JYSK  MESTERSKAB  2014  I  HORSENS  DEN  29.  -  30.  MARTS  2014

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
HøjdehopLængdehop
Samlet vinder



Let lige
Dato: 2014-03-30 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidOmløbPindPoint
1Rikke Renneberg4192Lykkes Boulder Dash00:11,9000:09,0300:20,9312
2Betina Miller4263Fionas Jazz Jack00:13,3800:13,1600:26,54Trukket11
3Rikke Renneberg3906Hønsehusets Snorkfrøken00:15,3400:11,2800:26,62Trukket11
4Lisette Kongerslev3958Hønsehusets Balouline00:16,1600:10,7100:26,87Trukket11
5Janni Larsen5111Nødkærlunds Gertrud Zobel00:15,9000:11,3400:27,24Trukket11
6Aase Bjerner3013Rozettas Steamfunk (Rozetta)00:15,6200:14,8700:30,4911
7Kirsten Bjerg3521Sommerly´s Wislawa Szymborska00:18,2200:30,5900:48,8111
8Kirsten Bjerg4397Vilsmøllegaarden´s La Hail00:36,4400:18,8200:55,2611
9Sarah Gyldenløve5158Nardus Nimbo af Zenta00:35,2800:23,2200:58,5011
10Lene Gadkjær3905Vangs Chamber of Secrets01:16,1000:38,8401:54,9411
11Janni Larsen5110Foxbat af Pecasus10:14,7500:09,0610:23,81
12Janni Larsen5100Nødkærlunds Günther Zobel00:13,930+10:29,3410:43,27
13Karina Kristensen5166Stampegårdens Tribute in Light10:26,0900:19,9410:46,03
14Julie Bøje Due Jensen4276Amigos Alfa Romeo BreSu Linco...10:55,4400:58,8411:54,28
15Heidi Vitting Pedersen3360Fionas Crash Bandicoot20:19,0000:18,0620:37,06
16Marlene Bruhn5169Stampegårdens 9/1110:21,3710:20,0620:41,43
17Heidi Vitting Pedersen4403Retros Nintendo af Fionas10:27,8810:26,8120:54,69
18Charlotte Elleby4272Shamigos Tabu Kompaner Suspekt20:36,2800:20,2820:56,56
19Louise Jensen4280Retros GameBoy af Fionas0+10:35,970+10:26,0621:02,03
20Rhina Gyldenløve3209Leeds Stravinsky af All Star00:27,5920:46,2221:13,81
21Janni Larsen5220Nødkærlunds Blue Lightning1+10:33,7510:15,6630:49,41
22Sarah Gyldenløve5125Teddy30:28,1500:22,4630:50,61
23Kirsten Bjerg4396KaninBorgens Liona20:38,1010:21,6230:59,72
24Janni Larsen5222Nødkærlunds Magic Lightning10:21,9720:43,0631:05,03
25Sarah Gyldenløve5123Gine20:14,0720:25,2240:39,29
26Louise Hansen4408Golden Memories af Stampegård...20:22,2220:33,6940:55,91
27Alison Bøje Due Jensen4277Stald Neas NiFi Fusili41:20,5310:32,5951:53,12
28Louise Hansen4273Jokers Dark Paradise60:58,0661:15,25122:13,31
Uplac.Louise Hansen5010Sommerly´s Sigrid Undset2+11:07,03Trukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Sandra Bardevig
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2014-03-29 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Marlene Bruhn5150Hønsehusets Sniff01:05,3400:45,0001:50,3413
2Marlene Bruhn5088Stampegårdens Island of Adven...10:54,5601:02,2811:56,841
3Lisette Kongerslev5036Hønsehusets Snusmumriken01:25,2811:11,1912:36,471
4Betina Miller4261Fionas Innuendo DiNidus20:48,7800:34,6621:23,44
5Janni Larsen4104Nødkærlunds Lumia20:48,1300:40,4121:28,54
6Malene Leerhøj4152Sheiks Treat Me Right20:49,1300:41,1921:30,32
7Louise Jensen3520Vi.P's Wizard of Oz21:12,9000:29,1521:42,05
8Malene Leerhøj4311Stampegårdens Electric Entert...21:03,6300:38,6021:42,23
9Janni Larsen4110Hønsehuset's Chap21:12,1600:31,9721:44,13
10Karina Kristensen3939FanTig Vade Retro af Bella20:52,9710:39,3731:32,34
11Janni Larsen4105Nødkærlunds Optimus11:04,4321:01,1932:05,62
12Rikke Vinther2804Stald Twisters Stracciatella31:16,4700:57,0332:13,50
13Henrik Dyekjær Madsen3347Stald Twisters LiTo Misti2+11:14,6200:59,1932:13,81
14Rasmus Bjerner3012Byte af Flora31:00,3110:21,1341:21,44
15Karina Vilsbøll3934Fantig Semper Fidelis af Bella30:45,1910:40,9741:26,16
16Lisette Kongerslev3959Lykkes JoJo30:55,6210:49,9741:45,59
17Henrik Dyekjær Madsen3361Ninkamus' Prinsesse Aurora31:22,1911:02,0942:24,28
18Lisette Kongerslev3693Hønsehusets Qusar31:17,0620:54,0052:11,06
19Janni Larsen3260Nødkærlunds Eros30:57,0921:38,6352:35,72
20Karina Vilsbøll3957Sofiagårdens Eagle Air2+12:01,5620:41,3752:42,93
21Charlotte Elleby3043Strandvejs Spring Revolution30:53,0930:36,1261:29,21
22Marlene Bruhn5136Stampegårdens Walk Of Fame41:05,7220:38,4361:44,15
23Malene Leerhøj3564Lykkes Secret Soul3+11:04,5720:45,0061:49,57
24Sarah Gyldenløve4071Taharas Lafayette41:08,6320:45,4761:54,10
25Karina Vilsbøll3263Stald Parsbergs Koh Tao af Hø...5+12:08,4111:06,3173:14,72
26Aase Bjerner2010Bygholms Ch. Lamborghini Diab...60:56,5020:43,0681:39,56
27Marlene Bruhn5119Jordbærgårdens Ecstasy51:35,5331:06,6982:42,22
28Rikke Vinther2407Mikaya's Say I Do5+32:39,9731:41,47114:21,44
29Charlotte Elleby3947Sommerly´s Cuba Blueberry9+11:52,4141:05,72142:58,13
30Janni Larsen2223Nødkærlunds Ziggy Stardust5+32:31,533+32:42,94145:14,47
Uplac.Lisette Kongerslev3866Rainbow Dash61:18,04Trukket
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg
Aspirant: Heidi Mønsted
Sekretær: Sandra Bardevig
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2014-03-30 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidJMCert.Point
1Karina Kristensen3295Lykkes Ch. Fancy Faith00:32,2500:14,6600:46,91114
2Lisette Kongerslev3563Lykkes Lady Laura00:38,5400:17,1600:55,7023
3Lisette Kongerslev3824Lykkes GCh. Karl Kani10:41,5300:38,7811:20,313
4Malene Leerhøj3294Stald Blue's Ch. Blue Ocean01:02,6910:44,1311:46,824
5Sandra Bardevig1727Winds SCh. Niva Pattaya10:39,9410:20,3121:00,25
6Mette Wind3872Winds Zhawn Mizai10:42,4710:25,6321:08,10
7Aase Bjerner2495Leeds All-in-One21:02,6900:18,8821:21,575
8Maria Gadkjær3160Malega´s Scorpio20:32,5610:15,7830:48,346
9Sandra Bardevig3450Levades GCh. Yellowstone20:40,2810:20,2531:00,53
10Lisette Kongerslev2898Hønsehusets Ch. Diasay Rapa N...10:41,6020:28,1931:09,797
11Lisette Kongerslev3559Lykkes GCh. Björn Borg30:51,6310:21,3441:12,978
12Mette Wind4058Winds Ch. Anakin Skywalker40:47,4700:26,0941:13,56
13Lisette Kongerslev2897Hønsehusets Diasay Mecca21:05,6020:34,3141:39,919
14Lisette Kongerslev2002Hønsehusets GCh. Too Nice To...11:03,5930:44,6641:48,2510
15Mette Wind2902Winds SCh. Mizar Montani2+11:53,6920:59,9452:53,63
16Betina Miller1609Playmates Ch. Player af Allég...21:31,5531:34,6953:06,2411
17Sandra Bardevig3403Sommerly's Cool II Sun30:49,7530:38,1561:27,90
18Karina Kristensen3203Bellas GCh. We Are The World...50:36,4740:40,5091:16,9712
19Sandra Bardevig3799Lykkes Ch. Catwoman5+11:46,682+11:10,3192:56,99
20Sandra Bardevig3449Sofiagårdens Niva Bond 0076+11:20,9030:45,50102:06,40
21Marlene Bruhn3119Grenens Crystal Eyes60:33,1850:30,04111:03,22
Uplac.Janni Larsen3053Springers Flint af BellaTrak sig
Uplac.Maria Gadkjær2650Gaunbys Ch. Multi MedieTrak sig
Uplac.Maria Gadkjær3150Malega´s GeminiTrak sig
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg, Heidi Pedersen
Sekretær: Louise Jensen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2014-03-29 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidJMCert.Point
1Sandra Bardevig3450Levades GCh. Yellowstone01:23,2500:53,3402:16,5914
2Mette Wind4058Winds Ch. Anakin Skywalker10:52,0600:47,8711:39,93
3Karina Kristensen3295Lykkes Ch. Fancy Faith01:29,2510:49,6512:18,901
4Malene Leerhøj3294Stald Blue's Ch. Blue Ocean11:50,2511:31,5623:21,812
5Sandra Bardevig1727Winds SCh. Niva Pattaya31:26,6900:45,9432:12,63
6Lisette Kongerslev2898Hønsehusets Ch. Diasay Rapa N...21:40,6610:54,5332:35,193
7Mette Wind3872Winds Zhawn Mizai31:58,1600:45,4032:43,56
8Lisette Kongerslev3559Lykkes GCh. Björn Borg31:32,8101:15,2932:48,104
9Lisette Kongerslev3824Lykkes GCh. Karl Kani21:18,8820:54,0942:12,975
10Lisette Kongerslev2897Hønsehusets Diasay Mecca31:25,0010:58,8142:23,816
11Betina Miller1609Playmates Ch. Player af Allég...32:35,8112:05,6644:41,477
12Lisette Kongerslev3563Lykkes Lady Laura21:11,8430:43,2151:55,058
13Karina Kristensen3203Bellas GCh. We Are The World...51:48,6010:49,9162:38,519
14Marlene Bruhn3119Grenens Crystal Eyes41:07,7830:51,9471:59,72
15Janni Larsen3053Springers Flint af Bella32:30,1341:49,0974:19,2210
16Mette Wind2902Winds SCh. Mizar Montani52:40,3521:43,3474:23,69
17Sandra Bardevig3403Sommerly's Cool II Sun62:04,9420:54,9382:59,87
Uplac.Lisette Kongerslev2002Hønsehusets GCh. Too Nice To...Trak sig
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Rasmus Bjerner, Aase Bjerner
Aspirant: Heidi Mønsted
Sekretær: Louise Jensen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2014-03-30 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidJMPindPoint
1Rikke Renneberg1739Skärbos HEROES Hiro00:18,3100:16,8500:35,1613
2Sandra Bardevig2442Sofiagårdens Pokerface00:24,2200:11,2500:35,472
3Mette Wind2300Winds Quintin Quantico00:19,5000:16,9700:36,472
4Lene Gadkjær1574Speedy00:27,5300:25,3000:52,8322
5Marlene Bruhn1994Jordbærgårdens Marabou00:31,7800:46,3201:18,102
6Betina Miller2184Sommerlys Hope00:37,0000:58,0901:35,0932
7Lene Gadkjær2403Sommerly´s Fiolito10:23,2500:20,2810:43,534
8Janni Larsen2634Team Sheik´s Afrodite00:26,2210:18,8410:45,065
9Louise Hansen992Tumle00:31,0010:22,6510:53,656
10Betina Miller1490Stampegården's Nike10:58,1500:54,0611:52,217
11Betina Miller1700Allégaardens SuDoKu10:36,6210:50,1021:26,728
Uplac.Sandra Bardevig1561Sofiagårdens Princess CharmingTrukket
Antal deltagere: 12.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2014-03-29 00:00:00

Plac.FørerS.nr.KaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidJMPindPoint
1Betina Miller1490Stampegården's Nike01:21,6601:18,9402:40,6013
2Mette Wind2300Winds Quintin Quantico11:04,3500:40,0011:44,35
3Louise Hansen992Tumle11:02,2500:54,1811:56,432
4Sandra Bardevig2442Sofiagårdens Pokerface11:08,9701:01,0912:10,06
5Rikke Renneberg1739Skärbos HEROES Hiro10:42,9310:32,7521:15,683
6Janni Larsen2634Team Sheik´s Afrodite01:01,1920:45,7221:46,914
7Betina Miller1700Allégaardens SuDoKu11:12,8711:20,8722:33,745
8Marlene Bruhn1994Jordbærgårdens Marabou21:10,6211:01,2832:11,90
9Sandra Bardevig1561Sofiagårdens Princess Charming31:26,4121:22,9752:49,38
Antal deltagere: 9.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2014-03-29 00:00:00

Plac.FørerS.nr.Kanin60657075808590JMCert.Point
1Rikke Renneberg3940Sheiks Ego BoostXXOOOXXOOXOXXX114
2Aase Bjerner2495Leeds All-in-OneXOXXOOOXOXOXXX2
3Karina Kristensen3295Lykkes Ch. Fancy FaithO-OXOOXXX3
4Sandra Bardevig3799Lykkes Ch. CatwomanXO-XOXXOXOXXX
5Lisette Kongerslev3559Lykkes GCh. Björn BorgOXOOOXXX4
6Mette Wind4058Winds Ch. Anakin SkywalkerOOXOOXXX
7Mette Wind3872Winds Zhawn MizaiXOOOXOXXX
8Lisette Kongerslev3824Lykkes GCh. Karl KaniXOXOOXOXXX5
9Malene Leerhøj3294Stald Blue's Ch. Blue OceanOOOXXX6
10Malene Leerhøj3562Lykkes Maid MansonXOXOOXXX7
11Malene Leerhøj3564Lykkes Secret SoulXOXXOOXXX8
12Sandra Bardevig3450Levades GCh. YellowstoneXO-XXOXXX
13Malene Leerhøj4152Sheiks Treat Me RightXXOOXXOXXX9
14Mette Wind2902Winds SCh. Mizar MontaniOXXX
15Aase Bjerner2010Bygholms Ch. Lamborghini Diab...XOXXX10
16Marlene Bruhn5097Stampegårdens PompidouXXO
16Henrik Madsen3031Sommerlys PaxXXO11
Uplac.Betina Miller3012Byte af FloraXXX
Uplac.Betina Miller4261Fionas Innuendo DiNidusXXX
Uplac.Karina Kristensen3203Bellas GCh. We Are The World...XXX
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Rasmus Bjerner, Helena Äikäs
Aspirant: Heidi Mønsted
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2014-03-30 00:00:00

Plac.FørerS.nr.Kanin100120140150160170180190200JMCert.Point
1Mette Wind4058Winds Ch. Anakin SkywalkerOOO-XOOXOXOO14
2Rikke Renneberg4185Hønsehusets Casino RoyaleXXOOXO-OXXOOOXXX1
3Betina Miller2277Hopes Ch. Little Miss Princes...OOOOXXOOOXXX2
4Lisette Kongerslev3563Lykkes Lady LauraXOXOXO-XOXOOXXX3
5Mette Wind3872Winds Zhawn MizaiXOOOOOOXOXXX
6Mette Wind2902Winds SCh. Mizar MontaniXOXOOXOOXXO
7Lisette Kongerslev2898Hønsehusets Ch. Diasay Rapa N...OOXO-XOXXOXXX4
8Malene Leerhøj3562Lykkes Maid MansonOOOOOXXX5
9Maria Gadkjær3160Malega´s ScorpioXXOOXXOOXXX6
10Karina Kristensen3295Lykkes Ch. Fancy FaithXOOO-XXX7
11Sandra Bardevig3450Levades GCh. YellowstoneXOXOXXX
12Maria Gadkjær2650Gaunbys Ch. Multi MedieXOXX8
Uplac.Charlotte Elleby3043Strandvejs Spring RevolutionXX
Uplac.Aase Bjerner2010Bygholms Ch. Lamborghini Diab...XXX
Uplac.Aase Bjerner2495Leeds All-in-OneXXX
Uplac.Betina Miller4261Fionas Innuendo DiNidusXXX
Uplac.Karina Kristensen3203Bellas GCh. We Are The World...XXX
Uplac.Louise Hansen3976Rådved Nygård´s BumblebeeXXX
Uplac.Marlene Bruhn3119Grenens Crystal EyesXXX
Uplac.Sandra Bardevig3799Lykkes Ch. CatwomanXXX
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Kirsten Bjerg, Lene Gadkjær
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Til toppen

Samlet vinder

Plac.FørerS.nr.Kanin
1Karina Kristensen3295Lykkes Ch. Fancy Faith
2Malene Leerhøj3294Stald Blue's Ch. Blue Ocean
3Lisette Kongerslev3563Lykkes Lady Laura
4Lisette Kongerslev3824Lykkes GCh. Karl Kani
5Lisette Kongerslev2898Hønsehusets Ch. Diasay Rapa N...
6Lisette Kongerslev3559Lykkes GCh. Björn Borg
Antal deltagere: 6.   Heraf veteraner: 0.
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: Samlet resultat for de 3 bedste eliteklasser
Til toppen