JULESTÆVNE  I  HORSENS  DEN  3.  DECEMBER  2006

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige
Veteran ligeHøjdehop



Let lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT fejlPindPoint
1Rasmus V. Bak1341Staldmagic's Zeth00:31,6900:11,78012
2Jeanette Borch1604Burning Red Magic af Gaunby00:15,2500:12,59011
3Rie Andersen1400Milka's Only Black In The Dar...00:14,4700:15,85011
4Lisette Kongerslev154Stald Vi. P´s Flying Cadillac00:36,8800:17,87011
5Cathrine Marie Poulsen1592Himmelgaardens Ib00:51,4300:18,47011
6Malene Nielsen165Margrethegårdens Peal Of Thun...00:19,5000:19,13011
7Liza Lassen1167Elmely Diva VL00:24,3400:19,56011
8Karina Kristensen1601Gaunbys Hubert00:18,8500:26,12011
9Ida Madsen752Unigue00:40,8200:26,21011
10Malene Aggerholm1603Gaunbys Sour Cream & Onion00:13,4700:26,54011
11Malene Olsen1520Wind's Never say never10:26,0300:12,351
12Aase Bjerner1505Mimrelunds Citroën Saxo10:45,3100:17,911
13Malene Olsen1364Kawasaki10:23,2200:18,721
14Malene Nielsen1311Æblegårdens Flying Fantasy10:26,9700:19,381
15Marlene Bruhn172Jordbærgårdens Jay10:34,8700:22,221
16Sebastian Bøss1580Hipphop00:21,7810:22,881
17Sarah Rohde1577Bell00:31,0310:26,621
18Aase Bjerner1501Bygholms Mary McDonald00:55,6910:41,061
19Liza LassenElmely Diego10:45,8400:47,971
20Bettina Bjerg989Polo´s Olop00:47,4110:50,161
21Emilie Rasmussen1582Arnold00:50,9111:03,381
22Kirstine Math1507Trille10:41,6901:25,471
23Lisette Kongerslev175Hønsehusets Dambi Bambi Lambi10:27,1510:16,342
24Malene Olsen1519Hindbærgården's Look at me?10:20,8710:18,372
25Susanna Thuesen1575Hallgrim af Pecasus20:32,0900:24,282
26Nina Egholm977Herbie10:31,8110:26,662
27Camilla Thuesen1508Sommerly´s Mille11:16,6810:31,092
28Katrine Schnohr979Jumbo10:48,4710:34,912
29Maria Gadkjær851Strit10:51,1910:40,152
30Sif Snedker Christensen1350Felix21:31,0300:47,692
31Alfred Larsen1174Arnold01:00,7521:00,782
32Lisette Kongerslev1314Æblegårdens Maximum Boing01:41,4121:07,782
33Camilla Thuesen975Bygholm´s Victor11:01,9411:20,572
34Nina Egholm1591Miss Viggo20:15,4710:09,443
35Hannah Jørgensen1578Tobo´s Letizia10:36,3120:23,153
36Susanna Thuesen976Castello20:47,8210:25,163
37Anita Madsen(1584)Lulu20:47,7910:30,963
38Maria Gadkjær1574Speedy21:23,9710:45,563
39Cathrine Marie Poulsen1650Himmelgaardens Lille My30:56,9310:15,574
40Marlene Bruhn1304Jordbærgårdens Star Tapir is...20:24,6820:19,154
41Karina KristensenPlaying wiht fire30:35,7510:44,564
42Sebastian Bøss1581Herdis41:16,4310:47,905
43Malene Nielsen1317Æblegårdens Forever Fantasy40:56,6511:08,575
44Lisette Kongerslev1315Æblegårdens Hot Shot Silver S...41:18,6920:47,106
45Annette Skougaard Jensen1352Mickey41:31,2820:48,476
46Jeanette Borch1196Quickstep40:37,4020:59,446
47Sebastian Bøss1499Ragout31:37,9731:21,696
48Marlene BruhnD. Diamond Hot n` Sweet82:13,5930:48,5911
49Maja Thim Larsen541Nuser62:03,9362:18,4412
Udg.Chris Kristensen(1004)Tiger40:35,72Disk.Disk.
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl l.s. og tiden fra 2.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT fejlPindPoint
1Liza Lassen981Elmely Mr Chapman KG00:24,3100:14,88013
2Poul Erik Kristensen1496Sommerly´s Armani00:40,7810:19,1611
3Rasmus V. Bak1343Angelo00:30,9110:21,6911
4Lisette Kongerslev1312Sønderlunds Mushu10:36,9700:24,0011
5Malene Aggerholm1510Sønderlunds Legolas20:18,5600:16,6221
6Rie Andersen1408Esra's Mokki Mokka10:23,0010:21,0721
7Betina Miller1489Playboys Playmate af Stampegå...10:30,3410:21,8421
8Annette Skougaard Jensen1344Starlight11:32,3510:26,8421
9Sabrina Rasmussen1488My fair Lady af Gaunby10:56,4010:55,252
10Camilla Thuesen1237GoGo11:31,2811:38,942
11Kirsten Bjerg47Karl10:51,4120:18,723
12Lisette Kongerslev1307Gaunbys Taste of Triumph20:27,9610:31,373
13Lisette Kongerslev161Æblegårdens Cool Wildberry21:25,0011:08,283
14Malene Aggerholm1306Sønderlunds Fighter20:39,7820:17,224
15Malene Nielsen1309Æblegårdens Quality Is Easy T...20:22,1220:20,614
16Marlene Bruhn1305Mimrelunds Almost Famous Gipsy40:42,4300:23,164
17Nina Egholm670Bygholms Prince of Magic (Nem...20:46,0920:46,944
18Cathrine Marie Poulsen985Sokkedyret20:54,1321:02,564
19Malene Aggerholm1512Sønderlunds Chicago51:02,7200:09,875
20Malene Nielsen1308Æblegårdens Fighting For Gold30:39,2220:20,725
21Malene Aggerholm987Sønderlunds Safir30:49,0920:28,165
22Rasmus Bjerner726Bygholms Sophie41:18,7210:55,035
23Betina Miller1188Lykkegårdens Dior30:53,0620:59,725
24Betina Miller1490Stampegårdens Nike30:53,0021:09,255
25Sarah Rohde858Mille32:02,3422:07,915
26Kirsten Bjerg251Mimrelunds Finn Nemo31:33,0031:12,606
27Sif Snedker Christensen1357Stampe50:34,9120:37,007
28Maja Thim Larsen862Jørgen H.40:22,9040:13,638
29Betina Miller984Gaunbys Heaven On Fire50:45,1930:28,568
30Malene Aggerholm1573Gaunbys Slice of Sunshine61:06,6220:29,328
31Karina Kristensen1310Stampegårdens Sound of Thunder51:25,3730:53,628
32Rasmus Bjerner1187Bygholms Pi61:56,9420:57,438
33Annette Skougaard Jensen857Billyboy51:55,1041:36,859
34Rasmus Bjerner248Strandelhjørns Nikita71:47,6230:45,7210
35Kirsten Bjerg45Sommerly´s Kenzo51:38,8860:51,0911
Udg.Sabrina Rasmussen1342ChuckyTrukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Bettina Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl l.s. og tiden fra 2.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT fejlPindPoint
1Marlene Bruhn169Jordbærgårdens Tequila Hot N`...30:37,4100:34,44313
2Karina Kristensen998Elwood31:28,4111:35,104
3Aase Bjerner1185Lykkegaardens Lamborghini Gal...50:40,8110:18,196
4Poul Erik Kristensen1455Bent Jensen41:06,0030:28,507
5Annette Skougaard Jensen1170Pichatue31:12,1340:46,317
6Jeanette Borch831Fiona's Chuckie51:13,2531:48,818
7Annette Skougaard Jensen861Herkules51:50,4051:32,0310
8Cathrine Marie Poulsen720Himmelgaardens Olfine61:25,3760:59,7212
Udg.Jeanette Borch1197ChanelUdg.
Udg.Jeanette Borch1036HarePusUdg.
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Betina Miller
Aspirant: Rasmus V. Bak
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl l.s. og tiden fra 2.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT fejlCert.Point
1Betina Miller440Gaunbys Ch. Mr. Playboy Bunny21:24,0611:36,25314
2Rie Andersen792Hindbærgårdens Jolly51:27,5311:06,636
3Betina Miller37Hindbærgårdens Queen Of Darkn...51:30,0911:31,226
4Sarah Rohde(533)Oliver32:17,7551:09,968
5Sarah Rohde307Simba51:22,6531:56,898
6Sabrina Rasmussen1154Ch. Hot'N'sweet71:42,0920:57,009
7Maja Thim Larsen714Frygtløse Frankie52:33,6352:18,4610
8Bettina BjergPolo62:02,6651:22,7211
9Anita Madsen46Le Petit Charmeur52:23,6682:56,0613
10Sabrina Rasmussen1337Mr. Blue112:48,2831:40,9414
11Jeanette Borch622Hindbærgårdens Loppe101:14,8860:53,0716
12Annette Skougaard Jensen1172Lollypop102:55,1762:03,5016
13Maja Thim Larsen1173Jerry102:42,6982:41,9118
14Marlene Bruhn1022Fionas Nix Pille102:09,34101:16,1320
15Rasmus Bjerner247Bygholms (Co)Sinus142:58,2971:30,3721
Udg.Jeanette Borch786RafikiUdg.
Udg.Marlene Bruhn1258Jordbærgårdens Magic TwilightUdg.
Udg.Rasmus V. Bak(1338)DonatelloUdg.
Udg.Rie Andersen927SeabiscuitUdg.
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl l.s. og tiden fra 2.
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Veteran lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT fejlPindPoint
1Annette Skougaard Jensen856Pjuskeboy11:08,2810:47,312
2Maja Thim Larsen1177Hugo11:01,5311:39,062
3Maja Thim Larsen317Nussi20:33,8220:47,564
Antal deltagere: 3.  
Dommer: Betina Miller
Aspirant: Marlene Bruhn
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl l.s. og tiden fra 2.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerS.nr.Kanin505560657075Cert.Point
1Betina Miller440Gaunbys Ch. Mr. Playboy BunnyOXOOXOOXXX14
2Rie Andersen792Hindbærgårdens JollyOOOXXOXOXXX
3Marlene Bruhn1258Jordbærgårdens Magic TwilightOOXOXXOXXX
4Rasmus Bjerner247Bygholms (Co)SinusOOXXX
4Rie Andersen1408Esra's Mokki MokkaOOXXX
6Aase Bjerner1185Lykkegaardens Lamborghini Gal...OXOXXX
7Marlene Bruhn1305Mimrelunds Almost Famous GipsyXOXXOXXX
8Malene Aggerholm1306Sønderlunds FighterXXOXXX
Uplac.Annette Skougaard Jensen1170PichatueXXX
Uplac.Bettina Bjerg866GucciXXX
Uplac.Jeanette Borch1036HarePusXXX
Uplac.Karina Kristensen998ElwoodXXX
Uplac.Karina Kristensen1601Gaunbys HubertXXX
Uplac.Karina Kristensen1310Stampegårdens Sound of ThunderXXX
Uplac.Marlene Bruhn1022Fionas Nix PilleXXX
Uplac.Rasmus Bjerner1187Bygholms PiXXX
Uplac.Rie Andersen927SeabiscuitXXX
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Aspirant: Poul Erik Kristensen
Bedømmelsesmetode: 50 cm
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen