DRIVHUSSTÆVNE  I  VIRRING  VED  SKANDERBORG  DEN  22.  OKTOBER  2017

Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær krogetSvær kroget



Mini kroget
Dato: 2017-10-22 15:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili00:38,4400:19,690
2Anita FrederiksenBygholms Tequila Sunrice Chili00:34,4400:29,1200 - 0:18,64
3Aase BjernerBygholms Tabasco Chili00:27,0600:28,8800 - 0:22,17
4Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...00:41,3100:31,810
5Aase BjernerBygholms Jalapeño Chili00:48,0300:34,340
6Merete MaahnSkovhøjens Skye00:44,5300:34,880
7Jasmin JanssonJansson's Delight Marabou01:09,4000:43,060
8Marie MaahnSkovhøjens Ember01:06,4100:49,840
9Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Tottenham00:59,2200:51,000
10Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...20:42,2200:27,592
11Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Manchester01:09,1920:43,162
12Merete MaahnSkovhøjens River01:07,9320:49,102
13Pernille FrederiksenMimrelunds Fanik11:16,7910:57,412
14Jasmin JanssonJansson's Delight Snickers51:43,7401:08,095
15Alison Bøje Due JensenMindelunds Flame Angel31:29,6631:03,636
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Emma V
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let kroget
Dato: 2017-10-22 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Emma V. LaustsenNødkærlunds Philbert00:45,6300:18,9001
2Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani00:32,6900:19,9101
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...00:52,5700:23,2501
4Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko00:32,7100:25,5601
5Kirsten BjergSommerly´s Souda Bay00:41,7800:31,6001
6Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn00:43,0000:37,0001
7Kirsten BjergSommerly´s Ribeiro Frio01:08,0600:42,7201
8Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)01:05,5900:43,2601
9Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius01:10,7201:38,4701
10Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia10:20,3400:14,401
11Emma Kirstin FundingSpringers Rusty11:01,2500:29,971
12Anita FrederiksenSommerly´s Shadow10:35,7800:31,721
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...10:45,2500:33,971
14Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...11:10,2500:36,441
15Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...10:49,7200:42,601
16Aase BjernerThorsøs Hermione10:50,7200:45,251
17Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood11:00,1800:59,101
18Anja SembergStjerneregns Flam11:42,4701:14,041
19Sandra FrederiksenKnudsbøls Josefine01:32,6211:31,651
20Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix20:52,1500:41,562
21Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Bee Hummel11:19,2810:48,712
22Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...21:10,9310:34,163
23Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza20:49,2510:39,003
24Nikoline NikolajsenFurukollens Everglow1+11:33,2210:39,633
25Maja SembergStjerneregns Diamond Tiara31:33,9300:45,653
26Marie MaahnSkovhøjens Final Frontier20:55,6910:47,603
27Emma Kirstin FundingSommerly´s Beatbox31:00,9700:59,313
28Merete MaahnSkovhøjens Beyond21:17,2211:02,123
29Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie21:29,3411:02,913
30Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (Big...20:51,7811:24,533
31Henny FundingBygholms Adventure of the Ocean41:04,2200:29,074
32Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster30:51,7210:36,814
33Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under...01:28,4141:18,444
34Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishes41:17,4101:19,254
35Kirsten BjergSommerly´s Platanias "Nia"30:57,8720:57,255
36Kristina Møller PedersenVangs Dr. Grey41:13,0020:56,036
37Dorthe Veggerby LaustsenGorm af Pecasus3+12:03,5921:29,006
38Maria JanssonLakrids3+12:09,9421:30,446
39Emma Kirstin FundingStald Fuglsangs Arrosas Renesm...21:04,3141:31,326
40Emma V. LaustsenVeggerbys Orion4+1+22:20,6011:30,788
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva20:20,79Trukket
Uplac.Marie MaahnSkovhøjens ApolloDisk pga. tid
Uplac.Marie MaahnStampegårdens Blue IllusionTrukket
Uplac.Merete MaahnStald Fuglsangs Sedá NinetalesTrukket
u11Rasmus BjernerByte af Flora (U)10:46,5600:24,351
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Aase, Nikoline og Anita
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2017-10-22 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lene GadkjærMalegas Obelix00:39,4400:29,5601
2Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies!00:50,7900:31,7401
3Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...01:08,2200:39,1901
4Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cruise00:47,7500:40,5001
5Anita FrederiksenVilsmøllegårdens Expedia01:03,2100:44,4501
6Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin0+11:39,0000:20,7811
7Julie Bøje Due JensenSommerly´s Proxima Astraeus11:05,4100:28,0911
8Nikoline NikolajsenMalegas Asterix10:59,6800:33,0311
9Maria GadkjærWinds Lady Mastermind11:14,4100:33,811
10Aase BjernerNødkærlunds Mandel00:34,7210:37,531
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee11:11,4400:44,721
12Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds AAB10:47,5700:45,031
13Kristina Møller PedersenMøllerhusets Duet11:16,4001:03,251
14Lene GadkjærMalegas Love Is In The Air01:12,6511:03,811
15Maja SembergStampegårdens One Million "Mil...10:42,9110:33,502
16Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard11:13,2510:34,882
17Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...21:33,2900:54,222
18Merete MaahnSkovhøjens Freestyle21:17,6600:55,192
19Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)1+11:25,0000:56,252
20Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood22:02,0601:34,242
21Maja SembergNødkærlunds Pistacia10:44,1020:23,563
22Bente Bøje JensenGalaxy Prada10:42,7320:35,003
23Emma Kirstin FundingPreriens Angels Pride10:46,1620:45,153
24Marie MaahnFionas Crash Bandicoot20:52,6010:50,343
25Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia21:31,9111:06,563
26Merete MaahnSkovhøjens Dash11:24,0621:12,283
27Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean50:33,5300:34,585
28Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...3+12:09,0711:44,095
29Emma V. LaustsenFionas Frankenstein31:52,2821:55,155
30Anja SembergStjerneregns Jeppe41:40,8821:09,696
31Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)51:03,3420:47,067
32Maja SembergKandies Oline41:39,5031:04,847
33Rasmus BjernerKlara af Pecasus4+11:17,8130:58,698
34Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby71:56,6011:28,258
35Merete MaahnBjørkvangs Triple Threat4+1+32:35,5511:46,729
36Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart41:49,784+12:05,859
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenNødkærlunds Golden Lightning M...Trukket
Uplac.Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi LinguiniTrukket
Uplac.Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry NiceTrukket
u28Maria GadkjærSundahl's Anastasia Tremaine (...51:45,3800:59,505
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Alison og Emma V
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2017-10-22 09:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right00:51,7800:32,9101
2Lene GadkjærZentas Parkour11:13,8700:59,5311
3Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix21:15,0300:29,812
4Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur11:23,9711:07,442
5Kirsten BjergKaninBorgens Liona11:31,7121:18,563
6Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy31:43,0701:19,313
7Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets22:16,9712:02,563
8Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir30:38,3810:33,034
9Marie MaahnLast Heart af Pecasus31:13,8410:53,164
10Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...51:49,0600:30,535
11Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.51:12,9000:45,535
12Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...41:23,3710:51,045
13Merete MaahnSofiagårdens Buddha Air31:19,2821:09,755
14Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...51:34,8410:37,096
15Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F13+11:30,6220:50,976
16Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer61:39,4101:19,156
17Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerly41:22,0021:29,756
18Kirsten BjergSommerly´s Selma Lagerlöf51:47,6321:42,597
19Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna52:14,8831:12,478
Uplac.Maria GadkjærMalegas Air Force OneTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Dorthe Veggerby
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2½ min
Til toppen