20-ÅRS  JUBILÆUMSSTÆVNE  VED  EGEBJERGHALLEN  I  EGEBJERG  VED  HORSENS  DEN  11.  AUGUST  2013

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige



Let lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Merete Maahn3972Kandies Elstar Beta00:19,9100:12,25012
2Marlene Bruhn5009Jordbærgårdens Flo Rida00:19,7200:20,40011
3Linnea Ahrenschneider4020Hondo - First Love00:13,4300:23,34011
4Liza Lassen4295Elmely Oceans Flounder Af Sta...00:41,3100:24,25011
5Heidi Therkildsen4301Elmelys Great Whoops00:22,6300:27,81011
6Fie Maaløe2261Vanessa00:47,0300:39,44011
7Charlotte Elleby3350Dolly00:49,6000:44,22011
8Charlotte Elleby3355Springer00:56,9901:38,66011
9Kirsten Bjerg3351Sommerly´s Cuba Lime & Lemon00:30,1910:23,351
10Linnea Ahrenschneider4148Elmelys Makita10:30,6200:38,471
11Louise Hansen3976Rådved Nygård´s Bumblebee10:35,7500:44,811
12Karina Kristensen4234Oceans Going To A GoGo af Bel...00:35,5010:49,651
13Charlotte Elleby3354Simba20:25,0300:14,912
14Dorthe Veggerby Laustsen4089Vi.P's Chrysopras20:49,2800:53,472
15Heidi Therkildsen4144Elmelys Phillip30:27,7200:24,133
16Louise Hansen3365Strandvejs Tin Tin30:26,7800:41,003
17Anita Madsen3002Knudsbøls Sæsar00:47,7230:57,413
18Marlene Bruhn5006Stampegårdens Partners in Cri...40:22,6900:27,754
19Pernille Achton Frederik...3342Knudsbøls Anna31:46,1210:36,974
20Aase Bjerner3011Bygholms Hr.Luf Shopper Boy11:17,7231:47,754
21Louise Hansen3977Rådved Nygård´s Optimus Prime50:33,3850:53,9710
Uplac.Marie Maahn3973Kandies Golden Delici Beta00:27,56Disk.
Uplac.Dorthe Veggerby Laustsen3975Hønsehusets ChipTrukket
Uplac.Lene Gadkjær3900Malega´s AP Want To BeTrukket
Uplac.Louise Hansen3332TintoTrukket
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Kirsten Bjerg3364Winds Luke Skywalker00:16,6000:10,93013
2Heidi Therkildsen4300Elmelys Brilliant Whoops00:29,0900:12,19012
3Liza Lassen4302Elmelys Supreme Whoops00:30,0300:14,06012
4Poul Erik Kristensen4005Fønix af Pecasus00:34,5000:35,85012
5Poul Erik Kristensen4006Faun af Pecasus00:53,3500:42,32012
6Linnea Ahrenschneider1884Oliver*s Padme Amidala af Nic...00:46,0000:46,40012
7Marlene Bruhn3699Cas Arecurius Donn00:38,5000:48,38012
8Fie Maaløe3971Sommerly´s Cuba Passion10:22,0600:12,0911
9Karina Kristensen3939FanTig Vade Retro af Bella00:29,4710:13,9111
10Kirsten Bjerg3626Vi.P's Onyx10:26,3200:14,6311
11Linnea Ahrenschneider3241Oliver*s Daylight10:30,9700:17,561
12Rikke Renneberg4185Hønsehusets Casino Royale10:39,9700:27,091
13Susanna Mørck Kristensen4180Oceans Bounty af Fionas10:59,3700:31,001
14Charlotte Elleby3043Strandvejs Spring Revolution10:28,3500:36,001
15Kristian Kjærlund Madsen3037Mimrelunds Nuggi11:28,0601:12,071
16Merete Maahn3161Malega's Taurus11:11,7501:19,781
17Louise Jensen2597Milkas Seth Brady10:40,2801:42,501
18Karina Kristensen3943Fantig Carpe Diem af Bella20:26,6500:14,932
19Liza Lassen4303Elmelys Quality Whoops20:36,2200:17,122
20Louise Parsberg3263Stald Parsbergs Koh Tao af Hø...10:28,0410:18,932
21Louise Parsberg4186Oceans Manatee af Stampegården10:39,6810:22,282
22Heidi Therkildsen4307Elmelys Master Whoops20:53,0100:30,502
23Emma V. Laustsen3328Sommerly´s Cool II Storm00:43,1020:35,652
24Susanna Mørck Kristensen3643Vi.P's Tugtupit20:59,0300:46,822
25Louise Jensen3348Fionas Loved By Jupiter20:54,7501:50,682
26Charlotte Elleby3947Sommerly´s Cuba Blueberry10:55,6810:45,002
27Rikke Renneberg3940Sheiks Ego Boost20:49,3710:13,783
28Louise Parsberg3934Fantig Semper Fidelis af Bella20:39,0010:15,603
29Maria Gadkjær2802Malega´s To Tough To Stay Sti...10:28,2520:23,563
30Kristian Kjærlund Madsen3361Ninkamus' Prinsesse Aurora20:41,4710:31,973
31Sif Snedker Christensen3897Elmelys Freja20:59,7510:42,253
32Henrik Dyekjær Madsen3347Stald Twisters LiTo Misti10:39,0620:42,693
33Louise Jensen3341Vi.P's Jaspis10:38,3421:22,563
34Karina Kristensen4116Oceans Inside Out af Bella30:51,1610:29,414
35Rasmus Bjerner3012Byte af Flora3+11:39,6610:13,505
36Sif Snedker Christensen3183Thougaards Zeus50:59,7800:15,005
37Emma V. Laustsen4018Fionas Erinome3+11:43,0320:47,696
38Liza Lassen4140Elmelys Freaky Friday41:06,3520:50,476
39Sif Snedker Christensen3188Sofiagårdens Mirinda50:22,3720:24,817
40Susanna Mørck Kristensen4179Chrystal Ball af Pecasus40:37,8930:31,637
41Poul Erik Kristensen3998Dirty Mind af Pecasus50:52,9420:49,227
42Susanna Mørck Kristensen4178Enok4+12:10,6920:57,637
43Emma V. Laustsen3344Strandvejs Nova Noemi30:35,2250:18,788
44Lene Gadkjær2807Malega´s To Tough To Give Up60:59,1220:21,908
45Susanna Mørck Kristensen3642Vi.P's Malakit61:12,311+10:35,788
46Lene Gadkjær3170Malega´s Sagittarius40:47,6241:04,258
47Sif Snedker Christensen3148Elmelys Duffy51:18,8861:02,1811
Uplac.Dorthe Veggerby Laustsen4090Sommerly´s Cuba CaramelTrak sig
Uplac.Karina Kristensen4182Stampegårdens Crime EvidenceTrak sig
Uplac.Mia Jacobsen4235Sheiks Base2stayTrak sig
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Louise Hansen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Dorthe Veggerby Laustsen3356Hønsehusets Never Fear00:27,8700:32,06013
v2Louise Hansen992Tumle (Veteran)10:30,2200:41,321
2Kirsten Bjerg3827Lykkes State of Art10:38,3410:28,222
3Kirsten Bjerg3357Sommerly's Miindy af Magic20:50,4400:38,222
4Louise Parsberg3937Nicandri Oceans Alex Atlantic20:31,8801:07,602
5Sif Snedker Christensen3171Fionas Tesstra Salsa20:35,1210:17,843
6Liza Lassen4149Elmely Oceans Conqueror af Fi...21:08,9110:19,873
7Rikke Renneberg3187Jordbærgårdens Sundae00:30,182+11:04,413
8Marlene Bruhn3749Winds Zhoot Minai20:27,5020:17,974
9Aase Bjerner2010Bygholms Ch. Lamborghini Diab...30:47,6610:26,444
10Maria Gadkjær2404Sommerly´s Ronja Røverdatter40:21,3700:35,344
11Sif Snedker Christensen1790Allégaardens Funny Play30:40,7510:45,034
12Kirsten Bjerg3032Sommerly's Kilan20:27,6540:33,256
13Poul Erik Kristensen2117Fast & Furious Nissan Skyline...30:35,8130:58,356
14Poul Erik Kristensen4001Black Sweat af Pecasus40:48,2821:16,506
15Aase Bjerner2485Bygholms Lotus Europa9+10:52,1630:19,1313
16Aase Bjerner2009Bygholms Nissan Pixo7+12:14,7050:32,6613
17Linnea Ahrenschneider3058Oliver*s Alfa9+10:50,4760:39,4616
Uplac.Lene Gadkjær2035Leed´s Prinze Charming21:53,71Trak sig
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Fie Maaløe
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Aase Bjerner2495Leeds All-in-One10:42,4700:30,6611:13,1314
2Liza Lassen3306Elmelys Special Reunion00:44,5020:29,0321:13,53
3Karina Kristensen3295Lykkes Fancy Faith01:18,3420:53,5322:11,87
4Maria Gadkjær3160Malega´s Scorpio00:57,4730:52,2831:49,75
5Louise Parsberg2685Bellas Cool Flower20:43,7511:06,2831:50,03
6Linnea Ahrenschneider2834Fionas Inca af Sommerly10:58,4630:59,1941:57,65
7Marlene Bruhn1861Snöfligans Majesty Of Rock21:12,3440:54,3562:06,69
8Henrik Dyekjær Madsen3031Sommerly's Pax2+11:57,903+12:02,9774:00,87
9Poul Erik Kristensen2452Black Mamba af Pecasus41:11,4150:46,2291:57,63
10Marlene Bruhn3119Grenens Crystal Eyes60:40,6350:29,75111:10,38
11Maria Gadkjær2797Hønsehuset's Prazo Apache72:27,4651:54,25124:21,71
Uplac.Susanna Mørck Kristensen2453Copperhead af Pecasus11:48,53Trukket
Uplac.Lene Gadkjær2403Sommerly´s FiolitoTrukket
Uplac.Maria Gadkjær3150Malega´s GeminiTrukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Merete Maahn
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen