DECEMBERSTÆVNE  I  DRIVHUSET  I  VIRRING  VED  SKANDERBORG  DEN  29.  DECEMBER  2019

Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeSvær lige
Veteran lige



Mini lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisette KongerslevStampegårdens Never Ending Sto...00:39,5400:09,410
2Anika NielsenVanilje Blue von Slik (Vanilje)00:13,0000:12,600
3Astrid S. JensenSommerly´s Talinn00:19,5400:13,100
4Kirsten BjergSommerly´s Riga00:35,8800:13,750
5Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress00:15,7500:15,250
6Josefine GammelgaardSundahls Sølvpil00:19,6000:16,500
7Jaqueline WæhlingMr Bella (Bella)00:14,0900:17,780
8Charlotte EllebySundahls Guldpil (Hans)00:25,5600:26,000
9Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gul...00:26,9000:29,600
10Bente Bøje JensenSommerly´s Helsinki00:41,2500:41,410
11Kirsten BjergBuens Duchess (Duchess)00:54,8700:44,750
12Kathrine PedersenStjerneregns Brave New World (...00:20,8800:47,340
13Martina Cathrine JensenPrima00:44,9400:49,130
14Julie HastrupKildevangens Bounty Baby00:52,1301:14,750
15Natasja Vester NielsenMk´s Prins Ozzy10:15,5600:11,311
16Natasja Vester NielsenTorhøjs Abigail (Grande)10:13,6200:16,961
17Kamilla FrederiksenBrinks Mamba (Mamba)10:27,5000:20,781
18Alison Bøje Due JensenJughead00:13,2210:21,661
19Jaqueline WæhlingSaga Del Rapido (Saga)10:46,4700:23,561
20Louise TovgaardTovgaards Survivor10:18,4100:28,471
21Jasmin JanssonUniKins Control Factor10:21,9100:34,001
22Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Black Oak (Oak)10:53,4000:52,401
23Anja ThillemannKaningaardens Luna-Star11:20,3701:01,121
24Mette NielsenHugos Delight in Happiness Af....11:16,4401:04,751
25Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Katie Bell (Bel...10:28,1610:12,912
26Bente Bøje JensenStald Turbos Snow (Snow)20:37,9400:16,162
27Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Clara Ivanova (...20:39,2900:37,602
28Kirsten BjergBuens Thomas O'Malley (Thomas)00:45,0330:39,403
29Thea Krogh JørgensenBlackberry10:41,6621:05,003
30Martina Cathrine JensenHøjvangs Thank You For The Mus...20:49,4611:12,033
31Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hart Of Willpower...20:43,7220:36,194
32Wiktoria JanikowskaSommerly´s Warszawa21:39,351+12:03,004
Uplac.Katrine JørgensenSommerly´s Nicosia (Nikka)10:46,90Trukket
Uplac.Olivia RahbekGizmo Mogwai Occhi Blu (Gizmo)21:00,09Trukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Mette Vangsgaard + Maria Gadkjær + Josefine Gammelgaard
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Martha Ørnemose KastrupStald Trofasts Bellatrix Lestr...00:12,0000:07,97012
2Mette NielsenTorkild00:13,4600:08,68011
3Amalie Cubbin JuhlStampegårdens Real Enough00:15,2200:09,56011
4Leonora KnakkergaardUniKins Tinkers Hill00:12,1300:10,04011
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Aurora00:35,6900:11,25011
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar00:17,8400:11,97011
7Mette NielsenKandies Apollo (Apollo)00:27,0700:14,35011
8Charlotte EllebyCiro's A Million Dreams (Asger)00:17,2500:14,81011
9Mette DamgaardSommerly´s Panama00:57,6900:16,43011
10Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe (Carla)00:29,5900:18,13011
11Lisette KongerslevHønsehusets Turbo Time00:49,2200:18,50011
12Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My00:21,3400:19,22011
13Anja ThillemannHarleys Born to Be Wild (Wilmo)00:35,1900:21,09011
14Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Bee Hummel00:24,4100:21,62011
15Mette VangsgaardHønsehusets Twilight Triumph (...00:37,4700:25,72011
16Anne-Mette FoghHønsehusets Tuff Towers (Tajso...00:28,1900:26,38011
17Lisette KongerslevHønsehusets Too Tender00:47,5000:28,88011
18Sofia JeppesenViftrups Black Peugeot01:02,8700:42,75011
19Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau10:30,3100:10,471
20Mette BrandbygeGrenens Magne Myrmo10:31,3400:10,691
21Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Flying Unicorn00:11,2810:11,061
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dark Fønix10:30,1200:12,401
23Kirsten BjergSommerly´s Suez00:15,8410:13,751
24Heidi D. AlbrektsenStampegårdens In Real Life00:17,8110:14,031
25Leonora KnakkergaardStald Trofasts Neville Longbot...10:14,6600:15,781
26Natasja Vester NielsenStald Trofasts Fleur Delacour...0+10:52,8400:16,971
27Asta Marie Brødsgaard Jul...Unikins Black Pearl00:12,1310:17,191
28Leonora KnakkergaardSunsets Sweetie Girl (Sweetie)10:25,4000:18,191
29Mette VangsgaardTumles Devil Bear (Bamse)10:30,2800:20,411
30Wiktoria JanikowskaSkovvejens Ironhide (Iron)10:29,3400:20,811
31Kamilla FrederiksenInsert Text Here (Peter)00:24,9610:50,251
32Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landfor...20:46,0700:11,102
33Josefine GammelgaardHønsehusets Sailor (Sailor)20:24,4700:16,532
34Martha Ørnemose KastrupKlundtes The Wolf Sea10:36,7510:18,662
35Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight10:22,5910:22,782
36Kirsten BjergKnudsbøls Arista10:24,5010:38,412
37Katrine JørgensenHarry11:15,7110:39,092
38Julie Bøje Due JensenSkovvejens Drop the Game (Gabi)20:20,3110:13,593
39Mette NielsenTumles Let There Be Love (Dust...20:24,5310:14,123
40Mette NielsenStald Juniors Felix (Felix)20:19,3110:18,443
41Asta Marie Brødsgaard Jul...Carrots Princess Daisy10:37,4620:23,633
42Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Ronaldo20:41,7110:24,533
43Sofia JeppesenUffe31:13,7200:31,943
44Mette NielsenSharki's Lamborghini (Lamborgh...20:24,6610:39,003
45Bente Bøje JensenBuens Safir20:21,6820:53,444
46Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Tornado40:31,4410:13,945
47Julie Bøje Due JensenBuens Rainbow Fluorit (Rain)30:29,4020:17,225
48Astrid S. JensenEsmaralda Silverblue30:20,2820:20,665
49Mette NielsenKandies LeON (LeON)41:08,5910:34,225
50Amalie Cubbin JuhlHedegaardens Beauty (Beauty)21:31,7531:13,605
51Julie HastrupKildevangens Stella50:53,0331:12,668
u10Anja ThillemannStrike a Rose af Hyben (Ròse)...00:16,0000:17,720
u23Anja ThillemannHybens Scorpion King (JJ) (U)10:20,7100:12,461
u33Martina Cathrine JensenTess (U)20:39,9700:15,532
u41Louise TovgaardTovgaards Masaki (U)30:39,5700:22,663
Antal deltagere: 55.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 4.
Dommer: Maria Møller Jansson
Sekretær: Merete Maahn
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløb 1Omløb 2PindPoint
1Mette DamgaardSkovhøjens Willow00:42,4000:10,7800-0:09,340-0:09,1613
2Leonora KnakkergaardSkovvejens El Shètán00:15,1200:11,1200-0:09,570-0:10,3412
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker (L...00:21,6900:11,4400-0:09,380-0:10,5712
4Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon00:29,1900:11,090Trukket12
5Maria JanssonJansson´s Delight Super Flyers...00:52,3700:17,81012
6Sille Bekke MarcussenTumles Stand by Me00:28,6800:23,37012
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...10:12,7200:11,3111
8Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee (Bee)00:24,8910:12,7211
9Maria GadkjærMalegas Any Way You Want It (W...00:18,6210:14,2811
10Merete MaahnSkovhøjens River10:34,0600:16,411
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Renesm...10:49,8700:18,001
12Josefine GammelgaardRådved Nygård's Mit Hood (Hood...00:23,8410:20,681
13Mette BrandbygeMilleniums Palermo00:31,5310:23,471
14Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Har...10:21,1600:33,781
15Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja)01:08,7511:10,911
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy (Losy)10:12,2210:10,532
17Kirsten BjergSommerly´s Snehvide00:34,3720:10,562
18Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean10:16,3110:11,252
19Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away...1+10:43,6600:12,372
20Jasmin JanssonJansson´s Delight Kinder Surpr...21:17,7100:16,342
21Mette VangsgaardMoslunds Liana af Lego-Gården...10:30,8410:17,942
22Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo00:34,4720:24,092
23Maria JanssonDaggry (Mini Muh)10:40,0320:11,753
24Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire...10:42,6620:16,683
25Bente Bøje JensenFunnys Manse (Manse)10:14,7520:16,873
26Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...30:39,2800:19,353
27Amalie Cubbin JuhlStjerneregns Trouble10:20,6920:28,753
28Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love (Fini)21:05,2810:30,943
29Mette VangsgaardHønsehusets Twilight Triumph (...21:01,5610:42,433
30Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne (DeDe)30:25,6610:13,254
31Merete MaahnSkovhøjens Skye20:16,3420:13,724
32Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)30:36,7910:14,224
33Wiktoria JanikowskaStjerneregns Rosalee30:27,0710:20,784
34Martina Cathrine JensenCrazyjumpers Nati Per Amare (A...31:18,6510:32,504
35Alison Bøje Due JensenVB Chico De Belleza (Chico)1+10:50,7820:52,504
36Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Comino2+11:07,6620:28,355
37Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)41:09,7211:35,635
38Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (Yan...40:36,6030:23,977
39Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forg... (...40:47,9130:38,947
40Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Arsenal61:40,3421:05,608
41Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around (A...4+1+12:11,122+12:08,349
Uplac.Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego.....31:37,35Trukket
Uplac.Leonora KnakkergaardSkovvejens Lynx (Lynx)Trukket
u6Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wis..(U)00:38,8400:18,780
u27Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee (U)20:32,7210:27,093
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)00:24,1900:13,87013
2Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)00:36,7500:22,25012
3Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului (Lui)00:50,4600:59,72012
4Lisette KongerslevSolens Shooting Star10:19,2500:14,5911
5Leonora KnakkergaardHarleys Shores of Venice (Vilj...10:21,6000:16,5611
6Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...10:29,3100:21,8711
7Rebecca JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...01:03,5010:24,0611
8Sille Bekke MarcussenHønsehusets Something That I W...00:47,9011:17,4411
9Bente Bøje JensenGalaxy Prada (Prada)10:42,5710:13,032
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella10:44,6210:20,152
11Martha Ørnemose KastrupFunnys Nioryu Nomnesia00:38,2220:34,002
12Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie20:18,7510:15,363
13Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin30:34,9700:24,343
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia00:25,1630:25,793
15Natasja Vester NielsenStampestaldens Donatello (Dona...20:26,7210:31,163
16Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blood01:24,4331:43,883
17Wiktoria JanikowskaFunnys Amnesia (Aisia)10:28,2530:26,564
18Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (...20:46,4420:27,224
19Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)30:45,4110:29,974
20Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse......20:30,0620:30,254
21Josefine GammelgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii30:43,7520:11,165
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins......10:29,5640:16,135
23Heidi D. AlbrektsenSommerly´s Findus30:34,5320:26,755
24Wiktoria JanikowskaKlundtes Simple Ways (Sinea)50:32,0010:13,966
25Aase BjernerBygholms Tabasco Chili20:20,3840:20,316
26Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)30:56,9030:21,096
27Martha Ørnemose KastrupFunnys Air Warrior20:42,9740:21,886
28Aase BjernerBygholms Thor30:16,6930:26,636
29Louise TovgaardTovgaards Mickey40:44,2820:36,286
30Maria JanssonMøllerhusets Hero-Smile Wonder...40:37,7530:35,637
31Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The Do....40:55,2241:07,608
32Maria JanssonJordbærgårdens Survivor Tree (...50:54,2240:59,199
33Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candle...4+12:07,4151:47,2210
Uplac.Maria GadkjærSofiagårdens Catmandoo5+12:00,50Trukket
Uplac.Aase BjernerBygholms Carolina Reaper ChiliTrukket
u10Mette VangsgaardKlundtes Nightmare Moon (Maya)...20:26,1600:19,432
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Veteran lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air (Wil...00:12,3100:09,5703
2Aase BjernerFloras Catalina00:12,8800:09,7202
3Merete MaahnSkovhøjens Freestyle00:19,1500:13,9102
4Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air (Pia)00:14,3200:17,2102
5Anne-Mette FoghEagles Spot of Ice af Lego-Går...00:14,3700:17,2202
6Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:27,4700:22,9402
7Lene GadkjærZentas Parkour (Palle)00:32,2200:28,4702
8Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)10:24,8100:17,161
9Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"10:18,0300:18,691
10Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna10:13,2510:13,972
11Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia (Lolly Pop)10:44,1620:45,973
12Signe DamgaardVeggerbys Strawberry Cheesecake30:43,1310:40,034
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia (...00:42,19Trukket
Antal deltagere: 13.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Maria Jansson
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen