LANDSSKUET  I  HERNING  DEN  23.  -  25.  JUNI  2005

Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop



Let lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlFejlFejl i altTidPindPoint
1Annette Jensen(718)Nova00013,841
2Heidi V. Pedersen(39)Frejdige Filur00023,591
3Camilla Thuesen(1005)Emma00034,181
4Mette Pedersen(1019)Alex00035,961
5Cecilie T: AndersenTequila00037,941
6Sofie GuldagerLucky10141
7Annette Jensen(857)Bum Bum Billyboy01157,4
8Heidi V. Pedersen(1010)Vi.P.´s Princess Strit101115,84
9Bettina Bjerg(251)Mimrelunds Finn Nemo011136,94
10Mira AndersenSofus11234,96
11Mathilde Bøge Jensen(758)Blackie12335,87
12Mathilde Bøge Jensen(744)Chip21357
13Maja Thim LarsenBette Nøk303106,93
14Troels Hjalte Kristensen(761)Elvira13423,71
15Mathilde Bøge JensenTwiggy31436,53
v16Camilla ThuesenAdam (veteran)22443,97
16Cecilie T: AndersenFlicka325111,35
17Cecile Flye AndersenLola33645,56
18Ivalo Bech NielsenMolly33659,69
19Camilla Thuesen(1004)Tiger426126,41
20Luna Andersen(588)Marius61728
21Amalie Flye AndersenRonja841255
22Maja Thim Larsen(541)Nuser8412158,37
23Susanna ThuesenFloffy10616120,8
Udg.Susanna Thuesen(1255)Clemmetrak sig
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlFejlFejl i altTidPindPoint
1Annette Jensen(857)Bum Bum Billyboy00022,221
2Mette Pedersen(341)Luna00034,121
3Cecilie T: AndersenTequila00039,141
4Mette Pedersen(1019)Alex000471
5Charlotte Andersen(757)Sigga00051,341
6Annette Jensen(861)Herkules00053,811
7Troels Hjalte Kristensen(761)Elvira00057,191
8Annette Jensen(718)Nova10120,38
9Mira AndersenSofus10122,5
v10Camilla ThuesenAdam (veteran)10134,06
10Heidi V. Pedersen(1010)Vi.P.´s Princess Strit10147,15
11Heidi V. Pedersen(39)Frejdige Filur10148,07
12Mathilde Bøge Jensen(744)Chip01149,53
13Maja Thim LarsenBette Nøk10153,81
14Bettina Bjerg(251)Mimrelunds Finn Nemo101127,13
15Aase Bjerner(248)Nikita20221,59
16Mathilde Bøge JensenTwiggy11228,28
17Cecilie T: AndersenFlicka202111,35
18Sofie GuldagerLucky112132,22
19Camilla Thuesen(1005)Emma30321,56
20Susanna ThuesenFloffy30356,44
21Maja Thim Larsen(541)Nuser303102,18
22Luna Andersen(588)Marius31444,97
23Susanna Thuesen(1239)HippHop31453,19
24Amalie Flye AndersenLola41527,12
25Maja Thim Larsen(862)Jørgen H.41536
26Camilla Thuesen(1004)Tiger32553,75
27Ivalo Bech NielsenMolly325106,69
28Amalie Flye AndersenRonja325114,47
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlFejlFejl i altTidPindPoint
1Annette Jensen(861)Herkules00018,351
2Anne Mai Liin Kjeldmann(750)Isak00020,341
v3Jørgen LarsenMimrelunds Orkan Ole (veteran)00024,25
3Kirsten Bjerg(1011)Sommerly`s Diva00028,571
4Mette Pedersen(591)Manuel00052,631
5Bettina Bjerg(866)Sommerly`s Gucci10115,66
6Troels Hjalte Kristensen(240)Nimse01116,5
v7Troels Hjalte KristensenCille (veteran)11224,31
7Anne Mai Liin KjeldmannMimrelunds Mikado02226,32
8Camilla Thuesen(1237)GoGo112105
9Jørgen LarsenMimrelunds Frække Freddy21315,31
v10Sofie GuldagerDixi (veteran)31429,69
10Susanna Thuesen(1239)HippHop32547,41
11Maja Thim Larsen(862)Jørgen H.42617,19
12Aase Bjerner(248)Nikita33626,12
13Charlotte Andersen(757)Sigga61735,64
14Mette Pedersen(341)Luna53823,85
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 3.
Dommer: Heidi Pedersen
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlFejlFejl i altTidPindPoint
1Kirsten Bjerg(1011)Sommerly`s Diva000108,851
2Mette Pedersen(242)Dumbo01140,221
3Lene BjergMimrelunds Mikado101114,311
4Mette Pedersen(591)Manuel20239,22
v5Lene BjergDixi (veteran)11259,37
v5Troels Hjalte KristensenCille (veteran)21340,69
5Bettina Bjerg(866)Sommerly`s Gucci30347,94
v6Jørgen LarsenMimrelunds Orkan Ole (veteran)21357,53
6Troels Hjalte Kristensen(240)Nimse21359,57
7Jørgen LarsenMimrelunds Frække Freddy22455,85
8Kirsten BjergSommerly`s Sensi32550,82
9Mette PedersenRosaline235124,07
10Camilla Thuesen(1237)GoGo527129,6
11Mathilde Bøge Jensen(758)Blackie7714208,12
12Anne Mai Liin Kjeldmann(750)IsakDQ fejl bane
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 3.
Dommer: Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlFejlFejl i altTidPindPoint
1Mette Pedersen(242)Dumbo101121,721
2Aase Bjerner(246)James Bunn40429,251
3Mette PedersenRosaline325110,25
Udg.Kirsten BjergSensitrak sig
Udg.Maja Thim Larsen(1791)Nussitrak sig
Antal deltagere: 5.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Annette Jensen
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlFejlFejl i altTidPindPoint
1Cecilie T. AndersenFuga10145,11
2Aase Bjerner(246)James Bunn11251,851
3Maja Thim Larsen(1791)Nussi16319138,44
Antal deltagere: 3.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lene Bjerg Rosendahl
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlFejlFejl i altTidCert.Point
1Rasmus Bjerner(50)Lykkegårdens Microsoft101116,791
2Maja Thim Larsen(1173)Jerry213104,65
3Heidi V. Pedersen(243)Ch. Lykkegårdens Safari Ferra...40425,18
4Bettina BjergCh. Polo31453,81
5Annette Jensen(1172)Lollypop404112,66
6Cecilie T. AndersenFuga404113,43
7Heidi V. Pedersen(1497)Barske Bølle41558,56
8Mathilde Bøge Jensen(348)Flamingo54948,15
9Rasmus Bjerner(247)Ch. Bygholms (Co)sinus821032,73
10Annette Jensen(856)Ch. Lykkegårdens Pjuskeboy7310137,88
11Maja Thim Larsen(1177)Hugo11314203,19
Udg.Annette JensenStald MI-Mi´s Jolly Jumpertrak sig
Udg.Maja Thim Larsen(714)Frygtløse Frankietrak sig
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlFejlFejl i altTidCert.Point
1Heidi V. Pedersen(243)Ch. Lykkegårdens Safari Ferra...40453,291
2Rasmus Bjerner(50)Lykkegårdens Microsoft314109,59
3Annette Jensen(1172)Lollypop639153,79
4Bettina BjergCh. Polo8311102,22
5Maja Thim Larsen(1173)Jerry7411143,19
6Heidi V. Pedersen(1497)Mimrelunds Barske Bølle6511152,41
7Annette Jensen(856)Ch. Lykkegårdens Pjuskeboy7411237,47
8Rasmus Bjerner(247)Ch. Bygholms (Co)sinus8412104,9
9Maja Thim Larsen(714)Frygtløse Frankie10212250,37
10Maja Thim Larsen(1177)Hugo121426347,09
Udg.Mathilde Bøge Jensen(348)FlamingoDQ fejl bane
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lene Bjerg Rosendahl
Aspirant: Mette Pedersen
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerS.nr.Kanin4045505560657075Cert.Point
1Heidi V. Pedersen(1497)Barske Bølle----OOOXXX1
2Rasmus Bjerner(247)Ch. Bygholms (Co)sinus---XOOOOXXX
3Maja Thim Larsen(1173)JerryXOOXOXOXOXOXXX
4Mathilde Bøge Jensen(348)FlamingoOOOXOXOXXX
5Maja Thim Larsen(1177)HugoOOOOXXOXXX
6Heidi V. Pedersen(243)Ch. Lykkegårdens Safari Ferra...-OOXOXXOXXX
7Cecilie T. AndersenFugaOOXOXXOXXOXXX
8Mette Pedersen(591)ManuelXOXXOOOXXX
9Maja Thim Larsen(714)Frygtløse FrankieOOXXOOXXX
10Annette Jensen(856)Ch. Lykkegårdens PjuskeboyOOXOXXOXXX
11Annette Jensen(1172)LollypopOXOXXOXXOXXX
12Annette JensenStald MI-Mi´s Jolly JumperOOXOXXX
13Mira AndersenSofusOOXXX
14Camilla Thuesen(1237)GoGoXOXXX
14Maja Thim Larsen(862)Jørgen H.XOXXX
Uplac.Aase Bjerner(246)Bygholms James BunnXXX
Uplac.Amalie Flye AndersenRonjaXXX
Uplac.Cecilie Flye AndersenLolaXXX
Uplac.Charlotte Andersen(757)SiggaXXX
Uplac.Luna Andersen(588)MariusXXX
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Susanna Kristensen
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerS.nr.Kanin6080100120140150Cert.Point
1Bettina BjergPoloOXXX
2Annette Jensen(856)PjuskeboyOXXX
3Maja Thim Larsen(1173)JerryOXXX
4Annette JensenJollyOXXX
5Rasmus Bjerner(247)(Co)SinusOXXX
6Maja Thim Larsen(1791)NussiOXXX
7Annette JensenLollipopOXXX
8Aase Bjerner(246)James BunnOXXX
9Charlotte Andersen(757)SiggaOXXX
10Mathilde Bøge Jensen(348)FlamingoOXXX
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: Dette er rekonstrueret efter hukommelsen, da listen blev væk lige efter præmieoverrækkelsen
Til toppen