DM  2010  I  HORSENS  DEN  30.  APRIL  -  2.  MAJ  2010

Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
HøjdehopLængdehop
Gren AGren B
Gerhardts MindepokalSamlet vinder



Let lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Lisa Hein2747Lilje00:10,4100:14,4600:24,8712
2Marlene Bruhn1871Gaunby's Audi R8 5,2 FSI00:13,7500:14,0100:27,7611
3Mette Wind2903Winds Alioth Austin00:26,5700:12,4700:39,0411
4Liza Lassen2754Elmelys Stratego00:32,6700:12,3100:44,9811
5Rikke Vinther2407Mikaya's Say I Do00:27,7800:19,0200:46,8011
6Dina T. Mikkelsen2752Kayla Af Stald Mælkebøtte00:28,8900:19,5000:48,3911
7Cathrine Elkjær1560Stald VIP's Born To Be Wild00:27,6300:22,1900:49,8211
8Emilie Strange Wismann2547Ninus Ida00:37,7500:13,4300:51,1811
9Sif Snedker Christensen2402St. Twisters Little Golden St...00:38,8300:15,6100:54,4411
10Nanna Randløv Petersen2565Simba00:40,5700:14,0100:54,5811
11Lisa Jensen2496Leed's My Fury Beauty00:37,3400:27,8201:05,1611
12Lotte Svendsen2763Peppers af Stald Mælkebøtte00:50,1500:36,1801:26,3311
13Cathrine Elkjær1728Sofiagårdens Flying Dream10:19,8800:09,9910:29,871
14Lisette Kongerslev2614XaToos Cassiopeia af Hønsehus...00:11,3410:21,7810:33,121
15Maria Banke2845Fionas Maya af Sommerly10:20,6500:20,0910:40,74
16Nanna Randløv Petersen2344Nobi10:23,8000:18,7310:42,53
17Nicole Andersen2773Mølgaards Little Phoenix of F...10:24,5900:22,3710:46,96
18Heidi D. Albrektsen1661Stald Magic´s Zkipper10:35,1300:15,0710:50,20
19Rikke Gravesen2105Sommerly`s Afrodite00:20,9610:30,9910:51,95
20Nanna Randløv Petersen2322Zentas Aladdin10:31,0600:26,6810:57,74
21Rikke Gravesen1804Salto af Pecasus10:32,2900:41,3111:13,60
22Mette Wind2904Winds Capella Catalina10:17,5010:13,3820:30,88
23Pernille Leed2479Leed´s Polly Power20:17,6000:13,6620:31,26
24Hannah Jørgensen2489Pyt20:27,1200:10,9620:38,08
25Pernille Leed2481Pralinens Crazy Pepper10:17,0710:21,0520:38,12
26Katja Poulsen Honnens2850Grenen's Beautiful Mind10:17,160+10:21,1220:38,28
27Mira Henius Dreijer2608Milkas Holger00:26,0020:16,1720:42,17
28Sandra Bardevig1727Wind's Niva Pattaya10:31,2810:13,5020:44,78
29Emilie Andersen2780Hønsehuset's Cooler Calypso10:34,8710:23,5420:58,41
30Hannah Jørgensen2493Dude20:32,7500:29,0621:01,81
31Marlene Bruhn1896Snöflingans Ninotchka10:28,7210:42,8021:11,52
32Lisa Jensen2478Ixia af Hønsehuset20:48,5300:26,8821:15,41
33Caroline Frederiksen2624Mosbergs Sweet Like Little Th...20:53,6500:23,1621:16,81
34Mia Fossberg Dømel2733Fionas Kuia af Sommerly10:35,4510:53,3221:28,77
35Caroline Frederiksen2330Winds Armarni20:52,9200:37,2021:30,12
36Mette Wind2902Winds Mizar Montani21:07,7000:34,3121:42,01
37Pernille Leed2269Sliverados Piper Cob20:24,7210:12,1630:36,88
38Malene Leerhøj2838Hønsehusets Cosmopolitan30:24,4700:14,8030:39,27
39Pernille Wissing Nielsen2029Niko20:28,8810:16,1730:45,05
40Sofia V. Nielsen2778Mini20:27,0910:20,9230:48,01
41Emilie Madsen2451Loui1+20:55,5100:33,3331:28,84
42Nicole Andersen2628Zentas Mr. Hot Spot31:04,8800:32,1931:37,07
43Caroline Frederiksen2625Lyngholms Belive In Naddie21:03,3910:36,0231:39,41
44Dina T. Mikkelsen1910Jap Prime Jumper af Stald Mæl...21:02,6010:53,0131:55,61
45Lisa Jensen2278Vechkins Twister af Fionas1+21:59,2200:24,6532:23,87
46Louise Lund2718Levade´s Star Of The East20:18,5920:08,4140:27,00
47Lisa Jensen2431Hønsehusets Pink Dynamite20:31,9120:12,8640:44,77
48Pernille Wissing Nielsen2776Beders November Rain30:29,5310:17,7040:47,23
49Lisa Jensen2274Winds Naddie Precious (Unico)20:29,6220:19,2840:48,90
50Patricia Møllnitz2472Asta La Vistas Skipper Skrumle30:35,9310:14,2840:50,21
51Mette Møller-Petersen2840Levades Northern Light20:17,9020:43,9341:01,83
52Nina Poulsen2645Ajtak's Sveske Tærte20:43,2620:46,2341:29,49
53Julie Jensen2613Justis Annabelle30:20,8820:15,8050:36,68
54Pernille Leed2486Pralinens Glow Hot Chili3+11:04,100+11:02,9252:07,02
55Lotte Svendsen2762Kevin af Stald Mælkebøtte31:11,3321:03,5852:14,91
56Henriette Braune2281Bygholm Stampe31:10,5830:28,8361:39,41
57Charlotte Pedersen2779Pralinens Fiery Dragonfruit31:21,3631:08,2762:29,63
58Fie Maaløe2261Vanessa50:48,1320:31,6871:19,81
59Else Marie Gravesen1596Perle40:47,0030:43,1171:30,11
60Lene Gadkjær2405Sommerly´s Madicken10:49,894+1+10:41,4771:31,36
61Patricia Møllnitz2725Gaunbys Nike41:09,9031:13,4472:23,34
62Lisa Hein2737Flora Centrantus21:32,003+1+12:13,9573:45,95
63Else Marie Gravesen1594Findus1+1+42:59,5911:55,7174:55,30
64Heidi D. Albrektsen2787Stald Tjeles Pandora50:34,8840:46,3791:21,25
Udg.Rikke Gravesen2459Lapin40:59,21Trak sig
Udg.Emilie Madsen2097TinkeTrak sig
Udg.Emma Jensen2484HollyTrak sig
Antal deltagere: 67.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lene Bjerg Rosendahl, Mikkel Due
Sekretær: Ida Madsen
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb - Fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Katja Poulsen Honnens2850Grenen's Beautiful Mind00:27,6700:20,7500:48,4212
2Rikke Vinther2039Stampe00:29,9500:28,9400:58,8911
3Lisa Hein2747Lilje00:36,2900:31,3001:07,5911
4Sif Snedker Christensen2401Bella NH00:43,3400:25,5901:08,9311
5Rikke Pedersen1814Mimrelunds Zabba00:39,8600:38,2401:18,1011
6Heidi D. Albrektsen2262Stald Twisters Lilje00:44,0800:41,6101:25,6911
7Maria Banke2845Fionas Maya af Sommerly01:07,0800:27,4701:34,5511
8Mette Wind2902Winds Mizar Montani00:59,3200:35,6501:34,9711
9Sofia V. Nielsen2411Sommerly´s Hr. Nilsson00:55,1300:45,3801:40,5111
10Mette Wind2904Winds Capella Catalina01:04,7400:38,8601:43,6011
11Karina Kristensen2639Mølgårds Pop'N'Pop01:01,5000:50,0701:51,5711
12Nanna Randløv Petersen2565Simba01:56,1700:49,4702:45,6411
13Pernille Leed2270Leed´s Ninja Niller00:42,1110:20,1711:02,281
14Pernille Leed2479Leed´s Polly Power10:56,3400:20,7511:17,091
15Pernille Leed2481Pralinens Crazy Pepper10:46,9200:30,9711:17,891
16Susanna Mørck Kristensen2453Copperhead af Pecasus10:53,2200:32,0111:25,231
17Maria Gadkjær2404Sommerly´s Ronja Røverdatter10:47,1200:40,7111:27,831
18Cathrine Elkjær1728Sofiagårdens Flying Dream10:47,8300:42,2511:30,081
19Maria Banke2846Fiona´s Rockers By Choice10:51,0300:39,9611:30,99
20Lotte Svendsen2763Peppers af Stald Mælkebøtte10:56,5000:42,6511:39,15
21Louise Lund2718Levade´s Star Of The East10:53,4900:46,4111:39,90
22Cathrine Elkjær1321Sofiagårdens Softice10:56,1400:53,9111:50,05
23Lisette Kongerslev2614XaToos Cassiopeia af Hønsehus...11:14,8600:40,1611:55,02
24Rikke Gravesen2105Sommerly`s Afrodite11:05,2800:49,9211:55,20
25Mette Wind2903Winds Alioth Austin11:18,7700:48,4812:07,25
26Mira Henius Dreijer2608Milkas Holger11:16,3601:02,5412:18,90
27Pernille Leed2269Sliverados Piper Cob20:40,6700:32,6921:13,36
28Karina Kristensen1611Gaunbys Fidus10:44,5210:41,5921:26,11
29Sandra Bardevig1727Wind's Niva Pattaya20:45,6800:42,4221:28,10
30Rikke Vinther2407Mikaya's Say I Do11:02,2610:40,5721:42,83
31Nanna Randløv Petersen2344Nobi20:58,1100:45,9021:44,01
32Mette Wind2575Milleniums Spicy Dream01:00,6020:59,7022:00,30
33Liza Lassen2754Elmelys Stratego20:56,2401:05,8722:02,11
34Poul Erik Kristensen2825Sensei af Pecasus11:03,8911:01,3222:05,21
35Maria Banke2847Fiona´s Naughty By Nature10:56,4811:09,4322:05,91
36Rasmus Bjerner2500Bygholms Pixel11:25,1610:53,7222:18,88
37Mette Møller-Petersen2840Levades Northern Light11:38,6611:14,2222:52,88
38Fie Maaløe1252Jinx11:44,3111:31,0423:15,35
39Lisa Hein2737Flora Centrantus21:58,1001:52,8723:50,97
40Caroline Frederiksen2317Brødkergårdens Fleur20:44,7310:38,0631:22,79
41Emilie Strange Wismann2547Ninus Ida31:20,9200:55,5432:16,46
42Mia Fossberg Dømel1763Gizmos Møw21:05,2011:13,0332:18,23
43Lisa Jensen2478Ixia af Hønsehuset31:39,8200:50,5632:30,38
44Marlene Bruhn1871Gaunby's Audi R8 5,2 FSI31:20,7901:14,7132:35,50
45Lisa Jensen2431Hønsehusets Pink Dynamite31:24,5901:19,1532:43,74
46Sofia V. Nielsen2778Mini21:19,0511:35,7832:54,83
47Patricia Møllnitz2725Gaunbys Nike1+11:48,9011:54,6333:43,53
48Mette Møller-Petersen2420Beders Leporine20:45,5020:41,2641:26,76
49Caroline Frederiksen2624Mosbergs Sweet Like Little Th...31:05,7810:24,6641:30,44
50Lisa Jensen2274Winds Naddie Precious (Unico)40:57,7100:44,3641:42,07
51Nicole Andersen2773Mølgaards Little Phoenix of F...31:07,0210:35,3841:42,40
52Patricia Møllnitz2472Asta La Vistas Skipper Skrumle31:01,0110:49,3541:50,36
53Cathrine Elkjær1560Stald VIP's Born To Be Wild30:55,2910:57,3141:52,60
54Maria Gadkjær2767Leed's Ultra Fuzu31:21,2710:50,8342:12,10
55Marlene Bruhn1896Snöflingans Ninotchka31:04,8011:17,8742:22,67
56Fie Maaløe2261Vanessa31:21,9211:20,0042:41,92
57Nanna Randløv Petersen2322Zentas Aladdin3+12:06,1300:43,5742:49,70
58Sofia V. Nielsen2043Lillepjok31:37,3111:20,3442:57,65
59Malene Leerhøj2838Hønsehusets Cosmopolitan40:58,5310:44,6551:43,18
60Nina Poulsen2645Ajtak's Sveske Tærte41:21,9810:52,4952:14,47
61Heidi D. Albrektsen1661Stald Magic´s Zkipper31:28,8121:07,4252:36,23
62Lotte Svendsen2762Kevin af Stald Mælkebøtte31:37,2521:40,2553:17,50
63Rikke Gravesen2459Lapin41:57,9311:38,6253:36,55
64Rikke Gravesen1804Salto af Pecasus1+22:24,581+12:12,9354:37,51
65Lisa Jensen2496Leed's My Fury Beauty41:26,9920:48,4962:15,48
66Emilie Andersen2780Hønsehuset's Cooler Calypso30:58,2231:18,3662:16,58
67Linnea Ahrenschneider2448Sputte41:22,7921:08,2962:31,08
68Caroline Frederiksen2330Winds Armarni61:54,5301:08,8163:03,34
69Karina Kristensen1967Gaunbys Hulla Hop41:29,1731:12,7672:41,93
70Julie Jensen2613Justis Annabelle51:14,1930:37,4981:51,68
71Caroline Frederiksen2625Lyngholms Belive In Naddie3+1+32:37,8511:44,3984:22,24
72Heidi D. Albrektsen2787Stald Tjeles Pandora61:23,2530:58,0492:21,29
73Else Marie Gravesen1596Perle6+11:55,2431:12,69103:07,93
74Else Marie Gravesen1594Findus2+42:52,0851:37,88114:29,96
75Tanja Zofia Jensen2398Snøvsen Bøvsen8+1+12:07,015+2+22:19,08194:26,09
Udg.Sif Snedker Christensen2402St. Twisters Little Golden St...0+12:06,22Trak sig
Udg.Lisette Kongerslev2832Snöflingans Lie Detector20:59,52Disk.
Udg.Charlotte Pedersen2779Pralinens Fiery Dragonfruit41:26,55Trak sig
Udg.Lisa Jensen2278Vechkins Twister af Fionas6+1+42:54,81Trak sig
Udg.Dina T. Mikkelsen1910Jap Prime Jumper af Stald Mæl...Trak sig
Udg.Dina T. Mikkelsen2752Kayla Af Stald MælkebøtteTrak sig
Udg.Heidi D. Albrektsen2023S. Twisters Little Golden Blu...Trak sig
Udg.Karina Kristensen2640Bellas Flower PowerTrak sig
Udg.Pernille Leed2486Pralinens Glow Hot ChiliTrak sig
Udg.Stina Brahtz Nagel2623Milleniums Spicy Girls GoGoTrak sig
Udg.Susanna Mørck Kristensen2826Kayo af PecasusTrak sig
Antal deltagere: 86.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Aase Bjerner, Pernille Qwist Reckey
Sekretær: Connie Rohde
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb - Fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sofia V. Nielsen2411Sommerly´s Hr. Nilsson00:16,8800:12,9200:29,8013
2Sandra Bardevig2464Sofiagården's Playtime01:10,2400:44,2801:54,5212
3Sandra Bardevig1854Sofiagården's Sport Inside10:16,4800:10,7410:27,221
4Marlene Bruhn1877Vechkin´s Monsoon af Fionas00:19,0410:20,8710:39,911
5Kirsten Bjerg2265Sommerly's Borka10:36,5000:12,9010:49,401
6Liv H. Kristensen2820Staldblue´s Jumpstyle10:35,7800:23,8510:59,631
7Sif Snedker Christensen2020Silver10:38,6200:22,2411:00,861
8Mette Møller-Petersen2420Beders Leporine10:46,4900:18,0011:04,491
9Sif Snedker Christensen2401Bella NH10:42,5500:22,2311:04,781
10Mette Pedersen2103Rosemarin af Pecasus10:55,1800:20,9511:16,131
11Liv H. Kristensen2643Staldblue´s Freestyle10:49,3900:28,8711:18,261
12Lisette Kongerslev1870XaToo's De Draco af Hønsehuset10:49,6900:34,7311:24,421
13Fie Maaløe1252Jinx01:44,4710:52,6912:37,161
14Charlotte Christiansen2059Nadal20:19,4800:13,4320:32,911
15Lene Gadkjær2035Leed´s Prinze Charming20:29,0400:15,0020:44,04
16Nanna Randløv Petersen2325Lupo10:29,7710:15,5320:45,30
17Stina Brahtz Nagel2621Lyngholm's Sakito20:32,6600:15,9520:48,61
18Pernille Leed2270Leed´s Ninja Niller20:28,0200:21,5220:49,54
19Lene Gadkjær2403Sommerly´s Fiolito20:32,7700:18,0620:50,83
20Emilie Andersen2449Winds NaZiva PaCilva20:37,1500:13,7420:50,89
21Mette Pedersen1996Vip's Celica20:32,3000:21,0520:53,35
22Maria Gadkjær2767Leed's Ultra Fuzu20:50,7400:15,7621:06,50
23Stina Brahtz Nagel2534Flora Zackarias11:29,8010:45,6522:15,45
24Poul Erik Kristensen2455Fiona's Dizzi Mizz Lizzi21:52,6100:40,6122:33,22
25Maria Banke2848Gaunby´s Dika Titou20:22,3010:12,2430:34,54
26Emilie Andersen2201Sukkermel's Cloudy20:22,8010:12,6730:35,47
27Maria Banke2846Fiona´s Rockers By Choice30:27,9300:17,1630:45,09
28Rikke Pedersen2096Springers Petite Avril10:19,0720:26,5030:45,57
29Rikke Vinther2039Stampe20:27,9910:17,7230:45,71
30Mette Wind2575Milleniums Spicy Dream30:36,8700:11,8930:48,76
31Heidi D. Albrektsen2262Stald Twisters Lilje20:29,4310:30,5831:00,01
32Liza Lassen2519Elmely Vechkins Vulcano Af Fi...20:39,0610:25,4931:04,55
33Rasmus Bjerner2500Bygholms Pixel30:42,6200:29,6331:12,25
34Bettina Bjerg2187Player's Casino af Sommerly (...20:57,1910:24,0731:21,26
35Betina Miller2416Diors J´Adore af Solvang20:39,1910:42,3031:21,49
36Maria Banke2847Fiona´s Naughty By Nature21:00,9110:21,9831:22,89
37Maria Gadkjær2404Sommerly´s Ronja Røverdatter20:54,1210:36,1631:30,28
38Rikke Pedersen2465Mølgaardens Shakira30:35,9510:20,1440:56,09
39Charlotte Pedersen2760XaToo's Phoenix Crux Af Hønse...40:34,2000:22,7740:56,97
40Stina Brahtz Nagel2528Silverados Mezzo40:49,6400:16,4341:06,07
41Cathrine Elkjær1321Sofiagårdens Softice20:50,5620:18,0641:08,62
42Louise Tovgaard2454Cobra af Pecasus30:52,3310:44,7541:37,08
43Poul Erik Kristensen2099Samson af Pecasus31:12,7710:35,3641:48,13
44Signe Skelbæk2474Magics ChriStoffer21:05,1321:11,8142:16,94
45Lene W. Kristensen2277Hopes Little Miss Princess af...41:47,8401:05,1942:53,03
46Katja Poulsen Honnens1122Ajtak's Ebel40:19,3910:17,4650:36,85
47Stine Jensen2612Milleniums Spicy Scoop40:25,4010:12,9350:38,33
48Nina Poulsen1124Ajtak's Ajo30:30,3020:18,7450:49,04
49Liv H. Kristensen2641Staldbella´s Tittebøh2+11:37,6420:28,1352:05,77
50Hannah Jørgensen1698Beders Chariot4+11:38,9000:27,7952:06,69
51Patricia Møllnitz2341Eventyrrigets Sudoku40:18,2120:14,4860:32,69
52Heidi D. Albrektsen1673Stald Magic´s Belina50:32,9510:29,0161:01,96
53Caroline Frederiksen2317Brødkergårdens Fleur51:07,9010:30,5361:38,43
54Liza Lassen2683Elmelys Prins Ingolf21:01,2540:38,3661:39,61
55Lisette Kongerslev2832Snöflingans Lie Detector21:12,4541:16,6762:29,12
56Pernille Wissing Nielsen2042Beders Tropic Thunder50:56,2720:23,9271:20,19
57Patricia Møllnitz2360Dundine70:17,7410:13,6180:31,35
58Hannah Jørgensen2499XaToo's Lyra af Hønsehuset4+11:33,2730:15,6681:48,93
59Caroline Frederiksen2051Nugat61:03,6430:26,5291:30,16
60Maria Gadkjær980Jordbærgårdens Be Delicios41:35,3050:55,4692:30,76
61Stine Jensen2320Ellie61:53,3641:09,72103:03,08
62Stine Jensen2348Trasselsuds Cayenne50:30,0770:33,08121:03,15
63Liv H. Kristensen2283Staldblue´s Blyp7+22:27,7851:59,70144:27,48
64Sofia V. Nielsen2043Lillepjok91:57,335+12:14,83154:12,16
Udg.Lisette Kongerslev1872XaToo's Ara Aquila af Hønsehu...20:56,13Disk.
Udg.Susanna Mørck Kristensen2446DragonFly af Pecasus50:38,54Trak sig
Udg.Heidi D. Albrektsen2023S. Twisters Little Golden Blu...Disk.
Udg.Julie Jensen2321OskarDisk.
Antal deltagere: 68.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Jørgen Larsen, Mikkel Due
Sekretær: Kirsten Vestergaard N.
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb - Fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sandra Bardevig1854Sofiagården's Sport Inside00:49,3600:32,2101:21,5713
2Stina Brahtz Nagel2534Flora Zackarias01:44,1100:51,7502:35,8612
3Katja Poulsen Honnens1122Ajtak's Ebel00:33,2410:24,0110:57,251
4Emilie Andersen2200Sommerly's Ch. Cool Cocio10:48,5800:27,4011:15,981
5Rikke Pedersen2465Mølgaardens Shakira10:57,6600:39,1311:36,791
6Patricia Møllnitz2311Asta La Vistas Azuki Miyaki11:11,0600:50,9512:02,011
7Rikke Pedersen2690Elmely Cofidis11:23,0100:51,0112:14,021
8Lisette Kongerslev1872XaToo's Ara Aquila af Hønsehu...01:20,3910:59,6412:20,031
9Aase Bjerner1715Bygholms Kikkoman11:29,9101:00,3312:30,241
10Bettina Bjerg2187Player's Casino af Sommerly (...01:10,1011:28,5112:38,611
11Stine Jensen2612Milleniums Spicy Scoop21:03,1800:24,6321:27,811
12Nanna Randløv Petersen2325Lupo21:02,8600:37,8221:40,681
13Maria Banke2848Gaunby´s Dika Titou11:06,9210:36,8321:43,751
14Sif Snedker Christensen2020Silver21:16,6800:35,3321:52,01
15Maria Banke1880Fiona´s Touch of Tots21:20,7300:34,0121:54,74
16Signe Skelbæk2474Magics ChriStoffer21:09,0301:04,4922:13,52
17Camilla Brahe Jørgensen1976Sønderlunds Hannibal21:17,2201:08,7322:25,95
18Kirsten Bjerg2265Sommerly's Borka11:21,2811:12,3022:33,58
19Poul Erik Kristensen2455Fiona's Dizzi Mizz Lizzi21:35,1401:08,0222:43,16
20Emilie Andersen2449Winds NaZiva PaCilva30:42,9000:22,4831:05,38
21Stina Brahtz Nagel2528Silverados Mezzo30:59,4000:32,7031:32,10
22Karina Kristensen2635Bellas Charlie Chaplin10:54,5120:39,7431:34,25
23Mira Henius Dreijer1833Milkas Samsonite20:48,5610:47,7331:36,29
24Poul Erik Kristensen2452Black Mamba af Pecasus31:06,4500:36,2131:42,66
25Rikke Pedersen2688Chandler Bing31:01,4100:41,3331:42,74
26Rikke Pedersen2096Springers Petite Avril20:51,5310:52,6531:44,18
27Nicole Andersen1907Magic's By Your Side "Freja"21:10,3010:47,9831:58,28
28Lisette Kongerslev1870XaToo's De Draco af Hønsehuset21:19,3310:43,2832:02,61
29Mia Fossberg Dømel2733Fionas Kuia af Sommerly31:27,7700:45,7232:13,49
30Lisa Hein2590Flora Zinnia21:17,2411:20,3432:37,58
31Malene Leerhøj2630Team Sheik`s Miss Soulmate1+11:29,3111:13,0632:42,37
32Poul Erik Kristensen2099Samson af Pecasus21:58,7411:23,0133:21,75
33Heidi D. Albrektsen1673Stald Magic´s Belina31:03,5210:35,5941:39,11
34Mette Pedersen1996Vip's Celica30:57,4310:43,9841:41,41
35Lene Gadkjær2035Leed´s Prinze Charming41:10,2800:35,1441:45,42
36Mette Pedersen1597Vip's Porsche31:18,1710:48,4642:06,63
37Emilie Andersen2201Sukkermel's Cloudy50:58,2600:29,2651:27,52
38Mette Pedersen2103Rosemarin af Pecasus41:12,7910:35,2851:48,07
39Rikke Gravesen1513Bel21:12,9631:11,8752:24,83
40Lotte Svendsen2521Kashmir af Stald Flora31:58,2721:09,8453:08,11
41Betina Miller2416Diors J´Adore af Solvang41:49,8111:46,7253:36,53
42Dina T. Mikkelsen2518Blue Charm3+22:21,5201:18,7153:40,23
43Patricia Møllnitz2341Eventyrrigets Sudoku40:58,3520:52,8461:51,19
44Charlotte Pedersen2760XaToo's Phoenix Crux Af Hønse...61:17,9400:38,6061:56,54
45Sif Snedker Christensen1524Elmely Ballademager NH41:22,2221:06,0062:28,22
46Stine Jensen2320Ellie21:24,9441:15,2262:40,16
47Lene Gadkjær2403Sommerly´s Fiolito41:13,5430:33,8471:47,38
48Stina Brahtz Nagel2621Lyngholm's Sakito6+11:36,9500:43,8672:20,81
49Susanna Mørck Kristensen2111Imagines Balder af Pecasus2+1+12:06,3530:55,6773:02,02
50Patricia Møllnitz2360Dundine50:34,9830:30,0081:04,98
51Caroline Frederiksen2051Nugat61:24,6130:41,6992:06,30
52Susanna Mørck Kristensen2446DragonFly af Pecasus71:33,3121:14,2492:47,55
53Stine Jensen2348Trasselsuds Cayenne71:16,5940:51,79112:08,38
54Maria Gadkjær980Jordbærgårdens Be Delicios81:43,3931:25,13113:08,52
55Signe Skelbæk1825Riki Raki7+22:15,8250:43,85142:59,67
Udg.Marlene Bruhn1877Vechkin´s Monsoon af Fionas2+11:48,28Disk.
Udg.Else Marie Gravesen154Stald Vi.P´s Flying Cadillac51:53,17Trak sig
Udg.Julie Jensen2321OskarDisk. på tid
Udg.Nicole Andersen2628Zentas Mr. Hot SpotDisk. på tid
Udg.Lotte Svendsen2031Kalle KaninTrak sig
Udg.Louise Lund2717Levade´s Free WillyTrak sig
Udg.Nicole Andersen2122Elmelys AltariaTrak sig
Udg.Susanna Mørck Kristensen2456Python af PecasusTrak sig
Antal deltagere: 63.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lene Bjerg Rosendahl, Jannie Kofoed
Sekretær: Sarah R. & Rasmus B.
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb - Fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mette Møller-Petersen1519Hindbærgårdens Look at Me?00:27,7500:14,3900:42,1413
2Rikke Vinther1783Pjuske00:26,5300:20,3200:46,8512
3Emilie Andersen2200Sommerly's Ch. Cool Cocio00:24,4710:09,6610:34,131
4Maria Banke1880Fiona´s Touch of Tots10:20,6700:14,7610:35,431
5Sif Snedker Christensen1664Hr Musse10:32,6300:12,7810:45,411
6Hannah Jørgensen1696Strandvejs Summer10:39,4400:13,3510:52,791
7Mira Henius Dreijer1832Milkas Mati1+10:39,3700:15,6720:55,04
8Camilla Brahe Jørgensen1976Sønderlunds Hannibal20:42,0500:13,4520:55,50
9Liza Lassen1676Elmely Online Af Stald Magic20:18,1710:18,7830:36,95
10Lisette Kongerslev2280Snöflingans Jamson20:30,2110:10,8930:41,10
11Kirsten Bjerg1587Sommerlys Via Diaz10:18,0820:35,6130:53,69
12Sandra Bardevig1571Margrethegården's Leibe10:35,2620:21,1530:56,41
13Pernille Wissing Nielsen2040Kalahari20:35,2810:22,8330:58,11
14Liv H. Kristensen1788Staldbella´s Hannibal30:33,4600:28,5531:02,01
15Louise Lund2865Stjärnan's Back To Neverland30:46,4500:36,7231:23,17
16Lisa Hein2590Flora Zinnia21:51,5810:45,6832:37,26
17Mette Pedersen1597Vip's Porsche30:19,5910:17,0740:36,66
18Bettina Bjerg2191Sommerly`s Cool La Troja40:35,6900:10,2140:45,90
19Marlene Bruhn1860Flamencos Surf Point40:37,7100:17,9140:55,62
20Maria Gadkjær2030Sommerly's Cool Cayenne30:30,2610:35,0441:05,30
21Patricia Møllnitz2311Asta La Vistas Azuki Miyaki40:59,8400:21,9741:21,81
22Malene Leerhøj2630Team Sheik`s Miss Soulmate30:47,5910:43,1441:30,73
23Lene Gadkjær1574Speedy20:52,6721:32,7442:25,41
24Louise Lund1111Ajtaks Eigil20:09,3930:08,2550:17,64
25Mira Henius Dreijer1833Milkas Samsonite40:25,0710:16,1650:41,23
26Sandra Bardevig1561Sofiagården's Princess Charmi...40:44,3710:14,0450:58,41
27Mette Wind2323Winds Ch. Quazzidy De La Vega40:47,8410:14,2151:02,05
28Poul Erik Kristensen2452Black Mamba af Pecasus20:27,8530:40,5951:08,44
29Pernille Wissing Nielsen1779Magics Magic Highlight4+10:53,7200:27,2951:21,01
30Aase Bjerner1715Bygholms Kikkoman50:51,3000:47,1651:38,46
31Lisa Hein1548Flora Solsikke21:15,7230:47,3852:03,10
32Marlene Bruhn156Hønsehuset´s Sergio Ramos40:34,8620:19,7260:54,58
33Louise Lund2717Levade´s Free Willy40:47,4220:19,4861:06,90
34Mira Henius Dreijer2343Fionas El Dorado Del Djima41:00,6920:15,9461:16,63
35Susanna Mørck Kristensen2111Imagines Balder af Pecasus4+11:22,2610:20,5161:42,77
36Camilla Thuesen1822Magic's Sunlight51:45,4410:28,2362:13,67
37Heidi V. Pedersen1498Sommerly's Mr. Diesel60:32,2610:30,1371:02,39
38Nicole Andersen1907Magic's By Your Side "Freja"7+11:54,7220:28,45102:23,17
39Sif Snedker Christensen1524Elmely Ballademager NH51:14,9351:23,54102:38,47
40Lene W. Kristensen2184Sommerly's Hope81:31,7930:41,12112:12,91
Udg.Heidi V. Pedersen1245Stampegårdens Sorte Skoda70:34,66Disk. på tid
Udg.Kirsten Bjerg1482Sommerlys XantippeTrak sig
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lene Bjerg Rosendahl, Betina Miller
Sekretær: Pernille Qwist Reckey
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb - Fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Rikke Vinther1783Pjuske00:39,2310:25,2111:04,4413
2Kirsten Bjerg1587Sommerlys Via Diaz10:53,7510:50,8921:44,64
3Lisa Hein1770Mimrelunds Baldrian11:42,8011:17,7823:00,58
4Katja Poulsen Honnens2388Ajtaks Hassel20:39,0710:28,5731:07,64
5Liza Lassen1678Elmely Night Of Stars Af Stal...30:55,5800:25,1831:20,76
6Mette Møller-Petersen1519Hindbærgårdens Look at Me?21:05,6910:56,5732:02,26
7Signe Skelbæk2124Satans Little Helper af Sprin...1+11:25,7511:04,5832:30,33
8Mette Wind2323Winds Ch. Quazzidy De La Vega31:38,3300:59,7732:38,10
9Mia Fossberg Dømel1539Baloos Snowball21:45,8811:21,5533:07,43
10Louise Lund2865Stjärnan's Back To Neverland1+11:25,6920:22,2341:47,92
11Sandra Bardevig1561Sofiagården's Princess Charmi...31:18,3410:35,0141:53,35
12Charlotte Pedersen2258Møllegårdens Al Capone21:37,6620:51,1242:28,78
13Louise Lund1111Ajtaks Eigil20:35,3530:33,5451:08,89
14Marlene Bruhn1860Flamencos Surf Point31:17,6020:46,9752:04,57
15Lisette Kongerslev2280Snöflingans Jamson31:25,2020:54,5752:19,77
16Pernille Wissing Nielsen1779Magics Magic Highlight21:16,4131:13,6052:30,01
17Hannah Jørgensen1696Strandvejs Summer3+11:41,4010:56,3952:37,79
18Lisa Hein1548Flora Solsikke31:33,7221:10,4052:44,12
19Mira Henius Dreijer1832Milkas Mati3+11:56,1210:59,7052:55,82
20Kirsten Bjerg1482Sommerlys Xantippe3+1+12:14,1400:45,7752:59,91
21Sandra Bardevig2464Sofiagården's Playtime3+12:06,5811:16,7953:23,37
22Liza Lassen1676Elmely Online Af Stald Magic41:02,8820:43,6961:46,57
23Maria Gadkjær2030Sommerly's Cool Cayenne2+11:58,7830:27,1462:25,92
24Heidi V. Pedersen1498Sommerly's Mr. Diesel41:32,6821:12,0362:44,71
25Sandra Bardevig1571Margrethegården's Leibe71:06,7000:32,8571:39,55
26Emilie Strange Wismann1076Princess31:39,8741:50,0473:29,91
27Sif Snedker Christensen1664Hr Musse6+11:01,3110:30,3581:31,66
28Liza Lassen2519Elmely Vechkins Vulcano Af Fi...6+11:52,9310:41,7182:34,64
29Marlene Bruhn156Hønsehuset´s Sergio Ramos71:36,1621:03,8692:40,02
30Jeannette Toft Pedersen1509Futte71:56,2831:32,72103:29,00
31Liza Lassen2683Elmelys Prins Ingolf7+12:06,6841:28,08123:34,76
32Nina Poulsen1124Ajtak's Ajo91:15,2160:48,19152:03,40
Udg.Kirsten Bjerg2191Sommerly`s Cool La TrojaDisk. på tid
Udg.Heidi V. Pedersen1245Stampegårdens Sorte SkodaTrak sig
Udg.Lene Gadkjær1574SpeedyTrak sig
Udg.Mira Henius Dreijer2343Fionas El Dorado Del DjimaTrak sig
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Betina Miller, Rasmus Bjerner
Sekretær: Kirsten Vestergaard N.
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb - Fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Betina Miller440Gaunbys SCh. Mr. Playboy Bunny11:24,8500:23,0311:47,8814
2Mette Wind1838Winds Ch. Xawi Dirlaczi10:36,4710:23,4120:59,881
3Mikkel Due2299Ajtaks Solero21:43,4400:12,7621:56,201
4Pernille Qwist Reckey1280El Sobre Saliente GCh. Nicode...10:15,5920:17,7630:33,35
5Lisette Kongerslev1300Gaunbys Fresh Fri Fly30:28,0400:16,6030:44,64
6Lisette Kongerslev1180Ch. Tiny Triumph af Gaunby30:44,9500:15,0831:00,03
7Pernille Leed1938Bella's All Star30:44,7800:16,3131:01,09
8Jannie Rottensten Kofoed274Gch. Spedy10:32,2720:29,9431:02,21
9Rasmus Bjerner1682Asgaards Frigg10:43,6120:30,6231:14,23
10Lisette Kongerslev2002Hønsehusets Too Nice To Say No20:54,6010:36,0231:30,62
11Charlotte Pedersen2524Pralinens Mrs Butterworth21:14,9910:22,6131:37,60
12Betina Miller1609Playmates Player af Allégaard...31:20,1200:27,6331:47,75
13Louise Lund2650Gaunby's Multi Medie "Medie"30:59,9410:31,3041:31,24
14Pernille Leed1711Leed´s Merci31:04,6710:47,2341:51,90
15Katja Poulsen Honnens209Spillegård's Furby41:29,1901:06,3942:35,58
16Charlotte Pedersen1746Winds Nicolai40:42,6610:26,7051:09,36
17Lisette Kongerslev161Æblegårdens Cool Wildberry31:24,3821:11,9252:36,30
18Katja Poulsen Honnens1454Ajtak's Ying & Yang21:13,6631:42,5152:56,17
19Marlene Bruhn1853Jordbærgården´s Primadonna50:44,0310:25,3561:09,38
20Katja Poulsen Honnens2388Ajtaks Hassel30:52,1930:43,7161:35,90
21Aase Bjerner1185Lykkegaardens Lamborghini Gal...31:16,9030:55,3362:12,23
22Charlotte Christiansen474Oskar40:38,3030:22,0571:00,35
23Emilie Strange Wismann1077Savage Sendia51:03,6830:52,3781:56,05
24Liza Lassen1678Elmely Night Of Stars Af Stal...5+21:27,4811:49,4083:16,88
25Katja Poulsen Honnens1445Ajtaks Candy Floss4+12:05,5331:50,3183:55,84
26Lisa Hein2080Neottia Nidus-avis70:45,5320:11,4290:56,95
27Mira Henius Dreijer1540Milkas Good and Bad Joseph51:01,1740:52,8191:53,98
28Katja Poulsen Honnens1025Vakse Viggo61:10,8030:50,7092:01,50
29Mia Fossberg Dømel1539Baloos Snowball61:42,9031:07,1092:50,00
30Lisa Hein1770Mimrelunds Baldrian6+12:03,3421:03,3993:06,73
31Jannie Rottensten Kofoed212Isak71:38,8921:37,9593:16,84
32Poul Erik Kristensen1478Stald Vi.P's Dodge Viper61:30,5250:36,21112:06,73
33Charlotte Christiansen1288Nicky9+11:39,3130:24,53132:03,84
34Charlotte Christiansen1659Milka's Nighthawk101:33,5350:25,02151:58,55
35Charlotte Christiansen1354Nafferlaffen101:11,6370:49,52172:01,15
Udg.Louise Lund2374Kurreholms Cody Himself21:19,82Trak sig
Udg.Liza Lassen1906Elmely Lucca Like Af Sommerly7+22:41,03Trak sig
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Susanna Kristensen, Nina Poulsen
Sekretær: Hannah Jørgensen
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb - Fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Lisette Kongerslev2002Hønsehusets Too Nice To Say No21:22,8701:09,4622:32,3314
2Pernille Leed1938Bella's All Star22:01,4101:02,9423:04,351
3Aase Bjerner1185Lykkegaardens Lamborghini Gal...12:15,2522:05,2534:20,501
4Mikkel Due2299Ajtaks Solero21:11,4520:46,7841:58,23
5Betina Miller440Gaunbys SCh. Mr. Playboy Bunny32:03,6312:08,8444:12,47
6Lisette Kongerslev1180Ch. Tiny Triumph af Gaunby3+12:06,0710:41,2552:47,32
7Jannie Rottensten Kofoed274Gch. Spedy40:51,0020:46,2161:37,21
8Lisa Hein2080Neottia Nidus-avis41:01,4430:29,7371:31,17
9Rasmus Bjerner1682Asgaards Frigg4+12:00,5220:53,2972:53,81
10Louise Lund2650Gaunby's Multi Medie "Medie"72:00,8111:15,1983:16,00
11Charlotte Pedersen1746Winds Nicolai52:02,4431:25,3783:27,81
12Emilie Strange Wismann1077Savage Sendia51:58,3631:38,1083:36,46
13Pernille Qwist Reckey1280El Sobre Saliente GCh. Nicode...51:16,3140:55,6492:11,95
14Lisette Kongerslev1300Gaunbys Fresh Fri Fly62:17,9930:59,2593:17,24
15Mette Wind1838Winds Ch. Xawi Dirlaczi52:20,6341:33,0093:53,63
16Jannie Rottensten Kofoed212Isak42:15,8752:25,6994:41,56
17Katja Poulsen Honnens209Spillegård's Furby62:19,4142:26,13104:45,54
18Katja Poulsen Honnens1445Ajtaks Candy Floss52:28,944+12:40,94105:09,88
19Pernille Leed1711Leed´s Merci61:53,1251:32,57113:25,69
20Marlene Bruhn1853Jordbærgården´s Primadonna72:13,9541:26,81113:40,76
21Katja Poulsen Honnens1454Ajtak's Ying & Yang5+12:33,5551:42,27114:15,82
22Betina Miller1609Playmates Player af Allégaard...6+1+22:53,5741:10,53134:04,10
23Charlotte Pedersen2524Pralinens Mrs Butterworth7+1+33:02,1230:51,72143:53,84
24Katja Poulsen Honnens1025Vakse Viggo71:54,3081:33,97153:28,27
Udg.Lisette Kongerslev161Æblegårdens Cool WildberryTrukket
Udg.Liza Lassen1906Elmely Lucca Like Af SommerlyTrukket
Udg.Louise Lund2374Kurreholms Cody HimselfTrukket
Udg.Mia Fossberg Dømel1933Baloos Challenger KaitakiTrukket
Udg.Mira Henius Dreijer1540Milkas Good and Bad JosephTrukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg, Maria Banke
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb - Fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Veteran lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mette Wind1298Winds Ch. Fido Dido Boy00:13,9900:40,5200:54,51
2Maria Gadkjær851Strit00:40,9400:22,8501:03,79
3Kirsten BjergSommerly´s Sensi10:30,4510:18,4320:48,88
4Marlene Bruhn169Jordbærgården´s Tequila Hot N...10:42,5610:28,0021:10,56
5Charlotte Christiansen899Norton10:37,9710:48,3621:26,33
6Signe Skelbæk1642Springers Golden Survivor21:20,6400:31,4421:52,08
7Rasmus Bjerner247Bygholms (Co)Sinus20:39,3810:31,9631:11,34
8Camilla Thuesen1337Bella's Mr. Blue11:50,1821:15,9633:06,14
9Pernille Qwist Reckey700Bubbi von Strandparken30:45,9110:20,6041:06,51
10Charlotte Christiansen896Neiki30:56,0721:01,3151:57,38
11Sandra Bardevig1261Stampegården's Adolf50:42,0010:30,5061:12,50
12Camilla Thuesen975Bygholms Victor51:34,9410:23,3161:58,25
13Charlotte Christiansen1058Nope31:03,5641:52,4272:55,98
14Mira Henius Dreijer1368Milka81:00,8670:54,39151:55,25
Udg.Charlotte Christiansen1059CasperTrak sig
Udg.Charlotte Christiansen1156MarieTrak sig
Udg.Charlotte Christiansen897NeoTrak sig
Udg.Charlotte Christiansen1643NicholaisenTrak sig
Udg.Lisa Hein924Golden StarlightTrak sig
Antal deltagere: 19.  
Dommer: Lisette Kongerslev, Heidi Pedersen
Sekretær: Bettina Bjerg
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb - Fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Veteran kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sandra Bardevig1261Stampegården's Adolf20:56,2810:33,3031:29,58
2Marlene Bruhn169Jordbærgården´s Tequila Hot N...30:58,7200:50,2131:48,93
3Signe Skelbæk1642Springers Golden Survivor11:11,9821:16,2532:28,23
4Kirsten BjergSommerly´s Sensi31:44,8501:12,3532:57,20
5Maria Gadkjær851Strit41:16,0800:47,1942:03,27
6Rasmus Bjerner247Bygholms (Co)Sinus31:05,3020:30,2751:35,57
7Mette Wind1298Winds Ch. Fido Dido Boy61:38,2501:27,8963:06,14
8Pernille Qwist Reckey700Bubbi von Strandparken40:53,3331:07,6172:00,94
9Lisa Hein924Golden Starlight61:59,0520:49,9682:49,01
10Mira Henius Dreijer1368Milka6+32:31,2531:40,39124:11,64
Antal deltagere: 10.  
Dommer: Lisette Kongerslev, Emilie Strange Wismann
Sekretær: Charlotte Pedersen
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb - Fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerS.nr.Kanin5055606570758085Cert.Point
1Emilie Andersen2200Sommerly's Ch. Cool CocioXOOOOOOOXXX14
2Lisa Hein2080Neottia Nidus-avisOOOOXXOXOOXXX1
3Pernille Qwist Reckey1280El Sobre Saliente GCh. Nicode...OOOOOXXX1
4Pernille Wissing Nielsen2040KalahariXXOOOXOOXXX
5Betina Miller440Gaunbys SCh. Mr. Playboy BunnyOOOOXOXXX
6Sandra Bardevig1571Margrethegården's LeibeXOOOOXOXXX
7Rikke Vinther1783PjuskeXXOOOXOXOXXX
8Mette Wind2323Winds Ch. Quazzidy De La VegaXOOXOXXOXXOXXX
9Aase Bjerner1185Lykkegaardens Lamborghini Gal...OOOOXXX
9Katja Poulsen Honnens1454Ajtak's Ying & YangOOOOXXX
11Emilie Strange Wismann1077Savage SendiaOOOXOXXX
12Mia Fossberg Dømel1933Baloos Challenger KaitakiO-XOXOXXX
13Mikkel Due2299Ajtaks Solero---XXOXXX
14Charlotte Pedersen1746Winds NicolaiOOOXXOXXX
14Lisette Kongerslev2002Hønsehusets Too Nice To Say NoOOOXXOXXX
16Jannie Rottensten Kofoed274Gch. SpedyOOXXOXXOXXX
17Cathrine Elkjær1728Sofiagårdens Flying DreamXXOOXOXXX
18Pernille Wissing Nielsen2042Beders Tropic ThunderXOXXOXOXXX
19Louise Lund2374Kurreholms Cody HimselfOOXXOXXDisk. på tid
20Lisette Kongerslev1180Ch. Tiny Triumph af GaunbyOXOXXOXXX
21Mira Henius Dreijer1540Milkas Good and Bad JosephOXXOXXOXXX
22Louise Lund2717Levade´s Free WillyOOXXX
23Pernille Wissing Nielsen1779Magics Magic HighlightOXOXXX
24Betina Miller1609Playmates Player af Allégaard...XOXXOXXX
25Katja Poulsen Honnens209Spillegård's FurbyXXOXXOXXX
25Sandra Bardevig1854Sofiagården's Sport InsideXXOXXOXXX
27Sif Snedker Christensen2401Bella NHOXXX
28Jannie Rottensten Kofoed212IsakXOXXX
29Liza Lassen1678Elmely Night Of Stars Af Stal...XXOXXX
Uplac.Patricia Møllnitz2312Stald Dundines MaxXXDisk. på tid
Uplac.Hannah Jørgensen1698Beders ChariotXXX
Uplac.Hannah Jørgensen1696Strandvejs SummerXXX
Uplac.Heidi D. Albrektsen1673Stald Magic´s BelinaXXX
Uplac.Katja Poulsen Honnens1025Vakse ViggoXXX
Uplac.Maria Gadkjær2030Sommerly's Cool CayenneXXX
Uplac.Sandra Bardevig1268OttoXXX
Uplac.Stina Brahtz Nagel2534Flora ZackariasXXX
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg, Nina Poulsen
Sekretær: Signe Skelbæk
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerS.nr.Kanin100120140150160170180190200210220230240250260Cert.Point
1Louise Lund2650Gaunby's Multi Medie "Medie"OXOO-O-OXOOOXOXOOXOXX14
2Mette Wind2323Winds Ch. Quazzidy De La VegaOO-XOO-OOOOXXX1
3Lisette Kongerslev2002Hønsehusets Too Nice To Say NoXOXOOXOOOOXOOXXX1
4Mette Wind1838Winds Ch. Xawi DirlacziOO-O-XOOXOOXXX
5Pernille Leed1710Strandvejs MileyXOXOOXOOXOOXXX
6Signe Skelbæk2124Satans Little Helper af Sprin...OXOXOXOOXOXXOXXX
7Louise Lund1111Ajtaks EigilOOOXOOOXXX
8Rikke Vinther1783PjuskeXOOXXOXOOXOXXX
9Mira Henius Dreijer1540Milkas Good and Bad JosephXOOXXOXXOXXX
10Sif Snedker Christensen2020SilverOOOXXX
11Aase Bjerner1185Lykkegaardens Lamborghini Gal...OXOXOXXX
12Louise Lund2374Kurreholms Cody HimselfXOOX
13Charlotte Pedersen1746Winds NicolaiXOXOXXX
13Maria Gadkjær2030Sommerly's Cool CayenneXOXOXXX
15Patricia Møllnitz2360DundineXXOXOX
16Liza Lassen1676Elmely Online Af Stald MagicOXXX
17Sandra Bardevig1571Margrethegården's LeibeXO-XXX
17Lisette Kongerslev1180Ch. Tiny Triumph af GaunbyXOXXX
17Signe Skelbæk1825Riki RakiXOXXX
Uplac.Mira Henius Dreijer1368MilkaX
Uplac.Camilla Brahe Jørgensen1976Sønderlunds HannibalXXX
Uplac.Emilie Andersen2200Sommerly's Ch. Cool CocioXXX
Uplac.Lisa Hein2080Neottia Nidus-avisXXX
Uplac.Louise Lund2865Stjärnan's Back To NeverlandXXX
Uplac.Pernille Leed1704Leed´s Ch. Magic Show-OffXXX
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Poul Erik Kristensen, Mia Fossberg Dømel
Sekretær: Sarah Rohde
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Gren A

Plac.FørerS.nr.KaninELI alt
1Betina Miller440Gaunbys SCh. Mr. Playboy Bunny156
2Pernille Qwist Reckey1280El Sobre Saliente GCh. Nicode...437
3Mikkel Due2299Ajtaks Solero31316
4Jannie Rottensten Kofoed274Gch. Spedy81624
5Lisette Kongerslev2002Hønsehusets Too Nice To Say No101525
6Lisette Kongerslev1180Ch. Tiny Triumph af Gaunby62026
7Katja Poulsen Honnens1454Ajtak's Ying & Yang18927
8Lisa Hein2080Neottia Nidus-avis26228
9Aase Bjerner1185Lykkegaardens Lamborghini Gal...21930
10Charlotte Pedersen1746Winds Nicolai161430
11Emilie Strange Wismann1077Savage Sendia231134
12Betina Miller1609Playmates Player af Allégaard...122436
13Katja Poulsen Honnens209Spillegård's Furby152540
14Mira Henius Dreijer1540Milkas Good and Bad Joseph272148
15Jannie Rottensten Kofoed212Isak312859
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Ukendt
Til toppen

Gren B

Plac.FørerS.nr.KaninEKI alt
1Lisette Kongerslev2002Hønsehusets Too Nice To Say No134
2Louise Lund2650Gaunby's Multi Medie "Medie"10111
3Aase Bjerner1185Lykkegaardens Lamborghini Gal...31114
4Mette Wind1838Winds Ch. Xawi Dirlaczi15419
5Lisette Kongerslev1180Ch. Tiny Triumph af Gaunby61723
6Charlotte Pedersen1746Winds Nicolai111324
Antal deltagere: 6.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Ukendt
Til toppen

Gerhardts Mindepokal

Plac.FørerSLSKELEKI alt
1Lisette Kongerslev00060410
1Mette Wind00500510
3Emilie Andersen1000607
4Louise Lund0000066
4Betina Miller0060006
4Lisa Hein0100506
7Pernille Leed0005005
7Rikke Vinther2300005
9Pernille Qwist Reckey0000404
9Aase Bjerner0004004
9Mikkel Due0040004
12Mette Møller-Petersen3000003
13Kirsten Bjerg0200002
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Ukendt
Til toppen

Samlet vinder

Plac.FørerS.nr.KaninELEKI alt
1Lisette Kongerslev2002Hønsehusets Too Nice To Say No10115329
2Aase Bjerner1185Lykkegaardens Lamborghini Gal...21391144
3Lisette Kongerslev1180Ch. Tiny Triumph af Gaunby66201749
4Charlotte Pedersen1746Winds Nicolai1611141354
Antal deltagere: 4.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Ukendt
Til toppen