HAVESTÆVNE  HOS  BETINA  I  HORSENS  DEN  8.  SEPTEMBER  2013

Tryk for at komme til:
Mini ligeMiddelsvær lige
Elite ligeVeteran lige
Elite-højdehop



Mini lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Heidi D. Albrektsen5029Stald Twisters Bahia Azul Pla...00:46,8100:25,8101:12,62
2Kirsten Bjerg3541Malegas Mahatma Gandhi00:45,2500:29,4301:14,68
3Kirsten Bjerg3513Vi.P's Phantom of the Opera00:32,0300:30,2801:02,31
4Betina Miller4261Fionas Innuendo DiNidus00:18,1610:15,9110:34,07
5Lene Gadkjær3889Malegas Issac Newton10:19,8400:18,7210:38,56
6Karina Vilsbøll4380Jordbærgårdens Golden Lion10:31,4400:25,7810:57,22
7Lisa Hein5080Fionas Napellus10:50,0000:26,7511:16,75
8Louise Jensen3520Vi.P's Wizard of Oz10:55,1000:52,3711:47,47
9Maria Gadkjær3890Malegas Pablo Picasso00:50,2520:27,8421:18,09
10Louise Jensen3521Sommerly´s Wislawa Szymborska10:47,8510:29,0321:16,88
11Kirsten Bjerg3034Sommerly´s Selma Lagerlöf11:01,6930:27,7541:29,44
12Kirsten Bjerg3540Veggerbys Lay´s af Sommerly10:42,3730:31,7841:14,15
13Cilia Bisgaard Ebbesen5005Møllerhusets Ida20:21,78
14Fie Caroline Haugstrup O...4349Møllegårdens Isbjørn20:40,82
15Karina Vilsbøll5079Summer Time af Stampegården20:53,21
16Maria Gadkjær3902Glow In the Dark af Stampegår...20:57,56
17Susan Haugstrup Sørensen4266Møllegårdens Ruth21:11,59
18Susan Haugstrup Sørensen4348Møllegårdens Polle30:46,63
19Susan Haugstrup Sørensen4351Møllegårdens Palle31:42,72
20Emma V. Laustsen3514Veggerbys Taffel af Sommerly41:29,37
21Heidi D. Albrektsen5049Stald Twisters Pantus Ayia Na...3+22:01,66
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Lene W. Kristensen
Sekretær: Heidi Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 Finale, fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Merete Maahn3972Kandies Elstar Beta00:31,1600:14,0300:45,1913
2Camilla á Argjum3508Stampegårdens Criminal Persuit10:37,1600:23,8511:01,011
3Lisa Hein3684Fionas Deadly Dedication10:22,4000:25,0610:47,461
4Rasmus Bjerner3012Byte af Flora10:41,8100:28,2211:10,031
5Janni Larsen4105Nødkærlunds Optimus20:32,3400:24,5320:56,871
6Liza Lassen4141Elmely Fire In The Purple Rai...20:57,6900:25,5921:23,281
7Dorthe Veggerby Laustsen4090Sommerly´s Cuba Caramel20:23,6800:25,6820:49,361
8Liza Lassen4303Elmelys Quality Whoops10:44,3810:28,0621:12,441
9Henrik Dyekjær Madsen3347Stald Twisters LiTo Misti10:53,900+10:46,2221:40,121
10Lene W. Kristensen2277Hopes Ch. Little Miss Princes...21:17,3700:47,9422:05,311
11Heidi D. Albrektsen3191Stald Parsbergs Koh Phangan a...11:17,3411:17,3122:34,651
12Lene Gadkjær3170Malega´s Sagittarius20:26,1610:21,6830:47,84
13Heidi Vitting Pedersen3340Vi.P's Miss Diamond30:47,6200:29,3731:16,99
14Heidi Vitting Pedersen4000Last Heart af Pecasus30:42,4400:32,8431:15,28
15Emma V. Laustsen3328Sommerly´s Cool II Storm20:27,4710:33,5031:00,97
16Fie Maaløe3971Sommerly´s Cuba Passion30:40,1500:33,5631:13,71
17Cilia Bisgaard Ebbesen3163Elmelys Apple Jack10:54,6320:44,6031:39,23
18Edita Rimkute4016Strandvejs William20:30,5920:16,3740:46,96
19Liza Lassen4306Elmelys Giant Whoops30:50,0310:21,4741:11,50
20Louise Parsberg3263Stald Parsbergs Koh Tao af Hø...31:10,3110:43,3441:53,65
21Emma V. Laustsen4018Fionas Erinome31:24,3111:18,9442:43,25
22Lisa Hein4044Flora Neotinea20:38,5930:22,2251:00,81
23Maria Gadkjær2802Malega´s To Tough To Stay Sti...30:42,1220:25,4151:07,53
24Edita Rimkute3261Æblehavens Ti Amo Dorado10:39,8440:42,5051:22,34
25Marlene Bruhn5009Jordbærgårdens Flo Rida30:36,3220:45,7251:22,04
26Lene W. Kristensen2276Solvangs Mizz Dior31:04,7821:02,6952:07,47
27Susan Haugstrup Sørensen2513Møllegårdens O'mally20:54,8441:02,0361:56,87
28Rikke Vinther2407Mikaya's Say I Do21:46,342+22:18,8464:05,18
29Cilia Bisgaard Ebbesen4095Møllerhusets Fire Eye30:32,8740:37,7271:10,59
30Edita Rimkute3278Pearcy30:42,3840:41,3471:23,72
31Cilia Bisgaard Ebbesen3861Elmelys Candy Crush (Mathilde)40:32,31
32Lene Gadkjær2807Malega´s To Tough To Give Up40:36,12
33Fie Caroline Haugstrup O...2275Magics Spirit Of Fire Flame40:40,66
34Louise Jensen2597Milkas Seth Brady40:42,35
35Fie Caroline Haugstrup O...2257Kc´s Bente40:44,84
36Heidi Vitting Pedersen3359Fionas Dika Cumulus41:00,03
37Heidi Vitting Pedersen3035Sommerly's Star Fighter (Fiff...3+11:22,50
38Karina Vilsbøll3796Sofiagårdens CirSun Vanessa A...50:49,88
39Louise Parsberg4235Sheiks Base2stay50:52,91
40Louise Parsberg3934Fantig Semper Fidelis af Bella51:11,72
41Cilia Bisgaard Ebbesen4304Elmelys Grand Whoops51:12,53
42Louise Parsberg4186Oceans Manatee af Stampegården51:13,60
43Louise Jensen3348Fionas Loved By Jupiter51:16,50
44Heidi D. Albrektsen3908Sofiagårdens Lacus Bonitatis...51:23,10
45Cilia Bisgaard Ebbesen4094Gaunbys Pretty Little Lie (Li...51:35,37
46Henrik Dyekjær Madsen3361Ninkamus' Prinsesse Aurora3+1+12:04,00
47Aase Bjerner2000Lykkegaardens Lotus Elise61:24,91
48Louise Parsberg2830Hønsehusets Jägermeister71:34,66
49Louise Jensen3341Vi.P's Jaspis5+1+12:07,13
50Sidsel Bislev3352Møllegårdens Buller80:52,13
51Emma V. Laustsen3344Strandvejs Nova Noemi81:04,56
Uplac.Merete Maahn3161Malega's TaurusTrak sig
Uplac.Susan Haugstrup Sørensen2517Møllegårdens CharlieTrak sig
Antal deltagere: 53.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Sandra Bardevig
Bedømmelsesmetode: C2 Finale, fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Camilla á Argjum3294Stald Blue's Blue Ocean11:17,7200:59,5312:17,2514
2Lisa Hein2880Nidus' GCh Nardus Stricta af...11:23,7501:38,9813:02,73
3Aase Bjerner2495Leeds All-in-One10:56,0710:22,8821:18,95
4Lisa Hein2080GCh. Neottia Nidus-avis10:36,1920:18,8430:55,03
5Camilla á Argjum3835Levades American Samoa30:56,8100:25,8431:22,65
6Sandra Bardevig3450Levades GCh. Yellowstone20:43,2820:18,4141:01,69
7Sandra Bardevig1727Winds SCh. Niva Pattaya20:56,1920:23,5641:19,75
8Sandra Bardevig3403Sommerly's Cool II Sun10:32,4430:31,1941:03,63
9Louise Parsberg2685Bellas Cool Flower21:00,8121:14,3442:15,15
10Betina Miller1609Playmates Ch. Player af Allég...21:16,0930:47,5652:03,65
11Liza Lassen3306Elmelys Special Reunion31:19,0020:56,8152:15,81
12Camilla á Argjum4309Stampegårdens Paramount40:52,70
13Lisa Hein3780Nardus' Neottia Nepalensis af...41:04,28
14Camilla á Argjum4315Stampegårdens Caribbean Tales50:35,56
15Marlene Bruhn3119Grenens Crystal Eyes50:48,88
16Janni Larsen3053Springers Flint af Bella51:06,06
17Sandra Bardevig1854Sofiagårdens Ch. Sport Inside51:25,94
18Camilla á Argjum3884FanTig Status Quo af Bella60:55,72
19Marlene Bruhn1861Snöflingans Majesty Of Rock71:17,06
20Marlene Bruhn2269Silverados Piper Cub71:28,44
21Henrik Dyekjær Madsen3031Sommerly's Pax7+1+22:24,18
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Aspirant: Rikke Vinther
Sekretær: Cilia Bisgaard Ebbesen
Bedømmelsesmetode: C2 Finale, fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Veteran lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Betina Miller1490Stampegården's Nike00:43,7800:33,9301:17,71
2Lene Gadkjær2403Sommerly´s Fiolito00:34,0010:21,0010:55,00
3Liza Lassen1169Elmelys Dark Diablo10:28,8100:23,8410:52,65
4Marlene Bruhn1994Jordbærgårdens Marabou10:42,3400:29,3111:11,65
5Janni Larsen2634Team Sheik´s Afrodite10:29,0000:30,5010:59,50
6Heidi Vitting Pedersen1498Sommerly's Mr. Diesel00:38,0710:55,6011:33,67
7Sandra Bardevig1561Sofiagårdens Princess Charming00:51,0311:09,1212:00,15
8Betina Miller984Gaunbys Heaven On Fire00:23,2820:19,3520:42,63
9Liza Lassen1905Elmely Queen Shakira Af Stald...10:38,7210:22,3421:01,06
10Maria Gadkjær2030Sommerly's Ch. Cool Cayenne10:37,6010:26,6221:04,22
11Fie Caroline Haugstrup O...2621Lyngholm's Sakito30:39,0300:24,5031:03,53
12Heidi Vitting Pedersen1996Vi.P's Hot Celica20:31,4420:19,8140:51,25
13Lene Gadkjær1574Speedy30:28,6340:42,8171:11,44
Antal deltagere: 13.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Merethe Mahn
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb, fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite-højdehop

Plac.FørerS.nr.Kanin55606570758085Cert.Point
1Camilla á Argjum4309Stampegårdens Paramount-O-OOOXXX14
2Sandra Bardevig3450Levades GCh. Yellowstone-O-OOXOXXX
3Lisa Hein2080GCh. Neottia Nidus-avis-O-XOOXOXXX
4Aase Bjerner2495Leeds All-in-OneOOOOXOXOXXX
5Camilla á Argjum3294Stald Blue's Blue Ocean-O-XXOXOXOXXX
6Sandra Bardevig3799Lykkes Catwoman-XO-OXXOXOXXX
7Camilla á Argjum4315Stampegårdens Caribbean Tales-O-XOOXXX
8Maria Gadkjær3160Malega´s ScorpioXOO-XOOXXX
9Sandra Bardevig3403Sommerly's Cool II Sun-O-XXOOXXX
10Sandra Bardevig1727Winds SCh. Niva Pattaya-O-XOXXOXXX
11Aase Bjerner2010Bygholms Ch. Lamborghini Diab...OXOXOOXXX
12Sandra Bardevig1854Sofiagårdens Ch. Sport Inside-O-XOXXX
13Maria Gadkjær3150Malega´s GeminiOO-XOXXX
14Lisa Hein2880Nidus' GCh Nardus Stricta af...-XOXOXOXXX
15Kirsten Bjerg3827Lykkes State of ArtOOXOXXOXXX
16Camilla á Argjum3884FanTig Status Quo af Bella-O-XXX
17Lene Gadkjær2403Sommerly´s FiolitoXOOXXX
18Camilla á Argjum3835Levades American Samoa-XO-XXX
19Kirsten Bjerg3357Sommerly's Miindy af MagicXOXXOXXTRAKSIG
Uplac.Heidi D. Albrektsen3358Fionas Dika Stratus "Stratus"XTRAKSIG
Uplac.Marlene Bruhn2269Silverados Piper CubXXX
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Helena Äikäs
Aspirant: Rikke Vinther
Sekretær: Rikke Vinther
Bedømmelsesmetode: 55 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen