LANDSSKUET  I  HERNING  DEN  1.  -  3.  JULI  2010

Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær krogetElite kroget
HøjdehopLængdehop
Eliminator



Let lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Kirsten Bjerg2190Fionas Kaw af Sommerly000:09,8800:09,5712
2Louise Parsberg Madsen2830Hønsehusets Jägermeister000:09,9400:10,7511
3Lisa Hein2880Nidus´ Nardus Stricta af Somm...010:10,4111
4Mette Møller-Petersen2840Levades Northern Light100:17,281
5Stine Jensen1727Winds Niva Pattaya200:10,002
v6Camilla Mørck Thuesen975Bygholms Victor (veteran)200:12,902
6Louise Jakobsen2753Beders Thunder Rain200:17,442
7Else Marie Gravesen1594Findus110:42,882
8Louise Jakobsen2692Noah af Stald Mølgaard500:26,005
9Else Marie Gravesen1596Perle600:12,636
Udg.Rikke Gravesen1804Salto af Pecasus1trak sig
Udg.Rikke Gravesen2105Sommerly`s Afrodite3Trak sig
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Signe Skelbæk
Sekretær: Emilie Wismann
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Rasmus Bjerner2500Bygholms Pixel000:39,59012
2Dina Mikkelsen2752Kayla af Stald Mælkebøtte001:10,72011
3Stine Jensen1727Winds Niva Pattaya100:29,0311
4Lisa Hein2880Nidus´ Nardus Stricta af Somm...010:35,0711
5Mia Fossberg Dømel1763Gizmos Møw100:48,031
6Lotte Svendsen2489Strandvejs Hoptimist1+100:25,312
7Mette Møller-Petersen2840Levades Northern Light110:40,822
8Louise Parsberg Madsen2830Hønsehusets Jägermeister200:59,752
9Maria Gadkjær2767Leed's Ultra Fuzu300:42,883
10Sebastian Bøss1580Hipphop400:24,554
11Camilla Mørck Thuesen1805Jigoro Kano af Pecasus400:54,694
v12Camilla Mørck Thuesen975Bygholms Victor (veteran)311:26,054
13Louise Jakobsen2753Beders Thunder Rain421:21,286
14Emilie Strange Wismann2547Ninus Ida621:11,978
15Rikke Gravesen1804Salto af Pecasus43+22:28,879
Udg.Rikke Gravesen2105Sommerly`s Afrodite2+1trak sig
Udg.Lene Bjerg3074Nidus' Veni Vidi Vici af Somm...3disk fejl bane
Udg.Louise Jakobsen2692Noah af Stald Mølgaardtrak sig
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Aase Bjerner
Aspirant: Sandra Bardevig
Sekretær: Bettina Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Signe Skelbæk2474Magics ChriStoffer000:11,00013
2Mia Fossberg Dømel2733Fionas Kuia af Sommerly000:12,16012
3Lene Gadkjær2403Sommerly´s Fiolito000:13,53012
4Bettina Bjerg1997Precious Qashqai af Pecasus000:17,63012
5Poul Erik Kristensen2099Samson af Pecasus000:18,91012
6Kirsten Bjerg2265Sommerly's Borka000:22,81012
7Lene Bjerg2192Sommerly's Miss Cool Evolution100:12,001
8Signe Skelbæk2324Silly Paranoia100:15,871
9Maria Gadkjær2767Leed's Ultra Fuzu010:23,121
10Emilie Strange Wismann2090Ajtaks Spar 2200:20,662
11Lotte Svendsen2489Strandvejs Hoptimist300:14,533
12Heidi V. Pedersen1996Stald Vi.P´s Hot Celica300:15,413
13Aase Bjerner2009Bygholms Nissan Pixo300:34,503
14Susanna Mørck Kristensen2264Sommerly´s Pelle400:15,534
15Rasmus Bjerner2500Bygholms Pixel500:27,065
16Sebastian Bøss1580Hipphop510:13,636
17Mia Fossberg Dømel1763Gizmos Møw4+110:14,156
18Poul Erik Kristensen2455Fionas Dizzi Mizz Lizzy41+11:08,786
19Camilla Mørck Thuesen1805Jigoro Kano af Pecasus5121:03,006
20Emilie Strange Wismann2547Ninus Ida630:33,009
Udg.Dina T. Mikkelsen2752Kayla af Stald MælkebøtteDisk.
Udg.Aase Bjerner2000Lykkegårdens Lotus Elisetrak sig
Udg.Susanna Mørck Kristensen1238Fiona´s Shia Boozetrak sig
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Mira Dreijer
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Kirsten Bjerg2265Sommerly's Borka100:40,53113
2Louise Parsberg2685Bellas Cool Flower100:55,6511
3Mia Fossberg Dømel2733Fionas Kuia af Sommerly100:58,6911
4Bettina Bjerg2187Player's Casino af Sommerly (...201:07,8721
5Dina T. Mikkelsen2518Blue Charm111:10,502
6Signe Skelbæk2474Magics ChriStoffer400:04,664
7Poul Erik Kristensen2099Samson af Pecasus3+100:44,254
8Lene Gadkjær2403Sommerly´s Fiolito400:47,754
9Poul Erik Kristensen2455Fionas Dizzi Mizz Lizzy401:01,344
10Lotte Svendsen2521Kashmir af Stald Flora2+111:32,724
11Heidi V. Pedersen1996Stald Vi.P´s Hot Celica510:48,346
12Emilie Strange Wismann2090Ajtaks Spar 2511:23,876
13Bettina Bjerg2192Sommerly´s Cool Evolution520:35,197
13Susanna Mørck Kristensen2264Sommerly´s Pelle650:57,7111
14Bettina Bjerg1997Precious Qashqai af Pecasus521:13,437
15Signe Skelbæk2324Silly Paranoia521:47,227
17Aase Bjerner2009Bygholms Nissan Pixo8+1+441:44,4717
Udg.Lisa Fiil2028Bibtty Bobtty Boo "Amigo"Disk.
Udg.Aase Bjerner2000Lykkegårdens Lotus Elisetrak sig
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lisa Hein
Aspirant: Sandra Bardevig
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Mira Dreijer1832Milka's Mati2+100:53,4433
2Sandra Bardevig1268Otto3+110:38,345
3Heidi V. Pedersen1498Sommerly's Mr. Diesel410:58,485
4Lene Gadkjær1574Speedy581:53,9713
Udg.Maria Gadkjær2030Sommerly´s Cool CayenneTrak sig
Udg.Mira Dreijer2343Fionas Eldorado Del DjimaTrak sig
Antal deltagere: 6.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Dina Mikkelsen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlFejlTidT. fejlCert.Point
1Rasmus Bjerner1682Asgaards Frigg4+111:06,696
2Betina Miller1609Playmates Player af Allégaard...601:09,596
3Lisa Hein2080Neottia Nidus-avis610:40,387
4Betina Miller440Gaunbys SCh. Mr. Playboy Bunny431:30,287
Antal deltagere: 4.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Mia Fossberg Dømel
Aspirant: Mira Henius Dreijer
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerS.nr.Kanin40455055606570758085Cert.Point
1Lisa Hein2080Neottia Nidus-avis--OXOXXOXXOXXOOXXOX14
2Betina Miller1609Playmates Player af Allégaard...--XXOOOXOOOXXX
3Signe Skelbæk2474Magics ChriStofferXOXOOXOXOOXOXXOXXX
4Sandra Bardevig1268OttoXO-XOOOOXXX
5Betina Miller440Gaunbys SCh. Mr. Playboy Bunny--OOOXO-XXX
6Mira Dreijer1832Milka's MatiXOOOOXXOXXX
7Rasmus Bjerner1682Asgaards FriggOOOOXXX
8Poul Erik Kristensen2099Samson af PecasusOXXOOOXXX
9Lene Gadkjær2403Sommerly´s FiolitoXOXXX
9Lotte Svendsen2521Kashmir af Stald FloraXOXXX
Uplac.Lotte Svendsen2489Strandvejs HoptimistXXX
Uplac.Mira Dreijer2343Fionas Eldorado Del DjimaXXX
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Emilie Strange Wismann
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerS.nr.Kanin6080100120140150160170180190Cert.Point
1Maria Gadkjær2030Sommerly's Cool CayenneO-OOO-OOXOXO14
2Sandra Bardevig1727Winds Niva PattayaO-XOOXOXOXOXXX
3Lisa Hein2080Neottia Nidus-avisXOOXOXOXOXOXXOXXX
4Signe Skelbæk2324Silly ParanoiaOXOXXOXOXXOXXOXXX
5Emilie Strange Wismann1832Milka's MatiXOO-XXOOXXX
6Lotte Svendsen2521Kashmir af Stald FloraOOXXX
7Mia Fossberg Dømel1763Gizmo´s MøwXOXOXXX
8Lene Gadkjær2403Sommerly´s FiolitoXXOXOXXX
9Signe Skelbæk2474Magics ChriStofferOXXX
10Lotte Svendsen2489Strandvejs HoptimistXOXXX
10Maria Gadkjær2767Leed's Ultra FuzuXOXXX
Uplac.Dina T. Mikkelsen2752Kayla af Stald MælkebøtteXX
Uplac.Lisa Hein2090Ajtaks Spar 2XX
Uplac.Rikke Gravesen1804Salto af PecasusXX
Uplac.Rikke Gravesen2105Sommerly`s AfroditeXX
Uplac.Aase Bjerner2009Bygholms PixoXXX
Uplac.Aase Bjerner2000Lykkegaardens Lotus EliseXXX
Uplac.Dina T. Mikkelsen2518Blue CharmXXX
Uplac.Emilie Strange Wismann2343Fionas Eldorado Del DjimaXXX
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Heidi Pedersen
Aspirant: Mira Henius Dreijer
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Eliminator

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidPindPoint
1Louise Parsberg(2685)Bellas Cool flower10:13,03
2Sandra Bardevig(1268)Otto10:17,44
3Lisa Hein(2080)Neottia Nidus-avis20:10,32
4Kirsten Bjerg(2265)Sommerly´s Borka20:37,57
5Rasmus Bjerner(1682)Asgaards Frigg30:10,06
6Signe Skelbæk(2474)Magics ChriStoffer30:23,19
7Lene Gadkjær(2403)Sommerly´s Fiolito30:30,75
8Stine Jensen(1727)Winds Niva Pattaya40:16,54
9Maria Gadkjær(2767)Leed´s Ultra Fuzu50:31,57
10Mira Dreijer(1832)Milkas Mati6
Udg.Dina Mikkelsen(2518)Blue CharmDisk.
Udg.Sebastian Bøss1580HiphoppTrak sig
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Poul Erik Kristensen
Til toppen