STÆVNE  PÅ  NATURCENTER  SKOVGAARD  VED  HORSENS  DEN  12.  AUGUST  2007

Tryk for at komme til:
Svær ligeElite lige
Højdehop



Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT fejlPindPoint
1Aase BjernerLykkegaardens Lamborghini Gall...00,40,7800,27,56013
2Sabrina RasmussenMagic's Eittoh00,22,9110,10,2911
3Maria BankeGaunby´s Tribute to Triumph10,20,3100,15,9411
4Liza LassenElmely Mr Chapman KG00,45,4410,26,6011
5Sabrina RasmussenCasanova20,37,3800,12,342
6Lisette KongerslevTiny Triumph af Gaunby10,46,0310,22,442
7Lisette KongerslevÆblegårdens Cool Wildberry21,02,7800,38,132
8Betina MillerPlayboys Playmate af Stampegår...00,41,7820,41,752
9Annette Skougaard JensenPichatue11,22,3210,45,442
10Marlene BruhnMimrelund´s Almost Famous Gipsy10,29,4720,13,223
11Maria BankeGaunby´s Indian Summer11,27,7220,30,413
12Marlene BruhnJordbærgården's Tequila Hot n'...30,18,8500,37,653
13Betina MillerStampegårdens Nike31,20,0900,40,753
14Sabrina RasmussenMy Fair Lady af Gaunby41,31,0000,28,594
15Lisette KongerslevSønderlunds Mushu30,41,8810,38,664
16Maria BankeGaunby´s Mighty Macijevski30,32,5620,20,325
17Kirsten BjergKarl5+11,43,0010,20,917
18Lisette KongerslevHønsehusets Theo Dor50,58,6530,42,728
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT fejlCert.Point
1Sabrina RasmussenCh. Hot'n'sweet00,33,5610,31,32114
2Betina MillerGaunbys GCh. Mr. Playboy Bunny0+11,59,8412,21,162
3Maria BankeFiona´s Dimar20,33,9310,21,153
4Maria BankeFiona´s Herly11,09,0920,41,383
5Rasmus BjernerBygholms (Co)Sinus11,08,0921,18,123
6Marlene BruhnJordbærgården's Magic Twilight21,08,6620,39,504
7Sabrina RasmussenMr. Blue3+11,41,0311,01,945
8Kirsten BjergSommerly`s Gucci50,46,7520,24,637
9Marlene BruhnFiona's Nix Pille60,44,4440,26,9010
10Sarah RohdeSimba7+22,11,8441,04,2813
11Sarah RohdeOliver6+3+43,20,534+2+33,02,5722
Uplac.Betina MillerHindbærgårdens Queen Of Darkne...Trak sig
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin40455055606570758085Cert.Point
1Betina MillerGaunbys GCh. Mr. Playboy BunnyO-OOOXXOXXOOOXXX14
2Sabrina RasmussenMagic's EittohOOOOOOXOXXX
3Maria BankeGaunby´s Mighty MacijevskiOOOOOXOXOXXX
4Maria BankeGaunby´s Tribute to TriumphOOOOXOOXXX
5Marlene BruhnJordbærgården's Magic TwilightO-O-OXXOXXX
6Lisette KongerslevÆblegårdens Cool WildberryOOOOXOXXX
7Sarah RohdeOliverO-OXOXOXXX
8Maria BankeFiona´s DimarOOOXOXOXXX
9Rasmus BjernerBygholms (Co)Sinus--OOXXX
10Sabrina RasmussenMy Fair Lady af GaunbyOOXOOXXX
11Annette Skougaard JensenPichatueXXOOXXOOXXX
12Sarah RohdeSimbaO-OXXOXXX
13Maria BankeFiona´s HerlyOOOXXOX
14Aase BjernerLykkegaardens Lamborghini Gall...OOOXXX
15Pernille W. NielsenSvendgårdens TrilleOXOOXXX
16Lisette KongerslevHønsehusets Theo DorXO-XO-XXX
17Lisette KongerslevSønderlunds MushuOOXXOXXX
18Sabrina RasmussenCasanovaOXOXXOX
18Betina MillerStampegårdens NikeOXOXXOXXX
20Pernille W. NielsenHønsehusets Dambi Bambi LambiXOXXOXXX
21Pernille W. NielsenSavannahXXOXXX
Uplac.Lisette KongerslevTiny Triumph af GaunbyXXX
Uplac.Pernille W. NielsenMimrelunds TjoklateXXX
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: 40 cm
Til toppen