STÆVNE  VED  FJERKRÆLANDSUDSTILLING  I  MESSE  C  I  FREDERICIA  DEN  12.  -  13.  JANUAR  2013

Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget



Mini lige
Dato: 2013-01-13 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sarah Ommen4114Nødkærlunds Yangze00:18,7200:13,280
2Malene Leerhøj4236Hønsehusets Skyfall00:31,7800:24,130
3Louise Hansen3976Rådved Nygård´s Bumblebee00:37,5900:31,400
4Sarah Ommen4110Hønsehuset's Chap00:22,5300:36,380
5Janni Larsen4105Nødkærlunds Optimus00:24,2200:48,440
6Line Hansen4034Lilliens Akanomi Lexi Street10:18,0600:24,501
7Louise Hansen3977Rådved Nygård´s Optimus Prime10:19,1800:27,311
8Janni Larsen4104Nødkærlunds Lumia00:19,0610:33,281
9Michelle Høbjerg4308Stampegårdens Pixar Avatar Pl...01:35,7810:49,561
10Cilia Bisgaard Ebbesen4150Lego Duplo10:50,8711:18,752
11Emma V. Laustsen3912Mølgaards Milky Way21:32,4701:27,682
12Louise Hansen3978Rådved Nygård´s Star Scream41:47,3131:28,907
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Henrik Madsen
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - Alle i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2013-01-12 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á Argjum4309Stampegårdens Paramount00:36,5300:21,970
2Malene Leerhøj4236Hønsehusets Skyfall00:54,7500:29,630
3Line Hansen4034Lilliens Akanomi Lexi Street01:08,1300:34,870
4Janni Larsen4105Nødkærlunds Optimus00:50,8100:44,320
5Nadja Lykke Frederiksen ...4156Stald MR´s Lilja10:36,4100:24,681
6Janni Larsen4104Nødkærlunds Lumia00:49,3810:34,631
7Louise Hansen3976Rådved Nygård´s Bumblebee11:09,9100:43,401
8Karina Kristensen4152Sheiks Treat Me Right00:53,1211:17,131
9Janni Larsen4114Nødkærlunds Yangze10:44,5310:32,662
10Sif Snedker Christensen3897Elmelys Freja10:57,1910:51,782
11Louise Hansen3977Rådved Nygård´s Optimus Prime10:55,8410:53,782
Uplac.Louise Hansen3978Rådved Nygård´s Star ScreamTrak sig
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Cathrine Elkjær
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - Alle i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2013-01-13 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Lisette Kongerslev4111Lykkes Falcon00:28,3400:07,3200 - 0:06,3812
2Marlene Bruhn4131Jordbærgården's Strawberry Da...00:11,9100:07,2200 - 0:06,5611
3Camilla á Argjum4125Regnbågens Fuel for Life00:12,5000:07,7200 - 0:09,6211
4Camilla á Argjum4124Snöflingans Galaxy00:11,8100:08,47011
5Cathrine Elkjær3442Zenta's Michigan00:12,5600:08,50011
6Camilla á Argjum4198CAs Arecurius Dian Cecht00:36,6900:09,84011
7Sarah Ommen3557Nødkærlunds Harmonia00:30,1600:13,25011
8Michelle Høbjerg3882Kandie's James Grieve Beta00:21,7800:13,81011
9Emma Veggerby Laustsen4090Sommerly´s Cuba Caramel00:28,5000:14,31011
10Henrik Dyekjær Madsen3361Ninkamus' Prinsesse Aurora00:30,9700:15,34011
11Sarah Ommen3265Nødkærlunds Eunomia00:19,5000:18,50011
12Kirsten Bjerg3351Sommerly´s Cuba Lime & Lemon00:30,1000:29,10011
13Fie Maaløe3971Sommerly´s Cuba Passion10:27,2800:08,2511
14Malene Leerhøj3940Sheiks Ego Boost10:26,3700:08,7211
15Edita Rimkute3755Strandvejs East Revolution10:15,5900:10,8211
16Mia Berndorf Lyng3806CA's Shakir Amu10:12,5300:10,851
17Heidi Vitting Pedersen3340Vi.P's Miss Diamond10:15,1800:11,541
18Louise Parsberg3934Fantig Semper Fidelis af Bella10:16,3100:12,531
19Merete Maahn3972Kandies Elstar Beta10:46,8400:14,211
20Emma Veggerby Laustsen4089Vi.P's Chrysopras00:43,4710:14,931
21Fie Caroline Haugstrup O...3367Vi.P's Mr. Bøllebob10:20,9000:19,621
22Karina Kristensen4152Sheiks Treat Me Right00:49,5710:20,661
23Heidi Vitting Pedersen3359Fionas Dika Cumulus10:51,6200:28,411
24Cilia Bisgaard Ebbesen4092Elmelys Crystal Lake00:18,0910:31,441
25Rasmus Bjerner3012Byte af Flora10:40,7100:32,341
26Charlotte Elleby3350Dolly10:42,1500:36,601
27Heidi Vitting Pedersen4007Sfinks af Pecasus00:42,0310:44,001
28Mia Berndorf Lyng4133Lyng's Ezonis Caledonia10:49,3810:18,192
29Marlene Bruhn3886FanTig Dixi af Bella00:15,1020:18,502
30Janni Larsen4106Nødkærlunds Volga10:32,5310:21,592
31Cilia Bisgaard Ebbesen4094Gaunbys Pretty Little Lie (Li...10:16,0910:21,692
32Lene Gadkjær3900Malega´s AP Want To Be10:13,7210:23,222
33Michelle Tovgaard3941Toffi Flay10:33,7510:25,842
34Susan Haugstrup Sørensen3352Møllegårdens Buller10:38,2210:28,122
35Lisette Kongerslev4151Sheiks Manipulator0+11:05,500+10:40,882
36Kirsten Bjerg3364Winds Luke Skywalker10:30,410+10:59,162
37Mia Berndorf Lyng4132Lyng's Ezonis Eramosa10:13,0620:09,563
38Emma V. Laustsen3344Strandvejs Nova Noemi20:18,97
39Lisa Fiil3739Sønderlunds Extreme20:23,78
40Janni Larsen2220Mr. Logan20:35,09
41Heidi Vitting Pedersen4017Vi.P's Lapis Lazoli20:52,29
42Susan Haugstrup Sørensen2513Møllegårdens O'mally20:58,12
43Heidi Vitting Pedersen3341Vi.P's Jaspis21:05,35
44Merete Maahn3973Kandies Golden Delici Beta30:18,56
45Ditte Winther Jensen3769Charlie30:20,28
46Lisa Sinnerup Gress3703Sofiagårdens CirSun Brenthis...30:27,03
47Line Hansen3689Winds Kamino30:29,03
48Lisa Sinnerup Gress3929Hønsehusets Qualita Superione30:32,75
49Susan Haugstrup Sørensen3362Møllegårdens Candyfloss30:32,84
50Charlotte Elleby3355Springer30:43,72
51Lisa Fiil3733Wraae's The Godfather30:57,28
52Cilia Bisgaard Ebbesen4095Møllerhusets Fire Eye31:22,06
53Malene Leerhøj4235Sheiks Base2stay31:28,59
54Karina Vilsbøll4204Jezzbean40:31,90
55Ditte Winther Jensen3764Fyldbinggårds Golden40:42,12
56Charlotte Elleby3947Sommerly´s Cuba Blueberry40:43,87
57Maria Gadkjær3909Stald R.Cs Panpan *Stribe*40:51,09
58Edita Rimkute3754Æblehavens Capriconia40:51,53
59Louise Hansen3365Strandvejs Tin Tin50:48,44
60Ditte Winther Jensen3763Team Winther`s Double Trouble51:02,32
61Fie Maaløe2261Vanessa51:05,75
62Ditte Winther Jensen3773Pinky Pie51:16,40
63Louise Hansen3346Strandvejs Toffifee60:33,69
64Emma V. Laustsen4088Møllerhusets FireBall5+11:37,94
65Charlotte Elleby3354Simba70:51,31
66Ditte Winther Jensen3768Team Winther`s Bonky Wonky71:04,84
67Cilia Bisgaard Ebbesen4091Møllerhusets Fire in the Sky5+21:15,38
Uplac.Edita Rimkute3464Fyldbinggaards Princess TjessDisk.
Uplac.Karina Vilsbøll3771Bølle BobDisk.
Uplac.Ditte Winther Jensen3772Team Winther`s Tinky WinkyTrak sig
Uplac.Lene Gadkjær3190Hønsehuset´s DakovoTrak sig
Uplac.Lisa Fiil3734Kaninbyens Dreaming ParadeTrak sig
Uplac.Louise Hansen3332TintoTrak sig
Antal deltagere: 73.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - ca. 37 i finale
Maksimum tid: 01:30 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2013-01-12 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cathrine Elkjær3223Mikayas Petit Ami00:42,7500:20,44013
2Maria Banke4137Fionas Deadly Deluxe10:37,0900:24,1311
3Kirsten Bjerg3357Sommerly's Miindy af Magic10:34,7500:30,5611
4Kirsten Bjerg3827Lykkes State of Art11:27,5000:42,2211
5Maria Banke3368Lykkes Bernadotte10:31,4410:19,4421
6Malene Leerhøj3943Fantig Carpe Diem af Bella10:49,8410:39,4321
7Camilla á Argjum4123Jordbærgårdens Hockey21:03,8400:40,5721
8Fie Caroline Haugstrup O...2275Magics Spirit Of Fire Flame20:50,5000:42,162
9Sandra Bardevig3798Sofiagårdens Lacus Spei21:47,0801:10,722
10Nadja Lykke Frederiksen ...3408Sofiagårdens Rubberball20:46,0310:30,193
11Lisette Kongerslev4111Lykkes Falcon31:05,6000:30,723
12Malene Leerhøj2838Hønsehusets Cosmopolitan21:19,7910:41,503
13Janni Larsen3252Stald Blues Herman Zobel D. I.31:34,7200:42,633
14Fie Caroline Haugstrup O...2621Lyngholm's Sakito21:07,1210:47,693
15Cathrine Elkjær3802Nivas Viva La Costa af Dalgaa...40:35,3700:21,164
16Sandra Bardevig3799Lykkes Catwoman31:21,0910:21,564
17Janni Larsen3260Nødkærlunds Eros31:16,9710:34,784
18Aase Bjerner2010Bygholms Lamborghini Diablo31:06,4310:42,534
19Sandra Bardevig3797Sofiagårdens Lacus Felicitatis31:22,5910:44,684
20Karina Kristensen3795Hønsehusets CaJus Come Back41:58,3400:51,184
21Camilla á Argjum3884FanTig Status Quo af Bella11:16,1331:00,004
22Lisa Hein2231Flora Lavandin31:39,0911:15,634
23Kirsten Bjerg2190Fionas Kaw af Sommerly31:03,3520:30,755
24Malene Leerhøj3562Lykkes Maid Manson2+11:12,4130:43,446
25Karina Vilsbøll2799Sommerly's Nexus Butterflye41:16,5020:51,566
26Maria Gadkjær2802Malega´s To Tough To Stay Sti...61:10,28
27Karina Kristensen3939FanTig Vade Retro af Bella5+11:17,50
28Sif Snedker Christensen3171Fionas Tesstra Salsa61:17,79
29Lene Gadkjær3170Malega´s Sagittarius61:24,00
30Lisa Hein2230Flora Lavender71:34,94
31Sif Snedker Christensen2781Stald Nicandri's Dumle4+32:41,66
32Aase Bjerner2485Bygholms Lotus Europa81:12,06
Uplac.Camilla á Argjum3682Flamencos KonicaTrak sig
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Marlene Bruhn
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - ca. 25 i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2013-01-13 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa Sinnerup Gress3207Bellas Whatever Happens af Le...10:36,3700:30,22113
2Louise Tovgaard2454Cobra af Pecasus11:17,4401:10,2511
3Cathrine Elkjær3273Ayataka21:01,0600:28,502
4Aase Bjerner2010Bygholms Lamborghini Diablo21:07,2200:50,122
5Edita Rimkute3180Malega´s Libra30:29,3500:22,403
6Kirsten Bjerg3827Lykkes State of Art20:41,6210:34,103
7Kirsten Bjerg3032Sommerly's Kilan10:50,5920:35,503
8Lisa Hein2747Lilje20:45,2210:36,753
9Malene Leerhøj3562Lykkes Maid Manson30:46,8100:39,593
10Camilla á Argjum3884FanTig Status Quo af Bella20:45,3811:00,913
11Lisa Hein3780Nardus' Neottia Nepalensis af...30:42,8410:20,974
12Cathrine Elkjær3790Levades Glaicer Bay31:19,8220:52,915
13Lisa Sinnerup Gress3704Levades Crater Lake2+10:58,4430:28,106
14Mia Berndorf Lyng3731Stald Parsbergs Koh Samui af...40:49,93
15Aase Bjerner1715Bygholms Kikkoman41:25,14
16Cilia Bisgaard Ebbesen2846Fionas Rockers By Choice51:04,09
17Cathrine Elkjær3801Nivas Viva La España af Dalga...51:08,25
18Fie Caroline Haugstrup O...2621Lyngholm's Sakito60:52,75
19Marlene Bruhn3746Jordbærgården's Mapi Makka Pa...60:52,75
20Heidi Vitting Pedersen1597Vi.P's Porsche Carrera Turbo61:04,74
21Lisa Hein2231Flora Lavandin61:45,75
22Karina Kristensen3795Hønsehusets CaJus Come Back61:52,31
23Rasmus Bjerner3010Bygholms Lotus Excel8+1+12:14,41
Uplac.Aase Bjerner2485Bygholms Lotus EuropaTrak sig
Uplac.Fie Caroline Haugstrup O...2315Magics Blå MandagTrak sig
Uplac.Kirsten Bjerg2190Fionas Kaw af SommerlyTrak sig
Uplac.Malene Leerhøj2838Hønsehusets CosmopolitanTrak sig
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Charlotte Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - ca. 12 i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2013-01-12 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa Hein2747Lilje11:02,4400:38,50113
2Lisette Kongerslev3559Lykkes Björn Borg11:17,2100:54,0611
3Charlotte Pedersen3561Lykkes Topsy Tail21:11,5300:27,882
4Marlene Bruhn1861Snöflingans Majesty Of Rock20:51,2800:28,592
5Marlene Bruhn3119Grenens Crystal Eyes21:16,3400:28,972
6Marlene Bruhn2269Silverados Piper Cub21:05,1300:30,402
7Camilla á Argjum3747Boltens All Star Purple Passi...21:39,9400:58,542
8Kirsten Bjerg3023Leeds Gaz Station Af All Star11:43,0911:05,602
9Karina Kristensen3295Lykkes Fancy Faith10:51,6320:33,783
10Charlotte Pedersen3825Lykkes Zippo31:28,9410:25,444
11Maria Banke3257Fionas Chelsea Creek30:47,7210:30,374
12Aase Bjerner2495Leeds All-in-One31:00,6010:33,194
13Cathrine Elkjær1889Sofiagårdens Non Stop31:46,6510:49,724
14Louise Hansen992Tumle3+11:33,8500:52,624
15Sif Snedker Christensen2402S. Twisters Little Golden Str...20:56,8121:11,604
16Henrik Dyekjær Madsen3031Sommerly's Pax41:55,5301:55,214
17Marlene Bruhn3225Jordbærgårdens Exotic Cas51:21,7500:39,635
18Lisa Hein3780Nardus' Neottia Nepalensis af...41:12,6210:45,975
19Kirsten Bjerg3032Sommerly's Kilan41:24,1011:24,565
20Maria Gadkjær3180Malega´s Libra41:48,1620:21,976
21Camilla á Argjum3835Levades American Samoa31:23,1330:28,476
22Cathrine Elkjær3273Sofiagårdens Ayataka51:25,4710:40,786
23Maria Gadkjær3161Malega's Taurus41:23,8530:51,377
24Cathrine Elkjær1321Sofiagårdens Softice51:50,0321:06,537
25Aase Bjerner1715Bygholms Kikkoman71:29,82
26Maria Gadkjær3150Malega´s Gemini71:56,38
Uplac.Betina Miller2416Diors J´Adore af SolvangTrak sig
Uplac.Fie Caroline Haugstrup O...2315Magics Blå MandagTrak sig
Uplac.Karina Kristensen2635Bellas Charlie ChaplinTrak sig
Uplac.Malene Leerhøj2481Pralinens Crazy PepperTrak sig
Uplac.Maria Gadkjær2404Sommerly´s Ronja RøverdatterTrak sig
Uplac.Marlene Bruhn3746Jordbærgården's Mapi Makka Pa...Trak sig
Uplac.Rasmus Bjerner3010Bygholms Lotus ExcelTrak sig
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Sandra Bardevig
Sekretær: Janni Larsen
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - ca. 25 i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2013-01-13 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte Pedersen2524Pralinens GCh. Mrs Butterworth00:50,1300:20,43014
2Charlotte Pedersen3824Lykkes Ch. Karl Kani01:00,2410:20,6311
3Lisette Kongerslev3559Lykkes Björn Borg10:57,5000:25,001
4Lisette Kongerslev2898Hønsehusets Diasay Rapa Nui10:46,0000:31,351
5Maria Gadkjær3160Malega´s Scorpio01:04,8510:42,341
6Charlotte Pedersen3826Lykkes Stine Goya20:56,2200:27,072
7Charlotte Pedersen3825Lykkes Zippo21:02,9100:38,282
8Lisa Hein2880Nidus' Nardus Stricta af Somm...21:23,6901:03,092
9Lisa Hein2080Neottia Nidus-avis00:36,1330:18,213
10Charlotte Pedersen3561Lykkes Topsy Tail20:54,4010:28,353
11Lisette Kongerslev2897Hønsehusets Diasay Mecca21:18,0310:44,343
12Maria Gadkjær3150Malega´s Gemini21:32,5011:01,663
13Malene Leerhøj3294Stald Blue's Blue Ocean11:33,0021:19,473
14Karina Kristensen3295Lykkes Fancy Faith20:52,0220:26,384
15Camilla á Argjum3835Levades American Samoa20:58,6920:27,604
16Marlene Bruhn2969Hønsehusets Cape Kamenjak Bea...30:59,6511:09,574
17Henrik Dyekjær Madsen3031Sommerly's Pax31:59,4121:57,915
18Louise Parsberg2685Bellas Cool Flower31:08,1631:21,506
19Lisette Kongerslev2431Hønsehusets Pink Dynamite41:09,13
20Marlene Bruhn3119Grenens Crystal Eyes41:13,09
21Rasmus Bjerner1682Asgaards Frigg3+11:17,85
22Aase Bjerner2495Leeds All-in-One41:18,88
23Karina Kristensen2635Bellas Charlie Chaplin41:26,56
24Betina Miller1490Stampegården's Nike41:50,28
25Marlene Bruhn1861Snöflingans Majesty Of Rock51:05,28
26Betina Miller1609Playmates Ch. Player af Allég...51:32,28
27Camilla á Argjum3747Boltens All Star Purple Passi...51:38,62
28Cathrine Elkjær1889Sofiagårdens Non Stop61:32,00
29Betina Miller1700Allégaardens SuDoKu5+12:13,28
30Kirsten Bjerg3023Leeds Gaz Station Af All Star71:17,72
31Janni Larsen3053Springers Flint af Bella6+12:14,85
Uplac.Cathrine Elkjær1728Sofiagårdens Flying DreamTrak sig
Uplac.Lene Gadkjær2403Sommerly´s FiolitoTrak sig
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Heidi Pedersen
Sekretær: Fie Maaløe
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - ca. 18 i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2013-01-12 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisa Hein2080Neottia Nidus-avis21:03,7500:26,16214
2Charlotte Pedersen3824Lykkes Ch. Karl Kani11:24,9210:33,3721
3Sandra Bardevig3450Levades Ch. Yellowstone21:20,5700:37,662
4Charlotte Pedersen2524Pralinens GCh. Mrs Butterworth21:09,0910:31,193
5Lisette Kongerslev2897Hønsehusets Diasay Mecca1+11:38,1010:47,003
6Lisette Kongerslev2898Hønsehusets Diasay Rapa Nui2+11:22,2800:58,523
7Lisa Hein2880Nidus' Nardus Stricta af Somm...31:54,4101:15,383
8Betina Miller1609Playmates Ch. Player af Allég...32:02,7501:22,133
9Maria Banke3452Oceans Flying Dutchman af Fio...41:41,3400:43,854
10Charlotte Pedersen3826Lykkes Stine Goya41:28,5000:52,444
11Maria Banke2848Gaunbys Dika Titou31:16,6610:57,534
12Sandra Bardevig1727Winds SCh. Niva Pattaya41:50,4710:44,535
13Maria Gadkjær3160Malega´s Scorpio31:34,7121:12,665
14Rasmus Bjerner1682Asgaards Frigg51:27,3401:32,205
15Sif Snedker Christensen1664Hr. Musse40:47,1620:34,886
16Lisette Kongerslev2431Hønsehusets Pink Dynamite31:21,7830:55,356
17Betina Miller1490Stampegården's Nike52:01,8711:29,536
18Lisette Kongerslev2200Sommerly's Ch. Cool Cocio51:23,6920:48,877
19Marlene Bruhn2969Hønsehusets Cape Kamenjak Bea...61:41,0920:57,848
20Janni Larsen3053Springers Flint af Bella6+12:31,13
21Malene Leerhøj3294Stald Blue's Blue Ocean5+22:49,69
Uplac.Betina Miller1700Allégaardens SuDoKuTrak sig
Uplac.Cathrine Elkjær1728Sofiagårdens Flying DreamTrak sig
Uplac.Lene Gadkjær2403Sommerly´s FiolitoTrak sig
Uplac.Maria Banke2733Fionas Kuia af SommerlyTrak sig
Uplac.Sandra Bardevig1854Sofiagårdens Ch. Sport InsideTrak sig
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - ca. 18 i finale
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen