AUGUSTSTÆVNE  I  DRIVHUSET  I  VIRRING  VED  SKANDERBORG  DEN  16.  AUGUST  2020

Tryk for at komme til:
Svær ligeElite lige
Veteran lige



Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia00:40,0300:16,84013
2Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cr... (Gu...00:44,7810:18,5311
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins......00:27,0010:31,2811
4Anita FrederiksenSommerly´s Shadow01:47,7211:13,5311
5Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani1+11:27,0600:14,342
6Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean10:21,8410:17,532
7Kirsten BjergZentas SW Boz Pity10:21,9410:21,002
8Alison Bøje Due JensenFunnys Manse (Manse)00:33,9120:25,162
9Anita FrederiksenVilsmøllegårdens Expedia20:50,9300:47,532
10Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Castiel30:26,3700:24,033
11Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy (Comet)10:31,8120:26,193
12Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker (L...40:31,2800:16,074
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Red Eclipse......20:38,6220:19,464
14Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean20:53,4420:31,034
15Julie Bøje Due JensenKrása Golden Kids (Lille My)21:16,4120:34,664
16Aase BjernerBygholms Thor50:46,4700:19,755
17Aase BjernerBygholms Carolina Reaper C......30:23,5320:27,945
18Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Silver Neon Li...81:38,6920:43,5310
Uplac.Aase BjernerBygholms Tabasco Chili (Tabasc...00:42,53Disk.
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Davina Claire...Trukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Bente Bøje Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2.00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbCert.Point
1Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo11:00,6900:29,8210 - 26,3414
2Betina MillerOceans GCh. Playa Blanca af So...10:48,3400:29,1011 - 20,62
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (Ee...10:53,3100:34,931
4Aase BjernerNødkærlunds Mandel00:53,6320:16,532
5Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic...21:07,2821:11,344
6Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...51:10,9420:38,007
7Rasmus BjernerBygholms Navigator of the Ocean4+11:26,1321:20,187
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl. (Mo...61:33,2821:03,158
9Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)51:26,5341:19,759
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin4+11:24,063+11:26,729
11Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (Balou)4+1+12:38,3552:20,6211
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...6+11:41,66Trukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver BellaTrak sig
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Veteran lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerFloras Catalina00:29,2200:11,4703
2Betina MillerPlayers Pikeur af Flora00:31,0600:25,8802
3Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...00:48,6600:30,2202
4Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:20,5710:24,061
5Betina MillerFionas Jazz Jack20:22,0310:21,973
6Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)20:46,6320:29,224
7Rasmus BjernerByte af Flora21:38,9722:08,534
8Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (Leikur)30:48,6320:14,315
9Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)20:51,8740:58,916
10Betina MillerRozettas Plectrum40:52,6840:57,728
Antal deltagere: 10.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen