NOVEMBERSTÆVNE  I  RIDEHUS  I  JUELSMINDE  DEN  25.  NOVEMBER  2017

Tryk for at komme til:
Middelsvær kroget åbenSvær lige
Svær krogetElite kroget



Middelsvær kroget åben
Dato: 2017-11-25 11:09:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies! (M)01:16,6000:50,8102:07,4113
2Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air (M)01:30,1601:08,5302:38,6912
3Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee (M)11:00,7500:36,9711:37,721
4Camilla á ArgjumStampegårdens Made With Magi...(L)11:00,2200:40,5011:40,722
5Nikoline NikolajsenMalegas Asterix (M)01:00,6510:40,1311:40,781
6Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean...(M)11:21,5400:31,4111:52,951
7Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose (M)10:53,7001:00,5611:54,261
8Maja SembergStampegårdens One Million "M...(M)11:06,5901:08,8412:15,431
9Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard (M)11:36,1801:10,5912:46,771
10Anne-Mette FoghLego-Gårdens Pondus Hydrogen...(L)01:49,5511:57,9413:47,492
11Patricia MøllnitzDundines Kenja (M)20:42,3100:34,0921:16,40
12Mette BrandbygeDaydream Bear (M)20:54,4400:41,4421:35,88
13Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)21:05,8100:58,5422:04,35
14Patricia MøllnitzDundines Kibalo (M)21:13,4700:57,5022:10,97
15Lene GadkjærMalegas Obelix (M)21:14,8400:56,3222:11,16
16Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea (L)21:36,8500:52,2122:29,06
17Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Trivago (M)21:43,5901:34,6223:18,21
18Maria GadkjærWinds Lady Mastermind (M)21:17,6010:52,1632:09,76
19Lisette KongerslevHønsehusets Between Two Worl...(L)21:08,91Fejl bane.
20Mette BrandbygeSharpies Knock Out (L)31:11,07
21Lisette KongerslevJordbærgårdens Sun Drop (L)31:19,38
22Camilla á ArgjumHønsehusets Dreams To Dream (L)31:35,45
23Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (M)31:38,63
24Rikke HansenStampestaldens Karma (M)31:41,22
25Patricia MøllnitzFunnys Nioryu Nobi (L)31:56,72
26Maja SembergKandies Oline (M)31:59,22
27Rikke HansenLille Valle Valnød (M)41:07,53
28Rasmus BjernerByte af Flora (U) (M)41:22,72
29Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smi...(M)41:25,44
30Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dix...(L)41:36,57
31Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New Worl...(L)41:39,82
32Anja SembergStjerneregns Jeppe (M)41:47,00
33Nikoline NikolajsenFurukollens Everglow (L)41:57,91
34Mette BrandbygeBellas Spot On (M)50:39,63
35Camilla á ArgjumJordbærgårdens Nellike (L)51:00,81
36Camilla á ArgjumStampegårdens Kiss Goodnight...(L)51:39,55
37Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (B...(L)4+12:06,38
38Louise HansenBellas Monkey Business (L)71:37,59
39Rasmus BjernerKlara af Pecasus (M)3+3+12:13,57
40Lisette KongerslevHønsehusets Luv A Bye (L)4+1+22:17,41
41Rikke HansenFire Pote's Frederik (L)6+22:15,22
42Nikoline NikolajsenBjørkebakkens Ljuvliga Lycka...(L)5+1+22:19,66
43Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Und...(L)5+1+22:28,25
44Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blo...(L)6+32:49,09
45Anne-Mette FoghSundahl's Beatrice (M)7+22:26,75
46Rikke HansenSpringers Trille (L)8+22:21,63
47Louise HansenAuntie Freeze (L)6+1+32:39,10
48Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (...(M)8+1+32:39,44
Uplac.Jasmin JanssonLakrids (L)Trukket
Uplac.Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn...(L)Trukket
Uplac.Lisette KongerslevJordbærgårdens Kamille (L)Trukket
Uplac.Lisette KongerslevJordbærgårdens Vanilje (L)Trukket
Uplac.Louise HansenSundahl's Lucifer (Lucy) (M)Trukket
Uplac.Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light...(M)Trukket
Uplac.Rikke HansenFire Pote's Sofia (L)Trukket
Uplac.Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili* (M)Trukket
u3Mette BrandbygeFortunas Sight of Glory (U)10:49,6200:38,5611:28,18
Antal deltagere: 57.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Maria Gadkjær, Nikoline Nikolajsen
Bedømmelsesmetode: C1
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-11-25 16:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose00:57,1613
2Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets01:42,6212
3Mette BrandbygeDaydream Bear10:44,91
4Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy10:55,16
5Lene GadkjærMalegas Obelix10:59,16
6Lene GadkjærZentas Parkour11:03,18
7Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard11:14,21
8Rikke HansenStampestaldens Karma20:40,78
9Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air20:58,00
10Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee20:59,39
11Maja SembergStampegårdens One Million "Mil...21:34,54
12Mette BrandbygeBellas Spot On30:40,75
13Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...2+11:09,16
14Mette BrandbygeSundahls Innkeeper2+11:10,56
15Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...31:23,53
16Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...31:31,09
17Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impress...3+10:49,88
18Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Trivago41:06,72
19Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia41:09,65
20Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean41:33,21
21Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...3+12:06,69
22Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F14+3+32:38,72
Uplac.Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of SummerTrukket
u7Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...11:03,88
u17Mette BrandbygeFortunas Sight of Glory (U)31:32,28
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2017-11-25 09:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidM. fejlM. tidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro41:12,9000:36,6341:49,5310:38,4352:27,963
2Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon31:13,7530:48,4762:02,2210:42,1672:44,38
3Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För Stor51:12,2830:47,1281:59,4010:51,8192:51,21
4Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy61:51,5021:14,0583:05,5511:00,1894:05,73
5Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets4+32:31,8401:56,0774:27,912+12:03,53106:31,44
6Lisette KongerslevSundahls Innkeeper2+11:44,1010:47,7842:31,88Trukket
7Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki61:46,2231:18,6393:04,85
8Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...51:56,2241:16,8493:13,06
9Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...51:11,2551:17,50102:28,75
10Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha7+12:00,1921:23,96103:24,15
11Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...61:53,7241:39,41103:33,13
12Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...4+1+22:20,4741:47,50114:07,97
13Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)81:45,9151:19,90133:05,81
14Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F16+11:57,905+11:57,31133:55,21
15Charlotte EllebyBjørkebakkens Absolute Impress...6+2+32:31,782+11:26,53143:58,31
Uplac.Maria GadkjærMalegas Air Force OneTrukket
Uplac.Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of SummerTrukket
u1Charlotte EllebySundahls Goat Boy (U)31:05,4710:35,4741:40,9400:44,7242:25,66
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: E1 - 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2017-11-25 14:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony01:14,4301:14,1202:28,5514
2Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. Holly01:31,5211:13,1612:44,68
3Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm11:18,3211:02,5022:20,82
4Charlotte EllebyLykkes Ch. JoJo11:41,6021:38,5033:20,10
5Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X21:16,2220:52,2542:08,47
6Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub31:11,84
7Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life31:24,00
8Charlotte EllebySundahls Ella1+21:51,75
9Lene GadkjærZentas Parkour41:29,94
10Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air2+1+12:15,01
11Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...51:19,75
12Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue51:49,63
13Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella4+3+22:37,50
Uplac.Charlotte EllebyHønsehusets BaloulineTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzDundine's GCh. SilviaTrukket
Uplac.Rikke HansenWedervangs Spree FluffyTrukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: C1 - 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2:00
Til toppen