STÆVNE  VED  VESTER  MØLLE  VED  SKANDERBORG  DEN  10.  JUNI  2018

Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær kroget



Let lige
Dato: 2018-06-10 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer00:12,7200:08,0700 - 06,8712
2Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...00:11,9100:08,8200 - 07,4311
3Julie Bøje Due JensenFunnys Carmen Camelia00:10,8800:08,0300 - 09,0611
4Anja SembergSharpies Karma Kiss00:11,6300:07,1900 - 11,2811
5Anja SembergStjerneregns Trouble00:15,1900:10,75011
6Anja SembergStjerneregns Sean00:32,5300:11,75011
7Maja SembergStjerneregns Juliette00:19,5000:12,75011
8Maja SembergMoslunds Cocio00:19,4400:13,03011
9Maja SembergStjerneregns Rosalee00:18,2200:13,63011
10Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...00:22,0600:16,16011
11Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )00:12,6200:18,12011
12Marie MaahnSkovhøjens Final Frontier00:21,7200:18,85011
13Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Spekkie00:47,7800:24,09011
14Louise TovgaardTovgaards Masaki00:32,3300:24,57011
15Anja SembergStjerneregns Flam00:35,1900:25,91011
16Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie00:42,7200:32,12011
17Anja SembergStjerneregns Diamond Tiara10:21,0000:11,371
18Anja SembergStjerneregns Meisner10:23,3100:12,281
19Marie MaahnSkovhøjens Ember00:18,1910:13,821
20Louise TovgaardTovgaards Hazel10:41,9400:16,001
21Alison Bøje Due JensenSommerly´s Snehvide10:40,0700:16,341
22Merete MaahnSkovhøjens Skye10:23,7800:17,651
23Marie MaahnSommerly´s Findus10:24,7200:18,061
24Merete MaahnSkovhøjens River10:17,3810:10,782
25Maja SembergStjerneregns Nick10:34,0010:17,162
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let kroget
Dato: 2018-06-10 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anja SembergSharpies Karma Kiss00:12,9700:18,47012
2Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu00:48,5000:19,53011
3Louise TovgaardSommerly´s Samaria00:53,1300:29,03011
4Maja SembergMoslunds Cocio00:43,2500:45,29011
5Anja SembergStjerneregns Trouble10:58,1500:25,5011
6Marie MaahnSkovhøjens Ember11:03,1200:30,8111
7Merete MaahnSkovhøjens River00:39,6910:34,351
8Marie MaahnSkovhøjens Final Frontier11:07,8100:37,591
9Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer10:33,0000:58,561
10Anja SembergStjerneregns Big McIntosh00:48,6511:12,911
11Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Spekkie11:33,2501:35,441
12Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza11:08,2810:29,592
13Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...20:30,7500:31,242
14Merete MaahnSkovhøjens Skye11:10,5010:35,592
15Maja SembergStjerneregns Juliette10:39,1210:35,592
16Anja SembergStjerneregns Meisner10:34,5310:36,442
17Anja SembergStjerneregns Diamond Tiara10:52,1910:39,872
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...10:49,1510:47,942
19Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood20:45,3500:54,102
20Kirsten BjergSommerly´s Snehvide11:45,5710:55,062
21Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie21:24,7201:00,252
22Maja SembergStjerneregns Nick21:42,2801:06,062
23Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia00:54,7221:10,072
24Maja SembergStjerneregns Rosalee30:48,0900:38,723
25Anja SembergStjerneregns Sean21:14,5010:59,123
26Louise TovgaardTovgaards Hazel30:54,8310:54,254
27Sofie Kirkegaard NærumSommerly´s Findus1+1+12:12,2811:12,604
28Louise TovgaardTovgaards Masaki3+21:47,5710:46,946
Uplac.Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )11:11,09Disk.
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Kirsten Bjerg - Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2018-06-10 11:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko00:37,1000:27,88013
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...01:02,5300:40,53012
3Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids01:11,5300:47,03012
4Anja SembergStjerneregns Flam01:26,9401:28,81012
5Bente Bøje JensenGalaxy Prada00:32,1610:22,3111
6Aase BjernerBygholms Tabasco Chili10:46,7500:34,0311
7Maja SembergNødkærlunds Pistacia10:58,1000:35,121
8Sofie Kirkegaard NærumSommerly´s Petres (Pelle)11:20,9700:36,531
9Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...10:57,4300:42,501
10Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...00:52,5310:45,001
11Aase BjernerNødkærlunds Mandel1+10:53,3400:30,472
12Louise TovgaardTovgaards Mickey20:49,5000:33,842
13Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili11:13,4710:46,252
14Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...00:57,7120:51,902
15Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)11:04,8511:07,322
16Marie MaahnSkovhøjens Dash21:15,8701:10,692
17Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora21:36,0601:22,032
18Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood11:57,970+12:04,502
19Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...21:14,9710:40,473
20Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...1+11:42,2810:42,413
21Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian20:49,9110:49,313
22Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)31:00,2200:51,313
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...20:48,3820:49,284
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...2+11:51,7920:47,815
25Marie MaahnFionas Crash Bandicoot41:24,8511:12,225
26Sofie Kirkegaard NærumSommerly´s Ribeiro Frio31:13,1531:05,976
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Merete Maahn - Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen