EFTERMIDDAGSSTÆVNE  I  DRIVHUSET  I  VIRRING  VED  SKANDERBORG  DEN  20.  OKTOBER  2018

Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
Elite ligeElite kroget



Middelsvær lige åben
Dato: 2018-10-20 16:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sofie Stubben BruunStald Fuglsangs Arrosas Jaco...(M)00:32,0300:24,9300:56,9613
2Marie FloutrupFurukollens True by Willpowe...(M)00:40,7500:17,1600:57,9112
3Mette BrandbygeMidnatssol (M)00:36,2800:26,2801:02,5612
4Mette BrandbygeSundahls Strålende (L)00:43,8400:27,7501:11,5922
5Mette BrandbygeSundahls Spontan (L)00:42,7200:38,5301:21,2522
6Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia (M)00:54,7500:32,5901:27,3412
7Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn...(M)01:04,1600:43,1901:47,3512
8Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survi...(M)00:24,7410:19,3510:44,091
9Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle) (M)10:27,3100:20,3410:47,651
10Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy M...(M)10:38,4400:14,7810:53,22
11Marie FloutrupTop Star Mix af Gress (M)10:41,8700:26,7511:08,62
12Mette BrandbygeSundahls Gemytlig (L)10:51,3100:32,8811:24,19
13Mette BrandbygeFormørkelse (L)00:20,7820:21,1520:41,93
14Mette BrandbygeNymåne (L)10:33,1610:26,4120:59,57
15Mia HansenHønsehusets Something That I...(L)10:54,0610:49,0721:43,13
16Mette BrandbygeZincerellas High Sparrow (M)20:24,50
17Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins...(M)20:27,66
18Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza (M)20:33,88
19Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route (M)20:34,87
20Kirsten BjergSommerly´s Snehvide (L)20:43,66
21Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Je...(M)1+10:47,72
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black...(M)20:59,44
23Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella...(M)1+11:00,07
24Emil JulinKlundtes Simple Ways (L)21:06,86
25Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Und...(M)21:09,63
26Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)...(L)21:13,25
27Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Arari...(M)30:47,22
28Fritidscenter Højvang (Re...Vangs Dr. Yang (L)30:57,41
29Sarah MadsenSunsets Sweetie Girl (L)30:57,53
30Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite F...(L)31:22,13
31Maria JanssonDaggry (M)2+11:28,16
32Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (L)2+11:34,93
33Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget...(M)41:02,10
34Sarah MadsenStald Trofast's Black Aliyah...(L)3+11:25,72
35Emil JulinStampegårdens Indian Summers...(L)51:21,53
36Emil JulinUniKins Escape (L)51:55,34
37Sara BruunFlash (L)60:59,07
38Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon...(M)61:02,91
39Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscan...(L)61:04,09
40Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (L)61:22,25
41Sara BruunBatman (L)80:45,79
42Sarah MadsenStald Trofast's Gizmo (L)81:21,94
Uplac.Emil JulinTumles Castle on the Hill (L)Trukket
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2018-10-20 19:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Charlotte EllebySundahls Strålende (L)01:20,6300:37,2501:57,8823
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins...(M)00:58,7510:29,5911:28,341
3Charlotte EllebyNymåne (L)01:02,1811:02,1312:04,312
4Charlotte EllebyMidnatssol (L)00:58,1330:46,6931:44,82
5Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survi...(M)10:47,56
6Marie FloutrupTop Star Mix af Gress (L)10:57,90
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonligh...(M)10:58,13
8Fritidscenter Højvang (Re...Vangs Dr. Yang (L)11:15,25
9Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (L)11:30,18
10Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia (L)11:47,94
11Mia HansenBellas Cozy Living (M)20:53,28
12Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle) (M)21:01,72
13Charlotte EllebyHønsehusets Escape Route (L)21:03,78
14Marie FloutrupVilsmøllegårdens Hart of Dix...(M)21:07,25
15Emil JulinKlundtes Simple Ways (L)21:14,63
16Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn...(L)21:22,46
17Charlotte EllebySundahls Spontan (L)21:25,90
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dream...(M)30:43,81
19Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy M...(L)30:53,72
20Charlotte EllebyFormørkelse (L)30:59,50
21Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins...(L)31:13,43
22Marie FloutrupFurukollens True by Willpowe...(M)2+11:47,78
23Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza (M)40:58,21
24William Dalgaard JensenStald Fuglsangs Black Castie...(M)40:58,50
25Sarah MadsenSunsets Sweetie Girl (L)41:07,72
26Mia HansenHønsehusets Something That I...(L)3+11:11,00
27Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscan...(L)41:12,85
28Charlotte EllebySundahls Gemytlig (L)41:22,37
29Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)...(L)41:24,28
30Kirsten BjergSommerly´s Snehvide (L)41:46,56
31Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike...(M)41:47,50
32Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (M)2+22:16,94
33Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smi...(M)51:04,99
34Maria JanssonDaggry (M)51:27,71
35Emil JulinStampegårdens Indian Summers...(L)61:29,07
36Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Arari...(M)71:21,81
37Emil JulinUniKins Escape (L)71:40,82
38Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (L)6+11:41,90
39Kirsten BjergSommerly´s Graffiti (M)6+1+32:40,28
40Sara BruunFlash (L)7+11:23,03
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon...(L)Trukket
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black...(M)Trukket
Uplac.Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (M)Trukket
Uplac.Emil JulinTumles Castle on the Hill (L)Trukket
Uplac.Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Und...(M)Trukket
Uplac.Sara BruunBatman (L)Trukket
Uplac.Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Je...(L)Trukket
Antal deltagere: 47.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: B1
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-10-20 13:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Charlotte EllebySundahls Goat Boy00:40,5000:23,7801:04,2814
2Charlotte EllebySundahls GCh. Ella00:42,2500:30,8401:13,0913
3Charlotte EllebyVilsmøllegårdens Ch Trivago01:11,9601:03,6002:15,563
4Charlotte EllebySundahls Innkeeper00:36,6310:17,2810:53,91
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee0+11:04,2800:43,2911:47,57
6Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...11:12,7800:40,5511:53,33
7Charlotte EllebyBellas Ch Lucie Kaas10:35,8510:16,2820:52,13
8Mia HansenKlundtes First Strike10:29,9010:32,5621:02,46
9Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye11:01,1910:42,2221:43,41
10Lisette KongerslevHønsehusets Balouline20:38,1810:20,9030:59,08
11Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi10:42,4120:39,8431:22,25
12Charlotte EllebyPralinens Royal Jubilee20:56,4410:28,3831:24,82
13Charlotte EllebyOopsy Bear20:45,8710:41,5731:27,44
14Mia HansenBellas Pappelina20:58,5510:38,1231:36,67
15Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha21:38,4111:04,0032:42,41
16Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro20:37,0520:26,8741:03,92
17Rasmus BjernerBygholms Navigator of the Ocean21:00,6420:43,2841:43,92
18Charlotte EllebyFortunas Sight of Glory20:50,4830:28,7351:19,21
19Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...21:42,1630:43,6252:25,78
20Mia HansenWinds Reika21:39,8051:32,9473:12,74
21Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon30:37,84
22Mia HansenFunnys Ch. Air Mist30:46,78
23Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...31:03,03
24Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream2+11:12,43
25Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia31:15,03
26Mia HansenBlancos GCh. Nioryu Nakir2+11:15,25
27Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard31:30,03
28Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan40:57,28
29Mia HansenFunnys Aura41:37,97
30Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub51:08,25
31Emil JulinUniKins Oasis of the Seas3+21:30,56
32Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella4+11:55,16
33Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite51:55,47
34Jasmin JanssonBellas Spot On5+11:10,62
35Betina MillerRozettas Plectrum61:53,78
36Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll71:05,63
37Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo81:46,67
38Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...8+12:03,88
39Emil JulinFunnys Nioryu Naiso8+1+12:00,60
Uplac.Charlotte EllebyNo HeartTrukket
Uplac.Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-TickiTrukket
Uplac.Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...Trukket
Uplac.Mia HansenSundahls StabbingtonTrukket
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Marie Floutrup
Bedømmelsesmetode: C1, 0 - 2 i finale
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2018-10-20 18:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidCert.Point
1Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas00:27,6014
2Mette BrandbygeFortunas Sight of Glory20:40,97
3Mette BrandbygeOopsy Bear20:51,75
4Mette BrandbygeSundahls Innkeeper20:59,75
5Mia HansenFunnys Ch. Air Mist21:07,62
6Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro21:12,18
7Emil JulinUniKins Oasis of the Seas1+11:22,38
8Mia HansenWinds Reika21:25,00
9Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee2+11:01,85
10Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago31:04,00
11Mia HansenBellas Pappelina31:28,81
12Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi2+11:40,38
13Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha31:51,00
14Mia HansenBlancos GCh. Nioryu Nakir40:50,47
15Mette BrandbygeSundahls Goat Boy41:06,94
16Mette BrandbygeBjørkvangs Akari Tatsushiro41:11,81
17Mette BrandbygeHaugens Primrose Dream3+11:20,78
18Rasmus BjernerBygholms Navigator of the Ocean51:46,66
19Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella51:51,71
20Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia4+11:53,62
21Mia HansenSundahls Stabbington3+1+12:10,90
22Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub61:37,50
23Mette BrandbygeSundahls GCh. Ella6+11:13,87
24Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon71:43,97
Uplac.Kirsten BjergSommerly´s Comet GalaxyDisk tid
Uplac.Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...Trukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Sarah Madsen
Bedømmelsesmetode: A - ét gennemløb
Maksimum tid: 2:00
Til toppen