STØTTESTÆVNE  VED  EGEBJERGHALLEN  VED  HORSENS  FOR  EUROPAUDSTILLINGEN  I  2018  DEN  29.  JULI  2012

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige



Let lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Liza Lassen3335Snöflingans Blue Dragon00:14,6200:12,35012
2Maria Banke3209Leeds Stravinsky af All Star00:18,5600:13,56011
3Malene Leerhøj3943Fantig Carpe Diem af Bella00:22,8400:16,21011
4Marianne Visby Laursen3632Jordbærgårdens Kawasaki00:33,6600:19,09011
5Cilia Bisgaard Ebbesen3861Elmelys Candy Crush (Mathilde)00:37,7800:20,75011
6Marianne Visby Laursen3633Visbys Elliniko Psomi10:19,6200:14,2511
7Michelle Tovgaard3941Toffi Flay10:24,9100:14,8811
8Louise Tovgaard3936Cobraline10:19,6300:16,5311
9Henrik Dyekjær Madsen3347Stald Twisters LiTo Misti10:26,0400:23,9711
10Gurli Rasmussen2390Matli10:25,7800:31,941
11Christine Vang3071Nunnu11:16,0301:15,631
12Maria Banke3368Lykkes Bernadotte20:36,8100:19,472
13Malene Leerhøj3937Nicandri Oceans Alex Atlantic20:20,7500:19,472
14Sarah Ommen3265Nødkærlunds Eunomia10:42,8410:22,372
15Sif Snedker Christensen3148Elmelys Duffy10:28,4710:27,602
16Mette Kjærgaard Brandbyge3554Guffe10:30,9110:31,132
17Mie Karlsson3639Mango21:32,1200:38,502
18Cilia Bisgaard Ebbesen3163Elmelys Apple Jack00:12,7520:45,972
19Sarah Ommen3252Stald Blues Herman Zobel D. I.00:25,2520:47,562
20Lene Gadkjær3900Malega´s AP Want To Be30:13,0300:10,783
21Kristian Kjærlund Madsen3333Pepper20:47,2510:18,693
22Christine Vang3635Visby's Blomme30:46,1200:19,003
23Maria Banke3792Fionas Touched By Jupiter10:27,0020:24,153
24Lene Gadkjær859Malega´s To Tough To Sell20:55,6510:39,033
25Cilia Bisgaard Ebbesen3869Ninkamus' Blomst20:58,9710:48,153
26Louise Hansen3346Strandvejs Toffifee20:28,6920:33,604
27Sif Snedker Christensen3892Sofiagårdens Lacus Veris20:43,3420:47,724
28Aase Bjerner3011Bygholms Hr.Luf Shopper Boy41:29,0001:04,194
29Lisette Kongerslev3866Rainbow Dash41:58,0001:46,664
30Cilia Bisgaard Ebbesen3868Ninkamus' Timothy41:00,9420:25,226
31Fie Maaløe2261Vanessa30:28,4730:34,666
32Janni Larsen4011Theodor30:41,0330:48,906
33Mie Karlsson4010Mivians Choko3+11:55,9120:52,756
34Lisette Kongerslev3863Friscos Bärdröm41:55,3821:43,286
35Cilia Bisgaard Ebbesen3860Elmelys Storm Chaser50:26,1220:29,567
36Julie Crone3327Tipsi30:51,0041:22,447
37Liza Lassen3867Elmely LiTo Kazbek Af Stald T...51:01,1830:34,508
38Louise Hansen3332Tinto40:52,7840:43,258
39Louise Hansen3331Pjuske41:28,1940:49,818
40Julie Crone3326Cocio50:31,9150:28,0010
41Sarah Ommen3557Nødkærlunds Harmonia31:45,944+32:31,1210
Uplac.Mie Karlsson4009Hugo HaleløsTrak sig
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Bettina Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Liza Lassen3555Elmelys Only One (Brune)00:16,9100:19,53013
2Liza Lassen3551Elmelys One & Only (Spectrum)00:21,8200:20,18012
3Sif Snedker Christensen3171Fionas Tesstra Salsa00:28,9400:21,47012
4Kirsten Bjerg3263Stald Parsbergs Koh Tao af Hø...00:38,6600:35,03012
5Mette Kjærgaard Brandbyge3564Lykkes Secret Soul00:57,1810:28,7811
6Rikke Vinther2804Stald Twisters Stracciatella10:37,5600:40,8211
7Kirsten Bjerg3827Lykkes State of Art10:44,7401:02,9111
8Dorthe Veggerby Laustsen3356Hønsehusets Never Fear (Myste...00:33,1311:08,321
9Kirsten Bjerg2830Hønsehusets Jägermeister10:53,1810:20,372
10Liza Lassen3556Elmelys Dice King11:01,3210:20,412
11Bettina Bjerg2176Ajtaks Iccug00:52,2820:21,912
12Liza Lassen3309Elmelys Calgary20:22,5800:22,222
13Christine Vang3072Shia's Blue River af Pecasus10:26,9710:32,252
14Bettina Bjerg3024Sommerlys Fine Maddison20:52,5000:39,162
15Janni Larsen3260Nødkærlunds Eros10:47,4710:52,502
16Lene W. Kristensen2276Solvangs Mizz Dior11:23,7211:10,872
17Kirsten Bjerg3626Vi.P's Onyx20:42,3710:29,783
18Lene W. Kristensen2277Hopes Little Miss Princess af...11:01,4421:00,943
19Kirsten Bjerg1894Leeds Wanna B af All Star1+22:24,8501:56,723
20Aase Bjerner2485Bygholms Lotus Europa21:04,8220:12,664
21Maria Gadkjær2802Malega´s To Tough To Stay Sti...31:07,1310:20,094
22Emma V. Laustsen3328Sommerly´s Cool II Storm20:23,7520:32,184
23Henrik Dyekjær Madsen2414Sommerly`s Julius11:13,3531:50,724
24Kirsten Bjerg3357Sommerly's Miindy af Magic30:41,5020:29,505
25Lene Gadkjær3170Malega´s Sagittarius30:56,0320:44,915
26Lene Gadkjær2807Malega´s To Tough To Give Up51:26,1300:48,255
27Janni Larsen2223Nødkærlunds Ziggy Stardust21:57,9131:16,975
28Sif Snedker Christensen2019Maggie21:39,9441:35,226
29Rikke Vinther2407Mikaya's Say I Do31:38,032+12:08,596
30Marianne Visby Laursen3164Mikaya's Faleraki51:05,9120:34,007
31Emma Fly2996Magnut90:41,0320:31,0611
32Kristian Kjærlund Madsen3037Mimrelunds Nuggi51:57,595+22:25,0312
Uplac.Cilia Bisgaard Ebbesen2757Elmelys RocheTrak sig
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Dorthe Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria Gadkjær2404Sommerly´s Ronja Røverdatter00:26,2800:20,35013
2Louise Hansen992Tumle10:22,8500:25,7211
3Liza Lassen3306Elmelys Special Reunion10:33,5900:32,5011
4Lisette Kongerslev3795Hønsehusets CaJus Come Back10:50,1300:37,1611
5Rikke Vinther2039Stampe00:47,4710:48,5011
6Liza Lassen3304Elmelys Special Remix01:03,0010:49,3511
7Louise Tovgaard2454Cobra af Pecasus11:00,8900:57,9411
8Maria Gadkjær2797Hønsehuset's Prazo Apache10:40,8200:58,0611
9Kirsten Bjerg3032Sommerly's Kilan10:39,5010:34,442
10Henrik Dyekjær Madsen3031Sommerly's Pax11:09,7510:52,682
11Bettina Bjerg2187Player's Casino af Sommerly (...11:08,8511:11,592
12Kirsten Bjerg2190Fionas Kaw af Sommerly10:19,7820:16,873
13Maria Banke2010Bygholms Lamborghini Diablo30:52,8500:33,473
14Malene Leerhøj2486Pralinens Glow Hot Chili30:22,9710:15,664
15Maria Gadkjær3180Malega´s Libra20:24,8520:28,324
16Bettina Bjerg2487Laylocks Framed Roger Rabbit30:28,3510:31,094
17Maria Banke3624Delaware af Pecasus30:39,6310:36,534
18Malene Leerhøj2838Hønsehusets Cosmopolitan20:53,0620:40,664
19Lene Gadkjær2035Leed´s Prinze Charming20:40,8221:16,214
20Rasmus Bjerner2500Bygholms Pixel3+22:29,4411:30,636
21Mette Kjærgaard Brandbyge1837Winds Dali Calisto40:42,0930:25,727
22Liza Lassen3088Elmelys Alanis40:39,7231:09,567
23Fie Maaløe2009Bygholms Nissan Pixo51:14,6630:51,858
24Rasmus Bjerner3010Bygholms Lotus Excel4+11:55,8541:08,599
25Betina Miller1715Bygholms Kikkoman70:44,3540:18,5311
26Betina Miller984Gaunbys Heaven On Fire5+11:55,1851:27,5511
Uplac.Kirsten Bjerg3033Fionas AlesiaTrukket
Uplac.Lene W. Kristensen2184Sommerly's HopeTrukket
Uplac.Liza Lassen3082Elmely Chania Af FionasTrukket
Uplac.Maria Banke3453Oceans Black Pearl af FionasTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Dorthe Veggerby Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges samen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisette Kongerslev2002Hønsehusets GCh. Too Nice To...11:06,5600:28,38114
2Maria Gadkjær3160Malega´s Scorpio00:59,5910:42,1911
3Lisette Kongerslev2200Sommerly's Ch. Cool Cocio11:17,4000:44,161
4Maria Banke3452Oceans Flying Dutchman af Fio...21:24,5600:54,752
5Betina Miller1609Playmates Ch. Player af Allég...11:47,7811:00,472
6Aase Bjerner2495Leeds All-in-One31:08,1900:20,313
7Maria Gadkjær3150Malega´s Gemini31:27,1000:50,973
8Marianne Visby Laursen1599Hindbærgårdens Viper21:11,8510:58,813
9Maria Banke1741Gaunbys Fujita31:35,3801:17,373
10Liza Lassen2759Elmely Hot Star Af Sommerly21:01,5620:26,534
11Sif Snedker Christensen1664Hr. Musse20:35,8420:32,724
12Lisette Kongerslev3559Lykkes Björn Borg30:50,6210:33,314
13Maria Banke2848Gaunbys Dika Titou21:20,0020:37,474
14Rasmus Bjerner1682Asgaards Frigg30:50,5410:37,724
15Liza Lassen3084Elmelys Wild Wish21:06,7531:41,615
16Malene Leerhøj3294Stald Blue's Blue Ocean22:11,0631:52,135
17Betina Miller1700Allégaardens SuDoKu31:56,5321:57,595
18Lene Gadkjær2403Sommerly´s Fiolito40:44,0620:29,726
19Lisette Kongerslev2795Hønsehusets Trincel Beach40:51,3820:58,106
20Janni Larsen3053Springers Flint af Bella21:15,7240:59,446
21Rikke Vinther1783Ch. Pjuske51:02,3520:44,757
22Lisette Kongerslev2897Hønsehusets Diasay Mecca4+11:31,8130:43,848
23Bettina Bjerg3023Leeds Gaz Station Af All Star51:31,5531:00,948
24Sif Snedker Christensen2401Bella NH62:29,6221:14,758
25Sif Snedker Christensen2020Ch. Silver3+11:50,193+11:36,098
26Betina Miller1490Stampegården's Nike52:12,4431:54,508
27Betina Miller440Gaunbys SCh. Mr. Playboy Bunny5+12:38,934+22:58,2512
28Fie Maaløe1252Jinx9+12:33,1972:09,6917
29Liza Lassen3079Elmelys Wild Wulcano9+1+33:08,005+11:29,5619
Uplac.Betina Miller2416Diors J´Adore af SolvangTrak sig
Uplac.Malene Leerhøj2481Pralinens Crazy PepperTrak sig
Uplac.Sarah Ommen2634Team Sheik´s AfroditeTrak sig
Uplac.Sif Snedker Christensen1893Sofiagårdens HariboTrak sig
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Lene W. Kristensen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen