AFTENSTÆVNE  PÅ  NATURCENTER  SKOVGAARD  VED  HORSENS  DEN  2.  JULI  2020

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige åben



Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Kirsten BjergSommerly's Riga00:14,5300:08,0900:22,6212
2Karin MoslundMoslunds Sunshine (Selma)00:28,2500:10,2800:38,5311
3Karin MoslundStampegårdens Tea Time (Eja)00:25,6200:14,7700:40,3911
4Pernille FrederiksenKnudsbøls Karamel00:36,5000:23,3800:59,8811
5Rebecca JensenJughead00:23,9700:38,1201:02,0911
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke00:16,0010:12,1210:28,12
7Mette VangsgaardHønsehusets Ocean Victory10:43,2500:18,9111:02,16
8Julie Bøje Due JensenStampestaldens Casavio (Sami)10:27,7500:23,7810:51,53
9Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado00:12,6110:29,2810:41,89
10Jaqueline WæhlingSaga Del Rapido (Saga)10:52,5400:41,4711:34,01
11Kirsten BjergSommerly´s Suez10:24,7110:11,6220:36,33
12Jaqueline WæhlingMr Bella (Bella)20:37,9120:22,6241:00,53
13Louise TovgaardTovgaards Survivor3+11:09,9100:23,9741:33,88
14Josefine GammelgaardHønsehusets Lady Lara30:31,4410:35,6841:07,12
15Kathrine PedersenVilsmøllegårdens The White Kn....31:13,9010:36,9441:50,84
16Kirsten BjergSommerly's Nicosia (Nikka)10:50,3730:38,0941:28,46
17Asta Marie Brødsgaard Jul...Carrots Princess Daisy (Daisy)20:28,311+11:13,9741:42,28
Uplac.Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With Me00:12,61Trukket
Uplac.Martine KyndeStald Trofast's Gizmo (Gizmo)61:46,63Trukket
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige åben

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Josefine GammelgaardSundahls Sølvpil (M)00:55,6010:25,3811:20,9813
2Asta Marie Brødsgaard Jul...UniKins Black Pearl (Saga) (M)10:20,6900:35,9310:56,621
3Karin MoslundStampegårdens Tea Time (Eja)...(M)10:57,4700:36,7811:34,251
4Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around...(M)10:44,8400:44,4411:29,281
5Karin MoslundStampegårdens Tropic Moon (T...(M)00:13,8110:44,9710:58,781
6Mette VangsgaardHønsehusets Twilight Triumph...(M)10:54,2501:03,9711:58,221
7Katrine JørgensenStald Twisters Poppy Pomfrey...(L)00:20,5720:12,0020:32,57
8Asta Marie Brødsgaard Jul...Winds Ilario (Leo) (M)11:20,1010:13,1621:33,26
9Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landf...(M)20:30,9100:18,0620:48,97
10Pernille FrederiksenKnudsbøls Karamel (M)20:37,7200:33,6621:11,38
11Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne (DeD...(M)11:22,4010:33,9721:56,37
12Sandra FrederiksenKnudsbøls Nuller (M)10:30,7210:34,2221:04,94
13Katrine JørgensenHarry (M)20:32,9000:34,6221:07,52
14Josefine MoslundMoslunds Pikachu (M)20:38,8700:35,6221:14,49
15Mie ToftVilsmøllegårdens Leonard Hof...(M)0+10:39,1610:48,0621:27,22
16Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre) (M)30:18,3100:12,4430:30,75
17Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (G...(M)00:40,3130:15,0330:55,34
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Clair...(M)30:33,8400:28,2231:02,06
19Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado (L)20:25,7210:35,9131:01,63
20Rebecca JensenSommerly's Helsinki (M)20:32,5610:36,2131:08,77
21Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja) (M)30:57,0300:54,1231:51,15
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Umbreon (Omi...(L)30:33,4000:55,8431:29,24
23Josefine GammelgaardHønsehusets Sailor (M)30:30,7510:16,9440:47,69
24Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar (M)30:36,0010:56,1241:32,12
25Rebecca JensenVB Chico De Belleza (Chico) (M)4+11:10,5400:12,9151:23,45
26Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Aurora (M)40:29,1610:17,7850:46,94
27Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon (M)30:33,3820:19,0650:52,44
28Mie ToftApples Nonno (Nonno) (L)30:28,5020:29,5050:58,00
29Mette BrandbygeGrenens Magne Myrmo (M)51:29,6000:32,0652:01,66
30Elisabeth FrederiksenLego-Gårdens Maui (M)21:04,7530:44,0951:48,84
31Bente Bøje JensenBuens Safir (M)51:16,9310:37,1661:54,09
32Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress (M)40:45,1830:22,1071:07,28
33Mie ToftBlomstervejens Brown Cream (...(L)50:44,7830:31,6081:16,38
34Rebecca JensenStald Fuglsangs Arrosas Rene...(M)4+11:21,7840:57,7892:19,56
35Rebecca JensenStald Fuglsangs Silver Neon...(M)6+2+12:14,152+10:59,63123:13,78
Uplac.Louise TovgaardTovgaards Masaki (M)61:26,87Trukket
Uplac.Karin MoslundMoslunds Sunshine (Selma) (L)Trukket
u2Mette VangsgaardJordbærgårdens Too-Ticki (Te...(M)10:43,2200:34,7811:18,00
u11Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee (u) (M)20:36,0300:33,7521:09,78
u16Sille Bekke MarcussenTumles Stand by Me (Stanley) (...10:48,5010:52,5921:41,09
u21Mette VangsgaardKlundtes Nightmare Moon (May...(M)20:28,3110:40,5731:08,88
u28Josefine MoslundKlundtes Dragonshy (Draco) (U)20:33,4730:26,6951:00,16
u34Sille Bekke MarcussenHønsehusets Something That I ....51:44,9731:28,1583:13,12
Uplac.Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blood...Trukket
Antal deltagere: 44.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 7.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Aase Bjerner og Kathrine Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen