BEGYNDERSTÆVNE  I  DRIVHUSET  I  VIRRING  VED  SKANDERBORG  DEN  9.  AUGUST  2020

Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Let krogetMiddelsvær lige åben



Mini lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Always Dreaming (Do...00:18,0700:07,470
2Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Winther Hea......00:10,9700:08,690
3Maja Vester NielsenTorhøjs Abigail (Grande)00:13,8800:09,040
4Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Golden Heart00:18,2200:09,220
5Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Dream of Mine (Matt)00:18,8800:09,690
6Mette NielsenCrazyjumpers Monty Green (Mari...00:21,0700:10,960
7Maja Vester NielsenKnudsbøls Maali (Maali)00:15,1500:10,970
8Kirsten BjergSommerly´s Laakki00:16,4700:11,810
9Rikke ThremsSkovvejens Dream of Tomorrow (...00:20,7800:12,400
10Cecilie SchiebelSchiebels Nuser (Nuser)00:24,5000:15,350
11Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Real Quiet (Qui)00:18,0400:15,940
12Anja ThillemannHugos Delight in Happiness Af....00:15,1300:20,810
13Anja ThillemannSommerlys Saamik00:19,5400:23,380
14Astrid S. JensenSommerly´s Amaalia00:17,9100:24,630
15Rikke ThremsStald Fuglsangs Amber Heart (A...00:19,4100:35,660
16Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Green Arrow00:24,9400:38,190
17Bente Bøje JensenSkovvejens Dream of the Future...00:10,1310:07,191
18Anja ThillemannKaningaardens Luna-Star00:18,2510:24,531
19Astrid S. JensenKlaubogaards Dagmar00:13,3820:07,502
20Rikke ThremsSkovvejens Fast and Furious (F...20:28,9000:10,632
21Simone Elkjær AndreassenLulu (LU)00:18,6620:11,122
22Jaqueline WæhlingMr Bella (Bella)00:17,7220:22,472
23Louise TovgaardTovgaards Survivor00:25,5020:33,092
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Wild Dragon .....30:30,7800:15,983
25Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Possibility20:37,4610:20,193
26Mette NielsenStald Fuglsangs Midnight City00:34,5740:34,944
27Simone Elkjær AndreassenBella (Bebs)40:22,5010:11,965
Uplac.Astrid S. JensenKlaubogaards Thyra20:43,50Trukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Anne Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Astrid S. JensenSommerly´s Talinn00:12,1000:11,00012
2Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With Me00:17,9100:14,88011
3Maja SembergStjerneregns A Night to Rememb...00:40,6900:17,85011
4Cecilie KnudsenStampestaldens Valde00:31,9000:19,22011
5Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hart Of Willpower...00:22,7500:19,56011
6Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight00:15,0000:21,62011
7Anja ThillemannKandies Lover Boy00:29,7500:24,18011
8Josefia Kalstrup SandHarleys Morning Mist (Mistie)00:35,7501:12,19011
9Cecilie KnudsenUniKins Freeze Blade (Benjii)10:28,6900:09,781
10Maja SembergAries Midnight Madness (Mads)10:47,8100:13,471
11Mette DamgaardSommerly´s Panama00:22,1010:15,901
12Mette NielsenHarleys Born to Be Wild (Wilmo)10:19,8100:18,571
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke10:17,1600:24,631
14Alison Bøje Due JensenJughead10:55,8100:27,031
15Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)20:23,3500:08,252
16Bente Bøje JensenJelen Golden Kids (Jelen)10:24,2510:09,872
17Katrine JørgensenStald Twisters Poppy Pomfrey (...20:49,5300:10,722
18Mette NielsenCrazyjumpers Clarke Griffen (G...1+10:54,5300:12,122
19Mette NielsenKlundtes The Valiant Viking (V...10:18,5010:18,872
20Jaqueline WæhlingSaga Del Rapido (Saga)10:33,4710:45,162
21Mette NielsenMoslunds Flopsy (Flopsy)20:27,1910:13,123
22Anja SembergStjerneregns Touch of Evil (Ed...20:19,7810:15,633
23Josefia Kalstrup SandKastrups Pro Dev1ce21:11,5610:51,503
24Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Khaleesi T......30:23,5020:14,005
25Bente Bøje JensenBrookside Bellafina (Fina)31:03,2520:18,655
26Astrid S. JensenKlaubogaards Medusa7+10:52,4140:43,7512
Uplac.Maja Vester NielsenTorhøjs Dala (Dala)Trak sig
Uplac.Viktoria ThremsCassa-strudahls Wilma (Wilma)Trak sig
u10Karen Emilie BlaabjergTop Star Mix af Gress (Tippie)...10:12,1300:12,031
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenSommerly's Helsinki00:19,0000:13,97012
2Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Umbreon (Omi)00:21,5900:14,91011
3Cecilie KnudsenUniKins Freeze Blade (Benjii)00:18,3100:15,47011
4Viktoria Behrendt ThremsSolens Blue Winter Sky (Silas)00:22,6600:16,50011
5Bente Bøje JensenBuens Safir00:38,6200:16,75011
6Bente Bøje JensenStampestaldens Ca´savio (Sami)00:24,2500:17,43011
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My00:33,5600:18,19011
8Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight00:26,5600:22,12011
9Cecilie SchiebelStjerneregns Fire Walk With Me00:32,5300:24,00011
10Maja SembergAries Midnight Madness (Mads)00:39,9000:24,78011
11Mette NielsenCrazyjumpers Clarke Griffen (G...00:39,4700:29,46011
12Anja ThillemannKandies Lover Boy00:53,7200:31,94011
13Mette DamgaardSkovhøjens Willow00:47,7800:35,06011
14Maja SembergStjerneregns A Night to Rememb...00:45,7200:38,69011
15Mette DamgaardSommerly´s Panama00:37,7800:53,00011
16Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gul...00:50,5300:53,28011
17Anne-Mette FoghHønsehusets Tuff Towers (Tajso...00:44,2500:53,85011
18Katrine JørgensenStald Twisters Poppy Pomfrey (...00:19,6610:13,371
19Anja ThillemannMoslunds Baleno af Lego-Gården00:20,5310:14,251
20Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Night Before Chr......10:23,5600:15,311
21Cecilie KnudsenStampestaldens Valde10:25,9700:21,151
22Viktoria Behrendt ThremsJansson´s Delight Toffifee (Fi...10:35,7200:21,161
23Maja Vester NielsenStald Trofasts Black Fifi Joe...00:32,5310:21,541
24Astrid S. JensenSommerly´s Talinn10:20,2200:23,001
25Anja SembergSolens Waterloo (Wally)00:26,8110:23,001
26Maja SembergStjerneregns Brave New World (...00:30,1510:23,971
27Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens On My Way (Winston)00:33,1210:24,631
28Astrid S. JensenSommerly's Riga10:21,0400:25,121
29Anja SembergStjerneregns Touch of Evil (Ed...0+11:09,9100:26,281
30Alison Bøje Due JensenJughead00:36,8410:26,931
31Mette NielsenHarleys Born to Be Wild (Wilmo)00:34,5610:27,251
32Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel00:34,5910:29,781
33Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Falke10:51,9700:32,321
34Mette NielsenKlundtes The Valiant Viking (V...00:29,2210:37,351
35Mette NielsenMoslunds Flopsy (Flopsy)10:31,1500:37,781
36Julie Bøje Due JensenSolens Take A Chance On Me11:11,7800:41,251
37Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)10:43,2110:15,942
38Katrine JørgensenHarry20:49,7500:26,192
39Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hart Of Willpower...10:38,0710:33,722
40Louise TovgaardTovgaards Masaki11:09,9310:51,092
41Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Khaleesi T......30:32,1300:31,723
42Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Arrosas Renesm...30:33,2800:39,033
43Josefia Kalstrup SandKastrups Pro Dev1ce30:52,3700:41,223
44Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Aurora10:27,2520:42,093
45Josefia Kalstrup SandHarleys Morning Mist (Mistie)10:42,6321:13,873
46Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)30:54,4710:28,154
47Bente Bøje JensenBrookside Bellafina (Fina)40:53,7100:36,854
Uplac.Astrid S. JensenKlaubogaards Medusatrak sig
v37Anne-Mette FoghEagles Spot of Ice af Lego-G...(V)00:43,4110:45,721
Antal deltagere: 49.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige åben

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbKl.pr.PindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsJansson´s Delight Toffifee (...(M)00:33,3400:12,0000 - 0:09,8413
2Anja SembergMalegas Sweetest Surprice (C...(M)00:30,5000:11,7200 - 0:10,8512
3Cecilie KnudsenSkovvejens Ready or Not (Rej...(M)00:31,4700:13,40012
4Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean...(M)00:30,8400:15,10012
5Anja SembergStjerneregns Victoria Tower...(M)00:26,0500:15,47012
6Cecilie KnudsenUniKins Freeze Blade (Benjii...(L)00:30,7900:19,37022
7Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob) (L)00:36,7800:27,75022
8Anja ThillemannStjerneregns Sean (M)00:57,0600:33,94012
9Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Night Before Chr....(M)10:45,2800:13,3111
10Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens On My Way (Winsto...(M)10:26,6000:13,7811
11Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress (M)00:16,3110:15,041
12Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landf...(M)10:27,0300:17,841
13Julie Bøje Due JensenStampestaldens Ca´savio (Sam...(M)10:36,7500:19,251
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Umbreon (Omi...(M)00:25,7510:22,131
15Maja Vester NielsenFunnys Infinite Love (Fini) (M)10:27,8100:22,181
16Astrid S. JensenSommerly´s Talinn (L)10:16,6300:22,821Bestået
17Anne-Mette FoghHønsehusets Tuff Towers (Taj...(M)10:39,4400:23,911
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon (M)10:19,6000:24,661
19Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With...(L)10:34,0400:25,401
20Maja SembergStjerneregns Victoria Miro (...(M)10:24,5600:28,221
21Viktoria Behrendt ThremsSolens Blue Winter Sky (Sila...(M)00:45,4110:28,541
22Mette DamgaardSkovhøjens Willow (M)10:28,5000:32,251
23Cecilie KnudsenStampestaldens Valde (L)10:52,6600:44,601Bestået
24Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (G...(M)10:32,7510:11,682
25Julie Bøje Due JensenSommerly's Helsinki (M)20:29,6300:11,752
26Anja SembergSolens Waterloo (Wally) (M)20:24,7200:12,902
27Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Tic...(M)20:44,1300:16,222
28Kirsten BjergSommerly´s Snehvide (M)00:16,8420:16,342
29Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight (L)20:42,2200:21,562Bestået
30Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel (M)10:47,1910:38,282
31Kirsten BjergSommerly's Riga (M)20:38,7210:12,473
32Maja Vester NielsenStald Trofasts Black Fifi Jo...(M)20:41,3410:14,473
33Anja ThillemannMoslunds Baleno af Lego-Gård...(M)20:38,0010:19,753
34Alison Bøje Due JensenJelen Golden Kids (Jelen) (L)10:15,4720:22,903
35Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Rene...(M)20:35,1010:28,373
36Kirsten BjergSommerly´s Suez (M)20:33,6910:36,033
37Julie Bøje Due JensenHybens Tess (Tess) (M)20:57,8410:41,633
38Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Aurora (M)1+11:01,340+11:05,843
39Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre) (M)30:38,6610:14,944
40Julie Bøje Due JensenSolens Take A Chance On Me (M)0+21:07,911+10:46,004
41Maja SembergStjerneregns Brave New World...(M)2+11:09,1310:49,094
42Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Mini My (M)41:04,2520:51,606
43Alison Bøje Due JensenBuens Safir (M)61:10,0310:31,257
44Josefia Kalstrup SandHarleys Morning Mist (Mistie...(L)4+11:42,5620:37,917
Uplac.Katrine JørgensenHarry (M)20:35,06Trukket#VALUE!
Uplac.Alison Bøje Due JensenVB Chico De Belleza (Chico) (M)3+21:55,78Trukket#VALUE!
Uplac.Josefia Kalstrup SandKastrups Pro Dev1ce (L)Trukket
Uplac.Maja Vester NielsenTorhøjs Dala (Dala) (L)Trukket
Uplac.Anne-Mette FoghEagles Spot of Ice af Lego-G...(V)0+11:29,66Trukket#VALUE!
u6Karen Emilie BlaabjergTop Star Mix af Gress (Tippie)...00:13,6300:18,180
u11Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie...00:21,4710:14,471
u12Astrid S. JensenMelton (u) (M)10:15,0000:15,311
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 3.
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Bente Bøje
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen