HOPSTÆVNE  VED  HØSTFEST  I  SKANDERBORG  DEN  6.  OKTOBER  2013

Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær kroget



Mini lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Betina Miller4261Fionas Innuendo DiNidus00:12,7500:09,380
2Lene Gadkjær3889Malegas Issac Newton00:11,4400:09,7800 - 0:07,28
3Janni Larsen5100Nødkærlunds Günther Zobel00:27,6600:09,7800 - 0:11,48
4Janni Larsen5111Nødkærlunds Gertrud Zobel00:16,7500:12,160
5Louise Jensen3521Sommerly´s Wislawa Szymborska00:36,1900:14,940
6Maria Gadkjær3890Malegas Pablo Picasso00:31,7200:15,380
7Maria Gadkjær3902Glow In the Dark af Stampegår...00:24,3800:16,190
8Louise Jensen3541Malegas Mahatma Gandhi00:23,4700:18,780
9Louise Jensen3540Veggerbys Lay's af Sommerly00:21,8500:21,440
10Charlotte Elleby4406Vi.P's Cinderella00:26,7500:22,370
11Susan Sørensen4266Møllegårdens Ruth00:50,5300:30,720
12Louise Jensen3520Vi.P's Wizard of Oz00:36,5600:31,460
13Susan Sørensen4264Farm Svendsens Ib01:03,7800:33,530
14Lene Gadkjær3903Sofiagårdens Wizz Air00:34,0900:39,470
15Louise Hansen5010Sommerly's Sigrid Undset01:38,7800:54,630
16Fie Caroline Haugstrup O...2514Møllegårdens Dino01:09,5001:24,280
17Aase Bjerner3013Rozettas Steamfunk11:20,6900:21,161
18Betina Miller4262Rozettas Plectrum10:33,6000:23,471
v19Maria Gadkjær851Strit (V)00:49,7810:33,631
19Janni Larsen5105Nødkærlunds Gerhard Zobel10:38,5910:36,282
20Louise Hansen4408Golden Memories af Stampegård...11:16,4710:40,532
21Susan Sørensen4351Møllegårdens Palle20:52,8100:42,372
22Maria Kolbæk Smed Jensen5027Niko11:08,5310:56,282
23Fie Caroline Haugstrup O...4348Møllegårdens Polle30:46,4010:27,164
24Fie Caroline Haugstrup O...4349Møllegårdens Isbjørn40:49,1620:37,376
25Susan Sørensen4350Picco-Bellos Sia Vanilla20:41,5650:35,067
Uplac.Fie Caroline Haugstrup O...4268Møllegårdens JankeTrak sig
Uplac.Susan Sørensen4225Møllegårdens OliviaTrak sig
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 1.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges samme, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let lige

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Janni Larsen4110Hønsehuset's Chap00:24,3100:11,1001
2Janni Larsen4104Nødkærlunds Lumia00:18,4700:18,2501
3Kirsten Bjerg3513Vi.P's Phantom of the Opera00:32,8800:25,4001
4Susan Sørensen3362Møllegårdens Candyfloss10:38,2800:17,2511
5Maya Vendelboe3997Purple Rain10:19,2900:20,401
6Susan Sørensen4224Møllegårdens Baby B10:37,6000:25,321
7Fie Caroline Haugstrup O...3367Vi.P's Mr. Bøllebob20:19,6600:16,472
8Charlotte Elleby3350Dolly20:46,9000:20,972
9Kirsten Bjerg3351Sommerly´s Cuba Lime & Lemon10:44,7510:49,912
10Louise Hansen3976Rådved Nygård's Bumblebee30:40,0000:11,343
11Charlotte Elleby3354Simba20:23,3810:23,343
12Kirsten Bjerg3034Sommerly´s Selma Lagerlöf20:36,601+10:52,844
13Aase Bjerner3011Bygholms Hr.Luf Shopper Boy21:14,2530:50,435
14Louise Hansen3365Strandvejs Tin Tin50:56,2220:20,697
15Kirsten Bjerg3502Rådved Nygård´s Ratchet61:50,4430:58,169
16Louise Hansen3977Rådved Nygård's Optimus Prime61:01,3150:45,9311
17Charlotte Elleby3355Springer4+22:44,0351:16,6611
Uplac.Fie Caroline Haugstrup O...4352Møllegårdens LillieTrak sig
Uplac.Lene Gadkjær3900Malega´s AP Want To BeTrak sig
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges samme, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise Jensen3626Vi.P's Onyx01:20,0400:33,3101
2Lene Gadkjær2807Malega´s To Tough To Give Up00:53,3110:31,6211
3Lene Gadkjær3170Malega´s Sagittarius10:39,8800:36,5311
4Louise Jensen3357Sommerly's Miindy af Magic00:49,7910:39,1611
5Aase Bjerner2010Bygholms Ch. Lamborghini Diab...11:07,3200:54,901
6Janni Larsen3260Nødkærlunds Eros11:20,5001:02,001
7Aase Bjerner2009Bygholms Nissan Pixo01:44,3711:25,561
8Janni Larsen4105Nødkærlunds Optimus11:04,8711:00,102
9Aase Bjerner2485Bygholms Lotus Europa20:55,0910:30,343
10Charlotte Elleby3947Sommerly´s Cuba Blueberry11:25,2520:45,783
11Charlotte Elleby3043Strandvejs Spring Revolution31:02,3100:51,063
12Louise Jensen3364Winds Luke Skywalker20:59,7811:02,003
13Lene Gadkjær2035Leed´s Prinze Charming0+12:06,9721:57,093
14Maya Vendelboe3682Konica21:53,1621:12,224
15Janni Larsen2223Nødkærlunds Ziggy Stardust0+22:15,632+22:15,436
16Maria Gadkjær2802Malega´s To Tough To Stay Sti...41:28,8441:27,978
17Louise Jensen3348Fionas Loved By Jupiter3+42:47,9721:46,199
Uplac.Louise Jensen3341Vi.P's JaspisTrak sig
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Louise Hansen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges samme, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen