ÅBENT  HUS  HOS  BETINA  VED  HOLTUM  VED  VEJLE  DEN  12.  SEPTEMBER  2020

Tryk for at komme til:
Mini ligeMiddelsvær lige
Veteran ligeLængdehop



Mini lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerStald Bygholms Athiná (Athiná)00:22,3400:18,630
2Maria GadkjærMalegas You Give Faith (Felina)00:17,6600:18,780
3Betina MillerBygholms Ira00:21,0300:19,350
4Maria GadkjærMalegas You Got Faith (Gaby)00:22,2200:21,280
5Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Need For Spe....00:40,2500:23,150
6Lisa SørensenStjerneregns Heaven Falls (Hol...01:07,1800:26,180
7Maria GadkjærStjerneregns Another One Bit....00:40,5300:30,190
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Golden Heart00:31,9000:31,470
9Bente Bøje JensenStald Fuglsang Desert She Wolf...00:30,4700:35,710
10Anja ThillemannHarleys Waterlily (Lily)01:22,0900:39,940
11Cecilie SchiebelSchiebels Nuser (Nuser)00:40,9800:45,720
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Possibility00:39,1200:53,840
13Bente Bøje JensenStald Fuglsangs In Time10:34,8100:11,721
14Rasmus BjernerBygholms Clio10:32,1600:13,821
15Rebecca JensenStald Fuglsangs Descendants (C...10:27,0300:26,691
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Frozen00:25,6210:27,091
17Betina MillerSommerly´s Inuk00:32,0010:29,031
18Mette NielsenThe Royal Queen af RabbitWorld...00:33,1810:37,971
19Julie Bøje Due JensenStampegårdens Tale of Echo10:53,7200:39,431
20Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Alec Baldwin00:46,940+10:55,871
21Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs African Daisy20:35,7200:21,162
22Jaqueline WæhlingStjerneregns I Want It All (Od...20:29,0600:22,412
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Antonio Ban. (...10:32,1910:26,622
24Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Green Arrow20:42,0000:44,942
25Lisa SørensenHavens Magda2+11:14,5900:15,943
26Line Hald AndersenRobin (Robin)31:02,5000:30,033
27Jaqueline WæhlingMr Bella (Bella)10:37,5020:52,693
28Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Elijah31:26,2510:54,784
29Anja ThillemannStald Fuglsangs Singin' In The...21:19,5330:54,195
30Mette NielsenStald Fuglsangs Midnight City41:09,8420:23,566
31Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Anemone50:45,3110:33,566
Uplac.Anja ThillemannSommerlys Saamik (Sammi)00:20,31Disk.
Uplac.Anja ThillemannMoslund´s Wish I Could Fly (Sk...Trukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Betina Miller, Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress00:25,7500:22,28013
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon00:25,5900:23,25012
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau00:57,0300:30,00012
4Charlotte EllebySundahls Guldpil (Hans)00:35,6000:31,82012
5Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gul...10:49,3700:27,9411
6Bente Bøje JensenSommerly's Helsinki00:28,7910:30,211
7Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With Me11:25,7500:34,461
8Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landfor...10:27,6910:23,252
9Anja ThillemannStjerneregns Sean20:35,6200:27,472
10Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Umbreon (Omi)10:41,5610:31,522
11Julie Bøje Due JensenStampestaldens Ca´savio (Sami)10:26,9310:36,192
12Alison Bøje Due JensenJughead11:23,5910:51,572
13Alison Bøje Due JensenVB Chico De Belleza (Chico)30:24,9700:15,033
14Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado20:27,7510:24,633
15Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Aurora20:53,5020:35,504
16Anja ThillemannMoslunds Baleno af Lego-Gården...10:35,5430:51,154
17Line Hald AndersenStald Fuglsangs Liam Dunbar50:49,2800:37,375
18Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)50:55,5320:33,067
19Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My40:41,6630:34,727
20Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana51:45,5030:46,908
21Bente Bøje JensenJelen Golden Kids (Jelen)60:52,5330:29,129
Uplac.Bente Bøje JensenBuens SafirTrukket
Uplac.Mette NielsenKlundtes The Valiant Viking (V...Trukket
u18Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Silver Neon Li...50:42,7520:32,777
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Veteran lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:35,1800:15,3403
2Lene GadkjærZentas Parkour (Palle)00:57,1900:47,6302
3Aase BjernerFloras Catalina00:23,8110:14,071
4Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air (Wil...10:12,3500:24,621
5Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air (Lo...10:33,9100:28,681
6Betina MillerPlayers Pikeur af Flora10:36,8820:42,153
7Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets (Cham...10:52,9421:46,943
8Betina MillerFionas Jazz Jack20:31,0620:23,944
9Maria GadkjærSofiagårdens Catmandoo20:43,5620:27,004
10Maria GadkjærMalegas Air Force One (Frida)20:53,9720:35,754
11Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)40:44,3810:34,845
12Betina MillerRozettas Plectrum20:39,4630:45,285
13Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (Leikur)40:39,5930:17,347
14Rasmus BjernerByte af Flora41:16,6230:35,607
15Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)50:40,9770:52,2512
Antal deltagere: 15.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Julie Bøje Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin100120140150160170180190200210220Cert.Point
1Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Win...OOO-O-XOXOXOXOXXO14
2Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo--O---O-XXOXOXXX
3Charlotte EllebyHaugens Ch. Primrose Dream (Pr...O-O---XXO-XXOXXX
4Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landfor...OXOO-OOOOXXX
5Louise TovgaardTovgaards SurvivorXXOXXOXOXOOOOXXX
6Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gul...XXOXOOXOOXOOXXX
7Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)OOO-XO-XXOXXX
8Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With MeOOO-XOOXXX
9Betina MillerOceans GCh. Playa Blanca af So...O-O-O-XXX
10Charlotte EllebyCiro's A Million Dreams (Asger)OOO-O-XXX
11Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)OOO-XXO
12Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)XOXOOXOXXX
13Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl. (Mo...O-O---XXX
13Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)O-O---XXX
13Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins. (...O-O-XXX
16Anja ThillemannStjerneregns SeanOOOXX Disk.
17Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...OOXXOXXX
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (Ee...OOXXX
19Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens CypressOXXOXXX
20Louise TovgaardTovgaards MasakiXOXXX
Uplac.Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)XXX
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen