LEJR  I  HATTING  VED  HORSENS  DEN  7.  -  8.  MAJ  2005

Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop



Let lige

Plac.FørerKaninFejlFejlTidFejl i altDKDELandPindPoint
1Camilla á ArgjumHindbærgården's My fake Jack000:09,0001DK1
2Camilla á ArgjumBygholm's Prince of Magic000:09,0602DK1
3Annette JensenStald mi-mi´s Nova000:09,8103DK1
4Birgit BankeFiona`s Nix Pille000:10,1204DK1
5Marlene BruhnJordbærgårdens Brown Beauty000:11,3405DK1
6Nanna EckhoffSøbjerggårds Uffe000:11,5006DK1
7Birgit BankeFiona`s Banana Split000:14,4107DK1
8Anja KraftSchlecki000:17,1601DE
9Katrine RasmussenOliver000:19,3408DK1
10Birgit BankeGaunby`s Tøzz000:21,9109DK1
11Camilla á ArgjumPeek-a-Boo000:31,69010DK1
12Bettina BjergFinn Nemo000:58,16011DK1
13Bettina SvendsenMizja100:08,66112DK
14Anja Højmark HegnsvangFiona´s Thor100:08,97113DK
15Anja Højmark HegnsvangFreya100:09,16114DK
16Line WeberHappy100:12,43115DK
17Sandra BardevigVicter010:15,07116DK
18Line WeberOle100:19,40117DK
19Heidi V. PedersenStal Vi.P´s Princess Strit100:20,06118DK
20Sarah RohdeMille100:25,50119DK
21Birgit BankeGaunby`s Phoenix100:32,09120DK
22Sarah RohdeBuster101:25,72121DK
23Sofie Guldager PetersenLucky101:43,40122DK
24Mathilde N. Bøge JensenTwiggy110:10,91223DK
25Gesa FischerMolly110:11,7522DE
26Ronja WillenbrockJunior200:12,3423DE
27Nanna EckhoffSøbjerggårds Plet200:16,03224DK
28Lisette KongerslevTheo110:26,72225DK
29Gesa FischerHamlett110:27,6324DE
30Sarah WillemoesSnowie020:29,62226DK
31Susanna ThuesenHippHop110:30,38227DK
32Mette PedersenAlex110:37,54228DK
33Mathilde N. Bøge JensenBlackie110:38,84229DK
34Mathilde N. Bøge JensenChip110:50,28230DK
35Marlene BruhnJordbærgårdens Tequila Hot'n'S...120:10,19331DK
36Nina PedersenBoris210:16,12332DK
37Ivalo BeckMolly210:32,62333DK
38Charlotte Kjær AndersenSigga210:34,75334DK
39Maria WillemoesBlacki120:39,66335DK
40Aileen SchuckertLara220:11,0045DE
41Mareike MeyerLena310:14,7846DE
42Troels Hjalte KristensenElvira310:15,43436DK
43Nina PedersenOssy310:23,93437DK
44Annette JensenBum Bum Billyboy130:24,34438DK
45Camilla ThuesenEmma130:33,19439DK
46Melanie RückertFlocke410:46,1957DE
47Katrine RasmussenHans510:42,00640DK
48Camilla ThuesenTiger432:03,34741DK
49Fabian WilkenbachCasimir440:12,6988DE
50Bente WillenbrockKrümel531:13,5689DE
51Cathrine M. PoulsenHimmelgårdens Mitzy540:40,97942DK
52Susanna ThuesenFloffy451:13,22943DK
53Andre MeyerMümmel640:48,531010DE
54Emma RavnSmutti750:32,581244DK
Uplac.Cecilie AndersenTequila1Disk.Udg.DK
Uplac.Nina PedersenTessa2TrukketUdg.DK
Uplac.Malene NielsenJordbærgårdens Buster BigfootDisk.Udg.DK
Uplac.Ronja WillenbrockPfötchenTrukketUdg.DE
v22Camilla ThuesenAdam (veteran)010:40,971(21)DK
Antal deltagere: 59.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Lene Bjerg Rosendahl
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidFejl i altDKDELandPindPoint
1AnneMai Liin KjledmannIsak000:28,3501DK1
2Mathilde N. Bøge JensenBlackie000:29,9102DK1
3Malene NielsenJordbærgårdens Buster Bigfoot000:32,4703DK1
4Annette JensenStald mi-mi´s Herkules000:41,9104DK1
5Camilla á ArgjumPeek-a-Boo000:52,5005DK1
6Mette PedersenLuna001:19,7206DK1
7Anja KraftSchlecki100:21,3111DE
8Camilla á ArgjumHindbærgården's My fake Jack010:29,2517DK1
9Line WeberOle010:32,8118DK1
10Cathrine M. PoulsenHimmelgårdens Olfine100:34,4719DK1
11Camilla á ArgjumBygholm's Prince of Magic100:39,72110DK1
12Jeanette L. BorchRafiki010:45,66111DK
13Melanie RückertFlocke010:56,8512DE
14Anja Højmark HegnsvangFreya110:22,09212DK
15Sarah RohdeKiara200:24,09213DK
16Nina PedersenOssy110:45,22214DK
17Sofie Guldager PetersenLucky021:51,00215DK
18Sandra BardevigVicter120:36,82316DK
19Nina PedersenBoris120:37,42317DK
20Annette JensenStald mi-mi´s Nova210:50,68318DK
21Sarah RohdeMille210:54,93319DK
22Heidi V. PedersenStal Vi.P´s Princess Strit300:56,91320DK
23Nanna EckhoffSøbjerggårds Uffe210:59,22321DK
24Anja Højmark HegnsvangFiona´s Thor211:18,00322DK
25Aileen SchuckertLara310:13,0643DE
26Gesa FischerMolly130:20,9144DE
27Nanna EckhoffSøbjerggårds Plet310:31,34423DK
28Gesa FischerHamlett310:31,5645DE
29Andre MeyerSnoopy130:34,4746DE
30Mareike MeyerLena040:38,3847DE
31Mathilde N. Bøge JensenChip220:54,12424DK
32Annette JensenBum Bum Billyboy321:10,00525DK
33Susanna ThuesenHippHop141:25,00526DK
34Sarah RohdeBuster411:35,00527DK
35Marlene BruhnJordbærgårdens Tequila Hot'n'S...150:24,19628DK
36Line WeberHappy420:28,53629DK
37Maria WillemoesBlacki240:55,81630DK
38Charlotte Kjær AndersenSigga420:59,88631DK
39Sarah WillemoesSnowie241:11,00632DK
40Fabian WilkenbachCasimir340:33,5778DE
41Mathilde N. Bøge JensenTwiggy430:43,16733DK
42Bettina BjergFinn Nemo521:07,00734DK
43Cecilie AndersenTequila341:16,00735DK
44Ronja WillenbrockPfötchen440:21,2589DE
45Ronja WillenbrockJunior350:24,25810DE
46Camilla ThuesenEmma440:38,00836DK
47Ivalo BeckMolly351:01,00837DK
48Katrine RasmussenHans441:27,00838DK
Uplac.Marlene BruhnJordbærgårdens Brown Beauty1Udg.Udg.DK
Uplac.Mette PedersenAlex1Udg.Udg.DK
Uplac.Bettina SvendsenMizja3Udg.Udg.DK
Uplac.Aase BjernerStrandelhjørns Nikita4Udg.Udg.DK
Uplac.Andre MeyerMümmel5Udg.Udg.DE
Uplac.Camilla ThuesenAlbert6Udg.Udg.DK
Uplac.Bente WillenbrockKrümelUdg.Udg.DE
Uplac.Camilla ThuesenTigerUdg.Udg.DK
Uplac.Emma RavnSmuttiUdg.Udg.DK
Uplac.Katrine RasmussenOliverUdg.Udg.DK
Uplac.Nina PedersenTessaUdg.Udg.DK
Uplac.Susanna ThuesenFloffyUdg.Udg.DK
v18Camilla ThuesenAdam (veteran)021:02,002(15)DK
Antal deltagere: 61.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlFejlTidFejl i altDKDELandPindPoint
1Birgit BankeFiona`s Lille Kalle Klat000:21,5801DK1
2Kirsten BjergDiva000:43,9702DK1
3Sarah RohdeKiara000:53,2203DK1
4Troels Hjalte KristensenNimse001:05,5304DK1
5Bettina BjergGucci100:13,0815DK
6AnneMai Liin KjledmannIsak100:19,0316DK
7Jeanette L. BorchFionas Chuckie010:40,7817DK
8Maria BankeFiona´s Dimar200:23,8928DK
9Camilla á ArgjumHindbærgården's Never Cry for...200:25,0029DK
10Jeanette L. BorchRafiki200:53,84210DK
11Cathrine M. PoulsenHimmelgårdens Olfine300:11,38311DK
12Mette PedersenManuel210:38,60312DK
13Maria BankeFiona´s Herly210:40,59313DK
14Camilla á ArgjumKaretgården's Maximum Shakira300:42,09314DK
15Maja Thim LarsenJørgen H.410:59,29515DK
16Nadine AdamNepomuck420:14,1361DE
17Aase BjernerStrandelhjørns Nikita420:28,89616DK
18Susanna ThuesenGoGo152:35,12617DK
19Annette JensenStald mi-mi´s Herkules610:53,29718DK
20Jeanette L. BorchFimpe620:23,47819DK
21Aase BjernerAnderups Vita Wrap It262:00,57820DK
22Mareike MeyerTrixie451:02,3192DE
23Sarah RohdeMonty641:20,591021DK
24Andre MeyerSnoopy560:50,29113DE
Uplac.Mette PedersenLuna2Trak sigUdg.DK
Uplac.Lene BjergMikadoDisk pga. forkert klasseDK
v8Lene BjergDixi (veteran)200:18,782(8)DK
v12Aase BjernerGaunbys Hr. Mand (veteran)210:33,503(12)DK
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Aspirant: Anja Højmark Hegnsvang
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidFejl i altDKDELandPindPoint
1Maria BankeFiona´s Dimar0000:54,1801DK1
2Jeanette L. BorchFliseline1000:43,3712DK1
3Maria BankeFiona´s Herly1000:52,4413DK1
4Camilla á ArgjumHindbærgårdens Never Cry for me0100:59,0914DK1
5Aase BjernerBygholms Gurli Margrethe1001:09,1315DK1
6Jeanette L. BorchFionas Chuckie1001:43,4716DK
7Mette PedersenDumbo0102:03,9017DK
8Trine PedersenBjarne J2000:36,6028DK
9Bettina BjergGucci2001:02,4329DK
10Mette PedersenManuel2001:12,87210DK
11Kirsten BjergSensi2001:19,03211DK
12Troels Hjalte KristensenNimse1201:13,50312DK
13Cathrine M. PoulsenSuper Carla2101:15,47313DK
14Aase BjernerBygholms James Bunn3100:50,59414DK
15Jeanette L. BorchFimpe3401:04,54715DK
16Cathrine M. PoulsenRita6101:46,15716DK
17Nadine AdamNepomuck7200:34,9091DE
18Sarah RohdeMonty6301:08,28917DK
19Aase BjernerAnderups Vita Wrap It4502:42,96918DK
Uplac.Kirsten BjergDivaDisk pga. forkert klasseDK
Uplac.Mette PedersenRosalinetrak sigUdg.DK
Uplac.Susanna ThuesenGoGotrak sigUdg.DK
Uplac.Camilla á ArgjumKaretgården's Maximum Shakiraudgået på tidUdg.DK
v2Aase BjernerGaunbys Hr. Mand (veteran)0000:55,850(2)DK
v17Lene BjergDixi (veteran)4302:18,917(17)DK
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Heidi Pedersen
Aspirant: Anja Højmark Hegnsvang
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlFejlTidFejl i altFejl omløbTid omløbPindPoint
1Aase BjernerBygholms Gurli Margrethe1000:33,9111
2Trine PedersenBjarne J1100:29,372000:23,281
3Jeanette L. BorchFliseline1100:29,782000:23,061
4Cathrine M. PoulsenRita2100:20,2231
5Trine PedersenThe Real Slim Shady3001:13,0631
6Kirsten BjergSensi4000:27,5641
7Aase BjernerBygholms James Bunn4100:56,905
8Cathrine M. PoulsenSuper Carla3201:49,345
9Mette PedersenRosaline3301:14,786
10Bettina BjergAngel7101:10,068
11Mette PedersenDumbo6202:06,668
Uplac.Sarah RohdeSimbaTrak sig
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidFejl i altPindPoint
1Trine PedersenThe Real Slim Shady0001:27,1001
2Rasmus BjernerBygholms (Co)Sinus1000:27,9311
3Trine PedersenOlpherth2001:02,7521
4Sarah RohdeSimba2001:23,1921
5Cecilie AndersenFuga3000:34,5331
6Sarah RohdeOliver3000:35,6531
7Kirsten BjergMarco3000:41,2231
8Betina MillerHindbærgårdens Queen of Darkne...2101:14,1931
9Jeanette L. BorchHindbærgårdens Loppe2200:48,5341
10Annette JensenStald mi-mi´s Jolly2201:03,2541
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlFejlTidFejl i altCert.Point
1Trine PedersenOlpherth110:54,3221
2Rasmus BjernerBygholms (Co)Sinus210:28,873
3Heidi V. PedersenMimrelunds Barske Bølle310:58,314
4Rasmus BjernerBygholms Ditte230:28,065
5Maria BankeGaunby´s SCh. Kahlua510:43,506
6Heidi V. PedersenLykkegårdens Ch. Safari Ferrari341:47,637
7Bettina BjergPolo621:03,008
8Maria BankeGaunby´s Ch. Triumph Thunderbi...550:21,6610
9Rasmus BjernerLykkegårdens Microsoft641:15,7810
10Betina MillerGaunbys Mr. Playboy Bunny831:58,5911
11Annette JensenLykkegårdens Champoin Pjuskeboy832:04,3411
12Maja Thim LarsenHugo652:24,5911
13Annette JensenStald mi-mi´s Lollypop931:21,8712
14Maja Thim LarsenJerry661:54,5312
15Maja Thim LarsenFrygtløse Frankie1141:27,6615
16Cecilie AndersenFuga8101:19,9018
17Betina MillerHindbærgårdens Queen of Darkne...1172:16,9718
18Jeanette L. BorchHindbærgårdens Loppe1191:18,9720
19Mathilde N. Bøge JensenFlamingo13102:20,3823
20Sarah RohdeOliver1582:46,5623
Uplac.Alfred LarsenBlack BlizzardTrak sig
Uplac.Annette JensenStald mi-mi´s JollyTrak sig
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidFejl i altCert.Point
1Maria BankeGaunby´s SCh. Kahlua211:31,4031
2Maria BankeGaunby´s Ch. Triumph Thunderbi...220:45,814
3Heidi V. PedersenMimrelunds Barske Bølle311:51,254
4Betina MillerGaunbys Mr. Playboy Bunny321:53,195
5Heidi V. PedersenLykkegårdens Ch. Safari Ferrari421:04,666
6Annette JensenStald mi-mi´s Lollypop421:33,506
7Annette JensenLykkegårdens Champoin Pjuskeboy631:44,389
8Bettina BjergPolo641:01,2210
9Rasmus BjernerBygholms Ditte461:22,5310
10Mathilde N. Bøge JensenFlamingo1031:33,2513
Uplac.Rasmus BjernerLykkegårdens MicrosoftTrak sig
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin4045505560657075808590DKDELandCert.Point
1Rasmus BjernerBygholms (Co)SinusXO-OOOOXOOXXOXOXXX1DK1
2Heidi V. PedersenMimrelunds Barske Bølle--OOXOXOXXOXXOXXX2DK
3Trine PedersenBjarne JO-XOOXOXOXXOXXX3DK
4Trine PedersenThe Real Slim Shady--XOOOXOXXX4DK
5Trine PedersenOlpherth--OOXOXOXXX5DK
6Malene NielsenJordbærgårdens Buster BigfootXOOOOXXOXOXXX6DK
7Rasmus BjernerBygholms DitteOOOOXXOXXOXXX7DK
8Bettina BjergPoloOOXOOOXXX8DK
9Maria BankeGaunby´s Ch. Triumph Thunderbi...OOOXOXOXXX9DK
10Jeanette L. BorchGizmoXXOXXOOXXOXOXXX1ODK
11Mathilde N. Bøge JensenFlamingoOOOXOXXX11DK
12Annette JensenLykkegårdens Champoin PjuskeboyXOOOXOXXX12DK
13Heidi V. PedersenLykkegårdens Ch. Safari FerrariO-XOXOXXX13DK
14Cecilie AndersenFugaOOOXXOXXX14DK
15Marlene BruhnJordbærgårdens Tequila Hot'n'S...XOOOXXOXXX15DK
16Aileen SchuckertLaraOXOXOXXOXXX1DE
17Annette JensenStald mi-mi´s LollypopOOXOXXX16DK
18Sarah RohdeOliverOXOXOXXX17DK
19Cathrine M. PoulsenRitaOOXXX18DK
20Ronja WillenbrockJuniorXOOXXX2DE
21Mette PedersenManuelXXOXOXXX19DK
22Gesa FischerMollyXOXXOXXX3DE
23Sarah RohdeSimbaOXXX2ODK
24Lisette KongerslevTheoXOXXX21DK
Uplac.Anja KraftSchleckiXXXUdg.DE
Uplac.Bente WillenbrockKrümelXXXUdg.DE
Uplac.Gesa FischerHamlettXXXUdg.DE
Uplac.Mareike MeyerLenaXXXUdg.DE
Uplac.Melanie RückertFlockeXXXUdg.DE
Uplac.Nadine AdamNepomuckXXXUdg.DE
Uplac.Ronja WillenbrockPfötchenXXXUdg.DE
Uplac.Aase BjernerBygholms James BunnXXXUdg.DK
Uplac.Betina MillerHindbærgårdens Queen of Darkne...XXXUdg.DK
Uplac.Bettina BjergGucciXXXUdg.DK
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hanne Vibeke Poulsen
Aspirant: Anja Højmark Hegnsvang
Bedømmelsesmetode: 40 cm
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin6080100120140150160170180190200210220230DKDELandCert.Point
1Trine PedersenBjarne J--OOXOOOOOXXOOXOXOXXX1DK1
2Bettina BjergPolo-XOOOOOOXXX2DK
3Maria BankeGaunby´s SCh. KahluaOOOOXOXOXOXXX3DK
4Kirsten BjergMarcoOOOOOXXOXXX4DK
5Sarah RohdeOliver-XOOOOXXX5DK
6Rasmus BjernerBygholms (Co)SinusOOOOXOXXX6DK
7Rasmus BjernerBygholms DitteOOOOXXX7DK
8Birgit BankeFiona`s Lille Kalle KlatXOOOOXXX8DK
9Heidi V. PedersenMimrelunds Barske BølleOOOXOXXX9DK
10Marlene BruhnJordbærgårdens Tequila Hot'n'S...XXOOXOXOXXX1ODK
11Maja Thim LarsenJerryOXOOXXOXXX11DK
12Mathilde N. Bøge JensenFlamingoXOXXOOXXOXXX12DK
13Annette JensenStald mi-mi´s JollyOOOXXX13DK
14Malene NielsenJordbærgårdens Buster BigfootXOOOX14DK
14Annette JensenLykkegårdens Champoin PjuskeboyXOOOXXX14DK
16Maja Thim LarsenHugoXXOOXOXXX16DK
17Maria BankeFiona´s DimarXXOXXOXOXXX17DK
18Trine PedersenOlpherth--XXOXXX18DK
19Maria BankeGaunby´s Ch. Triumph Thunderbi...OXOXXOXXX19DK
20Cecilie AndersenFugaOOXXX2ODK
20Nadine AdamNepomuckOOXXX1DE
22Aase BjernerBygholms James BunnXOOXXX21DK
22Andre MeyerSnoopyXOOXXX2DE
24Sarah RohdeSimbaOXOXXX22DK
25Bettina BjergGucciXOXOX23DK
25Marlene BruhnJordbærgårdens Brown BeautyXOXOXXX23DK
27Betina MillerHindbærgårdens Queen of Darkne...OXXOXXX25DK
28Anja KraftSchleckiXXOXXOXXX3DE
29Aileen SchuckertLaraXXOXXX4DE
29Mareike MeyerTrixieXXOXXX4DE
Uplac.Trine PedersenThe Real Slim Shady--XXX26DK
Uplac.Sofie GuldagerLuckyXXX26DK
Uplac.Gesa FischerHamlettXXX6DE
Uplac.Gesa FischerMollyXXX6DE
Uplac.Ronja WillenbrockJuniorXXX6DE
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: 60 cm
Til toppen