STÆVNE  PÅ  SKÆGKÆRSKOLEN  I  SKÆGKÆR  VED  SILKEBORG  DEN  16.  -  17.  NOVEMBER  2002

Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær krogetKombi for svær/elite kroget
HøjdehopLængdehop



Let lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidPindPoint
1Louis Schou-HansenTrine0+019.651
2Annette S. JensenFreja0+019.821
3Kirsten MikkelsenBimmer0+021,661
4Julie HeroldNinus0+022,591
5Aase Bjerner(248)Nikita0+028,221
6Helle VaseLeo0+032,691
7Robert HansenPolle0+033,091
8Mette Pedersen(341)Luna0+0351
9Mette Pedersen(591)Manuel0+036,471
10Helene AndersenH.N.Sweet0+043,911
11Mette LarsenHr. Toffee1+024,251
12Bettina BjergBrutalis0+124,94
13Bettina BjergAngel0+128,25
14Robert HansenMax1+055,53
15Tina PedersenAndrea1+115,68
16Line MainzSitto1+132,69
17Isabella Schou-HansenCaroline1+135,04
18Anna TygesenBrandy1+135,1
19Annette S. JensenDD Dasy2+035,53
20Bettina BjergMini1+140,4
21Ida PedersenMalajka1+141,47
22Cille NielsenDestany2+125,4
23Michelle MikkelsenBella2+140,34
24Cecilie AndersenFuga3+054,04
25Camilla ThuesenDee-Dee2+11,09,53
26Line MainzW. Adunte2+220,03
v27Line MainzJolly - Veteran1+325,97
27Camilla NickelsenDanni1+331,66
28Camilla Thuesen(1005)Emma2+235,72
29Mia FischerTrunte3+141,85
30Cecilie AndersenTiquilla2+21,06,25
31Camilla ThuesenAlbert1+31,45,24
32Luna Stær Andersen(589)Sofus4+127,65
33Line MainzP. Bell3+242,69
34Rebecca Schou-HansenAndrea4+145,37
35Line MainzR. Teddy4+158,75
36Tina PedersenLaurits2+31,18,34
37Julie BregenovSofus2+31,28,44
38Mathilde BøgeTwiggy4+237,25
39Cille NielsenPusle3+339,79
40Helene AndersenSensation2+41,18,60
41Karina BallegårdFie4+21,28,50
42Morgane Tims MacèRaya3+431,18
43Annette S. JensenCarlos5+233,19
44Jørgen ClemmensenOlivia2+545,57
45Morgan Tims MacèHot Spot3+449,6
46Jørgen ClemmensenFrederikke7+126,62
47Ida PedersenSnebold4+434,81
48Anne BallegårdSonny7+11,23,84
49Luna Stær Andersen(588)Marius6+332
50Helle VaseRudolf4+544,19
51Catrine PoulsenVilma5+447,03
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidPindPoint
1Kirsten MikkelsenStampe0+017,041
2Helle VaseLeo0+026,121
3Bettina BjergFrida0+029,221
4Luna Stær Andersen(589)Sofus0+031,561
5Annette S. JensenFreja0+032,811
6Julie HeroldNinus0+032,841
7Maja Larsen(1791)Nussi0+033,531
8Camilla NickelsenDanni0+035,561
9Louis Schou-HansenTrine0+038,121
10Kirsten MikkelsenKiwi0+121,51
11Sarah RohdeNala1+025,561
12Bettina BjergCille1+027,56
13Tina PedersenAndrea1+029,41
14Mette LarsenHr. Toffee0+129,44
15Mathilde Bøge(348)Flamingo1+031,25
16Ida PedersenMalajka1+037,75
17Aase Bjerner(248)Nikita1+040,84
18Annette S. JensenD.D. Daisy1+043,56
19Cille NielsenDestany0+152,44
20Line MainzSitto0+153,63
21Bettina BjergAngel0+155,91
22Camilla ThuesenDee-Dee0+11,11,00
23Isabella Schou-HansenFiline2+033,93
24Morgane Tims MacèHot Spot1+140,16
25Line MainzP. Bell2+054,97
26Ida PedersenSnebold2+141,37
27Cecilie AndersenTiquilla3+041,72
28Anna TygesenBrandy2+147,75
29Cecilie AndersenSorte2+150,78
30Camilla ThuesenAlbert1+21,18,72
31Helle VaseRudolf4+030,81
32Morgane Tims MacèRaya2+245,25
33Bettina BjergBrutalis2+21,03,97
34Bettina BjergMini2+21,26,19
35Camilla NickelsenBella2+323,72
36Line MainzM. Star4+128,37
v37Line MainzJolly - Veteran2+334
37Line MainzR. Teddy4+142,78
38Cille NielsenPusle3+245,69
39Helene Andersen(43)B. Angel3+246,09
40Isabella Schou-HansenCaroline2+355,69
41Rebecca Schou-HansenAndrea3+41,01,78
42Karina BallegårdFie3+21,42,91
43Camilla NickelsenFutchi3+329,09
44Luna Stær Andersen(588)Marius3+333,25
45Jørgen ClemmensenOlivia4+247,16
46Robert HansenMolly5+157,9
47Jørgen ClemmensenFrederikke5+11,07,22
48Robert HansenMax4+21,11,72
49Julie BregenovSofus3+31,29,68
50Helene AndersenSensation3+41,17,28
51Matilde BøgeTwiggy7+131,75
52Camilla Thuesen(1005)Emma4+451,56
53Line MainzW. Adunte5+456,72
54Anne BallegårdSonny6+31,34.00
Udg.Mia FischerTrunteudg.
Antal deltagere: 56.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidPindPoint
1Maja Larsen(1173)Jerry0+035,811
2Line MainzStar Light0+037,51
3Maja Larsen(1177)Hugo1+018,571
4Aase BjernerLamborghini0+130,28
5Mette Pedersen(242)Dumbo1+053,79
6Line MainzJack2+045,97
7Sara RohdeStampe2+143,99
8Annette S. Jensen(1172)Lollypop2+242,56
9Catrine PoulsenFrida3+248,59
10Aase Bjerner(33)Vita W.R.5+11,21,69
11Bettina BjergMille5+251,59
12Mette PedersenRosaline8+21,00,00
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Heidi Pedersen
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Kombi for svær/elite kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidKlassePindPoint
1Bettina BjergPolo4+128,93
2Anette S. JensenBella5+230,79
3Mette LarsenChilli5+241,56
4Cecilie AndersenTulle3+41,01,15
5Rasmus Bjerner(34)Ditte5+31,11,44Elite
6Susanna ThuesenCharly6+21,46,16
7Rasmus BjernerBjarne Riis11+21,31,75
8Cathrine PoulsenOlfert8+81,51,68
9Anette S. Jensen(856)Pjuske Boy13+91,57,75Elite
Udg.Aase Bjerner(245)HermanTrak sig.
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerS.nr.KaninHøjdeCert.Point
1Rasmus Bjerner(34)Ditte85 cm.1
2Anette S. JensenBella65 cm.
2Line MainzStarlight65 cm.
4Mette LarsenChilli65 cm.
5Maja Larsen(1177)Hugo65 cm.
6Annette S. Jensen(856)Pjuske Boy60 cm.
7Maja Larsen(1173)Jerry60 cm.
8Camilla NickelsenBella60 cm.
9Bettina BjergPolo50 cm.
10Cathrine PoulsenFrida50 cm.
11Cathrine PoulsenOlfert50 cm.
12Sarah RohdeStampe50 cm.
13Line MainzJack50 cm.
13Line MainzJolly50 cm.
15Sarah RohdeNala50 cm.
16Camilla ThuesenCharly40 cm.
16Cecilie AndersenTulle40 cm.
16Line MainzReady Teddy40 cm.
19Line MainzMister Star40 cm.
Uplac.Line MainzPoison Bell
Uplac.Line MainzSitto
Uplac.Line MainzWinsome Adunte
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerS.nr.KaninLængdeCert.Point
1Bettina BjergPolo180 cm.1
2Rasmus Bjerner(34)Ditte160 cm.
3Aase BjernerLamborghini160 cm.
4Line MainzStar Light150 cm.
5Annette S. Jensen(856)Pjuske Boy120 cm.
6Maja Larsen(1177)Hugo120 cm.
7Line MainzSitto120 cm.
8Maja Larsen(1791)Nussi100 cm.
8Mette LarsenChilli100 cm.
10Cecilie AndersenTulle100 cm.
11Line MainzJolly80 cm.
12Line MainzMister´s Star80 cm.
Uplac.Annette S. JensenBella
Uplac.Camilla NickelsenBella
Uplac.Camilla NickelsenFutchi
Uplac.Cathrine PoulsenCarla
Uplac.Cathrine PoulsenFrida
Uplac.Cecilie AndersenSorte
Uplac.Line MainzJack
Uplac.Line MainzPoison Bell
Uplac.Line MainzReady Teddy
Uplac.Line MainzWindsome Adunte
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Aspirant: Hanne Vibeke Poulsen
Til toppen