KONGERSLEV  CUP  HOS  LISETTE  VED  FREDERICIA  DEN  30.  APRIL  2011

Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeSvær lige
Elite ligeLængdehop



Middelsvær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte Pedersen2777Hønsehusets Can Can00:50,5900:21,90013
2Lisette Kongerslev2897Hønsehusets Diasay Mecca00:32,0000:26,32012
3Camilla á Argjum3151Pajaritos Gold Rally00:43,2200:26,50012
4Lisette Kongerslev3225Jordbærgårdens Exotic Cas00:22,4000:28,88012
5Sandra Bardevig1570Sofiagårdens Picture Perfect00:45,7200:33,31012
6Lisette Kongerslev3005Hønsehusets Prazo Caddo00:49,7900:38,07012
7Rikke Pedersen2690Elmely Cofidis01:11,0900:45,90012
8Lisette Kongerslev2899Silverados Kalyke10:26,4000:21,1611
9Camilla á Argjum3152Jordbærgårdens A walk to Reme...10:44,5900:21,8811
10Camilla Ankerstjerne3112Hønsehusets Prazo Potawatomi10:45,9700:22,3111
11Lisette Kongerslev2951Magics Epic Noomi10:44,6300:24,0911
12Charlotte Pedersen2800Lykkes Fantastic Felicity10:52,9700:24,2211
13Malene Leerhøj2838Hønsehusets Cosmopolitan10:36,3800:25,1211
14Patricia Møllnitz2619Fionas Kips Bay10:41,9600:26,3111
15Rikke Pedersen2829Fiona's Kennedy af Nicandri00:38,2510:32,3811
16Signe Rydal Lebeck2991Funnys Jolie Aimé00:51,1610:33,001
17Marlene Bruhn1871Gaunby's Audi R8 5,2 FSI10:41,5000:33,431
18Rikke Vinther2039Stampe10:41,9100:34,091
19Lene Gadkjær2177Sommerly's Cool Spirit10:56,6600:35,541
20Anna Katrine Husted2961Funnys I Will Always Love You10:56,1500:35,601
21Trine Møldrup2226Rosas Costa Del Sol10:48,0700:36,001
22Malene Leerhøj3294Stald Blue's Blue Ocean10:36,1500:36,661
23Lisette Kongerslev2898Hønsehusets Diasay Rapa Nui00:38,3810:38,181
24Lisette Kongerslev2952Magics Epic Reason10:47,7800:45,811
25Sandra Bardevig1893Sofiagårdens Haribo11:41,4400:54,381
26Patricia Møllnitz3114Stald Dundines Pumba10:24,5910:20,102
27Malene Leerhøj3200Bellas Someone in the Dark af...10:34,2810:25,222
28Signe Rydal Lebeck2708Leeds Filliblunt10:27,2810:35,572
29Anna Katrine Husted2698Lyngholm's I Belive In Nuller11:19,3110:40,782
30Patricia Møllnitz3093Moonligts Hugo20:23,46
31Linnea Ahrenschneider2834Fionas Inca af Sommerly20:25,50
32Lisa Jensen2764Altropa Belladonna af Hønsehu...20:30,19
33Janni Larsen3053Springers Flint af Bella20:33,12
34Karina Kristensen2640Bellas Flower Power20:35,90
35Malene Leerhøj2486Pralinens Glow Hot Chili20:37,15
36Lisa Jensen2861Milleniums Golden Spicy Pepper20:40,53
37Sandra Bardevig1892Sofiagårdens Malaco Truly20:48,19
38Karina Kristensen3201Leeds Copacabana af All Star20:52,34
39Camilla Ankerstjerne2909Hønsehusets Prazo Sioux Lakota20:53,06
40Lisa Jensen2859Hønsehusets Dubrovnik Beach20:53,35
41Charlotte Pedersen2779Pralinens Fiery Dragonfruit20:56,87
42Maria Gadkjær3160Malega´s Scorpio21:00,41
43Anna Katrine Husted2986Funnys Napoli Nani21:00,44
44Camilla Ankerstjerne2549Hønsehusets Prazo Waccamaw Si...21:02,22
45Sandra O. Andersen2988SOA's Kovu Azuki Junior21:23,13
46Rikke Pedersen2688Chandler30:36,53
47Patricia Møllnitz2724Asta La Vistas Dumle30:49,19
48Marlene Bruhn1897Jordbærgården's Exotic Pitanga30:51,62
49Charlotte Pedersen1869Lykkes Furious Fusion30:54,54
50Betina Miller2416Diors J´Adore af Solvang30:57,00
51Heidi D. Albrektsen1661Stald Magic´s Zkipper31:02,75
52Camilla Ankerstjerne2908Cas Ankiia Aviarna31:03,75
53Rikke Vinther2407Mikaya's Say I Do31:17,28
54Heidi D. Albrektsen2023Stald Twisters Little Golden...32:12,78
55Rikke Pedersen2456Python af Pecasus40:34,38
56Lotte Svendsen2763Peppers af Stald Mælkebøtte40:53,53
57Lotte Svendsen2489Strandvejs Hoptimist (Pyt)40:57,04
58Camilla Ankerstjerne2907Funnys Lequa Lugmanar41:09,90
59Camilla á Argjum3224Hønsehusets Tiny Sisak41:27,47
60Rikke Pedersen2096Springers Petite Avril50:56,44
61Mette Wind2929Winds Pandoriana Pandora51:03,28
62Karina Kristensen3207Bellas Whatever Happens af Le...51:29,09
63Camilla Ankerstjerne2970MaPos Qutaybah Qmir60:40,40
64Trine Møldrup2225Mapos Little Beauty Sunshine60:58,41
65Patricia Møllnitz3146Magics Epic Ebson61:06,72
66Camilla á Argjum1573Gaunbys Slice of Sunshine61:33,22
67Karina Kristensen3039Fionas Lexington61:56,02
68Linnea Ahrenschneider3061Oliver*s Epsilon70:52,88
69Hannah Wissing Jørgensen3044Grenens Meccano71:45,69
70Patricia Møllnitz2749Asta La Vistas Dum Spiro-Spero71:49,59
71Patricia Møllnitz2142Stald Dundines Roberto81:08,19
72Sarah Ommen3029Cool Ups91:54,44
Udg.Lene Gadkjær2405Sommerly´s MadickenDisk.
Udg.Charlotte Pedersen2162Pralinens Breaking DawnTrukket
Antal deltagere: 74.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - 0-1 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sandra Bardevig2442Sofiagårdens Pokerface00:47,1600:30,50013
2Sandra Bardevig1727Winds Niva Pattaya10:37,5700:24,3511
3Malene Leerhøj2481Pralinens Crazy Pepper10:36,9700:27,7511
4Charlotte Pedersen2761Magic's Be My Josephine10:43,7800:28,8111
5Lisette Kongerslev2795Hønsehusets Trincel Beach11:37,7200:57,8811
6Mette Wind2904Winds Capella Catalina00:45,6320:34,942
7Marlene Bruhn2832Snöflingans Lie Detector00:44,2520:46,222
8Lisette Kongerslev1872XaToos Ara Aquila af Hønsehus...01:22,7221:10,692
9Lene Gadkjær2403Sommerly´s Fiolito10:33,7920:20,903
10Heidi D. Albrektsen2262Stald Twisters Lilje11:08,2921:08,663
11Marlene Bruhn1885Hønsehuset's Diasay Pompeii20:30,28
12Heidi V. Pedersen1597Stald Vi.P's Porsche Carrera...20:40,47
13Sandra O. Andersen2614Xatoos Cassiopeia af Hønsehus...20:40,59
14Lisa Jensen2431Hønsehusets Pink Dynamite20:42,44
15Heidi D. Albrektsen1673Stald Magic´s Belina20:54,75
16Heidi V. Pedersen1498Sommerly's Mr. Diesel21:13,16
17Maria Gadkjær2767Leed's Ultra Fuzu30:49,00
18Marlene Bruhn1881Jordbærgården's Prima30:51,72
19Lotte Svendsen2521Kashmir af Stald Flora31:57,56
20Katja P. Honnens2716Ajtak's Mr. Bean40:27,35
21Maria Gadkjær2404Sommerly´s Ronja Røverdatter40:38,31
22Katja P. Honnens3123Ajtaks Take A Chance On Me40:45,63
23Karina Kristensen2635Bellas Charlie Chaplin40:53,07
24Lisa Jensen2760XaToo's Phoenix Crux Af Hønse...41:06,53
25Marlene Bruhn1877Vechkin´s Monsoon af Fionas41:46,59
26Heidi V. Pedersen1996Stald Vi.P's Hot Celica50:51,59
27Katja P. Honnens3126Ajtaks Slipping Through My Fi...51:12,09
28Marlene Bruhn2696XaToo's Lacerta af Hønsehuset60:52,78
29Marlene Bruhn1740Leed's Lazander61:04,13
30Camilla Ankerstjerne2969Hønsehusets Cape Kamenjak Bea...61:16,38
31Patricia Møllnitz2359Frække61:24,44
32Patricia Møllnitz2528Silverados Mezzo70:45,31
33Lene Gadkjær2035Leed´s Prinze Charming82:35,53
Udg.Sandra Bardevig2464Sofiagårdens PlaytimeDisk.
Udg.Patricia Møllnitz2312Stald Dundines MaxTrukket
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Janni Larsen
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - 0-1 fejl i finale
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette Wind1838Winds GCh. Xawi Dirlaczi10:41,7210:31,53214
2Lisette Kongerslev1300Gaunbys Fresh Fri Fly20:41,1310:26,223
3Charlotte Pedersen1746Winds Nicolai11:19,0721:19,413
4Charlotte Pedersen2524Pralinens Mrs Butterworth30:45,3710:27,194
5Katja P. Honnens209Spillegård's Furby20:43,5020:29,474
6Camilla Ankerstjerne2611Funny´s Remember Me For The L...30:52,5010:41,664
7Lisette Kongerslev2002Hønsehusets GCh. Too Nice To...20:46,3420:53,534
8Mette Wind2902Winds Mizar Montani40:59,5610:37,785
9Lisette Kongerslev1180GCh. Tiny Triumph af Gaunby30:38,8420:49,005
10Betina Miller1609Playmates Ch. Player af Allég...31:34,9121:08,325
11Lisette Kongerslev1870XaToo's De Draco af Hønsehuset31:00,0330:48,006
12Charlotte Pedersen1739Skärbos HEROES Hiro31:03,5040:21,537
13Betina Miller1700Allégaardens SuDoKu41:34,9431:17,167
14Marlene Bruhn1860Flamencos Surf Point40:50,3840:38,758
15Katja P. Honnens1454Ajtak's Ying & Yang31:10,6561:07,099
16Betina Miller1490Stampegården's Nike41:55,8751:39,379
17Katja P. Honnens2388Ajtaks Hassel50:46,13
18Marlene Bruhn1853Jordbærgården's Primadonna50:59,97
19Camilla Brahe Jørgensen1976Sønderlunds Hannibal61:41,79
20Sandra Bardevig1268Otto61:44,97
21Sandra Bardevig1561Sofiagårdens Princess Charming61:50,60
22Patricia Møllnitz2311Asta La Vistas Azuki Miyaki62:10,78
23Hannah Wissing Jørgensen1696Strandvejs Summer70:59,71
24Sandra Bardevig1571Margrethegårdens Leibe71:15,85
25Betina Miller440Gaunbys SCh. Mr. Playboy Bunny72:21,25
26Rikke Vinther1783Pjuske81:13,60
27Maria Gadkjær2030Sommerly's Ch. Cool Cayenne81:19,69
28Mette Wind2323Winds Ch. Quazzidy De La Vega82:03,47
29Marlene Bruhn1618My Crazy Catwalk102:17,97
Udg.Mette Wind2903Winds Alioth AustinTrak sig
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Heidi Pedersen
Sekretær: Lisa Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - 0-4 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerS.nr.Kanin100140150160170180190200210220230Cert.Point
1Charlotte Pedersen2761Magic's Be My JosephineOO-XO-XOOOOOO14
2Mette Wind2323Winds Ch. Quazzidy De La VegaXOO--O-XOXXOXOOx Trukket
3Mette Wind1838Winds GCh. Xawi DirlacziOO-OOOXXOXXOOXXX
4Marlene Bruhn1853Jordbærgården's PrimadonnaXOO-XO-OXOOXXX
5Katja P. Honnens2716Ajtak's Mr. BeanOO-OOOOXOXXX
6Patricia Møllnitz2142Stald Dundines RobertoXOXXOOOOOOXOXXX
7Sandra Bardevig1727Winds Niva PattayaOXXOOOOXXOXXOXXX
8Camilla Ankerstjerne2611Funny´s Remember Me For The L...OXOOOXOOXXX
9Camilla Brahe Jørgensen1976Sønderlunds HannibalXOOOOOXOXXX
10Malene Leerhøj2635Bellas Charlie ChaplinOXOOXOOXXX
11Hannah Wissing Jørgensen1696Strandvejs SummerXOOXXOOXOXXX
12Patricia Møllnitz3093Moonligts HugoXXOXXOOXOXOXXX
13Hannah Wissing Jørgensen3043Strandvejens Spring RevolutionXOXXOXOXXOXXX
14Sandra Bardevig1571Margrethegårdens LeibeXOXOOXXX
15Lisette Kongerslev2002Hønsehusets GCh. Too Nice To...XOXOXOXXX
16Charlotte Pedersen2524Pralinens Mrs ButterworthXOXO-XXX
17Betina Miller1700Allégaardens SuDoKuXO
17Heidi D. Albrektsen1673Stald Magic´s BelinaXOXXX
17Lisette Kongerslev1872XaToos Ara Aquila af Hønsehus...XOXXX
17Patricia Møllnitz2359FrækkeXOXXX
17Patricia Møllnitz2528Silverados MezzoXOXXX
17Patricia Møllnitz2312Stald Dundines MaxXOXXX
Uplac.Heidi D. Albrektsen2023Stald Twisters Little Golden...xTrukket
Uplac.Heidi D. Albrektsen2262Stald Twisters LiljeXXX
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen