LANDSSKUET  I  HERNING  DEN  4.  -  6.  JULI  2013

Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
HøjdehopLængdehop
Eliminator



Let lige
Dato: 2013-07-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløb fejlOmløb tidPindPoint
1Louise JensenSommerly´s Cuba Passion00:15,6900:12,66000:18,8112
2Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire Eye00:27,2200:11,82010:14,2511
3Merete MaahnKandies Elstar Beta00:14,3100:16,50011
4Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry00:28,6500:20,56011
5Marianne Visby LaursenHønsehusets Blue Cheat00:28,3800:20,78011
6Kristian Kjærlund MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora00:36,6900:30,37011
7Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire in the Sky10:16,1500:11,561
8Marianne Visby LaursenVisbys Malahide C.10:35,6600:22,321
9Heidi Vitting PedersenVi.P's Lapis Lazoli10:47,2000:36,341
10Marianne Visby LaursenVisbys Blessington C.10:54,5300:53,891
11Lene BjergStrandvejs Autumn Revolution10:21,4410:19,942
12Lene BjergStald Bellas This is it af Lev...20:47,8100:20,752
13Louise JensenVi.P's Jaspis20:47,9100:21,032
14Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee10:34,3110:24,382
15Dorthe Veggerby LaustsenVi.P's Chrysopras1+10:58,3100:26,122
16Charlotte EllebyRådved Nygård´s Jazz10:58,4710:29,652
17Charlotte EllebyDolly00:45,4720:30,562
18Merete MaahnKandies Golden Delici Beta0+10:52,600+11:16,792
19Sif Snedker ChristensenElmelys Freja30:26,6810:16,624
20Amalie NørgaardRådved Nygård´s Black Out30:42,2210:21,094
21Louise HansenRådved Nygård´s Optimus Prime50:50,8420:39,847
22Louise HansenStrandvejs Tin Tin50:52,9320:49,657
23Amalie NørgaardKayo af Pecasus40:56,7531:00,827
24Louise JensenVanessa41:13,0631:19,157
25Charlotte EllebySimba60:46,0330:42,229
Uplac.Marianne Visby LaursenHønsehusets Dr. No30:36,72Disk.
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets ChipTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Fiil
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2013-07-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Janni LarsenHønsehuset's Chap00:42,1600:21,81012
2Kristian Kjærlund MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora00:46,6800:35,25011
3Heidi Vitting PedersenVi.P's Lapis Lazoli01:05,9700:37,16011
4Janni LarsenNødkærlunds Lumia00:51,3100:39,50011
5Heidi Vitting PedersenLast Heart af Pecasus01:30,7800:43,09011
6Dorthe Veggerby LaustsenVi.P's Chrysopras01:06,7800:44,13011
7Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee01:06,1901:12,28011
8Susanna Mørck KristensenEnok01:34,5301:17,87011
9Emma V. LaustsenFionas Erinome10:35,1900:23,9711
10Sif Snedker ChristensenElmelys Freja00:46,0910:26,931
11Heidi Vitting PedersenVi.P's Miss Diamond10:33,3100:28,821
12Marianne Visby LaursenHønsehusets Blue Cheat01:43,4110:31,811
13Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Misti00:41,2510:31,971
14Merete MaahnKandies Golden Delici Beta10:56,6900:40,651
15Janni LarsenNødkærlunds Optimus10:38,8100:41,031
16Camilla Mørck ThuesenDirty Mind af Pecasus10:56,8700:45,221
17Lene BjergStald Bellas This is it af Lev...00:58,9710:47,351
18Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas10:46,1900:49,601
19Louise JensenSommerly´s Cuba Passion11:02,1600:49,691
20Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit11:08,9700:57,181
21Dorthe Veggerby LaustsenSommerly´s Cuba Caramel10:45,3710:26,592
22Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Grand Whoops20:42,7500:30,502
23Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire Eye00:52,0620:31,632
24Lisa FiilBellas Challenger af Sommerly10:37,2810:40,622
25Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Crystal Lake20:34,0900:41,192
26Charlotte EllebyDolly10:48,3710:41,562
27Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Chip21:14,4000:53,872
28Amalie NørgaardKayo af Pecasus11:26,2511:10,352
29Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire in the Sky21:54,5901:24,622
30Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry20:58,5310:58,373
31Marianne Visby LaursenHønsehusets Dr. No2+11:59,9701:08,903
32Susanna Mørck KristensenChrystal Ball af Pecasus41:14,4400:41,314
33Amalie NørgaardRådved Nygård´s Black Out31:09,9110:47,004
34Sif Snedker ChristensenElmelys Duffy31:02,4110:59,194
35Louise HansenRådved Nygård´s Optimus Prime40:48,3810:53,595
36Louise HansenStrandvejs Tin Tin51:09,6610:55,446
37Marianne Visby LaursenVisbys Malahide C.51:40,5811:37,536
38Marianne Visby LaursenVisbys Blessington C.4+12:02,9411:50,636
39Charlotte EllebySimba61:17,8440:40,5710
40Louise JensenVanessa6+12:07,3741:42,9411
Uplac.Charlotte EllebyRådved Nygård´s JazzDisk. på tid
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2013-07-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Misti11:34,7200:22,63113
2Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Grand Whoops10:33,0900:23,1611
3Christine VangLykkes Lady Sophia10:25,0600:24,3711
4Emma V. LaustsenSommerly´s Cool II Storm10:46,7800:33,1311
5Sif Snedker ChristensenFionas Tesstra Salsa20:31,5000:17,7221
6Marianne Visby LaursenLemmon Crush af Pecasus20:26,2200:21,3721
7Mie ErichsenWinds Zimina10:42,2510:36,0021
8Kirsten BjergWinds Luke Skywalker00:36,7820:40,9421
9Heidi Vitting PedersenFionas Dika Cumulus20:43,1300:42,5321
10Lisa FiilBellas Rockin Robin af Levade21:11,1800:59,002
11Louise JensenFionas Loved By Jupiter30:59,7500:17,253
12Heidi Vitting PedersenLast Heart af Pecasus30:36,0600:25,783
13Lisa FiilBellas Challenger af Sommerly30:35,5300:25,943
14Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution10:39,8720:32,163
15Lisa HeinFionas Deadly Dedication30:51,9400:35,593
16Camilla Mørck ThuesenBeauty Princess20:36,4111:28,853
17Merete MaahnMalega's Taurus40:34,7200:30,754
18Emma V. LaustsenFionas Erinome2+11:15,1310:38,664
19Lisa FiilStald Bellas Apollo af Sommerly20:52,281+11:10,004
20Bettina Milter BjergSommerlys Fine Maddison40:45,3210:28,595
21Heidi Vitting PedersenVi.P's Miss Diamond40:47,7510:28,785
22Louise JensenMilkas Seth Brady30:57,3720:36,445
23Rasmus BjernerByte af Flora3+11:54,0610:52,595
24Camilla Mørck ThuesenSommerly's Sinai30:52,2530:26,686
25Louise HansenBygholms Lamborghini Flying St...41:25,6621:07,036
26Kirsten BjergVi.P's Onyx50:31,8520:27,917
27Lisa FiilLeeds Copacabana af All Star5+10:53,9710:34,227
28Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit40:31,0030:38,067
29Bettina Milter BjergAjtaks Iccug30:55,4740:42,827
30Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas51:05,8220:44,477
31Lene W. KristensenHopes Ch. Little Miss Princess...61:11,2211:08,257
32Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Crystal Lake61:08,7521:02,978
33Kristian Kjærlund MadsenSommerly`s Julius5+12:02,7521:12,878
34Lene W. KristensenSolvangs Mizz Dior51:03,8231:14,448
35Susanna Mørck KristensenEnok61:37,9121:34,188
36Bettina Milter BjergLeeds Wanna B af All Star7+12:03,7510:28,979
37Emma V. LaustsenStrandvejs Nova Noemi50:37,9740:31,879
38Dorthe Veggerby LaustsenSommerly´s Cuba Caramel70:48,1830:31,3210
39Camilla Mørck ThuesenDirty Mind af Pecasus71:05,4150:37,0612
Uplac.Sif Snedker ChristensenElmelys Duffy61:38,63Trukket
Uplac.Kristian Kjærlund MadsenMimrelunds NuggiTrukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenChrystal Ball af PecasusTrukket
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Sekretær: Betina Miller, Kristian Dyekjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2013-07-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Merete MaahnKandies Elstar Beta01:05,1800:42,03013
2Lisa HeinFionas Deadly Dedication10:50,1500:35,191Mødt1
3Kirsten BjergWinds Luke Skywalker10:34,9700:35,091Ikke mødt1
4Lisa FiilLeeds Copacabana af All Star10:59,5500:40,6811
5Sif Snedker ChristensenFionas Tesstra Salsa20:55,0400:23,4021
6Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)20:45,7800:25,7521
7Louise JensenFionas Loved By Jupiter10:37,9710:37,8721
8Christine VangLykkes Lady Sophia20:39,6900:45,2221
9Rasmus BjernerByte af Flora11:10,1210:48,342
10Sif Snedker ChristensenAllégaardens Funny Play21:19,5701:01,882
11Heidi Vitting PedersenFionas Dika Cumulus31:34,5900:46,033
12Christine VangVisbys Attymass C.41:11,7200:20,104
13Marianne Visby LaursenLemmon Crush af Pecasus40:51,8400:27,594
14Lene BjergStrandvejs Autumn Revolution21:07,1620:33,884
15Lene W. KristensenHopes Ch. Little Miss Princess...31:31,1810:39,094
16Mie ErichsenWinds Fuji40:58,8700:46,034
17Mie ErichsenWinds Zimina40:55,7500:46,124
18Emma V. LaustsenSommerly´s Cool II Storm21:24,9720:59,504
19Camilla Mørck ThuesenBeauty Princess31:50,5111:14,444
20Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus0+12:01,0031:22,064
21Bettina Milter BjergAjtaks Iccug21:00,0930:45,405
22Bettina Milter BjergSommerlys Fine Maddison41:18,3110:50,845
23Kirsten BjergVi.P's Onyx3+11:20,8510:50,915
24Lisa FiilBellas Rockin Robin af Levade51:37,2700:57,095
25Louise JensenVi.P's Jaspis31:42,4720:58,755
26Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution31:06,5021:13,195
27Janni LarsenNødkærlunds Eros40:43,4320:35,226
28Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo41:06,5020:46,226
29Lisa FiilStald Bellas Apollo af Sommerly61:35,2811:05,067
30Lene W. KristensenSolvangs Mizz Dior51:28,8421:06,757
31Aase BjernerBygholms Nissan Pixo5+12:10,7811:32,077
32Emma V. LaustsenStrandvejs Nova Noemi30:55,5650:44,568
33Camilla Mørck ThuesenSommerly's Sinai61:52,2221:05,568
34Kristian Kjærlund MadsenMimrelunds Nuggi61:56,8831:20,259
35Aase BjernerBygholms Lotus Europa70:45,2230:26,3510
Uplac.Henrik Dyekjær MadsenSommerly`s JuliusDisk. på tid
Uplac.Louise HansenBygholms Lamborghini Flying St...Disk. på tid
Uplac.Bettina Milter BjergLeeds Wanna B af All StarTrukket
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2013-07-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Kirsten BjergLykkes State of Art10:42,7200:37,78113
2Cilia Bisgaard EbbesenFionas Rockers By Choice10:47,9110:59,852
3Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo20:51,9710:29,063
4Christine VangVisbys Attymass C.2+10:51,4100:33,873
5Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus30:52,4110:24,034
6Lene W. KristensenSommerly's Hope31:46,1610:58,474
7Lisa FiilHønsehusets Cosmopolitan50:38,4410:35,666
8Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)40:45,4120:40,666
9Mie ErichsenWinds Fuji60:39,9410:18,597
10Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel51:59,2221:01,857
11Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Never Fear30:40,065+11:47,599
12Sif Snedker ChristensenAllégaardens Funny Play60:34,5960:38,1312
Uplac.Aase BjernerBygholms Lotus EuropaTrukket
Uplac.Aase BjernerBygholms Nissan PixoTrukket
Uplac.Mette PedersenRosemarin af PecasusTrukket
Uplac.Rasmus BjernerBygholms PixelTrukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Heidi Pedersen
Sekretær: Louise Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2013-07-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise HansenTumle0+11:33,7801:23,47113
2Aase BjernerLeeds All-in-One21:28,0010:43,123
3Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...11:28,1921:08,973
4Bettina Milter BjergLeeds Gaz Station Af All Star22:06,8820:58,134
5Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Never Fear21:57,2531:24,935
6Kirsten BjergLykkes State of Art31:18,1640:55,757
7Poul Erik KristensenCopperhead af Pecasus4+23:23,2912:35,937
8Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus51:23,3531:16,388
9Cilia Bisgaard EbbesenFionas Rockers By Choice71:21,0620:43,789
10Christine VangShia's Blue River af Pecasus51:52,3151:03,4410
11Louise JensenMilkas Seth Brady7+12:12,9731:17,9411
12Lisa FiilHønsehusets Cosmopolitan7+11:36,4741:18,9112
13Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel92:50,5741:20,9413
Uplac.Lene W. KristensenSommerly's HopeTrukket
Uplac.Lisa HeinBygholms PixelTrukket
Uplac.Merete MaahnMalega's TaurusTrukket
Uplac.Mette PedersenRosemarin af PecasusTrukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Mørck Thuesen
Sekretær: Mie Erichsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2013-07-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisa HeinNidus' Ch. Nardus Stricta af S...01:40,2231:37,13314
2Christine VangShia's Blue River af Pecasus30:38,3720:21,355
3Sif Snedker ChristensenHr. Musse40:41,0610:24,725
4Susanna Mørck KristensenCopperhead af Pecasus32:01,6621:05,825
5Aase BjernerLeeds All-in-One5+10:57,3210:26,877
6Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...40:55,8530:32,187
7Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus70:34,2510:23,418
8Lisa HeinGCh. Neottia Nidus-avis70:27,2520:13,259
9Bettina Milter BjergLeeds Gaz Station Af All Star6+11:45,1861:39,2513
Uplac.Betina MillerAllégaardens SuDoKuTrukket
Uplac.Henrik Dyekjær MadsenSommerly's PaxTrukket
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Merete Maahn
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2013-07-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisa HeinGCh. Neottia Nidus-avis20:50,7520:43,9744
2Lisa HeinNidus' Ch. Nardus Stricta af S...41:56,6201:12,254
3Janni LarsenSpringers Flint af Bella22:50,5931:48,695
4Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax4+1+13:06,6022:11,848
5Sif Snedker ChristensenHr. Musse41:12,2260:43,8410
Uplac.Poul Erik KristensenSamson af Pecasus52:03,25Trukket
Uplac.Betina MillerAllégaardens SuDoKu7+12:48,88Trukket
Antal deltagere: 7.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bettina Bjerg
Sekretær: Christine Vang
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2013-07-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise HansenTumle00:46,7800:19,660
2Betina MillerStampegårdens Nike00:43,6600:37,560
3Poul Erik KristensenVi.P's Dodge Viper10:16,7800:22,631
4Mette PedersenVi.P's Hot Celica10:21,3100:25,221
5Mette PedersenSommerly's Miss Cool Evolution20:21,8400:21,252
6Mette PedersenSommerly's Adizes10:33,6210:45,942
7Mette PedersenSommerly's Mr. Diesel10:25,181+10:33,873
8Betina MillerGaunbys Heaven On Fire60:30,9420:37,938
Uplac.Poul Erik KristensenSamson af Pecasus31:55,41Trukket
Antal deltagere: 9.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2013-07-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Betina MillerStampegårdens Nike01:06,3610:56,911
2Lene BjergSommerly's Miss Cool Evolution00:40,8420:41,282
3Poul Erik KristensenVi.P's Dodge Viper11:03,8810:53,282
4Lene BjergSommerly's Adizes21:34,1210:28,253
5Mette PedersenVi.P's Hot Celica40:47,9110:29,885
6Mette PedersenSommerly's Mr. Diesel31:02,8830:43,006
7Betina MillerGaunbys Heaven On Fire81:09,0320:54,8810
Antal deltagere: 7.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Amalie Nørgaard
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2013-07-05 00:00:00

Plac.FørerKanin404550556065707580Cert.Point
1Lisa HeinGCh. Neottia Nidus-avis--O-O-OOXXX14
2Christine VangVisbys Attymass C.O-O-OOOOXXX1
3Kirsten BjergLykkes State of ArtOXOOOOXOXXOXOXXX
4Christine VangShia's Blue River af PecasusOOO-OOOXXX
5Mie ErichsenWinds FujiOOO-XXOOOXXX
6Louise HansenTumleO-XOOOXXOOXXX
7Lisa HeinNidus' Ch. Nardus Stricta af S...--O-XOOXXOXXX
8Bettina Milter BjergLeeds Gaz Station Af All StarOOXOXOXOOXXOXXX
9Rasmus BjernerBygholms Lotus ExcelOOOOXXOOXXOXXX
10Christine VangLykkes Lady SophiaO-XO-XOXOXXOXXX
11Aase BjernerLeeds All-in-OneOO-OOOXXX
12Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini DiabloOO-OXOOXXX
13Susanna KristensenBlack Mamba af PecasusOOOOOXXX
14Lisa FiilBellas Rockin Robin af LevadeOOOXXOOXXX
15Lisa FiilStald Bellas Apollo af SommerlyOOXXOXOXOxxtrukket
16Sif Snedker ChristensenFionas Tesstra SalsaOOOXXOXOXXX
17Rasmus BjernerByte af FloraXOOXOOXXX
18Susanna KristensenSamson af PecasusXXOOXOXOxtrukket
19Lisa FiilBellas Challenger af SommerlyOOOXXX
19Lisa FiilLeeds Copacabana af All StarOOOXXX
19Susanna KristensenBlack Sweat af PecasusOOOXXX
19Charlotte EllebyStrandvejs Spring RevolutionXOOOXXX
23Kirsten BjergWinds Luke SkywalkerOOXOXXX
24Lisa FiilHønsehusets CosmopolitanOXXOXXX
Uplac.Aase BjernerBygholms Lotus EuropaXXX
Uplac.Amalie NørgaardKayo af PecasusXXX
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene W. Kristensen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2013-07-04 00:00:00

Plac.FørerKanin406080100120140150160170180190205Cert.Point
1Christine VangShia's Blue River af PecasusO--OOOXOOOOXOXXX14
2Poul Erik KristensenBlack Mamba af PecasusO--OOO-XOXXOOXXX
3Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...-OOOXOOXOXXOXOXXX
4Lene W. KristensenHopes Ch. Little Miss Princess...--XOOOOXOOXXX
5Aase BjernerLeeds All-in-OneOOOXOOXOXOOXXX
6Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire in the SkyOOOOXOXOOXXX
7Christine VangLykkes Lady SophiaOOXOXOXOXXOOXXX
8Kirsten BjergWinds Luke SkywalkerOOOOXOXOXXOXXX
9Mie ErichsenWinds FujiXOXOXXOXOXOXXX
10Charlotte EllebyStrandvejs Spring RevolutionOOOOXXOXXX
11Louise HansenRådved Nygård´s BumblebeeXXOOOOXXX
12Lene W. KristensenSolvangs Mizz DiorXOOOXOXXX
13Kirsten BjergLykkes State of ArtOOOXXX
14Aase BjernerBygholms Lotus EuropaXXOOOXXX
15Lisa FiilStald Bellas Apollo af SommerlyXOXOXOXXX
16Lisa FiilBellas Challenger af SommerlyOXOXXOXXX
17Marianne Visby LaursenHønsehusets Blue CheatXOOXXX
17Marianne Visby LaursenLemmon Crush af PecasusXOOXXX
17Susanna Mørck KristensenVi.P's MalakitXOOXXX
20Christine VangVisbys Attymass C.XOXOXXX
20Lene W. KristensenSommerly's HopeXOXOXXX
22Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini DiabloOXXX
22Lisa FiilBellas Rockin Robin af LevadeOXXX
Uplac.Lisa FiilLeeds Copacabana af All StarXX
Uplac.Sif Snedker ChristensenElmelys FrejaXXX
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Eliminator
Dato: 2013-07-06 00:00:00

Plac.FørerKanin1234TidPindPoint
1Christine VangVisbys Attymass C.00000:34,44
2Henrik Dyekjær MadsenSommerlys Pax00000:44,68
3Aase BjernerLeeds All-in-one00110:13,06
4Sif SnedkerHr. Musse11110:19,68
5Kristian MadsenNidus' Ch. Nardus Stricta af S...00011:07,44
6Lisa HeinGCh. Neottia Nidus-avis00120:28,10
7Camilla ThuesenFlora Narcissus10120:28,28
8Kirsten BjergLykkes State of Art01120:43,81
9Mie ErichesenWinds Fuji00020:48,03
10Lisa FiilBellas Rockin Robin af Levade11121:11,28
11Louise MeldgaardBygholms Lotus Excel11230:36,75
12Louise HansenTumle00230:58,06
13Dorthe V. LaustsenHønsehusets Never Fear00131:15,32
14Lousie JensenSommerly's Cuba Passion00131:16,72
15Betina MillerNardus' Neottia Nepalensis af...10040:25,07
16Rasmus BjernerByte af Flora00241:20,72
17Mette PedersenVi.P.'s Hot Celica00250:31,00
18Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus20250:57,66
19Lene W. KristensenSommerly's Hope2026+11:59,31
20Diana SkovsendeEnok01udgået
21Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire Eye00udgået
22Merete MaahnKandies Golden Delici Beta11udgået
23Charlotte EllebySommerly's Cuba Blueberry01udgået
24Emma Veggerby LaustsenSommerly's Cool II Storm01udgået
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bettina Bjerg
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen