LANDSSKUET  I  HERNING  DEN  30.  JUNI  -  2.  JULI  2011

Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop



Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Heidi Vitting PedersenSommerly´s Star Fighter (Fiffi)00:14.8500:08.0001
2Kirsten BjergSommerlys Sultan00:14.2500:08.8101
3Lene BjergNidus' Veni Vidi Vici af Somme...00:29.2500:09.0001
4Sandra BardevigLeeds Wanna B af All Star00:17.9300:09.2201
5Anna AndreasenMagics Epic Starry Night00:27.7200:09.2501
6Lisa HeinFlora Lavender00:17.5300:10.9401
7Lene BjergStald Bellas This is it af Lev...00:18.3400:13.1301
8Poul Erik KristensenShia's Blue Fire af Pecasus01:39.5600:13.6201
9Mira DreijerSommerlys Fine Matilli00:29.9700:14.2801
10Rikke GravesenSommerly`s Afrodite00:21.0900:17.3101
11Louise JensenMilkas Seth Brady00:26.1300:19.6901
12Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel10:34.3100:09.971
13Cathrine ElkjærTaharas Paint me like a ninja...10:43.1200:12.031
14Lene BjergVakse's My af Pecasus10:18.3400:14.561
15Cathrine ElkjærSofiagaardens Bon Bon00:27.2810:15.161
16Heidi Vitting PedersenSommerlys Fine Maddison00:14.7810:15.791
17Lene BjergStrandvejs Autumn Revolution20:35.3400:10.972
18Fie MaaløeVanessa10:20.3110:17.192
19Aase BjernerBygholms Canon Pixma10:34.2510:28.342
20Louise JakobsenSønderhops Lucky20:59.8210:55.383
v12Camilla Mørck ThuesenBygholms Victor (veteran)00:28.4300:35.620
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Heidi Vitting PedersenSommerly´s Star Fighter (Fiffi)00:43,7500:20,6601
2Bettina M. BjergSommerlys Fine Maddison00:30,6200:21,0601
3Mira DreijerSommerlys Fine Matilli00:51,4100:27,0701
4Rikke GravesenSommerly`s Afrodite00:34,1300:29,6301
5Lisa HeinFlora Lavender00:40,6200:30,4401
6Louise JakobsenSønderhops Santo01:09,5900:38,5301
7Lene BjergStrandvejs Autumn Revolution01:05,8100:47,4701
9Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami10:18,4700:13,341
10Lene W. KristensenSolvangs Mizz Dior10:39,3800:27,181
11Kristian Kjærlund MadsenMimrelunds Nuggi11:30,6900:35,161
12Lene BjergVakse's My af Pecasus21:40,5901:03,092
13Aase BjernerBygholms Lotus Europa30:37,5300:22,843
14Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel11:31,7820:26,593
15Cathrine ElkjærSofiagaardens Bon Bon30:43,5600:26,753
16Rikke GravesenSalto af Pecasus11:34,1921:39,283
17Lene BjergStald Bellas This is it af Lev...20:58,0920:38,784
18Louise JensenMilkas Seth Brady31:07,0010:39,414
19Louise JakobsenSønderhops Lucky21:55,9120:52,724
20Aase BjernerBygholms Canon Pixma41:28,0600:54,034
21Fie MaaløeVanessa70:59,5000:27,127
22Aase BjernerLykkegaardens Lotus Elise61:14,0010:40,917
Uplac.Fie MaaløeSommerlys Sultan00:54,84Trak sig
Uplac.Cathrine ElkjærTaharas Paint me like a ninja...Trak sig
Uplac.Louise JakobsenBeders Irish CoffeeTrak sig
Uplac.Poul Erik KristensenShia's Blue Fire af PecasusTrak sig
v8Camilla Mørck ThuesenBygholms Victor (veteran)00:47,3800:51,410
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Mette Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Stine Lærke JensenSofiagårdens Non Stop00:19,7800:12,1601
2Mette PedersenAjtaks Iccug00:19,6300:12,4101
3Lene BjergSommerlys Adisez10:47,0300:17,4411
4Aase BjernerBygholms Nissan Pixo10:52,1300:17,5311
5Mira DreijerPlayer's Casino af Sommerly (F...10:36,2800:19,4411
6Henrik Dyekjær MadsenSommerly´s Pax01:33,5610:19,4411
7Heidi PedersenLeeds Gaz Station Af All Star00:32,4010:27,371
8Kristian Kjærlund MadsenMimrelunds Nuggi11:25,3100:27,821
9Poul Erik KristensenFast & furious Nissan Skyline...10:29,1600:44,281
10Susanna Mørck KristensenSommerly's Pelle10:51,0010:15,532
11Sandra BardevigSofiagårdens Malaco Truly20:26,2800:15,592
12Stine Lærke JensenSofiagårdens Miss Quick Bunny20:43,4400:17,032
13Lene BjergSommerly's Miss Cool Evolution20:26,0600:17,842
14Mira DreijerKim Possible11:00,1910:35,122
15Louise JakobsenSønderhops Santo01:50,2820:48,722
16Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami20:18,3110:12,443
17Lene W. KristensenSolvangs Mizz Dior20:47,1810:17,133
18Kristian Kjærlund MadsenSommerly's Kilan20:45,1910:25,193
19Lene W. KristensenHopes Little Miss Princess af...31:12,1200:29,313
20Aase BjernerBygholms Lamborghini Diablo40:32,5300:13,564
21Cathrine ElkjærSofiagårdens Toffifee40:49,7500:18,624
22Lene BjergStald Mølgaards A Little Dream...41:05,7210:14,975
23Louise JakobsenBeders Irish Coffee41:31,5011:05,685
24Rikke GravesenSalto af Pecasus10:34,7241:22,165
25Aase BjernerBygholms Lotus Europa50:44,5620:20,447
26Aase BjernerLykkegaardens Lotus Elise71:03,4720:25,859
27Mira DreijerMilkas Marius71:03,9130:48,1910
v3Camilla Mørck ThuesenFutte (veteran)00:43,2500:31,190
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette PedersenStald Vi.P's Hot Celica00:54.6900:41.3101
2Sandra BardevigSofiagårdens Malaco Truly01:07.7500:41.3801
3Lene BjergNidus' Veni Vidi Vici af Somme...00:54.8800:42.5301
4Kirsten BjergSommerly's Kilan01:19.5000:53.8101
5Lene W. KristensenSommerly's Hope10:52.7900:33.0311
6Fie MaaløeJinx11:27.5601:04.441
7Anna AndreasenMagics Epic Starry Night11:37.2501:07.871
8Sandra BardevigSofiagårdens Haribo01:46.2211:15.561
9Bettina M. BjergLeeds Gaz Station Af All Star21:52.5301:09.752
10Kirsten BjergFionas Kaw af Sommerly31:04.4700:39.163
11Susanna Mørck KristensenSommerly's Pelle11:16.5620:46.573
12Lene BjergSommerly's Miss Cool Evolution11:13.7221:05.793
13Bettina M. BjergAjtaks Iccug31:05.2810:33.224
14Rasmus BjernerBygholms Pixel31:36.9311:07.754
15Lene W. KristensenHopes Little Miss Princess af...21:38.9721:36.534
16Henrik Dyekjær MadsenSommerly´s Pax3+12:12.870+12:02.565
17Susanna Mørck KristensenCopperhead af Pecasus51:56.8111:07.076
18Sandra BardevigLeeds Wanna B af All Star5+12:12.8411:07.007
19Aase BjernerBygholms Nissan Pixo61:52.2511:19.817
20Aase BjernerBygholms Lamborghini Diablo71:16.2210:45.198
21Kirsten BjergMilkas Chico71:29.8821:01.069
22Camilla Mørck ThuesenMagic's Sunlight3+42:52.7121:29.199
23Lene BjergStald Mølgaards A Little Dream...9+32:30.1211:10.0013
Uplac.Mira DreijerKim PossibleTrukket
Uplac.Mira DreijerMilkas MariusTrukket
v5Camilla Mørck ThuesenFutte (veteran)01:49.5001:17.560
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mira DreijerMilkas Mati00:53,7500:18,4701
2Heidi Vitting PedersenSommerly's Mr. Diesel00:35,5600:21,5601
3Sandra BardevigSofiagårdens Sport Inside00:16,4400:27,9401
4Mette PedersenStald Vi.P's Hot Celica10:22,1900:16,3811
5Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...10:35,0000:23,4711
6Mira DreijerFionas Kaw af Sommerly10:27,1010:13,622
7Poul Erik KristensenSamson af Pecasus20:24,8800:14,372
8Sandra BardevigSofiagårdens Haribo10:30,7810:27,322
9Fie MaaløeSommerly's Borka20:42,1500:27,472
10Heidi Vitting PedersenStald Vi.P's Porsche Carrera T...10:34,4710:36,662
11Cathrine ElkjærSofiagårdens Softice20:29,2510:11,843
12Susanna Mørck KristensenCopperhead af Pecasus20:51,1010:29,973
13Camilla Mørck ThuesenMagic's Sunlight11:08,9420:44,003
14Betina MillerDiors J´Adore af Solvang21:01,9110:48,753
15Mette PedersenRosemarin af Pecasus31:41,5301:15,753
16Aase BjernerBygholms Kikkoman30:45,7510:18,224
17Mira DreijerMilkas Chico31:02,6620:16,915
18Fie MaaløeJinx40:45,7510:28,165
19Lene W. KristensenSommerly's Hope40:31,5630:20,187
20Rasmus BjernerBygholms Pixel51:01,6930:49,598
Uplac.Susanna Mørck KristensenCastello81:24,75Trukket
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Sekretær: Louise Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sandra BardevigSofiagårdens Sport Inside01:17,6200:46,9001
2Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...01:42,1901:06,4001
3Bettina M. BjergSommerly`s Cool La Troja01:35,7111:01,8411
4Poul Erik KristensenSamson af Pecasus11:28,8501:21,1911
5Kirsten BjergSommerly's Borka21:21,8500:43,342
6Heidi Vitting PedersenStald Vi.P's Porsche Carrera T...21:04,2800:54,412
7Betina MillerAllégaardens SuDoKu21:24,4001:21,532
8Mira DreijerMilkas Mati21:37,6210:45,443
9Stine Lærke JensenSofiagårdens Non Stop21:42,8811:23,533
10Bettina M. BjergPlayer's Casino af Sommerly (F...1+12:02,7811:28,443
11Lene BjergSommerly's Adizes41:14,7801:03,324
12Heidi Vitting PedersenSommerly's Mr. Diesel31:34,5011:06,094
13Betina MillerDiors J´Adore af Solvang41:50,2501:19,664
14Aase BjernerBygholms Kikkoman51:55,3801:00,505
15Cathrine ElkjærSofiagaardens Toffifee51:49,3710:34,416
16Poul Erik KristensenFast & furious Nissan Skyline...41:21,5621:06,756
Uplac.Susanna Mørck KristensenCastelloTrak sig
Uplac.Mette PedersenRosemarin af PecasusUdgået på tid
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Fie Maaløe
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mira DreijerMilka's Good and Bad Joseph01:09,3510:29,911
2Rasmus BjernerAsgaards Frigg10:38,6210:13,562
3Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...20:50,5200:42,972
4Sandra BardevigWinds Niva Pattaya10:43,0320:33,123
5Betina MillerStampegården's Nike10:55,4430:34,214
6Betina MillerAllégaardens SuDoKu11:06,3431:16,414
7Lisa HeinCh. Neottia Nidus-avis60:37,5000:16,226
8Poul Erik KristensenVi.P's Dodge Viper30:47,0730:57,826
9Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream40:25,6330:15,537
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Stine Lærke Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mira DreijerMilka's Good and Bad Joseph11:45,3111:47,502
2Sandra BardevigWinds Niva Pattaya21:25,1610:58,033
3Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...41:57,5311:39,875
4Rasmus BjernerAsgaards Frigg51:09,2520:53,097
5Poul Erik KristensenVi.P's Dodge Viper41:53,5331:39,107
6Betina MillerStampegården's Nike61:46,6261:42,0012
Uplac.Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying DreamTrukket
Uplac.Lisa HeinCh. Neottia Nidus-avisTrukket
Antal deltagere: 8.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Bjerg Rosendahl
Sekretær: Louise Jakobsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin40455055606570758085Cert.Point
1Sandra BardevigSofiagårdens Sport Inside--O-OOOOOXXX1
2Lisa HeinCh. Neottia Nidus-avis--OXOOOOXXOOXXX
3Sandra BardevigWinds Niva Pattaya--O-O-OOXXX
4Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...--XXOOOXOOXXX
5Cathrine ElkjærMikayas Petit AmiXOXOOXXOXOOXOXXX
6Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...O-OOOOXXX
7Mira DreijerMilkas MatiOOOOOOXXX
8Aase BjernerBygholms Lamborghinie DiabloOOOXXOOXOXXX
9Stine Lærke JensenNon stopOOXOXOXOXOXXX
10Kirsten BjergSommerly's BorkaOOOOOXXOXXX
11Rasmus BjernerAsgaards FriggOOXOOOXXX
12Betina MillerAllégaardens SuDoKu--OXOOXXX
13Sandra BardevigHariboXOOOXOXXOXXX
14Betina MillerStampegården's Nike--OOXXX
15Sandra BardevigTrulyXOXOOOXXX
16Kirsten BjergSommerly's KilanOOOXOXXX
17Henrik Dyekjær MadsenSommerly´s PaxOOOXXX
17Poul Erik KristensenVi.P's Dodge ViperOOOXXX
19Poul Erik KristensenSamson af PecasusOXOOXXX
20Cathrine ElkjærSofiagårdens SofticeXOOXOXXX
21Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream--XXOXXX
22Bettina M. BjergPlayer's Casino af Sommerly (F...XOOXXX
23Cathrine ElkjærSofiagårdens ToffifeeXOXXX
Uplac.Poul Erik KristensenFast & furious Nissan Skyline...x trukketTrukket
Uplac.Cathrine ElkjærSofiagaardens Bon BonXXX
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin6080100120140150160170180190Cert.Point
1Sandra BardevigWinds Niva Pattaya---XOXOOOXXOXOXXX1
2Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying DreamO--XXOXOXOXXOXXOXOXXX
3Cathrine ElkjærMikayas Petit AmiOOXOXOXOXOOOXXX
4Kirsten BjergSommerly's BorkaOOOOOOOXOXXX
5Mira DreijerMilkas MatiXOOXOOXXX
6Sandra BardevigSofiagaardens Sport InsideOOXOXOXXX
7Mira DreijerMilka's Good and Bad JosephXOOXOXOXXX
8Lisa HeinCh. Neottia Nidus-avisOOOXXOXXX
9Sandra BardevigSofiagaardens Malaco TrulyOXOOXXOXXX
10Betina MillerAllégaardens SuDoKuOOOXXX
11Heidi Vitting PedersenSommerly´s PaxOXOOXXX
12Aase BjernerBygholms Lamborghini DiabloOXXOOXXX
13Kirsten BjergMilkas ChicoXOOXXX
14Kirsten BjergFionas Kaw af SommerlyXOXOXXX
Uplac.Cathrine ElkjærSofiagaardens Bon BonXXX
Uplac.Cathrine ElkjærSofiagårdens SofticeXXX
Uplac.Cathrine ElkjærSofiagårdens ToffifeeXXX
Uplac.Kirsten BjergSommerly's KilanXXX
Uplac.Stine Lærke JensenSofiagårdens Miss Quick BunnyXXX
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Sekretær: Poul Erik Kristensen
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen