja Skou PedersenUniKins Voodod1+11:21,3121:00,034
15Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...31:33,6511:08,374
16Lisa HeinFionas Napellus21:46,8421:28,694
17Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)22:11,1821:59,444
18Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons40:52,3410:43,915
19Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony41:05,2510:54,035
20Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean42:02,3221:32,316
21Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella42:20,6331:51,597
22Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale01:00,78Trukket
23Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia51:21,07
24Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora4+12:25,60
Uplac.Aase BjernerFloras CatalinaTrukket
Uplac.Julie HansenLeeds Back To BlackTrukket
Uplac.Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...Trukket
Uplac.Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...Trukket
Uplac.Mia HansenStampegårdens Ch. Empire State...Trukket
Uplac.Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing AdventureTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Freya Hansen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 4 fejl i finale - fejl lægges sammen, sidst tid tæller
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2017-08-04 18:40:00

Plac.FørerKanin40505560657075808590Cert.Point
1Mia HansenSundahls Stabbington-O-OXOOXXOXOOXXX1
2Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero-O--O-OOXXOXXX1
3Mia HansenBlancos Nioryu Nakir-O-O-OXOXOXXOXXX1
4Mette BrandbygeOopsy Bear-O-XO-XOOOXXX
5Mia HansenStampegårdens Ch. Empire State...-O-O-XOOXOXXX
6Charlotte EllebySundahls Goat Boy-O-O-OXOXOXXX
7Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru Filifjonk-O--XO-XXOXOXXX
8Charlotte EllebySundahls Ella-XO-O-XXOXXOXOXXX
9Mia HansenFunnys Seiza-XOOOXOXXOXXOXXOXXX
10Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life-XO--O-OXXX
11Charlotte EllebySundahls Innkeeper-O-XOXOXXOOXXX
12Mia HansenPletvangs Rain Maker-O-XXOXXOOXOXXX
13Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...OO-OOXOXOXXX
14Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo-O-XOOXOXOXXX
15Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X-O--O-XXOXXX
16Camilla á ArgjumStampegårdens Agent Venom-O-OOOXXO
17Aase BjernerFloras Catalina-OOOXOXOXXOXXX
18Rasmus BjernerOceans Inside Out af BellaOOOOOXXOXXOXXX
19Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)-XOOXOOOXXX
20Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia-O-XOOXOXXX
21Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha-XOOOXOXOXXX
22Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro-O-XO-XXOXXX
23Mette BrandbygeSheiks Ego Boost-XO-XO-XXOXXX
24Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream-O-XOXOXXO
25Patricia MøllnitzDundine's Zarina-OOOXXOXXOXXX
26Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony-O-OO-XXX
26Mia HansenFunnys Kakato-O-OOXXX
28Heidi D. AlbrektsenFunnys Nio-NikkiaOOOOOXXX
29Camilla á ArgjumHønsehusets Dead Man's Chest-O-XOOXXX
30Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean-O-OXOXXX
31Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon-O-XOXO
32Jasmin JanssonJordbærgårdens Stainless SteelOOOXXOXOXXX
33Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. Holly-O-XOXXO
34Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons-XO-XOXXO-XXX
35Jasmin JanssonVangs Dr. AveryOOOXOXXOXXX
36Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas-O-O-XXX
36Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impress...-O-O-XXX
36Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker-O-O-XXX
39Freya HansenKlundtes Dragon BreathOOOOXXX
40Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me NotOOOXXOXXX
41Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"OOOXXX
41Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)OOOXXX
43Freya HansenKandies James Grieve BetaOOXOXXX
43Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Listra Camellia...OOXOXXX
43Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...OOXOXXX
46Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm-O--XXX
47Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Cuching "Elias"OXXOXXX
48Heidi D. AlbrektsenHaugens Golden Bird - "Marius"OXXX
Uplac.Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Lulia Taio Cruz...XXX
Antal deltagere: 49.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Stor Høst Cup

Plac.FørerKaninSKELEKSKELEKI alt
1Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero21793
2Mia HansenStampegårdens Ch. Empire State...3216U.5
3Mia HansenBlancos Nioryu Nakir581127
4Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life2011268
5Mia HansenWinds Shouji2417538
6Charlotte EllebySundahls Ella1369110
7Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. Holly21381011
7Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker27194711
7Lisette KongerslevHønsehusets Balouline7411
10Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X10612414
11Charlotte EllebySundahls Goat Boy11432015
11Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella62692115
11Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air416U.1115
14Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...51172816
14Lisette KongerslevLykkes JoJo11516
16Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale171432217
16Mia HansenPletvangs Rain Maker89191317
18Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...127131519
19Tanja Skou PedersenUniKins Voodod165211421
19Mette BrandbygeOopsy Bear912181221
21Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon1618211026
22Mia HansenFunnys Nio-Nima25U.23528
23Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia282662329
24Christine VangFunnys Seiza213552530
24Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro2519113430
26Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru Filifjonk2413182231
27Patricia MøllnitzDundine's Zarina1930231433
28Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony1520151934
29Tanja Skou PedersenUniKins Blackout736122936
30Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För Stor142337
30Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean172037
32Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons2223261840
33Mette BrandbygeDo Your Best Bear2234172744
34Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo3213U.45
35Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)301747
36Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...U.2524U.49
37Lisa HeinFionas Napellus3721351651
38Freya HansenKandies James Grieve Beta27U.163753
38Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure292431U.53
38Mette BrandbygeSheiks Ego Boost312253
41Christine VangFunnys Nio-Nikkia173855
42Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora332457
43Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"263359
44Karen FrederiksenNardus Nikos Nieodemus af Zenta273865
Uplac.Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki23U.-
Uplac.Tanja Skou PedersenWinds Kyoshiro29U.28-
Uplac.Julie HansenLeeds Back To Black32U.-
Uplac.Aase BjernerFloras Catalina36U.-
Uplac.Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...U.18U.U.-
Antal deltagere: 49.   Heraf veteraner: 0.  
Til toppen

Lille Høst Cup

Plac.FørerKaninSLSKEKSLSKEKI alt
1Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas181012
2Mia HansenFunnys Coccinella810213
3Julie HansenMøllerhusets Interstellar325
4Mia HansenFunnys Kakato1035138
5Mia HansenFunnys Zlatava711189
6Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream121241014
7Mia HansenBellas Pappelina18214416
7Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm9108816
9Christine VangSundahls Stabbington194131517
10Christine VangStampegårdens Agent Venom1391822
11Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...518193023
12Lisette KongerslevHønsehusets Dead Man's Chest141529
12Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi151429
12Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...23629
15Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impress...172037
16Kirsten BjergZentas SW Boz Pity201939
17Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af Zenta242044
18Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...2128252445
19Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix222547
20Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (Belle)262248
21Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy213354
22Karen FrederiksenAries Sri Lila283260
23Emma FrederiksenKandies Summered Beta303161
Uplac.Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens AvocadoU.26-
Uplac.Kirsten BjergMalegas Mahatma GandhiU.29-
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Til toppen