JULESTÆVNE  PÅ  NATURCENTER  SKOVGAARD  I  HORSENS  DEN  12.  DECEMBER  2019

Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige



Mini lige
Dato: 2019-12-12 19:43

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress00:39,3700:15,910
2Katrine JørgensenSommerly´s Nicosia (Nikka)00:18,1600:18,0300 - 15,40
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Tornado00:23,3300:18,7400 - 16,07
4Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Aurora00:16,8100:19,470
5Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gul...00:37,7100:21,640
6Jaqueline WæhlingMr Bella (Bella)00:26,9500:21,750
7Camilla á ArgjumStampegårdens Upside Down01:02,2700:22,870
8Kirsten BjergSommerly´s Riga00:26,5300:22,900
9Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landfor...00:20,2400:24,440
10Lisette KongerslevHønsehusets Turbo Time00:37,2400:33,690
11Annette NicolaisenKaninstaldens Pink Lady Diamond00:37,2900:37,410
12Sofie Loose PedersenSommerlys Tirana02:31,0000:37,870
13Lisette KongerslevHønsehusets Too Tender00:42,2200:42,880
14Torben NielsenSommerly´s Warszawa00:36,6300:51,250
15Josefine GammelgaardSundahls Sølvpil (Zilke)00:27,4410:11,331
16Camilla á ArgjumHønsehusets Thunder Two11:07,5000:31,221
17Lisette KongerslevStampegårdens Never Ending Sto...00:56,8710:34,221
18Kirsten BjergBuens Thomas O'Malley (Thomas)00:44,6210:36,231
19Alison Bøje Due JensenJughead11:02,0300:36,971
20Kirsten BjergBuens Duchess (Duchess)00:36,8210:37,221
21Louise TovgaardTovgaards Survivor10:44,1000:45,231
22Annika NicolaisenKaningaardens Matcha (Matcha)10:48,2800:46,681
23Ida NicolaisenKaningaardens Yogi (Yogi)10:43,4101:02,851
24Anne-Mette FoghHønsehusets Tuff Towers (Tajso...00:47,4111:34,721
25Mette DamgaardSommerly´s Panama20:28,0400:31,302
26Jaqueline WæhlingSaga Del Rapido (Saga)20:49,1700:38,252
27Charlotte EllebySundahls Guldpil20:55,0000:40,972
28Mette VangsgaardHønsehusets Twilight Triumph (...10:31,4310:45,222
29Anders Kjær PedersenPjuske21:33,8400:50,202
30Julie HastrupKildevangens Bounty Baby20:45,5002:05,752
31Mette VangsgaardJordbærgårdens Butternut31:19,5410:39,824
32Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Black Oak (Oak)2+12:13,3710:47,474
33Mette DamgaardSnuske21:54,4221:27,164
34Maja Høj HansenNinus61:23,7260:45,3512
35Simone Lykke BirkegaardCharlie (Charlie)3+42:53,4551:52,4112
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Anna Margrethe Jensen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidst tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2019-12-12 17:33

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau00:22,1600:12,46012
2Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Ferrari00:34,0200:17,13011
3Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo00:24,0800:18,12011
4Charlotte EllebyCiro's A Million Dreams00:59,7200:36,16011
5Camilla á ArgjumFurukollens Caramel Twist00:48,4400:36,39011
6Julie Bøje Due JensenSkovvejens Drop the Game (Gabi)10:29,1000:20,3011
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My10:32,0400:22,0111
8Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away...10:24,2800:22,4411
9Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dark Fønix10:26,2600:25,021
10Kirsten BjergSommerly´s Suez00:35,1910:26,931
11Julie Bøje Due JensenBuens Rainbow Fluorit (Rain)10:49,6000:27,491
12Annika NicolaisenJulius (Julle)10:27,2600:33,621
13Bente Bøje JensenBuens Safir10:37,1000:50,311
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar10:27,7410:19,872
15Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Flying Unicorn10:29,6610:22,172
16Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe (Carla)00:30,4721:11,432
17Katrine JørgensenHarry31:04,5900:43,803
18Katrine JørgensenSally41:21,7500:27,234
19Tilde HedegaardSommerly´s Korinth (Teddy)30:32,1910:31,444
20Amalie Cubbin JuhlStampegårdens Real Enough40:34,0010:25,535
21Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede (Pe...31:40,5920:48,455
22Camilla á ArgjumPringlans Solskensfantomen51:50,3300:59,385
23Wiktoria JanikowskaSkovvejens Ironhide (Iron)40:55,7220:56,536
24Tilde HedegaardMoslund's Nalla41:38,2421:03,246
25Amalie Cubbin JuhlHedegaardens Beauty (Beauty)41:59,3231:35,607
26Ida NicolaisenHønsehusets Salsa (Salsa)5+22:27,4130:53,2510
27Torben NielsenMk´s Prins Ozzy60:47,3050:44,1911
28Anne-Mette FoghStampegårdens Forever In (Feli...70:48,4050:39,4512
Uplac.Josefine GammelgaardRådved Nygård's Lady Rainicorn10:38,22Trukket
Uplac.Ida NicolaisenStald Trofasts Harry PotterTrukket
Uplac.Josefine GammelgaardHønsehusets Sailor (Sailor)Trukket
Uplac.Julie HastrupKildevangens StellaTrukket
Uplac.Lisette KongerslevSøgaards CosmopolitanTrukket
Uplac.Louise HansenSkogstorps Rumble (Rumle)Trukket
Uplac.Merete MaahnSkovhøjens Final FrontierTrukket
Uplac.Merete MaahnStald Fuglsangs Sedá NinetalesTrukket
v12Celia EriksenByte af Flora (V)00:28,2710:33,041
u4Josefine GammelgaardRådved Nygård's Mit Hood (U)00:22,8400:34,540
u13Martina Cathrine JensenCrazyjumpers Nati Per Amare (A...10:32,8500:35,691
u16Mette DamgaardVeggerbys Strawberry Cheesecak...10:46,7310:38,512
u26Louise TovgaardTovgaards Masaki (U)41:39,0951:40,859
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 4.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidst tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen