25-ÅRS  JUBILÆUMSSTÆVNE  VED  EGEBJERGHALLEN  VED  HORSENS  DEN  16.  SEPTEMBER  2018

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige
Veteran lige



Let lige
Dato: 2018-09-16 14:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Charlotte EllebyNymåne00:32,8700:07,53012
2Charlotte EllebySundahls Gemytlig00:16,6000:11,7800 - 0:10,7811
3Mette BrandbygeMidnatssol00:12,3700:11,0300 - 0:10,8511
4Mette BrandbygeDr. Fright00:18,9800:11,5000 - 0:16,5911
5Mette BrandbygeFormørkelse00:14,1200:13,03011
6Emma Kirstin FundingStald Fuglsangs Arrosas Renesm...00:27,4100:14,47011
7Anja SembergStjerneregns Trouble00:21,5900:15,50011
8Maja SembergStjerneregns Juliette00:33,4100:16,00011
9Mette BrandbygeSundahls Strålende00:22,0300:17,44011
10Jasmin JanssonDaggry00:28,4100:39,85011
11Charlotte EllebySundahls Spontan00:22,6210:14,371
12Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance10:29,4700:14,691
13Maja SembergStjerneregns Nick10:19,6900:15,501
14Maja SembergStjerneregns Rosalee10:20,8900:21,341
15Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...10:20,0300:21,871
16Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman00:23,9710:23,311
17Emma V. LaustsenVeggerbys Orion10:48,6500:29,061
18Lene GadkjærMalegas One Of A Kind0+11:06,2800:35,131
19Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana10:23,3410:51,852
20Kirsten BjergSommerly´s Snehvide00:38,8820:52,722
21Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius0+21:55,4010:34,973
22Line HauritzVilsmøllegårdens Zummi Makes I...21:01,8710:51,133
23Dorthe Veggerby LaustsenGorm af Pecasus11:00,3820:58,853
24Aase BjernerBygholms Thor1+10:47,7820:21,504
25Sofie Stubben BrunStald Møller Vejs Gray30:50,8410:39,204
Uplac.Emma Kirstin FundingBygholms Adventure of the Ocean101:35,9Trukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Aspirant: Maria Møller Jansson
Sekretær: Lisa Hein, Alison Bøje Due Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2018-09-16 11:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivo...00:21,4000:11,38013
2Aase BjernerBygholms Tabasco Chili00:17,8310:13,3111
3Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route00:28,4410:17,8111
4Maja SembergNødkærlunds Pistacia10:18,2800:18,1911
5Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie00:15,4110:20,4211
6Anja SembergMoslunds Clio10:42,1200:23,3111
7Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...00:29,0910:33,4111
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...00:49,1010:39,4411
9Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishes10:46,7700:39,8811
10Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili20:30,0300:15,472
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...20:26,0600:25,602
12Anja SembergSharpies Karma Kiss20:40,5300:32,662
13Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia20:47,3100:35,442
14Rikke Pernille HansenPletvangs Maneater *Chili*10:31,1510:43,182
15Louise TovgaardTovgaards Mickey20:38,6510:41,413
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu2+10:58,2800:51,663
17Lisa HeinNardus' Nitida af Flora10:39,0320:53,933
18Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)11:12,4720:59,813
19Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood20:58,3711:25,283
20Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...30:28,6010:26,624
21Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under...0+10:51,5330:43,874
22Maja SembergMoslunds Cocio20:29,441+10:53,634
23Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza11:00,4731:06,634
24Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix30:25,2520:18,885
25Louise TovgaardSommerly´s Samaria30:42,1220:30,165
26Rikke Pernille HansenSpringers Trille30:27,9420:32,085
27Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva30:37,7220:47,155
28Rikke Pernille HansenFire Pote's Frederik30:36,8420:52,005
29Emma Kirstin FundingSpringers Rusty31:02,9721:44,345
30Rikke Pernille HansenLille Valle Valnød30:31,0830:35,006
31Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...30:49,1230:51,876
32Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia41:07,0421:10,096
33Lisa HeinDagmar af Pecasus41:31,7831:55,567
34Anja SembergStjerneregns Flam31:07,563+12:03,567
35Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart41:10,5341:45,638
36Anja SembergStjerneregns Sean70:43,0620:19,199
37Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora41:28,2551:59,169
38Julie Bøje Due JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )61:01,7541:00,2010
39Louise TovgaardTovgaards Masaki5+2+12:11,9421:30,6310
Uplac.Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Spekkie20:36,66Trukket
Uplac.Laura Kähler KnudsenStjerneregns Meisner31:05,31Trukket
Uplac.Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie31:16,34Trukket
Uplac.Emma Kirstin FundingStald Fuglsangs Beige Prins Vi...60:21,90Trukket
Uplac.Louise TovgaardAnjo af PecasusDisk. på tid
Uplac.Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby HubbyTrukket
u16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin...20:45,6310:43,033
Antal deltagere: 46.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Lene Gadkjær, Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-09-16 12:55:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Rasmus BjernerNødkærlunds Mandel00:22,2800:17,41013
2Lene GadkjærMalegas Obelix00:28,2200:27,12012
3Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...00:50,0600:31,53012
4Rasmus BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...00:33,0600:32,38012
5Maria GadkjærMalegas Asterix00:28,6000:34,04012
6Charlotte EllebyNo Heart00:36,6310:14,8111
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee10:37,5000:16,7211
8Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka00:34,3810:17,9411
9Marlene BruhnBellas Fancy Una10:35,9100:18,5511
10Marlene BruhnHønsehusets A Whole New World00:18,7810:31,8811
11Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream00:39,7910:39,4711
12Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...10:28,1500:42,6011
13Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air01:08,0610:42,9411
14Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly10:47,3400:50,8511
15Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids20:42,6000:35,162
16Kirsten BjergZentas SW Boz Pity00:44,8120:37,322
17Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood21:09,8900:42,622
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer1+10:58,2510:14,683
19Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...20:48,5010:22,193
20Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy10:37,8720:32,093
21William Dalgaard JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)10:59,6020:35,063
22Rikke Pernille HansenFunnys Kentaro00:38,7830:42,533
23Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur10:20,6830:09,404
24Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko30:26,9710:20,314
25Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy10:35,2230:29,134
26Maja SembergStampegårdens One Million "Mil...20:39,8720:30,444
27Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...30:46,8610:31,594
28Rikke Pernille HansenStampestaldens Karma20:22,9430:17,065
29Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia30:55,2820:22,815
30Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean40:55,9710:41,315
31Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...50:47,5310:12,566
32William Dalgaard JensenStald Fuglsangs Black Castiel31:04,6530:27,936
33Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...21:06,283+11:02,626
34Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...30:21,9140:26,977
35Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...2+1+12:10,5931:52,347
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)Trukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Aspirant: Emma V. Laustsen
Sekretær: Mette Brandbyge+Anja Semberg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-09-16 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbCert.Point
1Charlotte EllebySundahls Goat Boy00:30,0600:21,4000 - 17,2314
2Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...00:37,5300:21,2001 - 22,6913
3Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...00:43,5000:43,0903
4Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee00:29,5310:20,211
5Mette BrandbygeOopsy Bear00:41,9710:26,411
6Line HauritzMy Name is Trouble af Gress00:50,1010:29,601
7Marlene BruhnJordbærgårdens Too-Ticki00:51,9410:31,971
8Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...10:41,9400:34,841
9Jasmin JanssonBellas Spot On10:32,3400:40,971
10Anja SembergOceans Playa Grande af Sofiagå...10:44,3400:41,091
11Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...10:48,8700:45,561
12Charlotte EllebySundahls Innkeeper00:15,7520:13,602
13Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro10:20,9710:17,872
14Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air21:29,5300:20,692
15Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan00:22,3420:21,132
16Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye10:38,8110:34,722
17Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...10:39,5010:40,092
18Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard20:50,1600:43,002
19Alison Bøje Due JensenBjørkvangs Anko Mitarashi00:45,6820:49,442
20Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite11:00,2810:49,902
21Betina MillerRozettas Plectrum11:10,1511:15,222
22Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll00:38,9430:28,533
23Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop10:44,1021:07,003
24Charlotte EllebySundahls Ch. Ella40:46,9100:26,374
25Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right20:53,2820:39,624
26Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella20:44,4420:43,474
27Lene GadkjærZentas Parkour21:33,4021:12,414
28Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...21:41,8121:52,314
29Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beauti...22:14,690+22:45,874
30Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...30:44,0620:33,855
31Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...30:57,2220:52,255
32Betina MillerFionas Jazz Jack40:58,5320:46,406
33Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon40:31,1230:30,007
34Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean30:59,8141:03,727
Uplac.Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy11:15,68Trukket
Uplac.Charlotte EllebyHaugens Primrose DreamTrukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Aspirant: Emma V. Laustsen
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2018-09-16 09:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air00:11,3800:10,5303
2Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)00:19,0300:15,9302
3Lisa HeinFionas Deadly Dedication00:19,4100:20,5302
4Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff00:35,6200:24,1902
5Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia00:31,1300:27,3102
6Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.00:27,7200:36,1002
7Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:35,3100:37,0602
8Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets01:05,3500:39,3102
9Maria GadkjærMirage af Pecasus00:29,2100:41,8502
10Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)01:25,6810:35,311
11Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Never Fear02:18,3010:46,691
12Line HauritzMaglebo's Quta Tac00:51,2511:04,841
13Line HauritzCh. Music Maker af Stampegården10:15,3510:16,912
14Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Blue Cheat00:22,3120:31,132
15Rikke Pernille HansenWedervangs Spree Fluffy20:29,6600:31,282
16Kirsten BjergSommerly´s Selma Lagerlöf10:37,4310:42,852
17Kirsten BjergSommerly's Miindy af Magic30:56,6600:44,223
18Kirsten BjergLykkes State of Art21:19,4410:52,403
19Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis10:38,5021:23,993
20Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerly20:44,5620:27,844
21Rasmus BjernerByte af Flora11:01,8130:57,384
Uplac.Lisa HeinFlora RapsTrukket
Antal deltagere: 22.  
Dommer: Louise Maiken Hansen
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen