NYTÅRSKUR  PÅ  NATURCENTER  SKOVGAARD  VED  HORSENS  DEN  1.  JANUAR  2020

Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær kroget



Mini kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gul...00:42,0300:29,000
2Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Katie Bell (Bel...01:16,1900:30,350
3Maja SembergMoslunds Mopsy (Mopsy)00:51,3800:33,810
4Maja SembergMoslund's Nelly01:21,9700:56,690
5Anders Kjær PedersenPjuske01:36,3701:10,720
6Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hart Of Willpower...10:58,8100:35,871
7Jaqueline WæhlingMr Bella (Bella)00:42,7810:36,471
8Louise TovgaardTovgaards Survivor0+11:06,8400:38,691
9Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Clara Ivanova (...00:50,9410:39,911
10Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Black Oak (Oak)11:34,2500:48,001
11Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress11:27,1200:59,531
12Jaqueline WæhlingSaga Del Rapido (Saga)21:28,5021:17,254
13Maja Høj HansenNinus5+10:43,6620:33,668
Uplac.Lisa HeinNeottia Nidus-avis (v)Trak sig
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejl00:00FejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe (Carla)00:40,5300:25,8801:06,4112
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon00:34,3700:31,7201:06,0911
3Mette NielsenStald Juniors Felix (Felix)00:49,2800:33,6901:22,9711
4Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean00:36,8100:49,6901:26,5011
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Renesm...01:06,3800:51,6201:58,0011
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau10:42,5900:16,2810:58,871
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My10:34,5600:19,4010:53,961
8Anja SembergMalegas Sweetest Surprice (Cin...00:36,5010:27,5411:04,041
9Maria GadkjærMalegas Any Way You Want It (W...00:37,7210:32,1211:09,84
10Kirsten BjergSommerly´s Riga10:50,4700:35,8111:26,28
11Mette NielsenTumles Let There Be Love (Dust...11:38,9100:37,4112:16,32
12Maja SembergStjerneregns Victoria Miro (Mi...10:52,5600:39,5311:32,09
13Bente Bøje JensenFunnys Manse (Manse)10:59,4400:43,2211:42,66
14Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landfor...11:04,7800:45,5011:50,28
15Mette NielsenKandies Apollo (Apollo)10:58,4700:46,8811:45,35
16Wiktoria JanikowskaSkovvejens Ironhide (Iron)11:31,2501:01,5012:32,75
17Mette VangsgaardTumles Devil Bear11:17,1901:09,7112:26,90
18Anja SembergStjerneregns Sean20:53,5900:20,9421:14,53
19Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar20:41,1800:23,7521:04,93
20Heidi D. AlbrektsenStampegårdens In Real Life20:42,8700:31,2821:14,15
21Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo20:43,0900:36,4421:19,53
22Julie Bøje Due JensenSkovvejens Drop the Game (Gabi)10:44,0110:37,0621:21,07
23Kirsten BjergSommerly´s Suez20:34,3700:37,3521:11,72
24Louise TovgaardTovgaards Mini (Langøre)01:06,5420:47,5021:54,04
25Kirsten BjergKnudsbøls Arista11:21,1510:55,4422:16,59
26Bente Bøje JensenBuens Safir10:35,5311:00,9021:36,43
27Mette VangsgaardHønsehusets Twilight Triumph (...20:56,2810:35,0731:31,35
28Mette NielsenTorkild2+11:51,5300:36,2532:27,78
29Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Aurora21:04,6210:38,4131:43,03
30Anja SembergSolens Waterloo (Wally)10:51,0320:42,1931:33,22
31Anne-Mette FoghHønsehusets Tuff Towers (Tajso...31:35,5301:22,7532:58,28
32Maja SembergStjerneregns Yellow Submarine...40:49,4700:54,2841:43,75
33Mette VangsgaardStampegårdens Forever In41:04,6610:26,2851:30,94
34Julie Bøje Due JensenBuens Rainbow Fluorit (Rain)41:01,3710:33,5651:34,93
35Sofie Loose PedersenSnebold40:32,5010:38,8151:11,31
36Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Tornado51:26,6611:05,2562:31,91
37Louise TovgaardTovgaards Masaki41:52,53301:12,073:04,53
Uplac.Mette BrandbygeGrenens Magne Myrmo41:48,90Trukket
Uplac.Mette NielsenKandies LeON (LeON)Trukket
v4Rasmus BjernerByte af Flora (V)00:49,1900:38,0301:27,22
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Rasmus Bjerner + Lisa Hein + Lene Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerBygholms Thor00:39,0300:24,08013
2Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)00:37,0100:27,07012
3Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away...00:42,0100:32,04012
4Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)01:15,0700:52,02012
5Wiktoria JanikowskaFunnys Amnesia (Aisia)01:17,0101:26,06012
6Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...00:39,0710:24,0911
7Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)01:01,0110:27,081
8Anja SembergStjerneregns Across The Univer...00:48,0810:33,041
9Sille Bekke MarcussenTumles Stand by Me10:34,0500:35,041
10Mette VangsgaardMoslunds Liana af Lego-Gården...00:45,0510:48,041
11Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins......11:21,0000:48,081
12Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Har...01:24,0711:04,061
13Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly10:56,0301:29,071
14Maja SembergStjerneregns All You Need Is L...20:49,0200:31,002
15Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee (Bee)01:20,0520:53,032
16Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili11:38,0311:11,102
17Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker (L...11:11,0620:39,003
18Heidi D. AlbrektsenSommerly´s Findus20:41,0410:40,073
19Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy (Losy)20:50,0610:40,093
20Anja SembergHønsehusets Between Two Worlds21:09,0210:46,013
21Wiktoria JanikowskaKlundtes Simple Ways (Sinea)20:55,0420:28,054
22Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Comino40:48,0700:41,044
23Louise TovgaardTovgaards Mickey41:09,0101:11,034
24Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)41:36,0010:56,055
25Maria GadkjærSofiagårdens Catmandoo3+12:07,0011:12,055
26Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...40:51,0320:36,046
27Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)51:04,1020:51,067
28Wiktoria JanikowskaStjerneregns Rosalee81:07,0900:40,018
Uplac.Lisa HeinDagmar af PecasusTrukket
u4Sille Bekke MarcussenHønsehusets Something That I W...01:21,0300:48,010
u16Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie...11:09,0411:01,012
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Mette Brandbyge/Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2. Min.
Til toppen