EFTERMIDDAGSSTÆVNE  PÅ  NATURCENTER  SKOVGAARD  VED  HORSENS  DEN  30.  JULI  2020

Tryk for at komme til:
Mini ligeLet kroget
Middelsvær kroget åben



Mini lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Emma KampStald Lunds Blueberry Flower00:23,8500:16,160
2Bente Bøje JensenSkovvejens Dream of the Future...00:10,4000:18,100
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Golden Heart00:12,9300:18,250
4Louise TovgaardTovgaards Survivor00:27,0700:31,000
5Kirsten BjergSommerly´s Laakki00:16,1300:32,590
6Kirsten BjergBuens Thomas O'Malley (Thomas)10:23,2200:15,411
7Jaqueline WæhlingMr Bella (Bella)10:34,0600:20,091
8Laura LundHimmelgaardens Conversations i...11:36,1600:37,161
9Emma KampStald Ninnas Lilly (Lilly)10:19,6910:17,502
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Winther Heart10:29,5010:22,682
11Maria GadkjærMalegas You Give Faith (Felina)20:31,5300:31,132
12Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Green Arrow10:34,8410:32,222
13Wiktoria JanikowskaMks Queen of Life21:59,6900:40,002
14Emma KampStald Lunds Bertram (Bertram)11:36,1911:21,252
15Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Wild Dragon He...2+10:14,5000:19,223
16Emma LundStald Fonzis Nala (Nala)30:33,0000:32,413
17Maria GadkjærMalegas You Got Faith (Gaby)20:38,5610:39,533
18Martina Cathrine JensenMk´s Miss Dream (Aiah)10:52,6920:41,473
19Caroline Thastrup KampThastrups Nuller (Nuller)2+11:11,1310:21,914
20Kathrine PedersenStald Fuglsangs Code of Silen....30:53,1910:47,944
21Cecilie SchiebelSchiebels Nuser (Nuser)30:28,4410:55,874
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Possibility30:44,6620:28,035
23Laura LundStald Lunds Eleonora (Elle)50:59,8521:22,287
24Anders Kjær PedersenBlackie40:52,4631:51,757
25Torben NielsenMk´s Sweet Hope (Zafiyah)71:35,9721:06,259
Uplac.Anders Kjær PedersenMaxiDisk på tid.
Uplac.Caroline Thastrup KampApples Fila (Coda)Trukket
Uplac.Wiktoria JanikowskaBoltens A Diamond Is Forever (...Trukket
Uplac.Wiktoria JanikowskaMk´s River Of Love (Rayan)Trukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Kathrine Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Bente Bøje JensenSommerly's Helsinki00:33,1900:18,50012
2Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landfor...00:28,3000:21,1501 - 28,6411
3Bente Bøje JensenJelen Golden Kids (Jelen)00:34,3100:20,4102 - 26,2211
4Kathrine PedersenMalegas Any Way You Want It (W...00:27,1600:27,35011
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar00:33,8800:27,78011
6Cecilie KnudsenStampestaldens Valde00:25,5900:29,60011
7Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around (A...00:36,3200:31,03011
8Cecilie KnudsenCrazyjumpers Bellamy Blake00:34,1000:31,94011
9Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)01:02,4100:34,60011
10Bente Bøje JensenBuens Safir01:03,5000:35,15011
11Bente Bøje JensenStampestaldens Ca´savio (Sami)00:45,3100:42,31011
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke00:49,7800:49,03011
13Laura ClausenWinds Kwami (Meeko)01:12,3201:12,56011
14Cathrine Lind JakobsenHøyer’:s Amazing Paricutin...01:21,1601:12,94011
15Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress10:40,3100:18,881
16Cecilie KnudsenUniKins Freeze Blade (Benji)10:25,1800:20,851
17Laura LundCrazyjumpers Jasper Jordan (Ju...10:45,7200:23,221
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Umbreon (Omi)00:37,6710:26,871
19Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gul...10:51,9300:29,901
20Wiktoria JanikowskaMk's Zummi Gummi (Dino)00:52,3110:37,001
21Torben NielsenSommerly's Warszawa10:34,2800:41,341
22Pernille FrederiksenKnudsbøls Karamel00:54,6410:45,001
23Mette DamgaardSkovhøjens Willow10:52,5900:46,651
24Mette DamgaardSommerly´s Panama01:16,6610:47,001
25Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With Me11:15,4500:54,281
26Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Khaleesi T......20:45,6900:15,692
27Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My10:30,4710:30,032
28Sofia JeppesenMk's Tummi Gummi (Junior)10:45,2210:32,282
29Martina Cathrine JensenCrazyjumpers Nati Per Amare (A...10:37,6910:38,502
30Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Aurora20:52,1200:43,312
31Cathrine Lind JakobsenBoltens All Star Very Berry (P...11:00,4110:58,352
32Jaqueline WæhlingSaga Del Rapido (Saga)21:07,1501:10,972
33Louise TovgaardTovgaards Masaki1+11:45,6210:31,373
34Cathrine Lind JakobsenCrazyjumpers Silver Fang Riki...20:46,6010:38,973
35Emma LundStjerneregns Nick (Nick)21:00,6310:46,253
36Cecilie SchiebelSommerly's Nicosia (Nikka)21:04,2211:01,693
37Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Arrosas Renesm...11:11,0021:08,123
38Wiktoria JanikowskaSkovvejens Ironhide (Iron)41:08,4400:26,884
39Cecilie SchiebelJughead41:35,5000:36,814
Uplac.Emma LundStald Nielsens Gucci Gang (Guc...Trukket
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Maria Gadkjær og Kathrine Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbKl.pr.PindPoint
1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Tic...(M)01:02,9100:38,0001 - 0:37,8713
2Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (H...(M)00:42,2100:38,0002 - 0:33,2512
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landf...(M)01:01,0300:42,50012
4Kirsten BjergSommerly´s Snehvide (M)01:02,1600:47,50012
5Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around...(L)01:04,7201:37,910Bestået22
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon (M)10:49,0300:31,3511
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dedenne (DeD...(M)11:06,4700:42,9611
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins....(M)10:50,9100:45,6511
9Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)...(M)01:05,2510:59,5911
10Martina Cathrine JensenFurukollens Strawberry Swing...(M)00:57,9011:30,0011
11Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress (L)20:43,8200:29,312Bestået
12Aase BjernerBygholms Carolina Reaper C.....(M)21:06,3500:38,442
13Cecilie KnudsenUnikins Freeze Blade10:53,4710:42,102
14Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean...(M)10:55,5610:45,032
15Martina Cathrine JensenCrazyjumpers Nati Per Amare...(L)20:54,5700:45,752Bestået
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Aurora (L)11:25,3710:45,912
17Kathrine PedersenMalegas Any Way You Want It...(M)10:49,0010:48,752
18Torben NielsenSommerly's Warszawa (L)10:49,0310:58,632
19Wiktoria JanikowskaMk's Zummi Gummi (Dino) (L)11:06,5010:59,312
20Sofia JeppesenMk's Tummi Gummi (Junior) (L)11:14,9011:03,722
21Sandra FrederiksenKnudsbøls Nuller (M)11:32,4011:30,412
22Kirsten BjergSommerly´s Graffiti (M)11:10,6520:37,003
23Cecilie KnudsenStampestaldens Valde201:31,610:55,783
24Sofia JeppesenKandies Králik (M)21:05,7510:59,593
25Laura LundCrazyjumpers Jasper Jordan (...(L)21:30,4511:37,593
26Kirsten BjergSommerly´s Suez (L)20:58,9120:34,694
27Wiktoria JanikowskaKlundtes Simple Ways (Sinea)...(M)20:58,6220:49,324
28Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Davina Clair...(M)2+11:52,4110:50,004
29Laura LundCrazyjumpers Bellamy Blake (...(L)40:46,0000:55,694Bestået
30Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie (M)20:42,5920:57,754
31Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar (L)31:13,8111:09,254
32Julie Bøje Due JensenFunnys Manse (Manse) (M)21:18,4421:11,314
33Wiktoria JanikowskaSkovvejens Born to Do It (It...(M)31:28,3711:11,444
34Kirsten BjergSommerly's Riga (L)20:42,2121:13,134
35Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Silver Neon Li...30:55,8820:44,225
36Elisabeth FrederiksenLego-Gårdens Maui (M)30:53,9621:01,415
37Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Umbreon (Omi...(L)31:18,1921:08,635
38Pernille FrederiksenKnudsbøls Karamel (L)3+22:20,4711:39,756
39Alison Bøje Due JensenJelen Golden Kids41:21,0631:01,567
40Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke (L)31:54,2241:34,507
41Cecilie SchiebelVB Chico De Belleza4+2+22:25,313+21:32,7213
42Emma LundStald Lunds Diego (Diego) (L)7+1+22:15,577+1+22:22,3520
Uplac.Laura LundFønix (M)3+12:03,78Trukket
Uplac.Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With...(L)7+1+12:14,06Trukket
Uplac.Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja) (M)Trukket
Uplac.Wiktoria JanikowskaSkovvejens Ironhide (Iron) (L)Trukket
Antal deltagere: 46.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Torben Nielsen + Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen